Lutein Plus - Obchody CaliVita International

Prejsť na obsah

Lutein Plus

Lutein Plus
Antioxidanty Calivita
Komplexná ochrana očí

60 kapsúl
Množstvo na sklade: 79
36.90 €
očná skúšobná doskaLutein Plus je komplexný antioxidačný prípravok, ktorý podporuje správne fungovanie oka. Tento produkt sa odporúča ľuďom, ktorí sú unavení z očí, ktorí pracujú na počítači, trávia veľa hodín čítaním alebo sledovaním, vedú vozidlá po tme, bývajú v dymových miestnostiach a vystavujú intenzívnemu slnečnému žiareniu.
25% zľavy od prvého nákupu >>
arrow

Komplexná ochrana očí

Komplexná ochrana očí

Lutein PLUS je komplexný prípravok, ktorý sme vyvinuli na ochranu zdravia očí. Zatiaľ čo čučoriedky sú známe hlavne vďaka svojim výsledkom v tradičnej medicíne, luteín a zeaxantín sú najdôležitejšie zlúčeniny v žltej škvrne, časti oka, ktorá zodpovedá za ostrý zrak. Tým, že sa správajú ako „filter“, chránia zdravie sietnice pred škodlivými účinkami ostrého svetla a UV žiarenia; môžu oddialiť starnutie očí a znížiť riziko vekom podmienenej makulárnej degenerácie (VPMD).


Komu a kedy ho odporúčame?
 • Tým, ktorých oči sú vystavené zvýšenému napätiu (používanie počítača, sledovanie televízie, riadenie motorového vozidla, používanie klimatizácie, zlé a/ alebo umelé svetlo).
 • Každému, kto má viac ako 40 rokov.
 • V prípade ťažkostí s očami, ktoré súvisia s vekom (napr. VPMD).
 • Každému, pre koho je dôležité zachovať si ostrý zrak a zdravie svojich očí.

VEDELI STE, ŽE...?
VPMD je tretím najčastejším dôvodom slepoty? Podľa WHO v roku 2009 trpelo nejakým druhom problémov s očami až 400 miliónov ľudí.*

POUŽITÉ ZDROJE
*Priority eye disease, Prevention of Blindness and Visual Impairment - WHO Macular Pigment and Visual Performance Under Glare Conditions - Stringham, J.M. PhD; Hammond, B.R. PhD Optometry&Vision Science: Febr. 2008 Vol.85 - Iss 2 p82-88
60 kapsúl

Dávkovanie
1 kapsula denne

Zloženie
luteín 6 mg
Vitamín C 50 mg
Vitamín A 200 M.J.
Zeaxantín mg
Výťažok z plodu čučoriedky 25 mg

 • Neprekračujte odporúčané denné dávky.
 • Doplnky stravy nemôžu nahradiť vyváženú zmiešanú stravu.
 • Udržujte mimo dosahu malých detí.
Luteín Plus je komplexný antioxidačná formula sme vyvinuli predovšetkým pre podporu zdravia očí. Môže to byť účinná pomoc pre každého, ktorého oči sú vystavené zvýšenej námahe; napríklad tých, ktorí pracujú s počítačom alebo pri umelom osvetlení.

Luteín Plus je skutočná bomba antioxidant, ktorého aktívne zložky pomáhajú chrániť zdravie očí. Jeho hlavnou účinnou zložkou isLutein, špeciálne antioxidant. To sa hromadí v očiach, predovšetkým v jeho makuly vrstve, kde na jednej strane, že chráni proti voľným radikálom, a na druhej strane pomáha chrániť oči pred škodlivými účinkami svetla. Macula (macula lutea) je približne 6 mm oblasť, ktorá zaberá strednú časť sietnice, čo je miesto ostrého videnia používame hlavne pri čítaní alebo pri práci s niečím v blízkosti očí. Sietnica je tkanivo obsahujúce snímanie svetelné bunky oka. Sietnica odovzdáva obraz prichádzajúce do očí z objektu do mozgu. Konzumácia denné množstvo 6 mg (ktorá je už 1 kapsula) luteínu, spolu so zdravým spôsobom života, môžu účinne podporovať zdravie našich očí.

