Pro Selenium - Obchody CaliVita International

Prejsť na obsah

Pro Selenium

Pro Selenium
Zloženie

50mcg selén

Prídavné látky:
pivné kvasnice (objemové činidlo), mikrokryštalická celulóza (objemové činidlo), kyselina stearová (objemové činidlo a protihrudkovacia látka), stearan horečnatý (objemové činidlo a protihrudkovacia látka)
Je dobre známe, že selén je stopový prvok silný antioxidačný účinok, ktorý podporuje naše telo pri ochrane proti voľným radikálom. Je však známe, že menej - okrem všetky tieto účinky - hrá dôležitú úlohu vo zdravé fungovanie imunitného systému. To tiež pomáha udržiavať normálnu produkciu jódu, podporu hormónov štítnej žľazy.

Zistil Jons Berzelius v roku 1817, stopový prvok selén dostane jeho meno z gréckeho slova "Selene", pretože jeho bielej farbe. Po dlhú dobu po objavení sa malo za to, že je toxická látka, ale následné vedecké skúmanie ukázalo, selén, že je nepostrádateľnou súčasťou správnej výživy.

Selén možno nájsť v morské plody, mäsa a obilia, aj keď množstvo sa môžu značne líšiť. Množstvo v mäse závisí na obsahu selénu v tráva alebo obilie, ktoré sa privádza na dobytok, a to v poradí, závisí na obsahu selénu v pôde, kde sa pestuje rastlina. Najvyššia prirodzené koncentrácie selénu sa bežne vyskytujú v para orechov.

Selén je kľúčovou súčasťou enzýmu glutatión peroxidázy. V hlavnej úlohe tohto enzýmu je chrániť bunky a tkanivá tela pred oxidačným poškodením spôsobeným voľnými radikálmi. Mnoho vedcov do úvahy poškodenie buniek spôsobené voľnými radikálmi môžu byť jednou z príčin starnutia. Selén zohráva tiež dôležitú úlohu v produkcii hormónov štítnej žľazy. Hormóny z tejto žľazy pomáhať vo vývoji a diferenciácii všetkých buniek v tele, a pomáhajú regulovať bielkovín, sacharidov a metabolizmus tukov.

Rovnako ako u mnohých iných minerálov, absorpcia selénu sa zvyšuje, keď je prijatá prvok viazaný na organické kyseliny (známe ako "chelátovaného" forme).

Indikácie:
Hlavný účinok selénu:
- Slowes dole starnutia tkanív,
- Neutralizuje účinky niektorých karcinogénov,
- Priaznivé účinky pre ženy v menopauze,
- S vitamínom E úzko spolupracujú, vzájomne sa posilňujú ich opatrenia na ochranu srdca.

Dávkovanie:
1 tableta denne

UPOZORNENIE!
Neprekračujte odporúčané denné dávky.
Potravinové doplnky nemôže nahradiť vyváženú zmiešanú stravu.
Uchovávajte mimo dosahu malých detí.
Skúsenosti našich členov

Moja skúsenosť s prípravkami Pro Selenium a Mega Vitamin E


Toho roku v januári som sa dozvedela od svojej tety, že jej diagnostizovali cystu na pečeni. Lekár jej oznámil, že je nutná operácia, a to čím skôr. Teta ma zavolala a povedala mi, že ju treba operovať, čoho sa veľmi bojí, pretože už pred rokmi jej operovali pečeň a po dvoch týždňoch aj pľúca. Rozmýšľala som, ako by som jej mohla pomôcť. Napadlo mi, že by mohla skúsiť vybrať selén. Hneď som jej ho kúpila a ona ho začala brať aj s E vitamínom. Dátum operácie sa presunul. V máji ju lekár poslal na ultrazvuk a ten jej cystu už neukázal. Lekár sa čudoval, kde zmizla? . Teta mu na to povedala, že brala selén s E vitamínom. Lekár jej neveril, a poslal ju na CT vyšetrenie. To však tiež potvrdilo, že teta už na pečeni nič nemá. Teta bola veľmi šťastná, že operovať ju netreba a odvtedy každému vychvaľuje účinok selénu. Ja som zas veľmi šťastná, že som jej vedela pomôcť s našimi dobrými prípravkami. Teraz ich spolu s ňou odporúčame každému známemu.

Alžbeta Kássová., Košice

Ktoré prípravky mi pomohli proti bolesti nôh?

V lete som sa zoznámila s pani Violou Hrivňákovou. Čírou náhodou som sa s ňou rozprávala o práci, že som celých osem hodín na nohách a večer ma nohy strašne bolia. Odporučila mi prípravky CaliVita, ako Vein ProteX, C Plus, Omega 3 a k tomu krém Vein Care. Ihneď som si ich kúpila a čakalo ma prekvapenie: o tri dni bolesť prestala.

Poradila som to okamžite aj svojej kolegyni, ktorá si kúpila práve tieto prípravky a zároveň sa stala členkou. Aj ona v priebehu pár dní pocítila v nohách úľavu. Produkty som odporučila aj ďalším svojim známym. Od nich sa mi tiež vracajú samé dobré správy o zlepšení ich zdravotných problémov.

Už viete, prečo som nadmieru spokojná s prípravkami CaliVita? Časom som si dokúpila a užívam aj Pro Selenium a Mega Vitamin E.

Je dobre, že v predajni CaliVita existuje lekárska poradňa a zdravotné problémy sa dajú riešiť odborne a prírodne.

Pochopiteľne, som rozhodnutá pomáhať, ak to bude možné, aj iným odporúčaním prípravkov CaliVita.

Helena Szegedyová, Košice
Návrat na obsah