Power Mins - Obchody CaliVita International

Prejsť na obsah

Power Mins

Power Mins
Minerály Calivita
Komplex minerálov

100 tabliet
Množstvo na sklade: 93
17.90 €
Pre správne fungovanie našich životných procesov nestačí len vitamíny - potrebujete aj minerály, ktoré naše telo nedokáže vyrobiť. Preto im musíme poskytnúť diétu alebo výživové doplnky. Produkt Power Mins obsahuje správne proporcie vysoko kvalitných minerálov, ktoré naše telo potrebuje.
25% zľavy od prvého nákupu >>
arrow

najlepšie absorbované minerály

Komplex minerálov

Žiadny proces v našom tele sa neodohráva bez prítomnosti nejakých minerálov. Prípravok Power Mins obsahuje 10 najpodstatnejších minerálov, ktoré sú pre činnosť našich buniek denne potrebné.


Komu a kedy ho odporúčame?
 • Pre intenzívne potenie športovcom a ľuďom vykonávajúcim ťažkú fyzickú prácu.
 • Tým, ktorí potrebujú doplniť minimálne dva druhy minerálov.
 • Ľuďom, ktorí užívajú vitamíny, na optimalizáciu ich priaznivých účinkov.
 • Tým, ktorí si po chorobe želajú obnoviť dobrú kondíciu svojho tela.

8 DÔVODOV, PREČO SI VYBRAŤ PRODUKTY CALIVITA:
 • Vďaka vynikajúcemu profesionálnemu zázemiu ponúka CaliVita už vyše dvadsať rokov svoje produkty v súlade s danými predpismi a v tej najvyššej kvalite.
 • Vždy sa snažíme používať prírodné materiály, ktoré pochádzajú z tých najlepších zdrojov.
 • V priebehu svojho vývoja sa zameriavame na využitie lepšieho vstrebávania, napr. organických látok.
 • Na naše produkty poskytujeme 100% záruku kvality.
 • Aby sme trvale zabezpečili vynikajúcu kvalitu, naše produkty sú predmetom prísneho a niekoľkonásobného overovacieho procesu.
 • Veľká väčšina našich doplnkov výživy sa vyrába vo farmaceutických podmienkach v USA.
 • Produkty sa vyrábajú podľa zásad cGMP (current Good Manufacturing Practice), zatiaľ čo prebieha neprestajná kontrola a tiež pravidelne rozvrhnuté previerky FDA (Food and Drug Administration). Úzko spolupracujeme s miestnymi odborníkmi, ktorí sa zaoberajú poskytovaním licencií, a tým zabezpečujeme, že naši spotrebitelia vždy dostanú produkty tej najvyššej kvality.
 • Všetky naše produkty sú v súlade s právnymi vykonávacími predpismi platnými v SR a podliehajú kontrole ministerstva zdravotníctva.

VEDELI STE, ŽE...?
Každodenná strata 2,5 litra vody tiež znižuje naše zásoby minerálov? Preto je dôležité okrem vody dopĺňať aj minerály.
100 tabliet

Dávkovanie
2 - 4 tablety denne

Zloženie
vápnik 250 mg
horčík 150 mg
Zinok 7.5 mg
Mangán 4 mg
železo 4 mg
meď 0.5 mg
jód 50 mcg
Selén 20 mcg
chróm 50 mcg
molybdén 125 mcg

 • Poraďte sa s kvalifikovaným lekárskym podstaty pred prijatím akéhokoľvek príplatku.
 • Tento produkt je určený len pre dospelých.
 • Neprekračujte odporúčané denné dávky.
 • Potravinové doplnky nemôže nahradiť vyváženú zmiešanú stravu.
 • Uchovávajte mimo dosahu malých detí.
Okrem už známeho úlohe vitamínov, dostatočné zásobovanie minerálne nášho tela je dôležitá tiež. Power Mins je špeciálna formula vyrobené zo špeciálnych minerálov. Jeho zložky prispieť k riadnemu dodaniu minerálov v našom tele.

Stopové prvky sú dôležité pre rad metabolických funkcií a, ako také, sú úplne nevyhnutné pre dobré zdravie. Niektoré zlúčeniny naše potreby metabolizmu môžu byť syntetizované v tele, avšak minerály nie sú medzi nimi. Všetky minerály naše telo potrebuje a používanie musia pochádzať z našej stravy. Sila Min je špeciálna komplex všetkých najdôležitejších minerálov v starostlivo formulovaných pomeroch, aby poskytovali optimálnu nutričnú podporu pre dobré zdravie.

