Garlic Max - Obchody CaliVita International

Prejsť na obsah

Garlic Max

Garlic Max
Prípravky z liečivých rastlín
100 gélových kapsúl

Prípravok z cesnaku
Množstvo na sklade: 75
17.90 €
cesnak a petržlenGarlic Max je prípravok obsahujúci koncentrát cesnakového oleja a petržlenovej vňati, ktorých účinné zložky sa účinne používajú v medicíne. Správna konštrukcia gélovej kapsuly zaručuje maximálnu účinnosť produktu.
25% zľavy od prvého nákupu >>
silnejší Garlic Max - 3 krát viac cesnaku
Calivita Garlic Max

cesnak s petržlenom na imunity

Cesnakový prípravok

Antibakteriálne a protiplesňové účinky rovnako ako ochranný účinok na kardiovaskulárny systém dodávajú cesnaku zlúčeniny obsahujúce síru. Tieto zlúčeniny dávajú cesnaku tiež  jeho charakteristickú vôňu. Táto rastlina obsahuje viac než 200 rôznych biologicky aktívnych látok - vitamínov, minerálov, aminokyselín a enzýmov. V našom prípravku je cesnak doplnený petržlenom, ktorý je známy svojimi diuretickými účinkami.

Komu a kedy ho odporúčame?
 • K zníženiu rizika rozvoja aterosklerózy a k podpore normalizácie krvného tlaku.
 • K podpore terapie na zníženie cholesterolu.
 • Tým, ktorí by si chceli kontrolovať hladinu tukov v krvi prírodným spôsobom.
 • Stimuluje činnosť imunitných buniek a preto môže byť účinne aplikovaný na posilnenie imunitného systému u tých, ktorí sú náchylní k infekciám.

Podľa Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO) súvisí každoročne zhruba jedna tretina celkovej mortality alebo približne 17 miliónov úmrtí so srdcovo-cievnymi chorobami. Vysoký krvný tlak je zodpovedný za 9,4 miliónov týchto úmrtí. Vysokému krvnému tlaku možno pripísať 45% ochorení srdca a 51% prípadov mŕtvice.* Pri archeologických výskumoch našli staročínsky recept, ktorý popisuje liečbu cesnakom. Aj vedecké výskumy v našej modernej dobe opakovane dokazujú, že cesnak môže účinne znižovať vysoký krvný tlak. Počas jednej takej štúdie napríklad skúmali vysoký krvný tlak štyridsiatich účastníkov. Pri konzumácii 2 x 188 mg cesnaku sa u nich vo štvrtom týždni dosiahlo zníženie krvného tlaku o 3,5% a v ôsmom týždni o 5,3%.** Počas ďalšieho výskumu sledovali pacientov, ktorí užívali lieky na zníženie krvného tlaku. Pri podávaní 480 mg cesnaku denne sa u nich v porovnaní s tými, ktorí užívali iba lieky, v 12. týždni znížila hodnota systolického tlaku o 11,8 Hgmm.*** Veľa ľudí si cesnak obľúbilo ako kuchynské korenie. Ale jeho častá konzumácia vzhľadom k jeho silnej a intenzívnej vôni nie je príliš príjemná. Tomu možno ľahko predísť, ak budete užívať vysoko kvalitné doplnky výživy, ktoré majú všetky pozitívne vlastnosti cesnaku, avšak bez nepríjemnej vône.

VEDELI STE, ŽE...?
V Nemecku sú kapsuly s cesnakom akceptované ako voľno predajný liek na zníženie hladiny cholesterolu?

POUŽITÉ ZDROJE
*A global brief on Hypertension, Silent killer, global public health crisis, World Health Organization, 2013
**Effect of a traditional Japanese garlic preparation on blood pressure in prehypertensive and mildly hypertensive adults - Nakasone Y. et al, Exp Ther Med. 2013 Feb;5(2):399-405.
***Aged garlic extract reduces blood pressure in hypertensives: a dose-response trial - Ried K. et al, Eur J Clin Nutr. 2013 Jan;67(1):64-70.
100 gélových kapsúl

Dávkovanie
1-3 kapsule denne

Zloženie
Cesnakový extrakt 1000 mg
Petržlenový vňať extrakt 175 mg

  • Prípravky s obsahom cesnaku by sa vždy mali užívať s dostatočným množstvom vody alebo ovocného džúsu.
  • Ak máte problémy so zrážanlivosťou krvi alebo máte ísť na plánovanú operáciu, mali by ste sa rozhodne pred začiatkom užívania prípravkov s cesnakom poradiť so svojím lekárom.
  • Ľudia, ktorí sú na cesnak alergickí a/alebo tí, ktorí sú citliví na akúkoľvek látku z čeľade ľaliovitých (Liliaceae), by sa mali snažiť užívania tohto prípravku vyvarovať.
  • Dojčiace matky by si mali uvedomiť, že niektoré látky z cesnaku sa môžu uvoľňovať aj do materského mlieka.

  Cesnak

  Cesnak je jedným z najznámejších korenín, ale len málo ľudí vie, že na rozdiel od jeho charakteristickej chuti, ale aj mnoho ďalších blahodárne účinky napr pomáhajú udržiavať normálnu hladinu krvného trygliceridy. Garlic Caps obsahuje účinné látky cesnaku a petržlenovou vňaťou. Tieto rastliny boli použité v medicíne oblasti účinnej pre niekoľko sto rokov.