Ďalšou hlavnou zložkou vzorca je zeaxantín, ktoré sa často používajú v kombinácii s luteínom, je tiež antioxidačné zlúčenina patrí do karotenoidov, ktoré sa hromadia v očiach. Zeaxantín stabilizuje membrány, ktorými sa podieľa na obrane membrány sietnice proti svetlu.

Luteín Plus tiež jedným z najdôležitejších rastlinných látok pre oči, čučoriedky, ktoré obsahujú antocyanines, ktoré pomáhajú udržiavať normálne fungovanie sietnice, zachovanie zdravého úroveň obsahu kolagénu oka a navyše chráni zdravie kapilár proti škodlivé účinky voľných radikálov. Vitamín A je nevyhnutný pre dobré videnie. Luteín Plus sa odporúča, aby všetky, pre ktoré je dôležité zachovanie ostrého zraku. Samozrejme jeho antioxidačný účinok prevažujú nielen v očiach, ale v iných orgánoch a metabolickými procesmi rovnako.

indikácie:
suché a unavené oči, zlepšenie zrakovej ostrosti
8 DÔVODOV, PREČO SI VYBRAŤ PRODUKTY CALIVITA:
  • Vďaka vynikajúcemu profesionálnemu zázemiu ponúka CaliVita už vyše dvadsať rokov svoje produkty v súlade s danými predpismi a v tej najvyššej kvalite.
  • Vždy sa snažíme používať prírodné materiály, ktoré pochádzajú z tých najlepších zdrojov.
  • V priebehu svojho vývoja sa zameriavame na využitie lepšieho vstrebávania, napr. organických látok.
  • Na naše produkty poskytujeme 100% záruku kvality.
  • Aby sme trvale zabezpečili vynikajúcu kvalitu, naše produkty sú predmetom prísneho a niekoľkonásobného overovacieho procesu.
  • Veľká väčšina našich doplnkov výživy sa vyrába vo farmaceutických podmienkach v USA.
  • Produkty sa vyrábajú podľa zásad GMP (Good Manufacturing Practice), zatiaľ čo prebieha neprestajná kontrola a tiež pravidelne rozvrhnuté previerky FDA (Food and Drug Administration). Úzko spolupracujeme s miestnymi odborníkmi, ktorí sa zaoberajú poskytovaním licencií, a tým zabezpečujeme, že naši spotrebitelia vždy dostanú produkty tej najvyššej kvality.
  • Všetky naše produkty sú v súlade s právnymi vykonávacími predpismi platnými v SR a podliehajú kontrole ministerstva zdravotníctva.
         arrow

         Lutein Plus - Recenzie produktov

          CALIVITA LUTEIN PLUS – jasné oči, ostrý zrak


          Okrem vyvíjania nových produktov je hlavnou ambíciou spoločnosti CaliVita® neustále modernizovať aj už existujúce produkty, a tým zvyšovať spokojnosť zákazníkov. Oftalmologička Dr. Ildikó Kiss vám teraz predstavuje prípravok Lutein Plus, najnovšie vylepšenie od CaliVita®, ktorého účinné látky podporujú predovšetkým zdravie očí.

          Predtým, ako sa budeme venovať najčastejším ťažkostiam s očami a odborným radám, zhrňme si stručne, aká je stavba a fungovanie oka. Žltá škvrna (macula lutea) je približne 6 mm oblasť nachádzajúca sa v strednej časti sietnice, ktorá je oblasťou ostrého videnia. Sietnica (retina) posúva obraz, ktorý príde od objektu k očiam, do mozgu. Makula je miesto, ktoré využívame predovšetkým počas čítania alebo práce s niečím blízko pri očiach.

