Nopalin - Obchody CaliVita International

Prejsť na obsah

Nopalin

Nopalin
Podporu trávenia
Vláknina v tabletách s kaktusom nopál

200 tabliet
Množstvo na sklade: 20
33.90 €
nopalPrípravok obsahujúci sušený kmeň kaktusu Nopal, ktorý pomáha udržiavať správnu telesnú hmotnosť, reguluje sekréciu žalúdočnej šťavy a znižuje hladinu cholesterolu.
25% zľavy od prvého nákupu >>
arrow

Nopal - prírodné vlákno

Vláknina v tabletách s kaktusom nopál

Nopalin sa vyrába z kaktusu nopál. Podporuje detoxikáciu a ako bohatý zdroj vlákniny má priaznivé účinky na činnosť čriev a pre telo je zdrojom vitamínov (B1 , B2 , niacín) a minerálov. Kaktus nopál môže preventívne pôsobiť proti vstrebávaniu tukov a priaznivo ovplyvňuje aj ich rozklad a vylúčenie. Vďaka svojim diuretickým vlastnostiam podporuje činnosť močového mechúra a pomáha obličkám.

Komu a kedy ho odporúčame?
 • Tým, ktorí držia redukčnú diétu, pretože dôsledkom užívania tabliet s nopálom je pocit sýtosti.
 • Na zníženie problémov so zápchou.
 • Na zníženie vysokej hladiny cholesterolu a triglyceridov.
 • Pacientom s cukrovkou na zvýšenie konzumácie vlákniny.
 • Tým, ktorí zápasia s ťažkosťami s celulitídou.

Až 347 miliónov ľudí na svete má cukrovku. V roku 2004 zomrelo na jej následky 3,4 milióna osôb. Podľa odhadov Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO) sa v roku 2030 na 7. miesto medzi hlavnými príčinami smrti zaradí práve cukrovka.* Výskumná činnosť súvisiaca s nopálom ako prevenciou cukrovky prebieha od roku 1979. Zistilo sa totiž, že Mexičania žijúci v USA trpia cukrovkou oveľa viac ako tí, ktorí žijú v Mexiku, kde miestni obyvatelia používajú nopál ako potravinu: konzumujú ho varený, vyprážaný, grilovaný, ale tiež surový vo forme šalátov. Výskumy odhalili, že nopál je schopný znižovať hladinu cukru v krvi. Je to pravdepodobne preto, že sa spomaľuje vstrebávanie polysacharidov a tak sa znižuje produkcia inzulínu. Základnou zásadou, ktorá sa týka diabetických pacientov, je, že konzumácia vlákniny redukuje cukor v krvi.

Zahrňte Nopalin do svojej dennej stravy! Týmto spôsobom môžete zvýšiť svoju konzumáciu vlákniny a tým zabezpečíte, že hladina cukru vo vašej krvi bude v normále!

VEDELI STE, ŽE...?
Zlyhanie redukčnej diéty je často dôsledkom psychického alebo fyzického pocitu hladu? Vláknina z kaktusu nopál, ktorá je základnou látkou v Nopaline, počas trávenia napučí, a tým vyvolá pocit sýtosti.

POUŽITÉ ZDROJE
* Diabetes - Fact sheet N°312, Updated March 2013 Media Centre, WHO
200 tabliet

Dávkovanie
3x2 tablety denne počas jedla

Zloženie
Dehydratovaný kaktus nopál - mleté sušené stonky 300 mg

 • Nopalin užívajte vždy s dostatočným množstvom tekutín, podporuje to napučanie vlákniny a zvyšuje sa tak pocit sýtosti!
 • Mali by ste sa poradiť sa s kvalifikovaným lekárom, než začnete užívať akýkoľvek doplnok.
 • Neprekračujte odporúčané denné dávky.
 • Potravinové doplnky nemôže nahradiť vyváženú zmiešanú stravu.
 • Uchovávajte mimo dosahu detí
Poklad z púšte

Prípravok obsahujúci suší Nopal kaktus stopku. Nopal je rastlina, ktorá patrí do Opuntia kaktus rodiny a je veľmi bohatá na vitamíny a minerály. Vzhľadom k obsahu vlákniny, ale tiež podporuje zdravé fungovanie nášho tela. Pomáha udržiavať správnu telesnú hmotnosť, riadi množstvo sekrécie žalúdočnej kyseliny a znižuje hladinu cholesterolu a triglyceridov v krvi. To môže byť ideálnym doplnkom pre detoxikáciu režimy a telesná hmotnosť zníži stravy rovnako.

