Lutein Plus - Obchody CaliVita International

Prejsť na obsah

Lutein Plus

Lutein Plus
Zloženie

6mg luteín
50mg Viatmin C
200M.J. Vitamín A
0,5mg Zeaxantín
25mg Výťažok z plodu čučoriedky

Prídavné látky:
mikrokryštalická celulóza (objemové činidlo), želatína (želírujúca látka), stearan horečnatý (objemové činidlo a protihrudkovacia látka), oxid kremičitý (objemové činidlo)
Luteín Plus je komplexný antioxidačná formula sme vyvinuli predovšetkým pre podporu zdravia očí. Môže to byť účinná pomoc pre každého, ktorého oči sú vystavené zvýšenej námahe; napríklad tých, ktorí pracujú s počítačom alebo pri umelom osvetlení.

Luteín Plus je skutočná bomba antioxidant, ktorého aktívne zložky pomáhajú chrániť zdravie očí. Jeho hlavnou účinnou zložkou isLutein, špeciálne antioxidant. To sa hromadí v očiach, predovšetkým v jeho makuly vrstve, kde na jednej strane, že chráni proti voľným radikálom, a na druhej strane pomáha chrániť oči pred škodlivými účinkami svetla. Macula (macula lutea) je približne 6 mm oblasť, ktorá zaberá strednú časť sietnice, čo je miesto ostrého videnia používame hlavne pri čítaní alebo pri práci s niečím v blízkosti očí. Sietnica je tkanivo obsahujúce snímanie svetelné bunky oka. Sietnica odovzdáva obraz prichádzajúce do očí z objektu do mozgu. Konzumácia denné množstvo 6 mg (ktorá je už 1 kapsula) luteínu, spolu so zdravým spôsobom života, môžu účinne podporovať zdravie našich očí.
Rodina v prednej časti notebooku
Ďalšou hlavnou zložkou vzorca je zeaxantín, ktoré sa často používajú v kombinácii s luteínom, je tiež antioxidačné zlúčenina patrí do karotenoidov, ktoré sa hromadia v očiach. Zeaxantín stabilizuje membrány, ktorými sa podieľa na obrane membrány sietnice proti svetlu.

Luteín Plus tiež jedným z najdôležitejších rastlinných látok pre oči, čučoriedky, ktoré obsahujú antocyanines, ktoré pomáhajú udržiavať normálne fungovanie sietnice, zachovanie zdravého úroveň obsahu kolagénu oka a navyše chráni zdravie kapilár proti škodlivé účinky voľných radikálov. Vitamín A je nevyhnutný pre dobré videnie. Luteín Plus sa odporúča, aby všetky, pre ktoré je dôležité zachovanie ostrého zraku. Samozrejme jeho antioxidačný účinok prevažujú nielen v očiach, ale v iných orgánoch a metabolickými procesmi rovnako.

indikácie:
suché a unavené oči, zlepšenie zrakovej ostrosti

Dávkovanie:
1 kapsula denne

UPOZORNENIE!
• Neprekračujte odporúčané denné dávky.
• Doplnky stravy nemôžu nahradiť vyváženú zmiešanú stravu.
• Udržujte mimo dosahu malých detí.
LUTEIN PLUS – jasné oči, ostrý zrak

Okrem vyvíjania nových produktov je hlavnou ambíciou spoločnosti CaliVita® neustále modernizovať aj už existujúce produkty, a tým zvyšovať spokojnosť zákazníkov. Oftalmologička Dr. Ildikó Kiss vám teraz predstavuje prípravok Lutein Plus, najnovšie vylepšenie od CaliVita®, ktorého účinné látky podporujú predovšetkým zdravie očí.

Predtým, ako sa budeme venovať najčastejším ťažkostiam s očami a odborným radám, zhrňme si stručne, aká je stavba a fungovanie oka. Žltá škvrna (macula lutea) je približne 6 mm oblasť nachádzajúca sa v strednej časti sietnice, ktorá je oblasťou ostrého videnia. Sietnica (retina) posúva obraz, ktorý príde od objektu k očiam, do mozgu. Makula je miesto, ktoré využívame predovšetkým počas čítania alebo práce s niečím blízko pri očiach.

