Green Care - Obchody CaliVita International

Prejsť na obsah

Green Care

Green Care
Prípravky z liečivých rastlín
Alkalizujúci prípravok

240 tabliet
Množstvo na sklade: 31
21.90 €
lucerna
Lucerna a horčík sú užitočné pri zmierňovaní príznakov žalúdočných a dvanástnikových vredov. Lucerne revitalizuje, podporuje psycho-fyzickú kondíciu a urýchľuje metabolizmus.
25% zľavy od prvého nákupu >>
arrow

list lucerny

Alkalizujúci prípravok

Lucerna siata, ktorá je základnou látkou Green Care, je vďaka svojmu vysokému obsahu chlorofylu skvelá na detoxikáciu a alkalizáciu. Je to skutočná zásobáreň živín: obsahuje niekoľko vitamínov (C, D, E, K, B), betakarotén, minerály (vápnik, železo, draslík, fosfor) a esenciálne aminokyseliny, ktoré všetky podporujú zdravé fyziologické procesy v organizme.


Komu a kedy ho odporúčame?
 • V prípade vysokej hladiny cholesterolu.
 • Na posilnenie imunitného systému.
 • Na detoxikáciu a alkalizáciu.
 • Ako doplnkovú terapiu proti artritickým a reumatoidným bolestiam.
 • Starším ľuďom na zvýšenie fyzickej výkonnosti a vitálnej sily a tiež na podporu lepšieho spánku.
 • V prípade častej zápchy.

VEDELI STE, ŽE...?
Časté krvácanie z nosa môže naznačovať nedostatok vitamínu K?* Lucerna je jedným zo zdravých zdrojov tohto vitamínu.
240 tabliet

Dávkovanie
4 - 8 tabliet denne

Zloženie
list lucerny 500 mg
horčík 25 mg

  • Po 2 - 3 mesiacoch nepretržitého užívania lucerny urobte na jeden mesiac prestávku!
  • Ľudia, ktorí užívajú lieky proti zrážanlivosti krvi, by sa mali pred začiatkom užívania akéhokoľvek prípravku obsahujúceho vitamín K poradiť so svojím lekárom!
  • Mali by ste sa poradiť sa s kvalifikovaným lekárom, než začnete užívať akýkoľvek doplnok.
  • Vysoký podiel tuku riediteľné vitamínov v lucerny znamená, že ak sa to brať stále, to je výhodné, aby si oddýchnuť od použitia po dobu jedného mesiaca, raz za dva až tri mesiace.
  • Ak užívate antikoagulačnú po vašej krvi, poraďte sa s kvalifikovaným zdravotníckym pracovníkom skôr, ako začnete tento výrobok, alebo akýkoľvek iný produkt, ktorý obsahuje vitamín K.
  • Neprekračujte odporúčané denné dávky.
  • Potravinové doplnky nemôže nahradiť vyváženú zmiešanú stravu.
  • Uchovávajte mimo dosahu malých detí.
  Green Care je vyrobená s lucerny, ktorý bol používaný v tradičnej medicíne po dlhú dobu, pretože širokej škály pozitívnych účinkov sa má. Jedná sa o prírodné diuretikum a môže byť vhodným doplnkom pre alkalizujúcich stravy. Účinné látky sú užitočné pri zmiernení príznakov žalúdočných a duodenálnych vredov. Obsahuje veľa vitamínov a minerálnych látok, ktoré podporujú správnu funkciu nášho tela.

  Lucerna

  Lucerna (Medicago sativa), je pravdepodobne najlepšie známy ako krmovín, ale tiež bol používaný po dlhú dobu v tradičnej medicíne, pretože vykazoval priaznivé účinky na zdravie. Napríklad čínski liečitelia v 6. storočí nášho letopočtu používa lucernu na zmiernenie následkov niektorých ochorení. V súčasnej dobe, vedecký výskum ukázal, že lucerna je naozaj veľmi prospešné rastlina, a to natoľko, aby biológ Frank Bouer len ako "veľké liečiteľa".

