Beta Carotene - Obchody CaliVita International

Prejsť na obsah

Beta Carotene

Beta Carotene
Zloženie

9000 M.J. betakarotén
Ak si myslíte, že v prírodných riešení, materská kašička extrakt je pre vás. Včely kŕmiť kráľovná-včely s týmto živín koncentrátu. Táto látka jej umožňuje žiť tak dlho, ako 3-4 rok, zatiaľ čo životnosť pracovníkov je len 4 až 6 týždňov. Spotreba materská kašička koncentrátu je prospešná pre ľudí rovnako.

Včely používajú peľ a špeciálne sekréciu žliaz v hlave, na vytvorenie bohatej na živiny látku zvanú materská kašička. Včelia materská kašička je privádzaný na všetky larvy v úli poskytovať nutričnú podporu pre rýchly rast, ale tiež sa používa na spustenie morfológie, ktorý premení normálne larva na včelia kráľovná. Ak sa larva dostáva materská kašička výhradne od vyliahnutia, a vo veľkom množstve, to sa stane kráľovná. Na rozdiel od robotnice, ktoré žijú v priemere dobu štyroch až šiestich týždňov včelia kráľovná môže žiť na tri až päť rokov a za tú dobu produkujú stovky tisíc vajec. Svedčí o výnimočné výžive včelia kráľovná dostane je skutočnosť, že v jeden deň, môže si položiť viac než jej vlastné telesnej hmotnosti u vajec.

Materská kašička obsahuje mnoho látok, ktoré sú prospešné pre ľudské zdravie. Je bohaté na kvalitné bielkoviny, ktorý obsahuje všetkých 18 aminokyselín. To tiež obsahuje jednoduché sacharidy, vitamíny B-komplex, stopové minerály a enzýmy, a pomáha podporovať zdravý imunitný systém s antibiotikami komponenty. To je tiež zdrojom acetylcholínu, kľúč zlúčenina vo správne fungovanie centrálnej nervovej sústavy.
Hustota živín na podporu help materská kašička optimálne zdravie a vitalitu, a je vhodný pre tých, ktorí chcú sledovať prírodné stravu.

Indikácie:

Royal Jelly:
- Pomáha pri astme,
- Ochorenie pečene
- Zlomenín kostí
- Ochorenie kĺbov,
- Poruchy kože,
- Jasne posilňuje imunitný systém.

Dávkovanie:

Vezmite 1 kapsulu denne, alebo podľa pokynov.

POZOR!

Mali by ste sa poradiť sa s kvalifikovaným lekárom, než začnete užívať akýkoľvek doplnok.
Doplnenie s materskou kašičkou, alebo peľ nie je vhodný pre osoby s sennú nádchu alebo akékoľvek iné alergie. Ak sa alergická reakcia sa vyvíja pričom akýkoľvek produkt, okamžite prestaňte používať a vyhľadajte lekára.
Uchovávajte na chladnom, suchom mieste.
Neprekračujte odporúčané denné dávky.
Potravinové doplnky nemôže nahradiť vyváženú zmiešanú stravu.
Uchovávajte mimo dosahu malých detí.
Starostlivosť o pokožku v lete

Intenzívne slnečné žiarenie môže poškodiť našu pokožku, vlasy i nechty, a preto by sme týmto častiam svojho tela mali v lete venovať mimoriadnu starostlivosť. Slnečnému žiareniu je najviac vystavená naša pokožka. Na jej vonkajšiu aj vnútornú ochranu je však niekoľko spôsobov.

Ak máte citlivú, svetlú pokožku, pred príchodom opaľovacieho obdobia vám odporúčame užívať betakarotén, ktorý v organizme neutralizuje voľné radikály a potláča mimoriadne aktívne kyslíkové molekuly, ktoré vznikajú v pokožke v dôsledku ultrafialového žiarenia.

Krémom alebo mliekom na opaľovanie sa natrite už polhodinu pred opaľovaním. Na mimoriadne svetlú pokožku sa odporúča produkt s ochranným faktorom 20 - 25, na svetlú 15 - 20, na stredne svetlú 10 - 15 a na kreolskú produkt s ochranným faktorom 5 - 10. Najmodernejšie produkty môžu mať ochranný faktor až do 100 a ochranu neposkytujú mechanickými, fyzickými (titánovo – dioxidovými) filtrami, ale biologickými prostriedkami.

Používajte produkty s vysokou odolnosťou proti vode, potu a slnku, ich účinky sú trvalejšie. No i napriek tomu sa pokožku vystavenú slnečnému žiareniu odporúča každé 2 - 3 hodiny opakovane pretrieť ochranným krémom - a to platí aj po každom kúpaní či sprchovaní sa.

Hladina vody, piesok alebo betónová plocha UV žiarenie zosilňujú. Z toho dôvodu sa v takomto prostredí vyžaduje zvýšená opatrnosť. Dokonca aj meter pod vodou namerali až 50%-nú intenzitu UV žiarenia.

Vyhýbajte sa nadmernému slneniu medzi 11. – 15. hodinou (podľa najnovších odporúčaní už medzi 10. – 16. h)! Po kúpaní sa radšej do sucha utrite, ako by ste sa nechali voľne osušiť slnkom, čo najskôr zahaľte svoje telo uterákom, prípadne ľahkým šatstvom a choďte do tieňa.