V dôsledku starnutia populácie sa výskyt degenerácie makuly v staršom veku kontinuálne zvyšuje. V niektorých rodinách možno degeneráciu makuly sledovať niekoľko generácií do minulosti. Vývin tohto ochorenia však ovplyvňujú mnohé faktory, napríklad rôzne vplyvy životného prostredia, stravovanie, UV žiarenie, atď. V rozvinutých krajinách spôsobuje až 50 % závažných zhoršení zraku kôrnatenie očného pozadia. Prvým príznakom je obvykle ohnutie línií, ktoré sme predtým vnímali ako rovné. Vtedy nastáva zhoršenie schopnosti čítať, neskôr i schopnosti rozpoznávať tváre. Zároveň môže byť problémom odhadnúť vzdialenosť alebo presnú veľkosť objektu, prípadne rozlišovať medzi rôznymi odtieňmi farieb. Po plnom rozvinutí ochorenia človek v centre svojej zrakovej oblasti vidí iba veľkú hmlistú oblasť a ostro vidí len po jej okrajoch.

Pri „suchej“ forme degenerácie makuly obvykle odporúčame prípravok s obsahom pre oči najdôležitejších látok, napríklad vitamínov (vitamíny A a C). Hoci nemožno očakávať obnovenie zraku, pravidelná aplikácia takéhoto prípravku spomaľuje ďalší postup choroby.

V tomto bode by sme mali zosumarizovať, ktoré látky môžu byť prospešné pre zdravie našich očí. Prvou a zrejme najdôležitejšou „oči ochraňujúcou“ látkou je luteín, ktorý sa vo vysokej koncentrácii nachádza v žltej škvrne oka. Predpokladá sa, že luteín chráni oči pred silnými lúčmi svetla. Ďalšou podobnou látkou je zeaxantín, ktorý je pre zrak tiež veľmi dôležitý. Tieto dve látky nazývame i „ochrancami zraku“. Vitamín A je nevyhnutný pre tvorbu zrakového purpuru (rodopsínu), svetlocitlivej látky v sietnici. V skorom štádiu jeho nedostatok spôsobuje tzv. šeroslepotu, keď súmrak alebo slabé osvetlenie spôsobujú poruchu zraku. Existujú tiež niektoré rastlinné účinné látky, ktoré sú taktiež výbornými „ochrancami očí“. Podľa dobových záznamov britskí piloti počas druhej svetovej vojny jedli pred nočnými náletmi za hrsť čučoriedok, pretože látky v nich obsiahnuté podporujú regeneráciu buniek sietnice. Čučoriedky obsahujú ovocné kyseliny, triesloviny, vitamíny, flavonoidy (predovšetkým antocyanozidy), množstvo železa a tiež vitamínov A, D a C.

Lutein Plus, najnovšie vylepšenie od CaliVita, obsahuje tieto vynikajúce účinné látky v jedinom prípravku, ktorý značne prospieva nášmu zraku. Jedna kapsula denne spolu s dodržiavaním zásad zdravého životného štýlu pomáha zachovať zdravie našich očí.


Ako oftalmologička odporúčam tento produkt každému, kto:

dlho pracuje s počítačom alebo sleduje televíziu,

často sa zdržiava v prostredí so zvýšeným elektrosmogom,

drží prísnu diétu,

mal v rodine prípad dedičného alebo iného ochorenia oka,

zdravým ľuďom ako antioxidant,

a tiež všetkým, pre ktorých je dôležitý jasný zrak.

Dr. Ildikó Kiss


Účinné látky v prípravku Lutein Plus:

Luteín 6 mg

Zeaxantín 0.5 mg

Vitamín C 50 mg

Vitamín A (retinol acetát) 0.20 mg

Výťažok z plodov čučoriedky (std. 25% antocyanozidy) 25 mg
Návrat na obsah