Panax Ginseng - Obchody CaliVita International

Prejsť na obsah

Panax Ginseng

Panax Ginseng
Zloženie

500mg kórejský ženšen

Prídavné látky:
uhličitan vápenatý (stabilizujúce činidlo), mikrokryštalická celulóza (objemové činidlo), kyselina stearová (objemové činidlo a protihrudkujúca látka), silika (objemové činidlo a protihrudkujúca látka), hydroxypropylmetylcelulóza (emulgujúce činidlo), stearan horečnatý (objemové činidlo a protihrudkujúca látka), propylénglykol (nosič), triacetín (nosič)
Ženšen sa pestuje na východe 400 rokov, aj keď ľudstvo bolo použitie pre tisícročia. V obdobiach, overstraining našu myseľ a telo, zvyšuje vitalitu a stres toleranciu prirodzeným spôsobom.

Koreň ženšenu obsahuje mnoho prospešných živín, vrátane flavonoidov, antioxidanty, aminokyseliny, minerálne látky, vitamíny, a je obzvlášť bohatá na kyselinu listovú a niacín. Obsahuje tiež jedinečnú organickú zlúčeninu známu ako ginsenosidy. Ginsenosidy je saponín z triterpenoidy rodiny a zdá sa, že určitý priaznivý účinok na niekoľko metabolických ciest.

Štúdie naznačujú, že je adaptogén, ktorý pomáha zvyšovať odolnosť metabolizmus voči stresu a únavy. Zdá sa, že je užitočný pri podpore duševnú a fyzickú výkonnosť, a niektoré štúdie ukázali, že môže pomôcť zvýšiť libido a sexuálnu výkonnosť. Zdá sa, aby sa prispelo k podpore imunitného systému, ako aj zvýšenú syntézu bielkovín, a krvný obeh. Saponíny môžu tiež podporovať dosiahnutie a udržanie zdravej hladiny cholesterolu a triglyceridov v krvi

Indikácie:
- Zvyšuje krvný tlak
- Reguluje činnosť mozgu - únava, nedostatok koncentrácie
- Pri problémoch s plodnosťou, prostaty, pohlavných orgánov,
- Počas menopauzy, proti nádorom a cýst
- Zvyšuje imunitu
- Ovplyvňuje metabolizmus a zažívanie
- Reguluje hladinu cukru v krvi

Dávkovanie:
1 - 2 tablety denne.

UPOZORNENIE!
Mali by ste sa poradiť sa s kvalifikovaným lekárom, než začnete užívať akýkoľvek doplnok.
Tento produkt sa neodporúča pre tých, ktorí s kardiovaskulárnym stavu alebo ochorenia, alebo tí, ktorí trpia vysokým krvným tlakom.
Vzhľadom k svojim adaptogén účinkom sa odporúča, aby si prestávku od používania tohto výrobku po dobu asi 6 týždňov.
Neprekračujte odporúčané denné dávky.
Potravinové doplnky nemôže nahradiť vyváženú zmiešanú stravu.
Uchovávajte mimo dosahu malých detí.
Stres náš každodenný

„Koniec prázdnin, škola volá!“ – to je tá veta, ktorá koncom augusta dokáže niektorým deťom vyraziť dych. Faktom je, že v tom momente ešte aj zmysel bytia býva pre nich silnou dilemou. U iných detí - aj keď rodičovské upozornenie nemá až také dramatické následky - sa zvyknú vyskytnúť menšie žalúdočné problémy, čo sa však pokladá za celkom normálne a je príznakom zdravého ducha dieťaťa. Obmenou týchto javov vo svete dospelých je posledný deň dovolenky pri mori alebo v horách, no a keď sa povie „Tak, zajtra sa ide do práce!“ obyčajne nás zaleje pot, dostaneme migrénu a pichne nás pri srdci. Tieto príznaky spôsobuje silná duševná trauma, ktorú od začiatku tridsiatych rokov minulého storočia popri odborníkoch už aj my laici nazývame stresom.

Jav má pramene v pradávnych reflexoch. Pochádza z čias, keď pre bezprostredné ohrozenie života bolo potrebné ihneď konať. Podstatou mechanizmu je, že organizmus po zistení nebezpečenstva, teda po narušení rovnováhy jeho životne dôležitých funkcií v záujme najefektívnejšieho riešenia (útok alebo útek), začne do krvného obehu vylučovať povzbudzujúcu látku adrenalín a vylúčením ďalšej látky (kortizolu) robí znesiteľným šok vyvolaný predchádzajúcou látkou.