Nopal

Nopal (Opuntia streptacantha), tiež známy ako pichľavý hruškový kaktus, je púšť kaktus pôvodom z Mexika, juhozápadnej USA, a možno tiež nájsť na Kanárskych ostrovoch. Má exceptional nutričné vlastnosti, pretože obsahuje niekoľko dôležitých vitamínov a minerálnych látok, ako aj vlákninu.

Nopal je bohaté na vitamíny B1 (tiamín), B2 (riboflavínu), a B3 (niacín), ako aj vitamín C. Obsahuje bioflavonoidy a prospešné minerály, ako je draslík a vápnik. Je to dobrý zdroj ľahko stráviteľné bielkoviny, ktorý obsahuje 17 druhov aminokyselín, vrátane 8 esenciálnych aminokyselín,.

Okrem poskytovania všetkých týchto živín, môže Nopal kaktus pomôcť poskytovať nutričnú podporu pre výživu riadenie hmotnosť, rovnako ako detoxikačné režimy. To je preto, že kvalita vlákna nachádza v Nopal je prirodzene hydrofilné. Nopalin je rovnako vynikajúci trávenie pomáhajú, hlad potlačenie vzorec, podporovať normalizáciu telesnej hmotnosti a môže účinne doplniť redukčnú diétu. Sklon absorbovať vodu, spôsobí, že vlákna napučiavať, čo môže pomôcť podporných pocity SAIET a zníženie príjmu kalórií v dôsledku. Do tej miery, že nakladanie s odpadmi a toxíny môžu byť pozastavené do vody, vlákno môže pomôcť absorbovať a viazať tieto látky a odstránenie podpory z tela. V Mexiku to je tiež používané ako potraviny. To je rovnako rád ako šalát, v polievkach alebo ako ozdoba.

Indikácie
Nopal má mnoho výhod, vrátane:
 • Je antioxidant,
 • Pomáha udržiavať správnu telesnú hmotnosť,
 • Reguluje funkciu zažívacieho traktu,
 • Vymaže posledná časť hrubého čreva,
 • Stabilizuje hladinu cukru v krvi,
 • Má pozitívny vplyv na pečeň bunky pracujú,
 • Ovplyvňuje metabolizmus cholesterolu,
 • Koordinácia pravidelné vylučovanie žlče a pankreatické enzýmy,
 • Podporuje metabolizmus triglyceridov,
 • Zabraňuje vzniku civilizačných chorôb,
 • Vynikajúci v boji proti hemoroidy.
8 DÔVODOV, PREČO SI VYBRAŤ PRODUKTY CALIVITA:
  • Vďaka vynikajúcemu profesionálnemu zázemiu ponúka CaliVita už vyše dvadsať rokov svoje produkty v súlade s danými predpismi a v tej najvyššej kvalite.
  • Vždy sa snažíme používať prírodné materiály, ktoré pochádzajú z tých najlepších zdrojov.
  • V priebehu svojho vývoja sa zameriavame na využitie lepšieho vstrebávania, napr. organických látok.
  • Na naše produkty poskytujeme 100% záruku kvality.
  • Aby sme trvale zabezpečili vynikajúcu kvalitu, naše produkty sú predmetom prísneho a niekoľkonásobného overovacieho procesu.
  • Veľká väčšina našich doplnkov výživy sa vyrába vo farmaceutických podmienkach v USA.
  • Produkty sa vyrábajú podľa zásad GMP (Good Manufacturing Practice), zatiaľ čo prebieha neprestajná kontrola a tiež pravidelne rozvrhnuté previerky FDA (Food and Drug Administration). Úzko spolupracujeme s miestnymi odborníkmi, ktorí sa zaoberajú poskytovaním licencií, a tým zabezpečujeme, že naši spotrebitelia vždy dostanú produkty tej najvyššej kvality.
  • Všetky naše produkty sú v súlade s právnymi vykonávacími predpismi platnými v SR a podliehajú kontrole ministerstva zdravotníctva.
         arrow

