Polinesian NONI - Obchody CaliVita International

Prejsť na obsah

Polinesian NONI

Polinesian NONI
Zloženie

1000mg Noni (Morinda citrifolia)

Prídavné látky:
voda (objemové činidlo), fruktóza (sladidlo), kyselina citrónová (regulátor kyslosti), čučoriedková a malinová zmes (zvýrazňovač chuti), xantánová guma (stabilizátor), sorban draselný (konzervant)
Tam sú odľahlých miestach na Zemi, kde sa blaženej účinky civilizácie opustili takmer žiadne stopy. Získajte vyvážené s produktmi CaliVita je Noni, ktoré sú z Polynézie, kde domorodci sú stále viac vystavené k nestálosti prírody, než občanov dobre zavedených spoločností.

Noni (Morinda citrifolia) je jedinečný evergreen rastlina pochádzajúca z Polynézie, Malajzie, Austrálie a juhovýchodnej Ázie. Pohybuje sa vo veľkosti až do výšky 10 metrov, a nesie podlhovasté zelené ovocie, ktoré je mimoriadne bohatý na prospešných stopových prvkov a fytochemikálií.

Noni ovocie obsahuje 18 druhov aminokyselín, vrátane všetkých esenciálnych aminokyselín, a tiež kompletné spektrum vitamínov B. To je tiež bohatá je niekoľko vynikajúcich antioxidanty, ako je vitamín C, beta-karotén, proanthocyanadin a anthocyanadin. Obsahuje niekoľko dôležitých minerálnych látok, vrátane vápnika, horčíka, draslíka, železa, mangánu, a sodíka. Noni je dobrým zdrojom rozpustný diétne vlákniny pektínu, a obsahuje kyselinu linolovú, blahodarne omega-6 mastné kyseliny.

Okrem všetkých týchto užitočných živín, noni tiež obsahuje dôležité molekuly zvané proxeronín. Pečeň používa proxeronín sa produkuje xeronín, alkaloid, ktorý výskum naznačuje, hrá úlohu pri podpore a udržaní proteínové štruktúry zapojené do rôznych metabolických procesoch, vrátane enzýmov a hormónov. Naše telo dostane určité množstvo proxeronín prostredníctvom bežnej stravy, ale noni je mimoriadne bohatý na ňom.

Ako asi 150 rôznych živín boli zistené v Noni ovocie, to nie je ťažké pochopiť, prečo Noni bol tak obľúbený doplnok stravy.

Indikácie:
- Posilnenie tela, rekonvalescencia, únava stavy
- Depresia, časté zmeny nálad
- Migrény, nespavosť, duševná disociácia
- Bolesť rôzneho pôvodu (. Okrem iného bolesti hlavy, menštruačné)
- Oslabená imunita, alergie

Dávkovanie:
2 polievkové lyžice denne, alebo podľa rady lekára.

UPOZORNENIE!
Neprekračujte odporúčané denné dávky.
Potravinové doplnky nemôže nahradiť vyváženú zmiešanú stravu.
Uchovávajte mimo dosahu malých detí.

skladovanie:
Po otvorení skladujte v chladničke.
Polinesian NONI

Domovinou noni je Polynézia. Ľudoví liečitelia už vyše 2000 rokov používajú jeho plody na zmierňovanie horúčky, pri liečbe uhryznutia zvieraťom, uštipnutí hmyzom, aj pri mnohých chorobách. Prispieva k dopĺňaniu dennej spotreby minerálnych látok.

Podporuje rozvoj svalov a bráni ich ochabovaniu.

Prispieva k regenerácii buniek.

Reguluje spánkový cyklus.

Potláča výkyvy nálady.

Má antioxidačné účinky.

Kontroluje delenie buniek. Môže preventívne pôsobiť na nádorové choroby.

Posilňuje imunitný systém.

Má adaptogénne účinky, zabraňuje zápalovým ochoreniam.