V prípade pudového, zvieracieho správania sa to nie je problém. Len čo nebezpečenstvo pominie - čiže po úspešnom úteku alebo víťazstve nad nepriateľom – dochádza k opätovnému nastoleniu biologickej rovnováhy, zviera naďalej robí to, čo inokedy, akoby jeho život pred chvíľkou nevisel na vlásku.

U človeka však nastane iná situácia. Naše myslenie je analyticko-asociatívne, predvída aj dôsledky (v prípade detí: keď sa začne škola, treba skôr vstávať, učiť sa, lebo ak nie, dostanem päťku a doma ma potrestajú... dospelí sa zasa strachujú, či ich stolička v zamestnaní bude tam, kde si ju pred 10 dňami nechali, boja sa nových povinností...) ku ktorým v skutočnosti zvyčajne aj dôjde, čiže strach nie je bezdôvodný. A tak pocit ohrozenia spolu so stresovými reakciami sa v nás môžu ustáliť, čo však už nie je žiadna výhra.

Stály pocit ohrozenia, časté nepríjemné fyziologické zmeny vyvolané adrenalínom (potenie, žalúdočné kŕče, hnačka, bolesti hlavy, podráždenosť atď.) môžu viesť až k stavu vyčerpanosti organizmu a môžu spôsobiť aj chronické ochorenia. Príliš veľa adrenalínu poškodzuje obehový a nervový systém, príliš veľa kortizolu zasa imunitný systém. Dôsledkom toho sú poruchy spánku a trávenia, žalúdočné vredy, vysoký krvný tlak, migrény, kŕč vencovitej tepny, infarkt, častý herpes, zvýšená náklonnosť k infekciám atď.

V súvislosti so stresom by sme mali hovoriť aj o následkoch „zdanlivých“ (virtuálnych) pocitov ohrozenia, ktoré sú charakteristické len pre ľudí. Ako oddychuje náš občan po únavnom dni v škole alebo zamestnaní? Sadne si pred televízor a pozrie si nejaký akčný film. Spoločnosť mu robia čipsy - najlepšie s príchuťou slaniny - a fľaša piva alebo iného, najčastejšie sladeného nápoja. Na obrazovke sa bojuje, hlavný hrdina – s ktorým sa divák v duchu často stotožní – je v nebezpečenstve, zdanlivo teda aj náš občan. Avšak mozog človeka nedokáže rozlíšiť virtuálnu hrozbu od skutočnej a na obidve reaguje rovnakou stresovou odpoveďou. Vďaka účinkom adrenalínu sa do krvného riečiska dostáva veľké množstvo cukru a mastných kyselín, aby svaly pri akčných situáciách mali z čoho čerpať. Akčné situácie sa však odohrávajú iba na obrazovke. Je totiž málo pravdepodobné, že unavený občan sa filmom nechá vyprovokovať k zabehnutiu polmaratónu alebo inému náročnému atletickému výkonu. A tak nevyužité živiny v krvi – ktorých množstvo značne zvýšia ešte aj „dobroty“, skonzumované počas „nerváku“ - organizmus poškodzujú. Takýto životný štýl dokázateľne spôsobuje tučnotu, aterosklerózu (aj s jej dôsledkami: vysokým krvným tlakom, poruchami činnosti srdca, ľadvín a pohybového ústrojenstva atď.) a cukrovku.

Zlou správou je, že všetci by sme mali podporovať svoju nervovú, imunitnú a obehovú sústavu, či sa nám to páči alebo nie. Stále naliehavejšie si to vyžaduje náš životný štýl a prostredie, v ktorom žijeme.

Dobrou správou je, že medzi prípravkami CaliVita je veľa takých, ktoré pomáhajú predchádzať škodlivým následkom nášho životného štýlu. Schopnosť nervovej sústavy ľahšie sa vyrovnávať so stresovými situáciami významne zvyšuje komplex vitamínov B (Stress Mangement B-Complex), Panax Ginseng a vynikajúci adaptogén Rhodiolin. Pri ochrane imunitného systému sa osvedčili účinné látky prípravkov ImmunAid a Mega qProtect.

Ochranu pred škodlivými účinkami stresu môžu poskytnúť aj naše vynikajúce antioxidanty Coenzyme Q10, Chelated Zinc a C Plus
Návrat na obsah