Vápnik

Vápnik je dôležité pre udržanie zdravej štruktúry kostí a zubov, a hrá úlohu v procese zrážania krvi. Efektívne fungovanie nervového systému vyžaduje ofmagnesium prítomnosti.

Horčík

Horčík tiež podporuje syntézu proteínov a normálne bunkové delenie. Draslík pomáha podporovať normálny krvný tlak, a hrá úlohu v homeostáze podporou osmotickú rovnováhu medzi intracelulárnu a extracelulárnej telesnými tekutinami.

Zinok

Zinok je nevyhnutný pre správnu funkciu imunitného, tráviaceho a reprodukčného systému. Mangán pomáha podporovať systém ochrany organizmu proti voľným radikálom, a je nevyhnutný prvok bielkovín, sacharidov a metabolizmus tukov.

Železo

Železo hrá dôležitú úlohu v prenose kyslíka krvný systém a podporuje správny rast a diferenciáciu buniek. Metabolizmus železa je podporovaný medi, ktorá tiež pomáha výrobné energetických procesov tela prostredníctvom účasti v cholesterolu a cukru metabolizmu. Meď taktiež podporuje správnu funkciu centrálneho nervového systému.

Jód

Jód je nevyhnutný pre výrobu štítnej žľazy hormones.Selenium je dôležitý antioxidant, a pomáha podporovať imunitný systém. Chróm sa podieľa na správnom metabolizme sacharidov. Molybdén je dôležitý pre tvorbu viacerých enzýmov, a tiež hrá úlohu pri využití železa.

Indikácie:
dopĺňa diéta so základnými minerálmi

Power Mins – sila dôležitých minerálnych látok

  Power Mins je už od svojho uvedenia na trh obľúbeným výživovým doplnkom produktového radu spoločnosti CaliVita. A niet sa čo čudovať, keďže zloženie tohto nášho produktu, vyznačujúceho sa vynikajúcou kvalitou, poskytuje každodenný prísun minerálnych látok v ideálnom množstve.

  Je dobre známe, že vitamíny, aminokyseliny, antioxidanty a probiotiká podieľajúce sa na udržiavaní zdravej črevnej flóry, ako aj všetkých ostatných dôležitých stavebných prvkov, sú pre adekvátne fungovanie nášho organizmu nevyhnutné. Minerálne látky sú, podobne ako vitamíny, dôležitými zložkami nášho organizmu, a tak by sa   náš dopyt po minerálnych látkach, rovnako ako v prípade vitamínov, mal pokrývať z externých zdrojov.

  Vápnik

  Až 99,5%  absorbovaného vápnika sa ukladá v kostiach a zuboch a jeho zvyšná časť tvorí životne dôležitú súčasť krvnej plazmy. Zúčastňuje sa na procesoch zrážania krvi či kontrakcii svalov (a to nie len kostrových, ale aj respiračných svalov a myokardu). Keďže denne dochádza k spotrebe asi 1000 mg tohto prvku, jeho dodatočný prísun do organizmu má zásadný význam. Naše kosti fungujú ako akési „zásobárne“ vápnika. Dokážu sa "rozširovať“ nanajvýš do veku 30 rokov a potom sa  pre dosiahnutie rovnovážneho stavu začínajú zmenšovať. Každodenný dostatočný prísun vápnika je preto dôležitý nielen pre normálne fungovanie nášho metabolizmu, ale aj pre ochranu našich kostí. V poslednom čase sa skúmala aj úloha vápnika pri dosahovaní optimálneho indexu telesnej hmotnosti, keďže podľa niektorých klinických štúdií  je vápnik účinným pomocníkom aj pri redukčných diétach. Vápnik býva súčasťou lekárničky mnohých ľudí tiež preto, lebo dokáže pomáhať pri zmierňovaní nepríjemných symptómov sezónnej alergie.

  Horčík

  Podobne ako vápnik,  má v ľudskom organizme rôzne úlohy. Je stavebným prvkom stoviek enzýmov, podieľa sa na procesoch produkcie energie či syntéze bielkovín a prispieva tiež k zdravému fungovaniu srdcovo-cievneho systému a svalov. Pri jeho nedostatku dochádza k svalovým kŕčom, vyskytovať sa môžu charakteristické nočné kŕče v lýtkach.

  Zinok

  Zinok je dôležitým antioxidačným prvkom, ktorého prítomnosť je nevyhnutná v boji proti voľným radikálom. Stimuláciou tvorby buniek imunitného systému sa podieľa aj na zdravom fungovaní imunitného systému.

