Cholestone - Obchody CaliVita International

Prejsť na obsah

Cholestone

Cholestone
Dalšie prípravky Calivita
Na zníženie cholesterolu

90 tabliet
Množstvo na sklade: 36
24.50 €
zdravé srdceStarajte sa o srdce a cholesterol

Účinné zložky cholestonu výrazne podporujú udržanie normálnej hladiny cholesterolu a majú pozitívny vplyv na správne fungovanie vášho srdca
25% zľavy od prvého nákupu >>
arrow

Ako rýchlo znížiť hladinu cholesterolu

Aplikovať diétu a

tablety na zníženie cholesterolu

Calivita Cholestone
Na zníženie cholesterolu

Cholestone je doplnok výživy, ktorý bol navrhnutý na podporu zdravej hladiny cholesterolu. Medzi jeho prírodné účinné látky patria olej z ľanových semien, ktorý svojím vysokým obsahom omega 3 prispieva k udržaniu normálnej hladiny cholesterolu, a tiež jablčný pektín, ktorý vďaka svojmu obsahu vlákniny pôsobí rovnako. Cesnak môže priaznivo ovplyvňovať hladinu krvných tukov a lecitín zohráva významnú úlohu v metabolizme tukov.


Komu a kedy ho odporúčame?
 • Tým, ktorí zápasia s vysokou hladinou cholesterolu a/alebo triglyceridov.
 • Ako prostriedok prevencie pre tých, ktorí majú v rodinnej anamnéze vysokú hladinu cholesterolu alebo triglyceridov, alebo pre tých, ktorí trpia poruchou metabolizmu polysacharidov.
 • Ako prevenciu aterosklerózy.
 • Ak je vaša strava bohatá na tuky a polysacharidy.

VEDELI STE, ŽE...?
Okrem rakoviny sú v rozvinutých krajinách hlavnou príčinou úmrtia srdcovo-cievne choroby, ktorým sa však dá vo väčšine prípadov predchádzať?
90 tabliet

Dávkovanie
3 x 1 tableta denne s jedlom

Zloženie
olej z ľanového semienka 200 mg
jablčný pektín 200 mg
cesnak 100 mg
Vitamín C 60 mg
Vitamín E 10 mg
chróm 50 mcg
lecitín 100 mg

  • Mali by ste sa poradiť sa s kvalifikovaným lekárom, než začnete žiadne prídavky!
  • Neprekračujte odporúčané denné dávky.
  • Potravinové doplnky nemôže nahradiť vyváženú zmiešanú stravu.
  • Uchovávajte mimo dosahu malých detí.
  Vzhľadom k nesprávnej strave a genetiky, významné percento starnúcej populácie žije so zvýšenou hladinou cholesterolu. Nejedná sa o jednoduchý javom a v dlhodobom horizonte môže predstavovať veľké riziko. Účinné zložky Cholestone môžu účinne podporovať zdravú hladinu triglyceridov v krvi.

  Cholesterol je tuk, ako je látka, ktorá plní niekoľko dôležitých funkcií pre látkovú výmenu. Pomáha vyrábať žlč, ktorá je potrebná pre trávenie. To tiež pomáha pri metabolizácii niektoré vitamíny a hormóny, a je nutná pre štruktúru a integritu bunkových membrán. Ako je cholesterol nemôže cestovať v krvnom riečisku sám, pečeň zväzky ju proteínu do štruktúry zvanej lipoproteín, pred uvoľnením do krvného riečišťa.

  Mnoho ľudí spája cholesterol s ochorením srdca, ale nie všetky lipoproteíny sú zlé pre kardiovaskulárny systém. High-density lipoprotein (HDL alebo "dobrý" cholesterol) skutočne odstraňuje prebytok cholesterolu z krvného obehu a vracia ju do pečene je potrebné odstrániť z tela. Je lipoproteíny s nízkou hustotou (LDL alebo "zlý" cholesterol), ktoré môžu spôsobiť problémy. V prípade, že pomer LDL k HDL v krvnom riečisku, je vysoká, LDL má tendenciu pripojiť na vnútorné steny krvných ciev, a postupne sa hromadí v priebehu času, pretože nie je k dispozícii dostatok HDL ho odstrániť. Ak dôjde dosť nahromadenie, obmedzuje priemer cievy, a spôsobí, že sa steny nádoby stvrdnúť. To znižuje prietok krvi a kôrnatenie tepien je potenciálne veľmi nebezpečné pre zdravie.

