Beta Carotene - Obchody CaliVita International

Prejsť na obsah

Beta Carotene

Beta Carotene
Vitamíny Calivita
Provitamín vitamínu A

100 mäkkých kapsúl
Množstvo na sklade: 149
16.90 €
mrkva
Prírodný beta-karotén je:

   • krásne a dlhotrvajúce opálenie
   • zdravé oči
   • krásna a zdravá pleť
   • lepší odpor
   • antioxidačná ochrana
25% zľavy od prvého nákupu >>
arrow

Prírodný betakarotén

Provitamín vitamínu A

Betakarotén je prekurzorom vitamínu A. Ľudské telo ho môže premieňať na vitamín A podľa svojich potrieb. Vitamín A je stavebným prvkom sietnice, podstatnej časti našich očí, ktorá zohráva nenahraditeľnú úlohu pri procese vnímania svetla. Jeho časté užívanie prispieva tiež k normálnej kondícii pokožky a pomáha zabraňovať poškodeniu spôsobenému UV žiarením.


Komu a kedy ho odporúčame?
 • Pred odchodom na dovolenku, aby sme svoju pokožku pripravili na opaľovanie, ako aj ľuďom, ktorí si želajú, aby ich pleť vydržala dlhšie opálená.
 • Pri zníženej kvalite zraku a osobám, ktoré majú problémy s očami.
 • Tým, ktorí hľadajú účinnú antioxidačnú ochranu.
 • Tým, ktorí držia nízkokalorickú diétu alebo majú tráviace problémy.

PRÍZNAKY NEDOSTATKU
Medzi príznaky nedostatku vitamínu A patria: šeroslepota, ťažkosti so zrakom, problémy s tvorbou krvi, hnačka, problémy s pokožkou, sklon k chorobám horných ciest dýchacích.

VEDELI STE, ŽE...?
Betakarotén v kombinácii so zinkom a vitamínmi C a E môže prispievať k prevencii zhoršenia zraku spojeného s vekom?*

POUŽITÉ ZDROJE
* Dietary intake of antioxidants and risk of age-related macular degeneration - van Leeuwen R, Boekhoorn S, Vingerling JR, Witteman JC, Klaver CC, Hofman A, de Jong PT., JAMA. 2005 Dec 28;294(24):3101-7.
100 mäkkých kapsúl

Dávkovanie
1 mäkká kapsula denne

Zloženie
betakarotén 9000 M.J.

 • Fajčiari, ako aj tí, ktorí pracujú s azbestom, by sa pred začiatkom užívania prípravku mali poradiť so svojím lekárom.
 • Betakarotén nenahrádza vonkajšiu ochranu pred UV žiarením.
 • Betakarotén užívaný dlhodobo vo vysokých dávkach môže sfarbovať dlane a chodidlá do žlta, ale to nie je abnormálne, pretože tento jav zmizne, len čo sa s dopĺňaním betakaroténu skončí.
Beta karotén je vynikajúci antioxidant, ktorý zvyšuje zrak a zlepšuje krásu.

Beta-karotén patrí do skupiny karotenoidov a je najaktívnejším provitamínom vitamínu A. Čo to znamená? No, ľudské telo - v súlade s vlastnými potrebami - môže pomocou pečene previesť betakarotén na vitamín A, ktorý hrá dôležitú úlohu vo fungovaní nášho tela:

Ako beta karotén funguje

 • podporuje udržanie správneho videnia
 • stará sa o stav slizníc
 • podporuje ochranu zdravého kože
 • pozitívne ovplyvňuje fungovanie imunitného systému
 • sa podieľa na udržaní normálneho metabolizmu železa

Kto odporúčame predovšetkým?

