Garlic Caps - Obchody CaliVita International

Prejsť na obsah

Garlic Caps

Garlic Caps
Prípravky z liečivých rastlín
Prípravok z cesnaku

100 mäkkých kapsúl
Okamžitá dostupnosť
cesnak a petržlen
Garlic Caps je prípravok obsahujúci koncentrát cesnakového oleja a petržlenovej vňati, ktorých účinné zložky sa účinne používajú v medicíne. Správna konštrukcia gélovej kapsuly zaručuje maximálnu účinnosť produktu.
25% zľavy od prvého nákupu >>
Calivita Garlic Caps

cesnak s petržlenom na imunity

Antibakteriálne a protiplesňové účinky cesnaku a jeho ochranný vplyv na srdcovo-cievny systém možno pripísať cenným sírnym látkam, ktoré sú zodpovedné aj za jeho charakteristickú vôňu. Táto rastlina obsahuje viac ako 200 rôznych biologicky aktívnych látok vrátane vitamínov, aminokyselín a enzýmov.

KOMU A KEDY HO ODPORÚČAME?
 • Na zníženie rizika aterosklerózy a na podporu normalizácie krvného tlaku.
 • Na podporu terapie na zníženie cholesterolu.
 • Tým, ktorí by si chceli kontrolovať hladinu tukov v krvi prírodným spôsobom.
 • Vďaka svojim antibiotickým účinkom sa môže úspešne aplikovať v prípade chrípky alebo kašľa.

Podľa Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO) súvisí každoročne zhruba jedna tretina celkovej mortality alebo približne 17 miliónov úmrtí so srdcovo-cievnymi chorobami. Vysoký krvný tlak je zodpovedný za 9,4 miliónov týchto úmrtí. Vysokému krvnému tlaku možno pripísať 45% ochorení srdca a 51% prípadov mŕtvice.* Pri archeologických výskumoch našli staročínsky recept, ktorý popisuje liečbu cesnakom. Aj vedecké výskumy v našej modernej dobe opakovane dokazujú, že cesnak môže účinne znižovať vysoký krvný tlak. Počas jednej takej štúdie napríklad skúmali vysoký krvný tlak štyridsiatich účastníkov. Pri konzumácii 2 x 188 mg cesnaku sa u nich vo štvrtom týždni dosiahlo zníženie krvného tlaku o 3,5% a v ôsmom týždni o 5,3%.** Počas ďalšieho výskumu sledovali pacientov, ktorí užívali lieky na zníženie krvného tlaku. Pri podávaní 480 mg cesnaku denne sa u nich v porovnaní s tými, ktorí užívali iba lieky, v 12. týždni znížila hodnota systolického tlaku o 11,8 Hgmm.*** Veľa ľudí si cesnak obľúbilo ako kuchynské korenie. Ale jeho častá konzumácia vzhľadom k jeho silnej a intenzívnej vôni nie je príliš príjemná. Tomu možno ľahko predísť, ak budete užívať vysoko kvalitné doplnky výživy, ktoré majú všetky pozitívne vlastnosti cesnaku, avšak bez nepríjemnej vône.

VEDELI STE, ŽE...?
V Nemecku sú kapsuly s cesnakom akceptované ako voľno predajný liek na zníženie hladiny cholesterolu?

POUŽITÉ ZDROJE
*A global brief on Hypertension, Silent killer, global public health crisis, World Health Organization, 2013
**Effect of a traditional Japanese garlic preparation on blood pressure in prehypertensive and mildly hypertensive adults - Nakasone Y. et al, Exp Ther Med. 2013 Feb;5(2):399-405.
***Aged garlic extract reduces blood pressure in hypertensives: a dose-response trial - Ried K. et al, Eur J Clin Nutr. 2013 Jan;67(1):64-70.
8 DÔVODOV, PREČO SI VYBRAŤ PRODUKTY CALIVITA:
  • Vďaka vynikajúcemu profesionálnemu zázemiu ponúka CaliVita už vyše dvadsať rokov svoje produkty v súlade s danými predpismi a v tej najvyššej kvalite.
  • Vždy sa snažíme používať prírodné materiály, ktoré pochádzajú z tých najlepších zdrojov.
  • V priebehu svojho vývoja sa zameriavame na využitie lepšieho vstrebávania, napr. organických látok.
  • Na naše produkty poskytujeme 100% záruku kvality.
  • Aby sme trvale zabezpečili vynikajúcu kvalitu, naše produkty sú predmetom prísneho a niekoľkonásobného overovacieho procesu.
  • Veľká väčšina našich doplnkov výživy sa vyrába vo farmaceutických podmienkach v USA.
  • Produkty sa vyrábajú podľa zásad GMP (Good Manufacturing Practice), zatiaľ čo prebieha neprestajná kontrola a tiež pravidelne rozvrhnuté previerky FDA (Food and Drug Administration). Úzko spolupracujeme s miestnymi odborníkmi, ktorí sa zaoberajú poskytovaním licencií, a tým zabezpečujeme, že naši spotrebitelia vždy dostanú produkty tej najvyššej kvality.
  • Všetky naše produkty sú v súlade s právnymi vykonávacími predpismi platnými v SR a podliehajú kontrole ministerstva zdravotníctva.

         Garlic Caps - Recenzie produktov

         Cesnak má hlavne antioxidačné účinky, je až 20x silnejším antioxidantom ako Vitamín C. Jeho hlavná účinná látka – alicín – blokuje enzýmy, ktoré infekčným organizmom dodávajú schopnosť napadať a poškodzovať tkanivá. Spomaľuje degeneratívne procesy, má teda antibakteriálne a najmä výrazné protiplesňové účinky. Je dôležitý pri prevencii aterosklerózy, zmenšuje riziko zhlukovania krvných doštičiek a ich inhibíciu k stenám ciev, mierne znižuje krvný tlak a rozširuje cievy. Ovplyvňuje metabolizmus cholesterolu v pečeni, má protikancerogénny efekt, hlavne pri nádoroch prostaty, hrubého čreva, prsníka, žalúdka. Lokálne sa dá použiť na afty a bradavice. Na rozdiel od čerstvého cesnaku sú pri tobolkách odstránené nežiaduce účinky, ako je nafukovanie, hnačka, poruchy trávenia a zápach. Znovu pozor pri kombinácii s liekmi na vysoký tlak a proti zrážaniu krvi, zvyšuje totiž ich účinok!

         Petržlen má tiež celý rad účinných látok – silice, terpény, flavonoidy, z minerálov obsahuje draslík, vápnik, mangán, železo, provitamín A. Má silné močopudné účinky, preto sa používa pri liečbe zápalov močových ciest, aj ako súčasť urologických čajov. Chráni pred nádormi prostaty, pomáha pri menštruačných ťažkostiach, zvyšuje chuť do jedla, má aj dezinfekčné účinky. Výrazný efekt má pri tráviacich ťažkostiach – uvoľňuje kŕče hladkého svalstva, pôsobí proti nafukovaniu, upravuje činnosť žalúdka, podporuje trávenie. Nemal by sa užívať v tehotenstve, pretože vo vysokých dávkach môže spôsobiť sťahy maternice.

         Želám Vám krásnu jeseň a veľa zdravia a úspechov!!!

         MUDr. Ivona Formánková
         Pridajte komentár, ohodnoťte produkt alebo položte otázku
         Záruka najnižšej ceny
         Garlic Caps
         Návrat na obsah