Energy&Memory - Obchody CaliVita International

Prejsť na obsah

Energy&Memory

Energy&Memory
Zloženie

200mg cholín
100mg výťažok z guarany
100mg lecitín
60mg Vitamín C
10mg Vitamín E
50mg horčík
5mg Zinok
20mcg selén
Vzhľadom k svojmu zloženiu, energia a pamäť sa podieľa na bežných procesoch nášho tela, a to aj v prípade, že trvalé fyzickej alebo psychickej záťaži. To má podporný účinok proti škodlivým procesom v dôsledku stresu. Zároveň to dodáva energiu, osvieži vás; môžete prekonať prekážky ľahšie!

Pre jasné myšlienky
Energy & Memory je určená na pomoc poskytovať nutričnú podporu pre rôzne aspekty metabolizmu, vrátane kognitívne fungovanie nášho centrálneho nervového systému, bdelosť a energiu. Obsahuje niekoľko zložiek:

guarana
Juhoamerickej ker Guarana je prírodný, bylinné zdroj kofeínu. Kofeín pomáha stimulovať metabolizmus, a tým pomáha v bdelosti, energetických hladinách, vytrvalosť a výdavkov kalórií. Z týchto dôvodov, kofeín suplementácia je obľúbený u výkonnostných športovcov.

Lecitín, cholín
Obe tieto látky pomáhajú podporiť fungovanie nervového systému. Cholín je prekurzorom neurotransmiteru acetylcholínu. Výskumy naznačujú, že nálady, pamäti a kognitívnych funkcií môže byť čiastočne sprostredkovaná acetylcholínu metabolizmu v mozgu.

vitamín E
Ako antioxidant, vitamín E pomáha chrániť polynenasýtené mastné kyseliny pred oxidačným poškodením, a tým pomáha podporovať normálnu bunkovú funkciu.

vitamín C
Vitamín C je antioxidant, pomáha zmierňovať poškodenie buniek spôsobené voľnými radikálmi. To tiež zohráva úlohu v normálnom fungovaní nervového systému, a podieľa sa na tvorbe spojivového tkaniva.

zinok
Zinok sa podieľa na správnu funkciu imunitného systému. To je nevyhnutné pre normálne bunkové delenie, sexuálne funkcie, a to podporuje zdravú štruktúru epitelových buniek v celom tele.

selén
Selén je silný antioxidant pomáha chrániť bunky pred poškodením voľnými radikálmi. To tiež zohráva úlohu v procesoch energetických v tele, podporuje normálne fungovanie imunitného systému, a štítnu žľazu.

magnézium
Horčík poskytuje nutričné podporu pre vyvážené fungovanie nervového systému, a tiež pomáha normálnu funkciu svalov. Je nepostrádateľný pre aktivitu enzýmu, a udržiavanie rovnováhy vápnika a draslíka v tele.

Indikácie:
dlhodobé duševná alebo telesná námaha
nadmerný stres
posilniť pamäť a koncentráciu

Dávkovanie:
3 x 1 tableta denne alebo podľa odporúčania odborníka

Vedeli ste, že...?
Jedna tableta Energy & Memory obsahuje toľko kofeínu ako jedna espresso káva. 

POZOR!
Mali by ste sa poradiť sa s kvalifikovaným lekárom, než začnete užívať akýkoľvek doplnok.
Tento produkt je určený len pre dospelých, a nemal by byť používaný počas tehotenstva a dojčenia.
Ak máte kardiovaskulárny stav alebo ochorenie, alebo akýkoľvek iný typ zdravotného stavu, alebo užívate lieky, vyhľadajte kvalifikovaného lekára pred použitím tohto produktu.
Znížte spotrebu kofeínu obsahujúce jedál a nápojov pri použití tohto výrobku ako príliš veľa kofeínu môže spôsobiť nervozitu, podráždenosť a strata spánku.
Neprekračujte odporúčané denné dávky.
Potravinové doplnky nemôže nahradiť vyváženú zmiešanú stravu.
Uchovávajte mimo dosahu malých detí.
Energy & Memory – pre sviežu myseľ!