  Hladiny cholesterolu sú veľmi daný dedičnosťou, ale "životného štýlu" faktory môžu významne ovplyvniť našu hladinu cholesterolu v krvi. Faktory, ktoré môžu podporovať zvýšenie LDL sú nezdravá strava s príliš veľa nasýtených tukov, a nie dostatok vlákniny, sedavý spôsob života, konzumácia alkoholu, alebo stresu.

  Cholestone je určená na nutričné podporu pre zdravé hladine cholesterolu, a zdravý pomer s vysokou hustotou pre lipoproteínov s nízkou hustotou. Omega 3 mastné kyseliny bolo preukázané, že priaznivo ovplyvňujú hladinu cholesterolu v krvi a lipidov, a Ľanový olej je jedným z najbohatších zdrojov omega 3 v prírode. Jablčný pektín je vo vode rozpustná vláknina, ktorá sa podieľa na udržanie normálnej hladiny cholesterolu v krvi a zmiernenie hladiny krvných lipidov. Cesnak tiež pozitívne ovplyvňuje hladinu krvných lipidov. Lecitín zohráva dôležitú úlohu v metabolizme tukov. Vitamíny C a E podieľať sa na ochrane polynenasýtených mastných kyselín proti voľným radikálom. Chrómové vplyvy sacharidov, bielkovín a metabolizmus tukov.

  Indikácie:

  zvýšenej hladiny cholesterolu
  8 DÔVODOV, PREČO SI VYBRAŤ PRODUKTY CALIVITA:
   • Vďaka vynikajúcemu profesionálnemu zázemiu ponúka CaliVita už vyše dvadsať rokov svoje produkty v súlade s danými predpismi a v tej najvyššej kvalite.
   • Vždy sa snažíme používať prírodné materiály, ktoré pochádzajú z tých najlepších zdrojov.
   • V priebehu svojho vývoja sa zameriavame na využitie lepšieho vstrebávania, napr. organických látok.
   • Na naše produkty poskytujeme 100% záruku kvality.
   • Aby sme trvale zabezpečili vynikajúcu kvalitu, naše produkty sú predmetom prísneho a niekoľkonásobného overovacieho procesu.
   • Veľká väčšina našich doplnkov výživy sa vyrába vo farmaceutických podmienkach v USA.
   • Produkty sa vyrábajú podľa zásad GMP (Good Manufacturing Practice), zatiaľ čo prebieha neprestajná kontrola a tiež pravidelne rozvrhnuté previerky FDA (Food and Drug Administration). Úzko spolupracujeme s miestnymi odborníkmi, ktorí sa zaoberajú poskytovaním licencií, a tým zabezpečujeme, že naši spotrebitelia vždy dostanú produkty tej najvyššej kvality.
   • Všetky naše produkty sú v súlade s právnymi vykonávacími predpismi platnými v SR a podliehajú kontrole ministerstva zdravotníctva.
          arrow

          Aj cholesterol môže byť dobrý a zlý

           Cholesterol je druh tuku, ktorý sa nachádza v takmer každej potravine živočíšneho pôvodu. V povedomí sa často pokladá za niečo zlé - napriek tomu, že v organizme má nenahraditeľnú úlohu pri niektorých životne dôležitých procesoch. Je nevyhnutný napríklad pri tvorbe hormónov a bunkovej membrány, ale značné množstvo sa ho spotrebuje aj v pečeni na výrobu kyseliny žlčovej.

           Pečeň produkuje dostatok cholesterolu pre celý organizmus, preto si mnohí musia úzkostlivo strážiť množstvo cholesterolu prijímaného navyše v potravinách.