  Železo

  Železo zohráva dôležitú úlohu pri procese krvotvorby a prenose kyslíka. V prípade chronického nedostatku železa dochádza k tvorbe disfunkčných červených krviniek, zásobovanie tkanív kyslíkom sa stáva nedostatočným a tým môže dôjsť k rozvoju klasickej anémie spôsobenej nedostatkom železa. Podľa skorších odhadov SZO sa chronický nedostatok železa týka najmenej 10 - 20% detí, starších ľudí a v prvom rade žien po celom svete.

  Jód

  Jód je pravdepodobne jednou z najznámejších minerálnych látok, keďže je všeobecne známe, že zohráva kľúčovú úlohu z hľadiska fungovania štítnej žľazy. Napriek tomu iba málo ľudí vie, že niektoré časti Európy sa vyznačujú prinajmenšom minimálnym nedostatkom jódu. Preto by sa mal správny prísun jódu pozorne sledovať, keďže fungovanie štítnej žľazy ovplyvňuje aj metabolizmus sacharidov, tukov a bielkovín. Menej známou je  skutočnosť, že z hľadiska normálnej produkcie hormónov štítnej žľazy zohráva dôležitú úlohu aj selén, ktorý navyše podporuje imunitný systém.

  Chróm

  Chróm je vďaka svojej úlohe pri metabolizme častou zložkou výživových doplnkov prispievajúcich k znižovaniu telesnej hmotnosti. Neovplyvňuje totiž iba metabolizmus sacharidov (a prostredníctvom nich aj metabolizmus bielkovín a tukov), ale podľa niektorých štúdií má schopnosť zmierňovať i chuť na sacharidy.

  Mangán

  Mangán zohráva v ľudskom organizme minimálne také rozmanité úlohy ako  už spomenuté minerálne látky. Zúčastňuje sa na procese produkcie energie, metabolizmu bielkovín, tukov a sacharidov, udržiavania zdravej štruktúry kostí a  svojimi antioxidačnými účinkami zároveň prispieva aj k ochrane buniek.

  Je zjavné, že tieto takmer nepochopiteľne drobné zložky sa podieľajú na veľkom množstve procesov, preto je ich denný dostatočný prísun nesmierne dôležitý. Dokonca aj v lete, v dôsledku zvýšeného potenia, strácame značné množstvo minerálnych látok, ktoré by  sa pre zabezpečenie normálneho fungovania nášho organizmu mali  do tela dopĺňať!

  Vedeli ste, že minerálne látky zohrávajú významnú úlohu z hľadiska udržiavania acidobázickej rovnováhy organizmu a v prípade potreby aj pri jeho alkalizácii?

  Upozornenie!
  • Tento výživový doplnok neslúži ako náhrada pestrej, vyváženej stravy či zdravého spôsobu života.
  • Neprekračujte odporúčanú dennú dávku!
  • Skladujte mimo dosahu detí!

  Zdroje:
  Vplyv vápnika a mliečnych výrobkov na stavbu tela a redukciu váhy u afro-amerických dospelých jedincov - Michael B. Zemel, Joanna Richards, Anita Milstead a Peter Campbell – Výskum obezity (2005) 13, 1218–1225; doi: 10.1038/oby.2005.144 Kalciová a mliečna akcelerácia redukcie váhy a tukov počas energetického obmedzenia u obéznych dospelých - Michael B. Zemel, Warren Thompson†, Anita Milstead*, Kristin Morris* a Peter Campbell* Výskum obezity (2004) 12, 582–590; doi: 10.1038/oby.2004.67 Élelmezés és táplálkozásegészségtan – Szerk.: Rodler Imre, Medicina Könykiadó Zrt., Budapešť ,2008 http://www.food.gov.uk/multimedia/pdfs/jhci_healthreport.pdf p. 235-241 http://www.food.gov.uk/multimedia/pdfs/jhci_healthreport.pdf p. 169-175 Double-blind, placebo-kontrolované, exploračné testovanie pikolinátu chrómu pri atypickej depresii: vplyv na chuť po uhľohydrátoch - Docherty JP, Sack DA, Roffman M, Finch M, Komorowski JR., J Psychiatr Pract. 2005 Sep;11(5):302-14. Anémia spôsobená nedostatkom železa, prevencia a kontrola - Zhodnotenie.  Príručka pre programových manažérov - who.org
         arrow

         Power Mins - Recenzie produktov

         Pridajte komentár, ohodnoťte produkt alebo položte otázku
         Zatiaľ nie sú k dispozícii žiadne recenzie.
         0
         0
         0
         0
         0
         arrow
         Záruka najnižšej ceny
         Power Mins
         Návrat na obsah