  Niektoré štúdie spojené predĺženou spotreba cesnaku s kardiovaskulárne zdravie. Spotreba sa zdá priaznivo ovplyvňovať hladinu lipidov, cholesterolu a LDL cholesterolu v krvi. Okrem toho, niektoré štúdie ukazujú, cesnak sa zdá, aby sa znížilo množstvo cholesterolu, ktoré lipnú na vnútorné steny krvných ciev. Ďalšie účinná látka v cesnaku, nazvaný alicín, vystavoval silné antibiotikum, antiseptické a fungicídne vlastnosti.

  Garlic Caps je kapsula gél, ktorý kombinuje cesnak s petržlenovou vňaťou. Okrem mnohých vitamínov a minerálnych látok, ktoré obsahuje, petržlen pomáha zmierniť niektoré z nepríjemných účinkov ľudí zvyčajne spájajú s konzumáciou čerstvého cesnaku, ako je zápach a pálenie záhy.

  Indikácie:
  zvýšenej hladiny cholesterolu,
  bakteriálne a plesňové infekcie, posilnenie odolnosti

  Dávkovanie:
  2 - 4 mäkké kapsule denne

  UPOZORNENIE!
  Mali by ste sa poradiť sa s kvalifikovaným lekárom, než začnete užívať akýkoľvek doplnok.
  Tento produkt je určený len pre dospelých, a nemal by byť používaný počas tehotenstva a dojčenia.
  Ak máte kardiovaskulárne alebo krvi stavu alebo choroby, alebo akýkoľvek iný typ zdravotného stavu, alebo užívate lieky, alebo sú naplánované pre akýkoľvek druh prevádzky alebo lekárskeho zákroku, vyhľadajte kvalifikovaného lekára pred použitím tohto produktu.
  Pite veľa vody alebo ovocnej šťavy, pri použití tohto produktu.
  Neprekračujte odporúčané denné dávky.
  Potravinové doplnky nemôže nahradiť vyváženú zmiešanú stravu.
  Uchovávajte mimo dosahu malých detí.
  8 DÔVODOV, PREČO SI VYBRAŤ PRODUKTY CALIVITA:
   • Vďaka vynikajúcemu profesionálnemu zázemiu ponúka CaliVita už vyše dvadsať rokov svoje produkty v súlade s danými predpismi a v tej najvyššej kvalite.
   • Vždy sa snažíme používať prírodné materiály, ktoré pochádzajú z tých najlepších zdrojov.
   • V priebehu svojho vývoja sa zameriavame na využitie lepšieho vstrebávania, napr. organických látok.
   • Na naše produkty poskytujeme 100% záruku kvality.
   • Aby sme trvale zabezpečili vynikajúcu kvalitu, naše produkty sú predmetom prísneho a niekoľkonásobného overovacieho procesu.
   • Veľká väčšina našich doplnkov výživy sa vyrába vo farmaceutických podmienkach v USA.
   • Produkty sa vyrábajú podľa zásad GMP (Good Manufacturing Practice), zatiaľ čo prebieha neprestajná kontrola a tiež pravidelne rozvrhnuté previerky FDA (Food and Drug Administration). Úzko spolupracujeme s miestnymi odborníkmi, ktorí sa zaoberajú poskytovaním licencií, a tým zabezpečujeme, že naši spotrebitelia vždy dostanú produkty tej najvyššej kvality.
   • Všetky naše produkty sú v súlade s právnymi vykonávacími predpismi platnými v SR a podliehajú kontrole ministerstva zdravotníctva.

          Garlic Max - Recenzie produktov

          Cesnak má hlavne antioxidačné účinky, je až 20x silnejším antioxidantom ako Vitamín C. Jeho hlavná účinná látka – alicín – blokuje enzýmy, ktoré infekčným organizmom dodávajú schopnosť napadať a poškodzovať tkanivá. Spomaľuje degeneratívne procesy, má teda antibakteriálne a najmä výrazné protiplesňové účinky. Je dôležitý pri prevencii aterosklerózy, zmenšuje riziko zhlukovania krvných doštičiek a ich inhibíciu k stenám ciev, mierne znižuje krvný tlak a rozširuje cievy. Ovplyvňuje metabolizmus cholesterolu v pečeni, má protikancerogénny efekt, hlavne pri nádoroch prostaty, hrubého čreva, prsníka, žalúdka. Lokálne sa dá použiť na afty a bradavice. Na rozdiel od čerstvého cesnaku sú pri tobolkách odstránené nežiaduce účinky, ako je nafukovanie, hnačka, poruchy trávenia a zápach. Znovu pozor pri kombinácii s liekmi na vysoký tlak a proti zrážaniu krvi, zvyšuje totiž ich účinok!

          Petržlen má tiež celý rad účinných látok – silice, terpény, flavonoidy, z minerálov obsahuje draslík, vápnik, mangán, železo, provitamín A. Má silné močopudné účinky, preto sa používa pri liečbe zápalov močových ciest, aj ako súčasť urologických čajov. Chráni pred nádormi prostaty, pomáha pri menštruačných ťažkostiach, zvyšuje chuť do jedla, má aj dezinfekčné účinky. Výrazný efekt má pri tráviacich ťažkostiach – uvoľňuje kŕče hladkého svalstva, pôsobí proti nafukovaniu, upravuje činnosť žalúdka, podporuje trávenie. Nemal by sa užívať v tehotenstve, pretože vo vysokých dávkach môže spôsobiť sťahy maternice.

          Želám Vám krásnu jeseň a veľa zdravia a úspechov!!!

          MUDr. Ivona Formánková
          Pridajte komentár, ohodnoťte produkt alebo položte otázku
          Zatiaľ nie sú k dispozícii žiadne recenzie.
          0
          0
          0
          0
          0
          Záruka najnižšej ceny
          Garlic Max
          Návrat na obsah