         Aj cholesterol môže byť dobrý a zlý

          Cholesterol je druh tuku, ktorý sa nachádza v takmer každej potravine živočíšneho pôvodu. V povedomí sa často pokladá za niečo zlé - napriek tomu, že v organizme má nenahraditeľnú úlohu pri niektorých životne dôležitých procesoch. Je nevyhnutný napríklad pri tvorbe hormónov a bunkovej membrány, ale značné množstvo sa ho spotrebuje aj v pečeni na výrobu kyseliny žlčovej.

          Pečeň produkuje dostatok cholesterolu pre celý organizmus, preto si mnohí musia úzkostlivo strážiť množstvo cholesterolu prijímaného navyše v potravinách.

          Cholesterol je vo vode ťažko rozpustný, preto by sa v krvnom riečisku zle prepravoval. Pohyb cholesterolových molekúl v krvi však podporuje jeho bielkovinový obal, lipoproteín. Lipoproteíny delíme na lipoproteíny nízkej hustoty (low density lipoprotein – LDL) a vysokej hustoty (high density lipoprotein – HDL). Väčšiu časť cholesterolu obsahujú molekuly LDL, ktoré ho z pečene prepravujú do rôznych orgánov tela, kde sa spotrebuje. Ale ak sa v krvnom riečisku nachádza príliš veľa LDL molekúl, začnú sa nebadane ukladať na stenách ciev. Časom sa z nich vytvoria usadeniny, ktoré zužujú priemer ciev a bránia tak plynulému zásobovaniu tkanív krvou. „Vysoký cholesterol“ znamená väčšinou aj veľa nebezpečného, „zlého“ LDL cholesterolu.
          Existuje však aj „dobrý“ cholesterol - HDL. Sú to drobné zrniečka s obsahom cholesterolu, ktoré však, v protiklade s LDL, sú užitočné. Ich mimoriadnou danosťou je, že sú schopné dopraviť do pečene aj cholesterolové usadeniny. Pečeň ich potom vylúči, čím sa znižuje celková hladina cholesterolu v krvi. Organizmus sa tak zbavuje jeho škodlivých účinkov - zmierňuje sa riziko vzniku srdcových a cievnych ochorení. Medzinárodné klinické prieskumy potvrdili, že riziko vzniku srdcových a cievnych komplikácií, teda aj infarktu srdca a mozgovej porážky, je vyššie u ľudí s nízkou hladinou HDL cholesterolu. HDL chráni cievy pred aterosklerózou, preto nestačí sledovať len výšku celkového alebo len LDL cholesterolu. Z hľadiska prevencie je rovnako dôležité aj zvyšovanie množstva HDL cholesterolu.
          Okrem vhodnej stravy nám v tom najviac pomáhajú doplnky výživy. Mimoriadne osvedčené sú rôzne druhy ovocia, najmä tie, ktoré obsahujú veľa vitamínov A, C, E i ďalšie antioxidanty. Odporúča sa konzumovať ovocie s vysokým obsahom vláknin a vysokým indexom-ORAC (Oxygen Radikal Absorbance Capacity, t.j. meranie antioxidačnej kapacity látok). Medzi takéto ovocné druhy patrí aj Garcínia mangostánová. V Európe sa žiaľ nepestuje, je však súčasťou niektorých kvalitných džúsov, medzi nimi aj nášho najnovšieho produktu ZenThonic. Tento nápoj sa popri mnohých blahodarných biologických účinkoch vynikajúco hodí aj na ochranu cievneho systému a srdca.
          Redukciu tukov v krvi podporuje aj náš ďalší prípravok s vysokým obsahom vláknin - Nopalin. Reguluje telesnú hmotnosť a znižuje nadváhu - jeden z vážnych rizikových faktorov kardiovaskulárnych chorôb. Mimoriadne dôležité je tiež pravidelné dopĺňanie nenasýtených mastných kyselín (omega-3 mastné kyseliny) v organizme. Okrem rybieho oleja Omega-3 obsahuje nenasýtené mastné kyseliny, rovnocenné s omega-3 aj ďalší prípravok, Evening Primrose Oil (olej pupalky dvojročnej). Z liečivých rastlín sa odporúča najmä cesnak, ktorý ovplyvňuje pomer dobrého a zlého cholesterolu a čistí steny ciev od vápenných usadenín.
          Najmodernejšie multiprípravky na zníženie cholesterolu, ako napríklad Cholestone, obsahujú všetky dôležité prvky na ochranu srdcového a cievneho systému organizmu: rastlinné vlákniny, antioxidanty, nenasýtené mastné kyseliny aj cesnak. (Dovoľujeme si vás upozorniť, že Cholestone si v mesiacoch marec – apríl kúpite s 15% zľavou, pokiaľ využijete akciu, ktorá platí pri kúpe 2 balení tohto vynikajúceho prípravku.)

