Ginkgo XC - Obchody CaliVita International

Prejsť na obsah
Ginkgo XC
Prípravky z liečivých rastlín
Prípravok s Ginkgo biloba

100 tabliet
Okamžitá dostupnosť
Ginkgo biloba
25% zľavy od prvého nákupu >>
arrow
Calivita Ginkgo Xc

výťažok z listov Ginka dvojlaločného

Ginkgo XC je prípravok obsahujúci veľké množstvo výťažku z listov Ginka dvojlaločného (Ginkgo biloba), ktoré účinne podporuje krvný obeh, zásobovanie buniek kyslíkom a živinami a zdravú činnosť mozgu, a pritom ako silný antioxidant chráni bunky pred voľnými radikálmi.

KOMU A KEDY HO ODPORÚČAME?
 • Starým ľuďom na udržanie požadovanej hladiny mozgových funkcií.
 • Osobám v stave zvýšeného vypätia.
 • Tým, ktorí majú často pocit studených končatín, ktoré sa len ťažko zohrievajú.
 • Tým, ktorí hľadajú silnú antioxidačnú ochranu.

VEDELI STE, ŽE...?
Ginkgo sa v Číne používalo na lekárske účely už v roku 2600 pred n. l.? Slúžilo na liečbu astmy a bronchitídy.
8 DÔVODOV, PREČO SI VYBRAŤ PRODUKTY CALIVITA:
  • Vďaka vynikajúcemu profesionálnemu zázemiu ponúka CaliVita už vyše dvadsať rokov svoje produkty v súlade s danými predpismi a v tej najvyššej kvalite.
  • Vždy sa snažíme používať prírodné materiály, ktoré pochádzajú z tých najlepších zdrojov.
  • V priebehu svojho vývoja sa zameriavame na využitie lepšieho vstrebávania, napr. organických látok.
  • Na naše produkty poskytujeme 100% záruku kvality.
  • Aby sme trvale zabezpečili vynikajúcu kvalitu, naše produkty sú predmetom prísneho a niekoľkonásobného overovacieho procesu.
  • Veľká väčšina našich doplnkov výživy sa vyrába vo farmaceutických podmienkach v USA.
  • Produkty sa vyrábajú podľa zásad GMP (Good Manufacturing Practice), zatiaľ čo prebieha neprestajná kontrola a tiež pravidelne rozvrhnuté previerky FDA (Food and Drug Administration). Úzko spolupracujeme s miestnymi odborníkmi, ktorí sa zaoberajú poskytovaním licencií, a tým zabezpečujeme, že naši spotrebitelia vždy dostanú produkty tej najvyššej kvality.
  • Všetky naše produkty sú v súlade s právnymi vykonávacími predpismi platnými v SR a podliehajú kontrole ministerstva zdravotníctva.
         arrow

         Ginkgo XC - Recenzie produktov

         Prečo Ginkgo?

         Ľudia na celom svete používajú na vylepšenie svojho telesného i duševného komfortu rôzne liečivé rastliny. Sú ich doslova tisíce, ale máloktorá z nich sa teší takej popularite, ako strom Gingko biloba.

         Vlastne by sme ho mohli nazvať aj ovocným stromom, lebo jeho plody, podobné hruške, sa dajú jesť - a nechutia najhoršie. Dokonca sa dá pestovať aj v našej krajine, v lokalitách s vyššou priemernou ročnou teplotou, na miestach chránených pred mrazom a silnými vetrami. Ginkgo biloba sa však stalo svetoznámym nie pre nevýrazné hruškovité plody, ale pre svoje zvláštne dvojlaločné (biloba) listy. Čínska medicína ich objavila už pred niekoľkými tisícročiami a s úspechom ich používala pri poruchách pamäti, sústredenia, zábudlivosti, na zlepšenie intelektuálneho výkonu. Kým v Číne využívali blahodarné účinky dvojlaločných listov už tisícročia, západná medicína potrebovala na to, aby si ho všimla, až takú tragickú udalosť, ako bol atómový útok na Hirošimu a Nagasaki. V týchto mestách doslova nezostal kameň na kameni, pod zrúcaninami ležali desaťtisíce mŕtvych, slnko zatienili mračná prachu a dymu - ale aký to kontrast! Zelené listy zvestovali nádej a život. Medicína zbystrila pozornosť: aká podoba! Listy Ginkga biloba majú dva laloky - a náš mozog tiež dve hemisféry (pologule). Má to azda nejaký súvis? Pre básnikov určite, ale dnes už vieme, že v listoch ginkga sa nachádzajú dve skupiny účinných látok: flavonoidy a terpény. O flavonoidoch dávno vieme, že sú nenahraditeľné pre pružnosť ciev a vlásočníc, bez nich by sa obehový systém nemohol udržať v neustálom pohybe. Terpény sa uplatnia skôr pri výstavbe a regenerácii nervovej sústavy. Ich význam rastie s vekom, lebo všetci vieme, čo dokáže vyprodukovať vekom opotrebovaná starecká nervová sústava - od diskrétnych porúch pamäti až po kompletnú dezorientovanosť. A to sme ešte nehovorili o zhoršovaní zraku alebo o permanentnom pískaní, či syčaní v ušiach. Ako ukazujú naše doterajšie skúsenosti, na ginkgo sa dá spoľahnúť a môžeme mu predpovedať ešte nemalé úspechy.
         Pridajte komentár, ohodnoťte produkt alebo položte otázku
         arrow
         Záruka najnižšej ceny
         Ginkgo XC
         Návrat na obsah