Garlic Caps - Obchody CaliVita International

Prejsť na obsah

Garlic Caps

Garlic Caps
Zloženie

350mg cesnak bez zápachu
2500mcg petržlen

Prídavné látky:
sójový olej (objemové činidlo), čistenú vodu (objemové činidlo), želatínu (želírujúca látka)
Cesnak je jedným z najznámejších korenín, ale len málo ľudí vie, že na rozdiel od jeho charakteristickej chuti, ale aj mnoho ďalších blahodárne účinky napr pomáhajú udržiavať normálnu hladinu krvného trygliceridy. Garlic Caps obsahuje účinné látky cesnaku a petržlenovou vňaťou. Tieto rastliny boli použité v medicíne oblasti účinnej pre niekoľko sto rokov.

Niektoré štúdie spojené predĺženou spotreba cesnaku s kardiovaskulárne zdravie. Spotreba sa zdá priaznivo ovplyvňovať hladinu lipidov, cholesterolu a LDL cholesterolu v krvi. Okrem toho, niektoré štúdie ukazujú, cesnak sa zdá, aby sa znížilo množstvo cholesterolu, ktoré lipnú na vnútorné steny krvných ciev. Ďalšie účinná látka v cesnaku, nazvaný alicín, vystavoval silné antibiotikum, antiseptické a fungicídne vlastnosti.

Garlic Caps je kapsula gél, ktorý kombinuje cesnak s petržlenovou vňaťou. Okrem mnohých vitamínov a minerálnych látok, ktoré obsahuje, petržlen pomáha zmierniť niektoré z nepríjemných účinkov ľudí zvyčajne spájajú s konzumáciou čerstvého cesnaku, ako je zápach a pálenie záhy.

Indikácie:
zvýšenej hladiny cholesterolu,
bakteriálne a plesňové infekcie, posilnenie odolnosti

Dávkovanie:
2 - 4 mäkké kapsule denne

UPOZORNENIE!
Mali by ste sa poradiť sa s kvalifikovaným lekárom, než začnete užívať akýkoľvek doplnok.
Tento produkt je určený len pre dospelých, a nemal by byť používaný počas tehotenstva a dojčenia.
Ak máte kardiovaskulárne alebo krvi stavu alebo choroby, alebo akýkoľvek iný typ zdravotného stavu, alebo užívate lieky, alebo sú naplánované pre akýkoľvek druh prevádzky alebo lekárskeho zákroku, vyhľadajte kvalifikovaného lekára pred použitím tohto produktu.
Pite veľa vody alebo ovocnej šťavy, pri použití tohto produktu.
Neprekračujte odporúčané denné dávky.
Potravinové doplnky nemôže nahradiť vyváženú zmiešanú stravu.
Uchovávajte mimo dosahu malých detí.
Cesnak má hlavne antioxidačné účinky, je až 20x silnejším antioxidantom ako Vitamín C. Jeho hlavná účinná látka – alicín – blokuje enzýmy, ktoré infekčným organizmom dodávajú schopnosť napadať a poškodzovať tkanivá. Spomaľuje degeneratívne procesy, má teda antibakteriálne a najmä výrazné protiplesňové účinky. Je dôležitý pri prevencii aterosklerózy, zmenšuje riziko zhlukovania krvných doštičiek a ich inhibíciu k stenám ciev, mierne znižuje krvný tlak a rozširuje cievy. Ovplyvňuje metabolizmus cholesterolu v pečeni, má protikancerogénny efekt, hlavne pri nádoroch prostaty, hrubého čreva, prsníka, žalúdka. Lokálne sa dá použiť na afty a bradavice. Na rozdiel od čerstvého cesnaku sú pri tobolkách odstránené nežiaduce účinky, ako je nafukovanie, hnačka, poruchy trávenia a zápach. Znovu pozor pri kombinácii s liekmi na vysoký tlak a proti zrážaniu krvi, zvyšuje totiž ich účinok!

Petržlen má tiež celý rad účinných látok – silice, terpény, flavonoidy, z minerálov obsahuje draslík, vápnik, mangán, železo, provitamín A. Má silné močopudné účinky, preto sa používa pri liečbe zápalov močových ciest, aj ako súčasť urologických čajov. Chráni pred nádormi prostaty, pomáha pri menštruačných ťažkostiach, zvyšuje chuť do jedla, má aj dezinfekčné účinky. Výrazný efekt má pri tráviacich ťažkostiach – uvoľňuje kŕče hladkého svalstva, pôsobí proti nafukovaniu, upravuje činnosť žalúdka, podporuje trávenie. Nemal by sa užívať v tehotenstve, pretože vo vysokých dávkach môže spôsobiť sťahy maternice.

Želám Vám krásnu jeseň a veľa zdravia a úspechov!!!

MUDr. Ivona Formánková
Návrat na obsah