 • Ľudia, ktorí chcú udržiavať zdravý vzhľad pokožky, najmä počas vystavenia UV žiareniu.
 • Ľudia, ktorí sa chcú starať o svoje oči.
 • Všetci, ktorí potrebujú účinnú antioxidačnú ochranu.
8 DÔVODOV, PREČO SI VYBRAŤ PRODUKTY CALIVITA:
  • Vďaka vynikajúcemu profesionálnemu zázemiu ponúka CaliVita už vyše dvadsať rokov svoje produkty v súlade s danými predpismi a v tej najvyššej kvalite.
  • Vždy sa snažíme používať prírodné materiály, ktoré pochádzajú z tých najlepších zdrojov.
  • V priebehu svojho vývoja sa zameriavame na využitie lepšieho vstrebávania, napr. organických látok.
  • Na naše produkty poskytujeme 100% záruku kvality.
  • Aby sme trvale zabezpečili vynikajúcu kvalitu, naše produkty sú predmetom prísneho a niekoľkonásobného overovacieho procesu.
  • Veľká väčšina našich doplnkov výživy sa vyrába vo farmaceutických podmienkach v USA.
  • Produkty sa vyrábajú podľa zásad GMP (Good Manufacturing Practice), zatiaľ čo prebieha neprestajná kontrola a tiež pravidelne rozvrhnuté previerky FDA (Food and Drug Administration). Úzko spolupracujeme s miestnymi odborníkmi, ktorí sa zaoberajú poskytovaním licencií, a tým zabezpečujeme, že naši spotrebitelia vždy dostanú produkty tej najvyššej kvality.
  • Všetky naše produkty sú v súlade s právnymi vykonávacími predpismi platnými v SR a podliehajú kontrole ministerstva zdravotníctva.
         arrow
         Starostlivosť o pokožku v lete
          Intenzívne slnečné žiarenie môže poškodiť našu pokožku, vlasy i nechty, a preto by sme týmto častiam svojho tela mali v lete venovať mimoriadnu starostlivosť. Slnečnému žiareniu je najviac vystavená naša pokožka. Na jej vonkajšiu aj vnútornú ochranu je však  niekoľko spôsobov.

          Ak máte citlivú, svetlú pokožku, pred príchodom opaľovacieho obdobia vám odporúčame užívať betakarotén, ktorý v organizme neutralizuje voľné radikály a potláča mimoriadne aktívne kyslíkové molekuly, ktoré vznikajú v pokožke v dôsledku ultrafialového žiarenia.

          Krémom alebo mliekom na opaľovanie sa natrite už polhodinu pred opaľovaním. Na mimoriadne svetlú pokožku sa odporúča produkt s ochranným faktorom 20 - 25, na svetlú 15 - 20, na stredne svetlú 10 - 15 a na kreolskú  produkt s ochranným faktorom 5 - 10. Najmodernejšie produkty môžu mať ochranný faktor až do 100 a ochranu neposkytujú mechanickými, fyzickými (titánovo – dioxidovými) filtrami, ale biologickými prostriedkami.

          Používajte produkty s vysokou odolnosťou proti vode, potu a slnku, ich účinky sú trvalejšie. No i napriek tomu sa pokožku vystavenú slnečnému žiareniu odporúča každé 2 - 3 hodiny opakovane pretrieť ochranným krémom - a to platí aj po každom kúpaní či sprchovaní sa.

          Hladina vody, piesok alebo betónová plocha UV žiarenie zosilňujú. Z toho dôvodu sa v takomto prostredí vyžaduje zvýšená opatrnosť. Dokonca aj meter pod vodou namerali až 50%-nú intenzitu UV  žiarenia.

          Vyhýbajte sa nadmernému slneniu medzi 11. – 15. hodinou (podľa najnovších odporúčaní už medzi 10. – 16. h)! Po kúpaní sa radšej do sucha utrite, ako by ste sa nechali voľne osušiť slnkom, čo najskôr zahaľte svoje telo uterákom, prípadne ľahkým šatstvom a choďte do tieňa.

          O ochrane očí sa už toho nahovorilo dosť. Faktom je, že najvhodnejšie sú slnečné okuliare s kvalitným UV filtrom, ktoré spoľahlivo chránia oči. Vďaka nim nebudete neustále žmurkať, a tak okuliare vlastne zabránia aj vytváraniu drobných vrások okolo vašich očí.

          Pokožka sa v lete oveľa viac vysušuje, a napriek tomu, že ju natieraním chránime pred spálením, jej povrch je drsnejší. Jedným z dôvodov tohto javu je, že organizmus, teda aj pokožka, stráca v lete oveľa viac vody a je potrebné ju dopĺňať. Okrem vody, ktorej by sme denne mali vypiť 2,5 - 3 litre, sa pokožku odporúča podporovať aj zvonka. Na tento účel sú najvhodnejšie prípravky s prírodnými komponentmi. Menej vhodné sú produkty, ktorých základom sú syntetické oleje alebo nafta. Glycerín sa tiež ocitol na zozname látok, ktorých sa máme vyvarovať, pretože z pokožky odčerpáva vodu.

          Obranyschopnosť pokožky a jej regeneráciu posilňuje zinok, selén, vitamíny B, C, E a samozrejme spomínaný betakarotén. Odporúča sa ich užívať aj po opaľovaní.


          Odporúčané CaliVita produkty:  Full Spectrum, Super Mega 50, Mega B-Complex, Pro Selenium, Mega Zinc, Beta Carotene, Evening Primrose Oil, Ocean 21, qProtect, Mega qProtect.


