Ginkgo XC - Obchody CaliVita International

Prejsť na obsah

Ginkgo XC

Ginkgo XC
Prípravky z liečivých rastlín
Prípravok s Ginkgo biloba

100 tabliet
Okamžitá dostupnosť
Ginkgo biloba
25% zľavy od prvého nákupu >>
arrow
Calivita Ginkgo Xc

výťažok z listov Ginka dvojlaločného

Ginkgo XC je prípravok obsahujúci veľké množstvo výťažku z listov Ginka dvojlaločného (Ginkgo biloba), ktoré účinne podporuje krvný obeh, zásobovanie buniek kyslíkom a živinami a zdravú činnosť mozgu, a pritom ako silný antioxidant chráni bunky pred voľnými radikálmi.

KOMU A KEDY HO ODPORÚČAME?
 • Starým ľuďom na udržanie požadovanej hladiny mozgových funkcií.
 • Osobám v stave zvýšeného vypätia.
 • Tým, ktorí majú často pocit studených končatín, ktoré sa len ťažko zohrievajú.
 • Tým, ktorí hľadajú silnú antioxidačnú ochranu.

VEDELI STE, ŽE...?
Ginkgo sa v Číne používalo na lekárske účely už v roku 2600 pred n. l.? Slúžilo na liečbu astmy a bronchitídy.
100 tabliet

Dávkovanie:
1 tableta denne

Zloženie
90mg výťažok z ginkgo biloba

Prídavné látky:
mikrokryštalická celulóza (objemové činidlo), kyselina stearová (protihrudkovacia látka), fosforečnan vápenatý (objemové činidlo), sieťovaná karboxymetylcelulóza (protihrudkovacia látka), stearan horečnatý (objemové činidlo), oxid kremičitý (stabilizátor)
  • Prípravok sa neodporúča deťom.
  • Užívanie prípravku nie je vhodné v tehotenstve a počas dojčenia!
  • Ak máte cukrovku alebo problémy so zrážanlivosťou krvi, pred začiatkom užívania Ginkga biloba sa poraďte so svojím lekárom!
  • Vzorec sa neodporúča pre deti.
  • Počas tehotenstva a dojčenia jeho použitie je potrebné sa vyhnúť!
  • Pacienti, ktorí majú diabetes alebo zrážanie krvi problémy, by sa mali poradiť so svojím lekárom, než začnete to!
  • Neprekračujte odporúčané denné dávky.
  • Potravinové doplnky nemôže nahradiť vyváženú zmiešanú stravu.
  • Uchovávajte mimo dosahu malých detí.
  Ginkgo XC je vysoká účinnosť formula s obsahom 90 mg a Ginkgo biloba extraktu podporovať normálny prietok krvi a funkcie mozgu. Ginkgo extrakt tiež silné antioxidačné vlastnosti, chráni naše bunky pred voľnými radikálmi.

  Ginkgo biloba

  Ginkgo biloba je jedným z najstarších stromov histórii Zeme. Napriek tomu sa to stalo nie skôr ako v 17. storočí, ktorý sa stal sa široko známy v západnom svete (prvý stromček, ktorý je stále nažive, bola vysadená v roku 1730 v Holandsku), je stále viac a viac populárne. Vzhľadom k svojej vynikajúcej prínos pre zdravie, dnes je to jeden z najviac predávaných bylín.

  Ginkgo biloba je jedným z najstarších stromov histórii Zeme. Napriek tomu sa to stalo nie skôr ako v 17. storočí, ktorý sa stal sa široko známy v západnom svete (prvý stromček, ktorý je stále nažive, bola vysadená v roku 1730 v Holandsku), je stále viac a viac populárne. Vzhľadom k svojej vynikajúcej prínos pre zdravie, dnes je to jeden z najviac predávaných bylín. Ginkgo biloba je listnatý strom, ktorý je jediný a žila druhy pobočky Ginkgophytae. Je možné, že vyvinuli približne pred 200 miliónmi rokmi, v dobe kamennej histórie Zeme; preto je často označovaný ako žijúci fosílie. Je unikátny v rastlinnej ríši, to nemá žiadne blízkych príbuzných.

  Ginkgo je pôvodom z Číny, ale vďaka svojej popularite, to je široko rozšírený po celom svete. To trvalo takmer bezo zmien v hodnote 150 miliónov rokov, čo možno pripísať tomu, že v tejto oblasti klímy zostal mierny počas a po doby ľadovej. Neskôr to prežil vzhľadom k starostlivosti o mníchov, ako pre jeho vynikajúce zdravotné prínosy uctievali ako posvätný strom.

