Mega qProtect - Obchody CaliVita International

Prejsť na obsah

Mega qProtect

Mega qProtect
Zloženie

10mg betakarotén
1mg retinol
5mg lykopénový komplex
200mg Vitamín C
100M.J. tokoferolový komplex
50mcg selén
8mg Zinok
2mg Mangán
10mg koenzým Q10
100mg L-cysteín
20mg L-glutatión komplex
100mcg kyselina alfa-lipoová
20mg výťažok z ginkgo biloba
15mg výťažok z listov zeleného čaju
5mg Výťažok z čučoriedok

Prídavné látky:
mikrokryštalická celulóza (objemové činidlo), fosforečnan vápenatý (objemové činidlo), kroskarmelóza (protihrudkovacia látka), kyselina stearová (objemové činidlo a protihrudkovacia látka), stearan horečnatý (objemové činidlo a protihrudkovacia látka)
Mega qProtect je vysoko kvalitné zloženie vyvinuté špeciálne pre zvýšenie antioxidačnú ochranu. Hlavnými zložkami všeobecného vzorca sú rôzne rastlinné extrakty (Ginkgo biloba, zelený čaj a čučoriedky), ktoré sú známe pre svoje antioxidačné vlastnosti a mnoho ďalších vitamínov a stopových prvkov, na podporu naše zdravie. Obsahuje tiež vitamíny a stopové prvky, ktoré ďalej zvyšujú jeho antioxidačný účinok a podporujú naše zdravie. Mega qProtect je unikátny, vysoko kvalitné zloženie vyvinuté špeciálne pre zvýšenie antioxidačnú ochranu, ktorého starostlivo vybrané zložky účinne podporovať zdravé fungovanie nášho tela.

Mnoho vedcov verí, že príčinou starnutia, alebo aspoň prispievajúci faktor, je škoda spôsobená na bunky nášho tela vysoko nestabilné a reaktívne atómy známe ako voľné radikály. Za normálnych okolností, elektróny obklopujúce jadro atómu je v pároch. Oxidačné procesy v našom tele, ako je napríklad prevod jedlo na energiu, spôsobí, že niektoré z týchto atómov stratiť elektrón, a premenili ich na voľné radikály ... to znamená, že atóm sa upaired elektrónu v jeho vonkajšom krúžku. Ako elektróny majú silný sklon existovať vo dvojiciach, skôr než jednotlivo, voľný radikál sa ukradnúť elektrón, ktoré potrebuje z iného bežného atómu, otáčanie normálne atóm do voľných radikálov, a počnúc reťazovú reakciu tvorby voľných radikálov.

Lipidy, ktoré tvoria bunkové membrány a DNA v mitochondriách buniek sa zdajú byť náchylné k prispieť k tomuto reťazovej reakcii, ktorá sa v priebehu času môže spôsobiť poškodenie v bunkovej funkcie. Ak je dosť škoda je dôvod, bunka môže zomrieť.

Antioxidanty
Antioxidanty sú látky, ktoré sú schopné spomaliť alebo zlomiť reťazovú reakciu tvorby voľných radikálov, na základe ich schopnosti darovať jeden elektrón na voľných radikálov, bez toho, aby sa stal nestabilný seba. Do tejto skupiny látok patrí vitamín A (retinol, beta karotén), vitamín C, vitamín E (tokoferol), lykopény a ubichinon (CoQ10). Rovnako tak, flavonoidy a polyfenoly, bohaté na druhy rastlín, ako je Ginko biloba, zelený čaj a čučoriedky, ktoré vykazovali silné antioxidačné vlastnosti.

Iné látky, ktoré preukázali vlastnosti ant-oxidanty, alebo pomáhajú podporovať antioxidačný proces zahŕňa L-cysteín, L-gluthionine, alfa lipoovú kyselinu, a stopové prvky selén, zinok a mangán.

bylinné extrakty, výluhy
Gingko biloba je špeciálny závod. Má silný antioxidačný účinok, jeho flavonoidy podporujú normálne fungovanie obehového systému a správne prekrvenie, prísunu kyslíka a živín dodávky do buniek, pomáha zachovať fyzikálno-duševnú čulosť. Zelený čaj obsahuje významné množstvo kofeínu, čo zvyšuje rýchlosť metabolických procesov, a pomáha udržať pozornosť. Je bohatá na polyfenoly z antioxidant.

Indikácie:

Ginkgo biloba má mnoho výhod:
- Zlepšuje pamäť
- Blood dodávka do mozgu,
- Pôsobí ako antidepresívum, a proti migréne anti-úzkosť,
- Efektívne u astmy a alergie
- Alzheimerova choroba,
- Ochorenie srdca a obehový systém,
- Zabraňuje tvorbe zrazenín v cievach
- Znižuje vysoký krvný tlak, zatiaľ čo príliš nízke zvyšuje,
- Pomáha pri liečbe pečene a obličiek,
- Impotencia,
- Tinitus, počul zhoršenie u starších pacientov (presbiacusia)
- Poruchy videnia.