          Vlasová časť pokožky hlavy si vzhľadom na jej špeciálnu štruktúru vyžaduje mimoriadnu starostlivosť. Kým na iných častiach tela sa jemné lupiny odlupujú nebadane, na pokožke hlavy môžu vytvoriť súvislú vrstvu. Pri tvorbe lupín zohráva významnú úlohu pleseň malassezia furfur.

          Medzi najčastejšie choroby vlasovej časti pokožky hlavy patrí nadmerná tvorba lupín alebo mazotok, latinsky seborea. Zapríčiňuje ju choroboplodná baktéria a na jej odstránenie sa obyčajne používajú špeciálne šampóny s antibakteriálnymi účinkami. Najmodernejšie produkty neobsahujú penivú zložku, pretože sa zistilo, že nadmerne odmastená pokožka umožňuje, aby sa do nej okrem rôznych zdraviu škodlivých chemických látok dostali aj choroboplodné mikróby.

          Aby boli vlasy zdravé, nelámali a nevysušovali sa, nenabíjali sa nadbytočnou statickou elektrinou, potrebujú tuk produkovaný pokožkou hlavy. Pokiaľ sa však v dôsledku nadmerného používania detergentov (prípravky s obsahom saponátov) poškodí vlasová cibuľka, vlasy začnú vypadávať.

          Vypadávanie vlasov patrí medzi frekventované problémy pokožky hlavy. Môže zasiahnuť malú plochu hlavy, nezriedka však vypadajú všetky vlasy. Medzi dôvodmi sa najčastejšie uvádzajú rôzne hormonálne a zápalové (skrytý zápal) problémy, nedostatok vitamínov a  minerálnych látok, silné stresy, vplyv znečisteného životného prostredia (dym, plyny, ťažké kovy, tvrdé žiarenie) alebo toxických látok (lieky, cytostatiká).

          Za posledných 15 - 20 rokov sa počet pacientov s nadmerným vypadávaním vlasov zdvojnásobil. Určitým vysvetlením ich zvýšeného počtu môže byť aj zvýšený výskyt druhotného žiarenia (nie vždy priznávaného a označovaného ako elektronický smog), zmenený, rýchly životný štýl a nezdravé výživové zvyky. Liečba problému je neraz zdĺhavá a žiaľ, málo efektívna.

          Na vonkajšie ošetrenie vlasov sa hodia také prípravky (zábaly, kondicionéry), ktorých účinné látky bez problémov prenikajú do vlasov. Miestom vstrebávania je vždy koreň vlasovej  hľuzy, čiže pokožka hlavy. Choré alebo dokonca neživé vlasy už k vlasovej cibuľke žiadne výživné látky neprepravia. Kondicionéry posilňujú vonkajšiu časť poškodených vlasov, pri chorých vlasoch však je nutná intenzívnejšia výživa vlasovej cibuľky.

          Vlasový gél a lak vlasom neškodia, ale pokiaľ upchajú póry pokožky hlavy, podporia tým vytváranie hnisavých vyrážok. Používanie oleja na vlasy dnes už nie je v móde, aj keď by bol oveľa vhodnejší na ich ochranu ako spomínané prostriedky.

          Pri vypadávaní vlasov a začínajúcej plešivosti sa okrem všeobecne známeho užitočného vitamínu B odporúča užívať multivitamíny s obsahom vitamínov A, H, a D, dobre sa vstrebávajúce (chelátové) železo, zinok a selén. Osvedčili sa aj omega-3 mastné kyseliny, lecitín a prípravky s obsahom fytoestrogénov.

          Odporúčané CaliVita produkty: Full Spectrum, Super Mega 50, Mega B-Complex, Pro Selenium, Mega Zinc, Beta Carotene, Evening Primrose Oil, Super Soya Lecithin, Triple Potency Soya Lecithin, Spirulina Max, Ocean 21.


          Produkty CaliVita Cosmetics
          Silk&Shine Shampoo a
          Hand&Body Lotion
          podporia vašu snahu o zachovanie peknej, zdravej pokožky a krásnych, hustých, lesklých  vlasov.
                 arrow

                 Beta Carotene - Recenzie produktov

                 Pridajte komentár, ohodnoťte produkt alebo položte otázku
                 Zatiaľ nie sú k dispozícii žiadne recenzie.
                 0
                 0
                 0
                 0
                 0
                 arrow
                 Záruka najnižšej ceny
                 Beta Carotene
                 Návrat na obsah