Iron Plus - Obchody CaliVita International

Prejsť na obsah
Iron Plus
Zloženie

14mg železo
30mg Viatmin C
10mg citrusový bioflavonoid

Prídavné látky:
mikrokryštalická celulóza (stabilizátor a objemové činidlo) silika (protihrudkovacia látka), stearan horečnatý (protihrudkovacia látka)
Železo je minerál patriaci do tzv "stopových prvkov", čo sú látky, ktoré naše telo potrebuje, ale len vo veľmi malom množstve. Po prvé, železa je zodpovedný za transport kyslíka v celom tele, ale slúžia iným účelom, rovnako. Iron Plus poskytuje mu v komplexe, aktuálny vzorce.

Železo je životne dôležité, v stopovom množstve, pre správnu, zdravé fungovanie metabolizmu, pretože hrá dôležitú úlohu v štruktúre a funkcii hemoglobínu. Hemoglobín je zložkou krvi zodpovedného za transport kyslíka z pľúc do všetkých buniek tela. Väčšina železa v našom systéme, sa viaže na hemoglobín. Okrem tejto dôležitej funkcie, železo tiež hrá úlohu pri tvorbe feritínu, hemosiderín, myoglobín a niekoľkých rôznych enzýmov.

Rovnako ako mnoho ďalších minerálov a stopových prvkov, vstrebávanie železa je výrazne vyššia, keď je viazaný na organické kyseliny vo forme známej ako "chelátovaného" podobe. Železo dizoproxilfumarát je príklad cheláty železa. Vitamín C a bioflavonoidy môže tiež pomôcť podporovať absorpciu a využitie železa.

Indikácie:
Nedostatok železa, ktorý sa odráža v našom blahobytu:
- Konštantná únava,
- Zníženie telesnej zdatnosti,
- Pokles v koordinácii,
- Ospalosť, pokles koncentrácie, poruchy učenia, a tým znižovať úroveň inteligencie detí,
- Malý vzrast, chronickej vírusovej infekcie a chloróza,
- Znížená chuť do jedla, bolesť hlavy, slabosť potencie, poruchy spánku.

Dávkovanie:
1 tableta denne

UPOZORNENIE!
Poraďte sa s kvalifikovaným lekárom skôr, ako začnete užívať akýkoľvek doplnok.
Tento produkt je určený len pre dospelých. Doplňovanie železa môže mať závažné vedľajšie zdravie ovplyvňuje u malých detí.
Kontinuálne vysoké dávky železa môže viesť k zdravotným problémom aj u dospelých. Z tohto dôvodu sa neodporúča, aby sa tento výrobok v rovnakej dobe, ako že sa ďalšie, doplnky obsahujúce železo.
Tehotné a dojčiace matky by mali vyhľadať lekársku pomoc skôr, ako začnete užívať tento liek.
Neprekračujte odporúčané denné dávky.
Potravinové doplnky nemôže nahradiť vyváženú zmiešanú stravu.
Uchovávajte mimo dosahu malých detí.
Návrat na obsah