          V dôsledku starnutia populácie sa výskyt degenerácie makuly v staršom veku kontinuálne zvyšuje. V niektorých rodinách možno degeneráciu makuly sledovať niekoľko generácií do minulosti. Vývin tohto ochorenia  však ovplyvňujú mnohé faktory, napríklad rôzne vplyvy životného prostredia, stravovanie, UV žiarenie, atď. V rozvinutých krajinách spôsobuje až 50 % závažných zhoršení zraku kôrnatenie očného pozadia. Prvým príznakom je obvykle ohnutie línií, ktoré sme  predtým vnímali ako rovné. Vtedy nastáva zhoršenie schopnosti čítať, neskôr i schopnosti rozpoznávať tváre. Zároveň môže byť problémom odhadnúť vzdialenosť alebo presnú veľkosť objektu, prípadne rozlišovať medzi rôznymi odtieňmi farieb. Po plnom rozvinutí ochorenia človek v centre svojej zrakovej oblasti vidí iba veľkú hmlistú oblasť a ostro vidí len po jej okrajoch.

          Pri „suchej“ forme degenerácie makuly obvykle odporúčame prípravok s obsahom pre oči najdôležitejších látok, napríklad vitamínov (vitamíny A a C). Hoci nemožno očakávať obnovenie zraku, pravidelná aplikácia takéhoto prípravku spomaľuje ďalší postup choroby.

          V tomto bode by sme mali zosumarizovať, ktoré látky môžu byť prospešné pre zdravie našich očí.  Prvou a zrejme najdôležitejšou „oči ochraňujúcou“ látkou je luteín, ktorý sa vo vysokej koncentrácii nachádza v žltej škvrne oka. Predpokladá sa, že luteín chráni oči pred silnými lúčmi svetla. Ďalšou podobnou látkou je zeaxantín, ktorý je pre zrak  tiež veľmi dôležitý. Tieto dve látky nazývame i „ochrancami zraku“. Vitamín A je nevyhnutný pre tvorbu zrakového purpuru (rodopsínu), svetlocitlivej látky v sietnici. V skorom štádiu jeho nedostatok spôsobuje tzv. šeroslepotu, keď súmrak alebo slabé osvetlenie spôsobujú poruchu zraku. Existujú tiež niektoré rastlinné účinné látky, ktoré sú taktiež výbornými „ochrancami očí“.  Podľa dobových záznamov britskí piloti počas druhej svetovej vojny jedli pred nočnými náletmi za hrsť čučoriedok, pretože látky v nich obsiahnuté  podporujú regeneráciu buniek sietnice. Čučoriedky obsahujú ovocné kyseliny, triesloviny, vitamíny, flavonoidy (predovšetkým antocyanozidy), množstvo železa a tiež vitamínov A, D a C.

          Lutein Plus, najnovšie vylepšenie od CaliVita, obsahuje tieto vynikajúce účinné látky v jedinom prípravku, ktorý značne prospieva nášmu zraku. Jedna kapsula denne spolu s dodržiavaním zásad zdravého životného štýlu pomáha zachovať zdravie našich očí.

          Ako oftalmologička odporúčam tento produkt každému, kto:
          • dlho pracuje s počítačom alebo sleduje televíziu,
          • často  sa zdržiava  v prostredí so zvýšeným elektrosmogom,
          • drží prísnu diétu,
          • mal v rodine prípad dedičného alebo iného ochorenia oka,
          • zdravým ľuďom ako antioxidant,
          • a tiež všetkým, pre ktorých je dôležitý jasný zrak.

          Dr. Ildikó Kiss
                 Pridajte komentár, ohodnoťte produkt alebo položte otázku
                 Zatiaľ nie sú k dispozícii žiadne recenzie.
                 0
                 0
                 0
                 0
                 0
                 arrow
                 Záruka najnižšej ceny
                 Lutein Plus
                 Návrat na obsah