          Pri vytváraní aterosklerózy môže dôležitú úlohu zohrávať aj ďalší významný druh tuku v krvi triglycerid. Triglyceridy sú najdôležitejšou súčasťou tukov, ktoré prijímame s potravinami. Tvoria aj prevažnú časť tukových tkanív organizmu. Uskladnené rezervy sú najvýznamnejším zdrojom energie. Časť triglyceridov pochádza z tukov prijatých priamo stravou, ale náš organizmus si ich dokáže vyrobiť aj z iných živín (cukry). Hladinu triglyceridov v krvi môžu výrazne zvýšiť mastné jedlá, ale i nadmerná konzumácia alkoholu.
                 arrow
                 Predchádzajte vysokým hladinám cholesterolu v krvi!
                  Podľa štatistík WHO (Svetovej zdravotníckej organizácie) sú spomedzi neprenosných chorôb hlavnou príčinou úmrtí práve srdcovo-cievne ochorenia. Medzi najpresnejšie ukazovatele týchto ochorení patria hladiny tzv. "krvných lipidov“, t.j. cholesterolu (LDL a HDL) a triglyceridov (tuk absorbovaný z jedla do krvi).

                  Cholesterol je životne dôležitým stavebným prvkom našich buniek; ide o základnú zložku niektorých hormónov a enzýmov. Náš každodenný dopyt po cholesterole vo veľkom množstve pokrýva strava, ktorú prijímame, avšak - a to na dennej báze - si ho syntetizuje aj samotný organizmus. Cholesterol cirkulujúci v krvi možno rozdeliť do niekoľkých skupín. Jednoducho povedané, HDL je dobrý cholesterol a LDL je zlý cholesterol. Kým prvý z nich zabezpečuje transport cholesterolu z krvi do pečene (to znamená, že znižuje množstvo tukov cirkulujúcich v krvi), cholesterol spomenutý ako druhý ho transportuje z pečene do buniek. Ak sú hladiny LDL cholesterolu vysoké, zvyšuje sa šanca, že nadbytočný cholesterol sa bude usádzať na stenách krvných ciev a dôsledku toho dôjde k znižovaniu ich priepustnosti. To z dlhodobého hľadiska spôsobí artériosklerózu, vysoký krvný tlak a napokon infarkt alebo mŕtvicu. Našťastie, tieto rizikové faktory možno vďaka pravidelným vyšetreniam ľahko regulovať.