Dávkovanie:
2 - 4 tablety denne

UPOZORNENIE!
Mali by ste sa poradiť sa s kvalifikovaným lekárom, než začnete užívať akýkoľvek doplnok.
Neprekračujte odporúčané denné dávky.
Potravinové doplnky nemôže nahradiť vyváženú zmiešanú stravu.
Uchovávajte mimo dosahu malých detí.
Použitie tohto prípravku sa neodporúča počas tehotenstva, dojčenia, pre tých, ktorí sa antikoagulanciá, alebo pre tých, ktorí s blížiacim sa operácie alebo liečebného postupu.
Diabetici by mali poradiť sa s kvalifikovaným lekárom pred použitím tohto produktu.
Ochrana zdravia flavonoidmi

Zelený čaj

Mystický nápoj sily, zdravia a krásy

V záznamoch lekárov ďalekého Východu spred 5000 rokov sa zelený čaj spomína ako nápoj dlhého života a zdravia. Na Západe je však oveľa populárnejší čierny čaj, ktorý sa od zeleného líši procesom spracovania listov. Listy určené na výrobu čierneho čaju sú plne okysličené, kým listy na zelený čaj sa pred sušením iba ľahko naparia. Listy čierneho čaju sa dlhší čas fermentujú a počas tejto procedúry strácajú veľkú časť zo svojich blahodarných účinkov - na rozdiel od zeleného čaju, ktorý si zachováva množstvo látok dôležitých pre zdravie.

Legendy o blahodarných účinkoch zeleného čaju vzbudili aj pozornosť lekárov na Západe. Najznámejší je vedecký výskum kansaskej univerzity z roku 1997, pri ktorom sa dokázalo, že v zelenom čaji sa v najväčšom množstve nachádzajú všetky známe antioxidanty. Obsahuje veľa polyfenolov – predovšetkým derivát katechínu epigallokatechín galát a kyselinu ellaginovú. Tieto zlúčeniny podporujú metabolické procesy. Zvlášť významný je protirakovinový a antioxidačný účinok epigallokatechínu. Je účinnejší ako vitamíny C a E spolu. Pravdepodobne na tejto vlastnosti sa zakladá významná úloha zeleného čaju pri ochrane zdravia. Účinný je predovšetkým pri stavoch, kde príčinou choroby je vytváranie voľných radikálov.

Zelený čaj obsahuje aj prchavé oleje, kofeín (teín) a dôležité minerálne látky: draslík (20 mg), ktorý patrí medzi základné minerálne stavebné prvky buniek, fosfát (60 mg) a organický fluór. Tieto látky sú nenahraditeľné pre zdravé zuby a kosti a významnú úlohu zohrávajú v mnohých biochemických procesoch (napr. zásobovaní buniek energiou - oxidatívnej fosforylácii).

Výsledky veľkého počtu výskumov a štúdií jednoznačne preukázali blahodarné účinky zeleného čaju. Významné sú najmä jeho polyfenoly, ktoré pôsobia preventívne, bránia prepuknutiu chorôb, sú vhodné na zníženie rizika vzniku konkrétnych chorôb. V prípade, že k chorobe už došlo, však polyfenoly môžu byť iba doplnkovým prvkom liečby, samotné nie sú dostatočne účinné!


Pravidelné užívanie zeleného čaju:

zmierňuje riziko vzniku nádorových chorôb;

zmierňuje zápalové ochorenia ústnej dutiny (najmä zápal jazyka);

znižuje celkovú hladinu cholesterolu;

priaznivo ovplyvňuje pomer „dobrého“ a „zlého“ cholesterolu (HDL/LDL);

znižuje vysokú hladinu triglyceridov;

bráni zlepovaniu krvných doštičiek, čím znižuje dispozíciu k vytváraniu krvných zrazenín;

znižuje vysoký krvný tlak;

upravuje poruchy imunitného systému;

zmierňuje následky infekcií;

zmierňuje riziko vzniku reumatických chorôb (reumatoidná artritída);

stimuluje spaľovanie tukov a termogenézu.

Zelený čaj nie je zázračný prostriedok, sám nestačí na zachovanie dobrého zdravia. Jeho pravidelné užívanie však môže významne pomôcť pri ochrane pred škodlivými účinkami znečisteného životného prostredia.

Ktoré prípravky CaliVita obsahujú výťažok zo zeleného čaju s významným množstvom epigallokatechínu a kyseliny ellagínovej?

Sú to:

Mega qProtect, Slim Formula, Smokerade, Vital A a AB.
Návrat na obsah