  Lucerna listy sú bohaté na beta-karoténu, vitamínov B, C, D, E a K, a minerálnych solí, vrátane draslíka, železa, vápnika a fosforu. Vzhľadom k vysokému obsahu chlorofylu, lucerna možné podporovať detoxikačné procesy v tele. Okrem chlorofylu je vynikajúci antioxidant, pomáha chrániť bunky pred poškodením voľnými radikálmi príčiny.

  Indikácie
  Green Care má širokú oblasť činnosti:
  - Prevencia žalúdkových a dvanástnikových vredov,
  - Proti rozšírenie štítnej žľazy!
  - Posilňuje imunitný systém a vitalitu
  - Používa sa pre nadúvanie, pálenie záhy, strata chuti do jedla, a kyslosti,
  - Obnoví normálnu črevnú bakteriálnu flóru, má protiplesňové účinky
  - Doporučené pre chronický zápal močového mechúra a prostaty,
  - Aby sa zabránilo nadmernej krvácanie (z nosa, a pri menštruácii),
  - Podpora pri liečbe anémie,
  - Zvyšuje zrážanlivosť krvi kvôli vitamínu K,
  - Poskytuje lepší spánok,
  - Zmierňuje stres, hyperaktivita a depresie, bolesti hlavy, úzkosť,
  - Podporuje liečbu cukrovky, artritídy, astmy a rakoviny.
  8 DÔVODOV, PREČO SI VYBRAŤ PRODUKTY CALIVITA:
   • Vďaka vynikajúcemu profesionálnemu zázemiu ponúka CaliVita už vyše dvadsať rokov svoje produkty v súlade s danými predpismi a v tej najvyššej kvalite.
   • Vždy sa snažíme používať prírodné materiály, ktoré pochádzajú z tých najlepších zdrojov.
   • V priebehu svojho vývoja sa zameriavame na využitie lepšieho vstrebávania, napr. organických látok.
   • Na naše produkty poskytujeme 100% záruku kvality.
   • Aby sme trvale zabezpečili vynikajúcu kvalitu, naše produkty sú predmetom prísneho a niekoľkonásobného overovacieho procesu.
   • Veľká väčšina našich doplnkov výživy sa vyrába vo farmaceutických podmienkach v USA.
   • Produkty sa vyrábajú podľa zásad GMP (Good Manufacturing Practice), zatiaľ čo prebieha neprestajná kontrola a tiež pravidelne rozvrhnuté previerky FDA (Food and Drug Administration). Úzko spolupracujeme s miestnymi odborníkmi, ktorí sa zaoberajú poskytovaním licencií, a tým zabezpečujeme, že naši spotrebitelia vždy dostanú produkty tej najvyššej kvality.
   • Všetky naše produkty sú v súlade s právnymi vykonávacími predpismi platnými v SR a podliehajú kontrole ministerstva zdravotníctva.
          arrow

          Green Care - Recenzie produktov

           Liečivka tisícich tvárí - dostupná každému

           Čo je dobré pre tvoje zviera, je dobré aj pre teba!“ tvrdili starí Číňania. Ich zvieratá sa na lucernu vrhali s takým apetítom, že nakoniec sa aj oni rozhodli pochutiť si na jej mladých, jemných listoch. Onedlho lucernu v Číne začali používať pri liečbe nechutenstva a problémov tráviaceho systému - najmä pri liečbe vredov žalúdka a pažeráka. V starovekej Indii ju tiež používali pri liečbe peptických vredov, odporúčali ju však aj na zmiernenie bolestí zápalu kĺbov, na liečbu strumy (hrvoľ) a využívali aj jej močopudné účinky. Arabi ňou kŕmili svoje najdrahšie poklady – kone v presvedčení, že budú rýchlejšie a silnejšie. Listy lucerny - bohaté na minerálne a výživné látky - nazývali al-fac-facah, čiže „otec všetkých jedál“. Toto pomenovanie Španieli skrátili na alfalfa, čo sa neskôr stalo anglickým názvom tejto rastliny.