  Účinné látky z ginkgo biloba možno rozdeliť do dvoch skupín: flavonoidy a terpény. Najdôležitejšie aktívne látky zo skupiny flavonoidov skupiny sú kempferol a kvercetín. Zo účinných látok patriacich do skupiny terpénov ginkgolid a bilobalid sú najvýznamnejšie. Obe posledne menované látky sú uvedené iba v tejto rastline. Ginkgo flavonoidy prispievajú k normálnemu fungovaniu obehového systému a zodpovedajúce prietoku krvi a tiež v dôsledku toho ku kyslíku a živín zásobovanie buniek. Preto sa odporúča najmä u starších veku (pre udržanie optimálnej hladiny mozgových funkcií), v prípade prepätia, alebo pre osoby, dochádza často chlad končatín. Okrem toho ginkgo je silný antioxidant, jeho aktívne látky môžu ponúknuť pomoc proti bunky pred škodlivými účinkami voľných radikálov.

  Indikácie:

  Ginkgo biloba je odporúčaná pre staršie osoby (podporuje správnu funkciu mozgu), prepracované a sťažujúcich studených končatín. Navyše Ginkgo biloba je antioxidant, aktívne zložky môžu chrániť bunky pred poškodením voľnými radikálmi.
  8 DÔVODOV, PREČO SI VYBRAŤ PRODUKTY CALIVITA:
   • Vďaka vynikajúcemu profesionálnemu zázemiu ponúka CaliVita už vyše dvadsať rokov svoje produkty v súlade s danými predpismi a v tej najvyššej kvalite.
   • Vždy sa snažíme používať prírodné materiály, ktoré pochádzajú z tých najlepších zdrojov.
   • V priebehu svojho vývoja sa zameriavame na využitie lepšieho vstrebávania, napr. organických látok.
   • Na naše produkty poskytujeme 100% záruku kvality.
   • Aby sme trvale zabezpečili vynikajúcu kvalitu, naše produkty sú predmetom prísneho a niekoľkonásobného overovacieho procesu.
   • Veľká väčšina našich doplnkov výživy sa vyrába vo farmaceutických podmienkach v USA.
   • Produkty sa vyrábajú podľa zásad GMP (Good Manufacturing Practice), zatiaľ čo prebieha neprestajná kontrola a tiež pravidelne rozvrhnuté previerky FDA (Food and Drug Administration). Úzko spolupracujeme s miestnymi odborníkmi, ktorí sa zaoberajú poskytovaním licencií, a tým zabezpečujeme, že naši spotrebitelia vždy dostanú produkty tej najvyššej kvality.
   • Všetky naše produkty sú v súlade s právnymi vykonávacími predpismi platnými v SR a podliehajú kontrole ministerstva zdravotníctva.
          arrow

          Ginkgo XC - Recenzie produktov

          Prečo Ginkgo?

          Ľudia na celom svete používajú na vylepšenie svojho telesného i duševného komfortu rôzne liečivé rastliny. Sú ich doslova tisíce, ale máloktorá z nich sa teší takej popularite, ako strom Gingko biloba.

          Vlastne by sme ho mohli nazvať aj ovocným stromom, lebo jeho plody, podobné hruške, sa dajú jesť - a nechutia najhoršie. Dokonca sa dá pestovať aj v našej krajine, v lokalitách s vyššou priemernou ročnou teplotou, na miestach chránených pred mrazom a silnými vetrami. Ginkgo biloba sa však stalo svetoznámym nie pre nevýrazné hruškovité plody, ale pre svoje zvláštne dvojlaločné (biloba) listy. Čínska medicína ich objavila už pred niekoľkými tisícročiami a s úspechom ich používala pri poruchách pamäti, sústredenia, zábudlivosti, na zlepšenie intelektuálneho výkonu. Kým v Číne využívali blahodarné účinky dvojlaločných listov už tisícročia, západná medicína potrebovala na to, aby si ho všimla, až takú tragickú udalosť, ako bol atómový útok na Hirošimu a Nagasaki. V týchto mestách doslova nezostal kameň na kameni, pod zrúcaninami ležali desaťtisíce mŕtvych, slnko zatienili mračná prachu a dymu - ale aký to kontrast! Zelené listy zvestovali nádej a život. Medicína zbystrila pozornosť: aká podoba! Listy Ginkga biloba majú dva laloky - a náš mozog tiež dve hemisféry (pologule). Má to azda nejaký súvis? Pre básnikov určite, ale dnes už vieme, že v listoch ginkga sa nachádzajú dve skupiny účinných látok: flavonoidy a terpény. O flavonoidoch dávno vieme, že sú nenahraditeľné pre pružnosť ciev a vlásočníc, bez nich by sa obehový systém nemohol udržať v neustálom pohybe. Terpény sa uplatnia skôr pri výstavbe a regenerácii nervovej sústavy. Ich význam rastie s vekom, lebo všetci vieme, čo dokáže vyprodukovať vekom opotrebovaná starecká nervová sústava - od diskrétnych porúch pamäti až po kompletnú dezorientovanosť. A to sme ešte nehovorili o zhoršovaní zraku alebo o permanentnom pískaní, či syčaní v ušiach. Ako ukazujú naše doterajšie skúsenosti, na ginkgo sa dá spoľahnúť a môžeme mu predpovedať ešte nemalé úspechy.
          Pridajte komentár, ohodnoťte produkt alebo položte otázku
          arrow
          Záruka najnižšej ceny
          Ginkgo XC
          Návrat na obsah