                  Ak aj lekárske testy vykážu určité abnormality, ešte vždy máme na výber z niekoľkých riešení: úprava stravy, alternatívna liečba alebo terapia liekmi. V prípade miernych príznakov či za účelom prevencie je vhodné vyskúšať miernejšie liečebné postupy, ako je napríklad zvýšená fyzická aktivita, zmena stravovacích návykov alebo rozličné prírodné metódy.

                  Cesnak je už veľmi dlhý čas obľúbenou súčasťou lekárničky. Niekoľko štúdií poukazuje na to, že má schopnosť účinne znižovať hladinu tzv. „zlého“ (LDL) cholesterolu, zatiaľ čo hladinu „dobrého“ (HDL) cholesterolu zvyšuje. Podľa poľskej štúdie z roku 2008 cesnak - a to dokonca už v krátkodobom horizonte - spôsobuje výrazný pokles LDL, zatiaľ čo v rovnakom čase zvyšuje hladinu HDL. Rovnaké výsledky ukazuje aj iná štúdia z roku 2007. Navyše sa dokázali účinky cesnaku aj na priaznivé zmeny hladín triglyceridov.

                  Niektoré výživové doplnky kombinujú blahodarné účinky cesnaku s inými cholesterol znižujúcimi účinnými zložkami, ako je napr. jablčný pektín. Vlákniny rozpustné vo vode majú schopnosť viazať cholesterol z kyseliny žlčovej a zabraňovať tak jeho opätovnému vstrebávaniu sa do krvného obehu. Pečeň je tak „nútená“ kompenzovať si túto stratu z krvi, čím dochádza k znižovaniu hladiny cholesterolu.

                  Ďalšou často skúmanou a sľubnou skupinou účinných prírodných látok je skupina polynenasýtených mastných kyselín, akými sú omega-3 mastné kyseliny, EPA a DHA. Niekoľko štúdií uvádza, že ak strava, ktorú prijímame, obsahuje v rovnakom čase znížené množstvo nasýtených mastných kyselín a zvýšené množstvo nenasýtených mastných kyselín, pozitívne ovplyvňuje hladiny cholesterolu v krvi,. Najprirodzenejší spôsob, ako tento stav dosiahnuť, je konzumácia morských rýb. Pre tých, ktorí nemajú možnosť dostať sa k morským rybám v dostatočnom množstve, môže byť vynikajúcou alternatívou aj dobre zvolený výživový doplnok. Ten okrem toho, že takéto prospešné mastné kyseliny obsahuje, umožňuje aj iným menej dostupným (napr. nasýteným) mastným kyselinám vstupovať do organizmu. Výživový doplnok, ktorý obsahuje omega-3 mastné kyseliny v oveľa koncentrovanejšej forme a navyše je ošetrený molekulárnou destiláciou, je už v ponuke CVI.

                  Populárny kaktus Nopál je predmetom dôkladného štúdia predovšetkým pre svoje priaznivé účinky na zdravie. Mnohé z uskutočnených štúdií ukazujú rovnaké výsledky: že nopál môže pomáhať pri regulácii hladiny cholesterolu v krvi. Tieto štúdie zároveň dokazujú, že posilnením aktivity enzýmových systémov v pečeni – t.j. "neviazaním" cholesterolu – má pektín v nopále schopnosť znižovať hladiny LDL cholesterolu.

                  Dobre známe sú určite aj riasy Chlorella a Spirulina. Oba druhy predstavujú nielen vzácne zdroje bielkovín, minerálnych látok a vláknin, ale podľa výskumov dokážu byť prospešné aj pri regulácii hladín tukov v krvi. Napríklad u účastníkov štúdie z roku 2008 prispeli nielen k zníženiu hladiny triglyceridov, ale aj celkových hladín cholesterolu, zatiaľ čo v rovnakom čase sa hladina ich HDL cholesterolu zvýšila.