Motto: Snahou ľudstva je predlžovať biologický vek, žiaduce je však, aby človek bol aktívny aj vo vyššom veku.


Jednou zo základných podmienok zachovania zdravia je plnohodnotná výživa bohatá predovšetkým na vitamíny a minerálne látky. Ich nedostatok nepriaznivo ovplyvňuje funkčný stav organizmu, imunologické ukazovatele i fyzickú výkonnosť a starnutie buniek. Moderný spôsob života urýchľuje starnutie buniek tým, že prináša množstvo škodlivých faktorov, ktoré bunky poškodzujú, napr. znečistené ovzdušie, fajčenie, návykové látky, lieky (sedatíva, lieky na spanie, antibiotiká, hormonálne prípravky...). Patrí k nim aj silný, chronický stres, depresia, nízka duševná i telesná aktivita, nesprávna výživa... Výsledkom ich „ničivej“ činnosti je stúpajúce množstvo voľných radikálov, ktoré útočia na bunky, ich poškodenie a v konečnom dôsledku zničenie (degenerácia).
Azda najcitlivejšie reagujú na túto situáciu bunky mozgu a nervového tkaniva. Miliardy nervových buniek (neurónov), pospájané miliónmi nervových vlákien, si vymieňajú informácie pomocou bioelektrických dejov a biochemických látok (neurotransmiterov), ktoré neuróny produkujú. Pretože nervové bunky sú veľmi citlivé, „naplno“ pracujú len v optimálnych podmienkach. Ak nemajú zabezpečené vhodné podmienky, degenerujú. Výsledkom je nedostatok energie, pocit chronickej únavy, roztržitosť, zábudlivosť, poruchy pamäti, ale pri dlhšie trvajúcom nedostatku aj spúšťač degeneratívnych ochorení.

Na zvýšené množstvo stresorov (vrátane nečistôt vo vzduchu, vode i jedle) potrebuje naše telo viac látok, ktoré zvyšujú jeho obranyschopnosť – teda silnejšiu antioxidačnú bariéru. Antioxidanty pôsobia na viacerých úrovniach: zachytávajú voľné radikály a likvidujú ich, zabraňujú poškodeniu bunkových membrán aj DNK, a v konečnom dôsledku bunky aj regenerujú a vitalizujú.


Energy & Memory je zmesou prírodných antioxidantov, ktoré:
zvyšujú odolnosť organizmu voči únave,
posilňujú imunitný systém,
zlepšujú pamäť, psychický aj fyzický komfort.
Obsahuje guaranu ktorá zvyšuje vitalitu, pôsobí proti únave a zlepšuje výkon, cholín, ktorý podporuje prenos nervových vzruchov, aj lecitín, ktorý optimalizuje duševný výkon a je aj štrukturálnou súčasťou bunkových membrán. Ďalej sú tu synergicky pôsobiace vitamíny C a E, horčík podporujúci prenos impulzov medzi bunkami, zinok a selén.
Prípravok Energy & Memory môžeme odporúčať všetkým, ktorých činnosť si vyžaduje zvýšenú pozornosť a maximálnu sústredenosť, ale aj jedincom s degeneratívnymi ochoreniami nervového systému.
Môžeme ho kombinovať s celou škálou prípravkov - podľa toho, aký účinok je potrebné čo najskôr dosiahnuť:
- v prípade degeneratívnych ochorení: qProtect, Mega qProtect, CoQ10, Mega Vitamin E, Super Soya Lecithin, OxyMax, NONI...
- pri posilňovaní vitality zdravých jedincov: Vital Man, Vital Woman, komplexné prípravky napr. Vital (0, A, B, AB), Super Mega 50, Full Spectrum...
- pri podpore imunity: C 1000, NONI, Mega Zinc, Garlic&Parsley, Mega B...
- pri podpore zvýšeného sústredenia: Rhodiolin, Super Soya Lecithin...
- u športovcov: všetky prípravky na podporu fyzického výkonu...
- na urýchlenie rekonvalescencie: NONI, Bee Power, C Plus, C 1000, Mega Zinc, komplexné prípravky...
Návrat na obsah