           Lucerna je na svete  známa predovšetkým ako významná kŕmna rastlina. V posledných 35 rokoch však vzrástol jej význam pre vegetariánov, ktorí si často pridávajú do šalátov najmä jej klíčky. Listy lucerny sa právom pokladajú za biologicky aktívnu potravu, ktorej biofotóny (častice žiarivej energie) obsahujú blahodarnú, liečivú silu slnečnej energie. Môžu podporiť znižovanie cholesterolu, alkalizáciu organizmu, čím sa vlastne znižuje riziko vzniku srdcových ochorení a srdcových záchvatov.

           Keď biológ Frank Bouer zistil, že listy lucerny obsahujú osem esenciálnych aminokyselín (ktoré si náš organizmus nedokáže vyrobiť), nazval ju veľkým liečiteľom. Okrem aminokyselín 1 gram lucerny obsahuje 8 000 medzinárodných jednotiek (MJ) vitamínu A a 20 000 – 40 000 MJ vitamínu K, ktorý chráni pred krvácavosťou a podporuje zrážanlivosť krvi. Je bohatým zdrojom vitamínov E a B6, obsahuje dostatok vitamínu D, vápnik a fosfor, ktoré sú dôležité pre vývoj kostí a zubov detí.

           Vzhľadom na vysoký obsah vitamínu U lekári lucernu úspešne využívajú pri liečbe žalúdočných problémov –  nafúknutia, vredov, nechutenstva. Vitamín U (ulcus, čiže vitamín na prevenciu vredov) je aktivovaným tvarom metionínu (druh aminokyseliny) a podporuje regeneráciu sliznice žalúdka a črevného systému. Okrem lucerny obsahuje vitamín U aj surová kapusta a šťava z kyslej kapusty. Pre svoje alkalizačné vlastnosti lucerna dobre neutralizuje žalúdočnú kyselinu, jej vysoký obsah vláknin zmierňuje zápchu (má účinky slabšieho preháňadla) a znižuje pocit nafúknutia. Obsahuje aj antimykotiká, ktoré podporujú účinky probiotík (priateľské črevné baktérie). Má tiež  močopudné účinky a zmierňuje horúčku. Používa sa  pri prevencii zápalu močového mechúra a prostaty, prípadne pri ich adjuvantnej (podpornej) liečbe a je účinná aj proti kĺbovým a reumatickým bolestiam.

           Lucerna je bohatým zdrojom chlorofylu. Podľa štúdie G.W. Rappa, uverejnenej v časopise American Journal of Pharmacy, má chlorofyl silné antibakteriálne účinky. Preto podporuje hojenie rán a znižuje nebezpečenstvo vzniku bakteriálnych nákaz. Chlorofyl sa pokladá aj za prírodný pohlcovač pachov.

           Na základe skúseností z posledných 15 rokov možno povedať, že lucerna:
           je všeobecným  tonikom, ktoré svoje účinky rozvíja síce pomaly, ale o to ďalekosiahlejšie,
           posilňuje imunitný systém, podporuje neutralizáciu a odstránenie za celé roky nahromadených toxických a odpadových látok z organizmu, čím zvyšuje fyzický výkon a životnú silu (preto si jej účinky najviac pochvaľujú najmä starší ľudia).

           Pri užívaní lucerny si však treba dať pozor aj na niektoré obmedzenia:
           obsahuje veľké množstvo v tuku rozpustných vitamínov, ktoré – na rozdiel od vitamínov rozpustných vo vode - sa v tele hromadia. Z toho dôvodu sa pravidelné užívanie lucerny po 2-3 mesiacoch odporúča aspoň na jeden mesiac prerušiť,
           užívatelia liekov proti zrážanlivosti krvi by mali prípravky s obsahom vitamínu K brať iba so súhlasom lekára ,
           užívanie lucerny sa neodporúča pacientom, ktorí trpia autoimunitným ochorením,
           denná dávka lucerny podľa odborníkov je 2-4 g, ale so súhlasom lekára ju možno konzumovať aj vo vyšších dávkach.

           Prof. Valéria Szedlák-Vadócz
                  Pridajte komentár, ohodnoťte produkt alebo položte otázku
                  Zatiaľ nie sú k dispozícii žiadne recenzie.
                  0
                  0
                  0
                  0
                  0
                  arrow
                  Záruka najnižšej ceny
                  Green Care
                  Návrat na obsah