O ochrane očí sa už toho nahovorilo dosť. Faktom je, že najvhodnejšie sú slnečné okuliare s kvalitným UV filtrom, ktoré spoľahlivo chránia oči. Vďaka nim nebudete neustále žmurkať, a tak okuliare vlastne zabránia aj vytváraniu drobných vrások okolo vašich očí.

Pokožka sa v lete oveľa viac vysušuje, a napriek tomu, že ju natieraním chránime pred spálením, jej povrch je drsnejší. Jedným z dôvodov tohto javu je, že organizmus, teda aj pokožka, stráca v lete oveľa viac vody a je potrebné ju dopĺňať. Okrem vody, ktorej by sme denne mali vypiť 2,5 - 3 litre, sa pokožku odporúča podporovať aj zvonka. Na tento účel sú najvhodnejšie prípravky s prírodnými komponentmi. Menej vhodné sú produkty, ktorých základom sú syntetické oleje alebo nafta. Glycerín sa tiež ocitol na zozname látok, ktorých sa máme vyvarovať, pretože z pokožky odčerpáva vodu.

Obranyschopnosť pokožky a jej regeneráciu posilňuje zinok, selén, vitamíny B, C, E a samozrejme spomínaný betakarotén. Odporúča sa ich užívať aj po opaľovaní.


Odporúčané CaliVita produkty: Full Spectrum, Super Mega 50, Mega B-Complex, Pro Selenium, Mega Zinc, Beta Carotene, Evening Primrose Oil, Ocean 21, qProtect, Mega qProtect.


Vlasová časť pokožky hlavy si vzhľadom na jej špeciálnu štruktúru vyžaduje mimoriadnu starostlivosť. Kým na iných častiach tela sa jemné lupiny odlupujú nebadane, na pokožke hlavy môžu vytvoriť súvislú vrstvu. Pri tvorbe lupín zohráva významnú úlohu pleseň malassezia furfur.

Medzi najčastejšie choroby vlasovej časti pokožky hlavy patrí nadmerná tvorba lupín alebo mazotok, latinsky seborea. Zapríčiňuje ju choroboplodná baktéria a na jej odstránenie sa obyčajne používajú špeciálne šampóny s antibakteriálnymi účinkami. Najmodernejšie produkty neobsahujú penivú zložku, pretože sa zistilo, že nadmerne odmastená pokožka umožňuje, aby sa do nej okrem rôznych zdraviu škodlivých chemických látok dostali aj choroboplodné mikróby.

Aby boli vlasy zdravé, nelámali a nevysušovali sa, nenabíjali sa nadbytočnou statickou elektrinou, potrebujú tuk produkovaný pokožkou hlavy. Pokiaľ sa však v dôsledku nadmerného používania detergentov (prípravky s obsahom saponátov) poškodí vlasová cibuľka, vlasy začnú vypadávať.

Vypadávanie vlasov patrí medzi frekventované problémy pokožky hlavy. Môže zasiahnuť malú plochu hlavy, nezriedka však vypadajú všetky vlasy. Medzi dôvodmi sa najčastejšie uvádzajú rôzne hormonálne a zápalové (skrytý zápal) problémy, nedostatok vitamínov a minerálnych látok, silné stresy, vplyv znečisteného životného prostredia (dym, plyny, ťažké kovy, tvrdé žiarenie) alebo toxických látok (lieky, cytostatiká).

Za posledných 15 - 20 rokov sa počet pacientov s nadmerným vypadávaním vlasov zdvojnásobil. Určitým vysvetlením ich zvýšeného počtu môže byť aj zvýšený výskyt druhotného žiarenia (nie vždy priznávaného a označovaného ako elektronický smog), zmenený, rýchly životný štýl a nezdravé výživové zvyky. Liečba problému je neraz zdĺhavá a žiaľ, málo efektívna.

Na vonkajšie ošetrenie vlasov sa hodia také prípravky (zábaly, kondicionéry), ktorých účinné látky bez problémov prenikajú do vlasov. Miestom vstrebávania je vždy koreň vlasovej hľuzy, čiže pokožka hlavy. Choré alebo dokonca neživé vlasy už k vlasovej cibuľke žiadne výživné látky neprepravia. Kondicionéry posilňujú vonkajšiu časť poškodených vlasov, pri chorých vlasoch však je nutná intenzívnejšia výživa vlasovej cibuľky.

Vlasový gél a lak vlasom neškodia, ale pokiaľ upchajú póry pokožky hlavy, podporia tým vytváranie hnisavých vyrážok. Používanie oleja na vlasy dnes už nie je v móde, aj keď by bol oveľa vhodnejší na ich ochranu ako spomínané prostriedky.

Pri vypadávaní vlasov a začínajúcej plešivosti sa okrem všeobecne známeho užitočného vitamínu B odporúča užívať multivitamíny s obsahom vitamínov A, H, a D, dobre sa vstrebávajúce (chelátové) železo, zinok a selén. Osvedčili sa aj omega-3 mastné kyseliny, lecitín a prípravky s obsahom fytoestrogénov.

Odporúčané CaliVita produkty: Full Spectrum, Super Mega 50, Mega B-Complex, Pro Selenium, Mega Zinc, Beta Carotene, Evening Primrose Oil, Super Soya Lecithin, Triple Potency Soya Lecithin, Spirulina Max, Ocean 21.


Produkty CaliVita Cosmetics
Silk&Shine Shampoo a
Hand&Body Lotion
podporia vašu snahu o zachovanie peknej, zdravej pokožky a krásnych, hustých, lesklých vlasov.
Návrat na obsah