Melatonin 3.0 - Obchody CaliVita International

Prejsť na obsah

Melatonin 3.0

Melatonin
Zloženie

3mg melatonín

Prídavné látky:
fosforečnan vápenatý (objemové činidlo), mikrokryštalická celulóza (objemové činidlo), kyselina stearová (protihrudkovacia látka), sieťovaná karboxymetylcelulóza (protihrudkovacia látka), mastenec (objemové činidlo)
Primerané množstvo pokojného spánku je jedným z pilierov zdravia a fyziologickou nevyhnutnosťou – dokonca aj pre takých ľudí, ktorí pracujú na zmeny, lietajú cez niekoľko časových pásiem, alebo majú problémy so zaspávaním. Vynikajúcou pomocou v takýchto prípadoch môže byť práve melatonín, keďže pokojný spánok podporuje prirodzeným spôsobom.

Komu odporúčame?
V mozgovom kmeni sa nachádza orgán najvyššieho významu: epifýza. Pri znížení intenzity svetla sa v tejto žľaze vytvára zo serotonínu melatonín, ktorý má dôležitú úlohu pri zachovávaní pravidelného cyklu spánku a bdenia. Podľa množstva prirodzeného svetla sa produkcia melatonínu zvyšuje, čím pre naše telo zabezpečuje fyziologicky uspokojivý oddych. Názov melatonín pochádza z gréckeho „melas“ – čierny, čo naznačuje, že táto látka sa tvorí len v tme. Melatonín je však dôležitý nielen pre ľudské telo – vďaka jeho pôsobeniu sa na jeseň začínajú sťahovať vtáky a je zodpovedný aj za reguláciu rastu srsti u zvierat a ich ukladanie sa na zimný spánok.

Hladina melatonínu v tele sa mení podľa dvoch rytmov. Jedným z nich je denný rytmus súvisiaci so striedaním dňa a noci, druhým je celoročný rytmus, ktorý sa riadi dĺžkou dňa. Hladina melatonínu môže byť v noci až desaťkrát vyššia ako cez deň. Táto rovnováha sa môže ľahko porušiť, zvlášť u ľudí, ktorých práca si to vyžaduje (napr. práca na zmeny) alebo tých, ktorí často lietajú cez niekoľko časových zón. Ľudia bojujúci s problémami so zaspávaním často siahajú po syntetických liečivách. Toto riešenie však možno ľahko nahradiť prípravkom s prírodnou látkou, ktorá sa tvorí aj v našom tele. Na rozdiel od syntetických prostriedkov na spanie, melatonín môže pomôcť k tomu, aby sme sa ráno zobudili oddýchnutí.

Je dôležité spomenúť, že tvorba tohto hormónu sa s postupujúcim vekom znižuje, a tak jeho príjem zvonka môže byť vynikajúcou pomocou pri niektorých poruchách spánku u starších ľudí.

Ľudské telo najlepšie funguje vtedy, keď je zabezpečený náležitý cyklus spánku a bdenia. Tým, že podporuje uspokojivý spánok a relaxáciu, prispieva melatonín k normálnemu fungovaniu imunitného systému a podporuje správnu reguláciu krvného tlaku i telesnej teploty.

Melatonin je teraz dostupný aj ako prípravok s predĺženým uvoľňovaním, ktorý zabezpečuje priebežné vstrebávanie účinných látok. Vďaka tomu nielen uľahčuje zaspávanie, ale prostredníctvom dlhodobého vstrebávania pozitívne vplýva aj na dĺžku a kvalitu spánku.

Dávkovanie:
1 - 2 tabletky denne pred spaním

UPOZORNENIE!

• Neprekračujte predpísanú dennú dávku!

• Melatonín by sa mal užiť polhodinu pred spaním. Keďže môže ovplyvniť schopnosť koncentrácie, po jeho užití nie je vhodné viesť motorové vozidlá a obsluhovať stroje.

• Pri závažných poruchách spánku a známom poškodení nervového systému sa pred používaním prípravku poraďte s lekárom!

• Pacienti s neurologickými problémami, hlavne depresiou alebo psychotickými poruchami, by sa pred užívaním melatonímu mali poradiť s lekárom.
Melatonin s postupným uvoľňovaním

V našom uponáhľanom živote venujeme stále menej a menej času regenerácii a dostatočnému oddychu. Náš hektický životný štýl nás môže nebadane zaviesť až k poruchám biorytmu, pretože zvýšený stres môže byť „spúšťačom“ porúch spánku.

Dostatok spánku je fyziologickou nevyhnutnosťou, preto na pomoc prichádza

prípravok Melatonin.

Melatonin je teraz dostupný aj ako prípravok s predĺženým uvoľňovaním, ktorý zabezpečuje priebežné vstrebávanie účinných látok. Vďaka tomu nielen uľahčuje zaspávanie, ale prostredníctvom dlhodobého vstrebávania pozitívne vplýva aj na dĺžku a kvalitu spánku.

Náš nový produkt s obsahom melatonínu (3,00 mg) je nielen vyrobený technológiou predĺženého uvoľňovania, ale aj obohatený o vápnik (25 mg).
Návrat na obsah