Arginine Plus - Obchody CaliVita International

Prejsť na obsah

Arginine Plus

Arginine Plus
Zloženie

500mg L-arginín
600mcg Mangán
50mg kyselina alfa-ketoglutarová
Aj napriek tomu, že naše telo je schopné syntetizovať arginín, existujú určité situácie v živote, kedy jeho výroba znižuje. Jedna vec, ktorá môže vyvolať takéto zníženie, a je často skúsený a známy pre mnohých z nás je stres. Využitie arginínu sa výrazne zvýšil, pretože má niekoľko známych blahodarné účinky. To má vplyv na všeobecnú fyziologickú dilatáciu krvných ciev, ktorý je obľúbený doplnok pre športovcov robí.

Aminokyselina L-Arginín je prítomný vo väčšine zdrojov bielkovín, ako je mäso, mliečne výrobky a celé zrná. Rovnako tak je naše telo syntetizovať malé množstvo toho. Arginín plní niekoľko dôležitých funkcií pre metabolizmus. Naše telá používajú arginín k produkcii oxidu dusnatého. Oxid dusnatý má vplyv dilatácie ciev a zlepšuje prietok krvi, čo má za následok zvýšenú živín a dodávku kyslíka do buniek, a lepšie odstraňovanie odpadu. Rovnako, arginín je prekurzorom kreatínu, ktorý hrá dôležitú úlohu pri svalovej energie a výkonu. Pomáha podporovať lepšiu cirkuláciu, v kombinácii s rolou arginínu v roku syntéze proteínov, bunkové delenie a svalovou energiou, je dôvod, prečo arginínu je populárny medzi výkonnostných športovcov.

Arginín pomáha podporovať detoxikáciu tým, že pomáha k odstráneniu amoniaku z tela. Rovnako, arginín hrá dôležitú úlohu v imunitnom systéme tela, ako to upravuje činnosť týmusu, ktorý spracováva biele krvinky známe ako T-lymfocyty. Arginín tiež hrá dôležitú úlohu pri produkcii rastového hormónu a inzulínu. Naše telo je prirodzené produkcie arginínu môže byť ovplyvnená faktormi, ako je fyzické alebo psychické záťaže, zlá strava, alebo choroby.

indikácie:

doplniť arginín nedostatky vo vašej strave
Dávkovanie:

1 tabletu denne, alebo podľa pokynov.
Jedna tableta Arginine Plus obsahuje toľko L-arginín, ako 4,5 kg vlašských orechov.

POZOR!
Mali by ste sa poradiť sa s kvalifikovaným lekárom, než začnete užívať akýkoľvek doplnok.
Arginín suplementácia sa neodporúča pre diabetikov, pretože by to mohlo mať vplyv na sekréciu inzulínu.
Neprekračujte odporúčané denné dávky.
Potravinové doplnky nemôže nahradiť vyváženú zmiešanú stravu.
Uchovávajte mimo dosahu malých detí.
Návrat na obsah