           Cholesterol je vo vode ťažko rozpustný, preto by sa v krvnom riečisku zle prepravoval. Pohyb cholesterolových molekúl v krvi však podporuje jeho bielkovinový obal, lipoproteín. Lipoproteíny delíme na lipoproteíny nízkej hustoty (low density lipoprotein – LDL) a vysokej hustoty (high density lipoprotein – HDL). Väčšiu časť cholesterolu obsahujú molekuly LDL, ktoré ho z pečene prepravujú do rôznych orgánov tela, kde sa spotrebuje. Ale ak sa v krvnom riečisku nachádza príliš veľa LDL molekúl, začnú sa nebadane ukladať na stenách ciev. Časom sa z nich vytvoria usadeniny, ktoré zužujú priemer ciev a bránia tak plynulému zásobovaniu tkanív krvou. „Vysoký cholesterol“ znamená väčšinou aj veľa nebezpečného, „zlého“ LDL cholesterolu.
           Existuje však aj „dobrý“ cholesterol - HDL. Sú to drobné zrniečka s obsahom cholesterolu, ktoré však, v protiklade s LDL, sú užitočné. Ich mimoriadnou danosťou je, že sú schopné dopraviť do pečene aj cholesterolové usadeniny. Pečeň ich potom vylúči, čím sa znižuje celková hladina cholesterolu v krvi. Organizmus sa tak zbavuje jeho škodlivých účinkov - zmierňuje sa riziko vzniku srdcových a cievnych ochorení. Medzinárodné klinické prieskumy potvrdili, že riziko vzniku srdcových a cievnych komplikácií, teda aj infarktu srdca a mozgovej porážky, je vyššie u ľudí s nízkou hladinou HDL cholesterolu. HDL chráni cievy pred aterosklerózou, preto nestačí sledovať len výšku celkového alebo len LDL cholesterolu. Z hľadiska prevencie je rovnako dôležité aj zvyšovanie množstva HDL cholesterolu.

           Okrem vhodnej stravy nám v tom najviac pomáhajú doplnky výživy. Mimoriadne osvedčené sú rôzne druhy ovocia, najmä tie, ktoré obsahujú veľa vitamínov A, C, E i ďalšie antioxidanty. Odporúča sa konzumovať ovocie s vysokým obsahom vláknin a vysokým indexom-ORAC (Oxygen Radikal Absorbance Capacity, t.j. meranie antioxidačnej kapacity látok). Medzi takéto ovocné druhy patrí aj Garcínia mangostánová. V Európe sa žiaľ nepestuje, je však súčasťou niektorých kvalitných džúsov, medzi nimi aj nášho najnovšieho produktu ZenThonic. Tento nápoj sa popri mnohých blahodarných biologických účinkoch vynikajúco hodí aj na ochranu cievneho systému a srdca.
           Redukciu tukov v krvi podporuje aj náš ďalší prípravok s vysokým obsahom vláknin - Nopalin. Reguluje telesnú hmotnosť a znižuje nadváhu - jeden z vážnych rizikových faktorov kardiovaskulárnych chorôb. Mimoriadne dôležité je tiež pravidelné dopĺňanie nenasýtených mastných kyselín (omega-3 mastné kyseliny) v organizme. Okrem rybieho oleja Omega-3 obsahuje nenasýtené mastné kyseliny, rovnocenné s omega-3 aj ďalší prípravok, Evening Primrose Oil (olej pupalky dvojročnej). Z liečivých rastlín sa odporúča najmä cesnak, ktorý ovplyvňuje pomer dobrého a zlého cholesterolu a čistí steny ciev od vápenných usadenín.

           Najmodernejšie multiprípravky na zníženie cholesterolu, ako napríklad Cholestone, obsahujú všetky dôležité prvky na ochranu srdcového a cievneho systému organizmu: rastlinné vlákniny, antioxidanty, nenasýtené mastné kyseliny aj cesnak. (Dovoľujeme si vás upozorniť, že Cholestone si v mesiacoch marec – apríl kúpite s 15% zľavou, pokiaľ využijete akciu, ktorá platí pri kúpe 2 balení tohto vynikajúceho prípravku.)
           Pri vytváraní aterosklerózy môže dôležitú úlohu zohrávať aj ďalší významný druh tuku v krvi triglycerid. Triglyceridy sú najdôležitejšou súčasťou tukov, ktoré prijímame s potravinami. Tvoria aj prevažnú časť tukových tkanív organizmu. Uskladnené rezervy sú najvýznamnejším zdrojom energie. Časť triglyceridov pochádza z tukov prijatých priamo stravou, ale náš organizmus si ich dokáže vyrobiť aj z iných živín (cukry). Hladinu triglyceridov v krvi môžu výrazne zvýšiť mastné jedlá, ale i nadmerná konzumácia alkoholu.
                  arrow

                  Cholestone - Recenzie produktov

                  Pridajte komentár, ohodnoťte produkt alebo položte otázku
                  Zatiaľ nie sú k dispozícii žiadne recenzie.
                  0
                  0
                  0
                  0
                  0
                  arrow
                  Záruka najnižšej ceny
                  Cholestone
                  Návrat na obsah