Zmierňuje príznaky alergických chorôb.

Účinne pomáha pri problémoch tráviaceho systému.

Šťava z plodov Noni obsahuje viac ako 100 aktívnych látok. Spomedzi najdôležitejších z nich môžeme vyzdvihnúť:

Proxeronin - v organizme sa pomocou enzýmov premieňa na fyziologicky aktívny alkaloid xeronin, ktorý podporuje stálu regeneráciu poškodených buniek, má analgetický účinok na mozgové bunky prenášajúce nepríjemný pocit bolesti.

Scopoletin - podporuje činnosť žliaz s vnútornou sekréciou, podporuje rozširovanie zúžených ciev, upravuje krvný tlak, hladinu cholesterolu v krvi, zmierňuje účinok pri alergiách a astme, podporuje liečbu zápalov, opuchov, reumatizmu i prípady liečby osôb trpiacich artritídou a aterosklerózou. Chráni pred infarktom a znižuje riziko mozgových príhod.

Melatonín a serotonín - obidva hormóny sú neurotransmitermi ( chemickými látkami prenášajúcimi medzi neurónmi informácie); serotonín pôsobí cez deň, melatonín je aktívny v noci. Nedostatok oboch hormónov môže spôsobiť nepokoj, dezorientáciu, výkyvy nálady a nespavosť. Pôsobia podporne pri liečbe depresií, ako aj kŕčov v bruchu počas menštruácie. Upravujú psychický stav a spánok, regulujú biorytmus spánku a bdenia a spomaľujú proces starnutia buniek. Melatonín a serotonín pôsobia ako ochrana proti škodlivým vplyvom elektromagnetického žiarenia mobilného telefónu. Ide o postupnú stratu neurotransmiterov v mozgu, čo môže byť príčinou vážnych chorôb. Serotonín v spojení so skopoletinom a xeroninom upravuje činnosť prostaty a pomáha stabilizovať hladinu cukru v krvi.

Antrachiony - sú látky povzbudzujúce trávenie, upravujú činnosť čriev, zmierňujú silnú bolesť a majú antibakteriálne, antivírusové a antimykotické účinky -preto sú účinné pri prechladnutí a chrípke.

Damnacanthal - spomaľuje delenie niektorých prekarcerogénnych buniek ohrozených rakovinou a môže podporovať obnovu ich správnej funkcie.

Vitamíny a minerály - šťava z ovocia Noni obsahuje veľké množstvo vitamínu C, betakaroténu, vitamínu B1 a B2, aminokyseliny, mastné kyseliny, vlákniny a zo stopových prvkov draslík, železo, meď, mangán, horčík, fosfor, zinok a ďalšie minerály.

Dávkovanie Polynesian Noni liquid (na základe publikovaných výskumných údajov)

V prípade prevencie sa odporúča toto dávkovanie u dospelých nad 15 rokov:

1. až 3. deň: na lačno pred raňajkami 1 pol. lyž. - 0-1. pol. lyž. pred večerou (asi 30 minút)

4. deň až 1. mesiac: na lačno pred raňajkami 40 ml – 0 – 40 ml pred večerou

1. až 7. mesiac: pred raňajkami 20 ml-0-20 ml pred večerou

Na dosiahnutie liečebného účinku pri dospelých nad 15 rokov sa odporúča takéto dávkovanie

(dĺžka podávania je 2 až 6 mesiacov v závislosti od ochorenia):

pred raňajkami 40 ml-0-20 ml pred večerou

Ide však o všeobecnú dávkovaciu schému! Každý organizmus je jedinečný a môže na tento prípravok reagovať inak. Práve preto je lepšie pred užívaním sa poradiť s lekárom, ktorý môže určiť dávkovanie priamo na mieru jednotlivca.

Pre zvýšenie antioxidačného účinku Polinesian Noni sa odporúča jeho kombinácia s Pro Selenium.

MUDr. M. Krupšová, Košice
Návrat na obsah