Ginkgo XC - Obchody CaliVita International

Prejsť na obsah
Ginkgo XC
Zloženie

90mg výťažok z ginkgo biloba

Prídavné látky:
mikrokryštalická celulóza (objemové činidlo), kyselina stearová (protihrudkovacia látka), fosforečnan vápenatý (objemové činidlo), sieťovaná karboxymetylcelulóza (protihrudkovacia látka), stearan horečnatý (objemové činidlo), oxid kremičitý (stabilizátor)
Ginkgo XC je vysoká účinnosť formula s obsahom 90 mg a Ginkgo biloba extraktu podporovať normálny prietok krvi a funkcie mozgu. Ginkgo extrakt tiež silné antioxidačné vlastnosti, chráni naše bunky pred voľnými radikálmi.

Ginkgo biloba je jedným z najstarších stromov histórii Zeme. Napriek tomu sa to stalo nie skôr ako v 17. storočí, ktorý sa stal sa široko známy v západnom svete (prvý stromček, ktorý je stále nažive, bola vysadená v roku 1730 v Holandsku), je stále viac a viac populárne. Vzhľadom k svojej vynikajúcej prínos pre zdravie, dnes je to jeden z najviac predávaných bylín.

Ginkgo biloba je jedným z najstarších stromov histórii Zeme. Napriek tomu sa to stalo nie skôr ako v 17. storočí, ktorý sa stal sa široko známy v západnom svete (prvý stromček, ktorý je stále nažive, bola vysadená v roku 1730 v Holandsku), je stále viac a viac populárne. Vzhľadom k svojej vynikajúcej prínos pre zdravie, dnes je to jeden z najviac predávaných bylín. Ginkgo biloba je listnatý strom, ktorý je jediný a žila druhy pobočky Ginkgophytae. Je možné, že vyvinuli približne pred 200 miliónmi rokmi, v dobe kamennej histórie Zeme; preto je často označovaný ako žijúci fosílie. Je unikátny v rastlinnej ríši, to nemá žiadne blízkych príbuzných.

Ginkgo je pôvodom z Číny, ale vďaka svojej popularite, to je široko rozšírený po celom svete. To trvalo takmer bezo zmien v hodnote 150 miliónov rokov, čo možno pripísať tomu, že v tejto oblasti klímy zostal mierny počas a po doby ľadovej. Neskôr to prežil vzhľadom k starostlivosti o mníchov, ako pre jeho vynikajúce zdravotné prínosy uctievali ako posvätný strom.

Účinné látky z ginkgo biloba možno rozdeliť do dvoch skupín: flavonoidy a terpény. Najdôležitejšie aktívne látky zo skupiny flavonoidov skupiny sú kempferol a kvercetín. Zo účinných látok patriacich do skupiny terpénov ginkgolid a bilobalid sú najvýznamnejšie. Obe posledne menované látky sú uvedené iba v tejto rastline. Ginkgo flavonoidy prispievajú k normálnemu fungovaniu obehového systému a zodpovedajúce prietoku krvi a tiež v dôsledku toho ku kyslíku a živín zásobovanie buniek. Preto sa odporúča najmä u starších veku (pre udržanie optimálnej hladiny mozgových funkcií), v prípade prepätia, alebo pre osoby, dochádza často chlad končatín. Okrem toho ginkgo je silný antioxidant, jeho aktívne látky môžu ponúknuť pomoc proti bunky pred škodlivými účinkami voľných radikálov.

Indikácie:

Ginkgo biloba je odporúčaná pre staršie osoby (podporuje správnu funkciu mozgu), prepracované a sťažujúcich studených končatín. Navyše Ginkgo biloba je antioxidant, aktívne zložky môžu chrániť bunky pred poškodením voľnými radikálmi.

Dávkovanie:
1/2 tabletky denne.

UPOZORNENIE!
Vzorec sa neodporúča pre deti.
Počas tehotenstva a dojčenia jeho použitie je potrebné sa vyhnúť!
Pacienti, ktorí majú diabetes alebo zrážanie krvi problémy, by sa mali poradiť so svojím lekárom, než začnete to!
Neprekračujte odporúčané denné dávky.
Potravinové doplnky nemôže nahradiť vyváženú zmiešanú stravu.
Uchovávajte mimo dosahu malých detí.
Prečo Ginkgo?

Ľudia na celom svete používajú na vylepšenie svojho telesného i duševného komfortu rôzne liečivé rastliny. Sú ich doslova tisíce, ale máloktorá z nich sa teší takej popularite, ako strom Gingko biloba.
Vlastne by sme ho mohli nazvať aj ovocným stromom, lebo jeho plody, podobné hruške, sa dajú jesť - a nechutia najhoršie. Dokonca sa dá pestovať aj v našej krajine, v lokalitách s vyššou priemernou ročnou teplotou, na miestach chránených pred mrazom a silnými vetrami. Ginkgo biloba sa však stalo svetoznámym nie pre nevýrazné hruškovité plody, ale pre svoje zvláštne dvojlaločné (biloba) listy. Čínska medicína ich objavila už pred niekoľkými tisícročiami a s úspechom ich používala pri poruchách pamäti, sústredenia, zábudlivosti, na zlepšenie intelektuálneho výkonu. Kým v Číne využívali blahodarné účinky dvojlaločných listov už tisícročia, západná medicína potrebovala na to, aby si ho všimla, až takú tragickú udalosť, ako bol atómový útok na Hirošimu a Nagasaki. V týchto mestách doslova nezostal kameň na kameni, pod zrúcaninami ležali desaťtisíce mŕtvych, slnko zatienili mračná prachu a dymu - ale aký to kontrast! Zelené listy zvestovali nádej a život. Medicína zbystrila pozornosť: aká podoba! Listy Ginkga biloba majú dva laloky - a náš mozog tiež dve hemisféry (pologule). Má to azda nejaký súvis? Pre básnikov určite, ale dnes už vieme, že v listoch ginkga sa nachádzajú dve skupiny účinných látok: flavonoidy a terpény. O flavonoidoch dávno vieme, že sú nenahraditeľné pre pružnosť ciev a vlásočníc, bez nich by sa obehový systém nemohol udržať v neustálom pohybe. Terpény sa uplatnia skôr pri výstavbe a regenerácii nervovej sústavy. Ich význam rastie s vekom, lebo všetci vieme, čo dokáže vyprodukovať vekom opotrebovaná starecká nervová sústava - od diskrétnych porúch pamäti až po kompletnú dezorientovanosť. A to sme ešte nehovorili o zhoršovaní zraku alebo o permanentnom pískaní, či syčaní v ušiach. Ako ukazujú naše doterajšie skúsenosti, na ginkgo sa dá spoľahnúť a môžeme mu predpovedať ešte nemalé úspechy.
Návrat na obsah