                  Nedávne výsledky výskumov ukazujú, že znižovaním hladín cholesterolu v krvi dokážu prispievať k podpore nášho zdravia aj probiotiká. Podľa štúdií niektoré druhy, ako napr. Lactobacillus acidophilus, sú schopné transformovať kyseliny žlčové tak, že namiesto toho, aby sa opätovne vstrebávali, dochádza k ich vylučovaniu stolicou, v dôsledku čoho musí pečeň na produkciu žlče využívať cholesterol nachádzajúci sa v krvi a tým v nej dochádza k znižovaniu hladín cholesterolu. Ak do nášho organizmus dopĺňame aj vlákniny ( psyllium), môžeme posilniť priaznivé účinky probiotickej baktérie Lactobacillus acidophilus na hladiny tukov v krvi. Vychádzajúc z iných štúdií môžu byť pri znižovaní celkovej hladiny cholesterolu v krvi účinné aj prebiotiká, akými sú frukto-oligosacharidy.

                  Spomenuté účinné látky majú z hľadiska prevencie nepochybne rozhodujúci význam, avšak všimnúť si môžeme aj to, že užitočné sú aj v prípade miernych symptómov. A tak, predtým, ako sa rozhodneme začať s agresívnou liekovou terapiou – samozrejme, po konzultácii s lekárom – mali by sme si uvedomiť, že na výber máme aj z veľkého množstva prírodných a neagresívnych alternatív. Prečo by sme ich teda nevyužili?

                  Zdroje:
                  Globálna správa o stave neprenosných chorôb 2010 – SZO Účinky krátkodobej suplementácie cesnakom na metabolizmus tukov a stav antioxidantov u dospelých jedincov s vysokým krvným tlakom. - Gra¿yna Duda1, Joanna Suliburska2, Danuta Pupek-Musialik3 Vplyv kôpru voňavého a cesnaku na lipidový profil hyperlipidemických pacientov - Javad Kojuri*, Amir R Vosoughi a Majid Akrami, Lipidy v Zdraví a Chorobe 2007, 6:5 Medicínske využitie kaktusu Nopál, základnej potraviny Latinskej Ameriky: Pichľavý hruškový kaktus - Gutierrez, Miguel Angel, Kalifornská univerzita, Los Angeles, Nutrition Bytes (Nutričný žurnál), Katedra biologickej chémie, UCLA, Škola lekárstva, UC Los Angeles, 1998. Účinky probiotík a prebiotík na znižovanie hladiny cholesterolu: Prehľad zistení in vivo a in vitro - Lay-Gaik Ooi and Min-Tze Liong, Medzinárodný žurnál molekulárnych vied, 2010, 11, 2499-2522 Účinky probiotických baktérií na hnačku, metabolizmus lipidov a karcinogenézu: Prehľad štúdií publikovaných medzi rokmi 1988 a 1998 - Nicole M de Roos and Martijn B Katan Am J Clin Nutr 2000;71:405–11 Účinky Chlorella vulgaris na metabolizmus lipidov u Wistar potkanov kŕmených stravou s vysokým obsahom tukov - Hee Sun Lee, Hoon Jung Park, Mi Kyung Kim, Nutričný výskum a prax (2008) Zv.: 2, Vyd.: 4 Cvičenie a Spirulina regulujú nealkoholickú steatózu pečene a lipidový profil Wistar potkanov trpiacich diabetom - São Paulo Štátna Univerzita Júlio de Mesquita Filho, Katedra telesnej výchovy, Ústav biologických vied Diétna terapia a účinky Psyllia na znižovanie hladiny cholesterolu u mužov a žien trpiacich hypercholesterolémiou: Meta-analýza 8-ich kontrolovaných pokusov - James W Anderson, Lisa D Allgood, Ann Lawrence, Linda A Altringer, George R Jerdack, David A Hengehold and Jorge G Morel, Americký žurnál klinickej výživy, Zv. 71, Č. 2, 472-479, Február 2000
                         arrow

                         Nopalin - Recenzie produktov

                         Pridajte komentár, ohodnoťte produkt alebo položte otázku
                         Zatiaľ nie sú k dispozícii žiadne recenzie.
                         0
                         0
                         0
                         0
                         0
                         arrow
                         Záruka najnižšej ceny
                         Nopalin
                         Návrat na obsah