Pro Selenium - Obchody CaliVita International

Prejsť na obsah

Pro Selenium

Pro Selenium
Minerály Calivita
Prípravok so selénom

60 tabliet
Množstvo na sklade: 87
11.50 €
dievča na haleOrganický selén podporuje zdravie pokožky, stará sa o vlasy a podporuje imunitu. Tento prvok je veľmi dôležitý pre štítnu žľazu, má tiež antioxidačný účinok.
25% zľavy od prvého nákupu >>
arrow

organický selén

Prípravok so selénom

Selén vďaka svojmu silnému antioxidačnému účinku podporuje ochranu buniek a tkanív pred škodlivými účinkami voľných radikálov a pritom prispieva k ochrane imunitného systému a normálnej činnosti štítnej žľazy. Zohráva úlohu aj v udržaní zdravia pokožky a nechtov.


Komu a kedy ho odporúčame?
 • Každému, kto si želá mať silnú antioxidačnú ochranu.
 • Fajčiarom.
 • Ľuďom trpiacim zníženou činnosťou štítnej žľazy.
 • Mužom na zlepšenie plodnosti.
 • Ako doplnok terapie vysokej hladiny cholesterolu.
 • Tým, ktorí držia prísnu vegánsku alebo nízkoproteínovú diétu, pretože majú nedostatok potravín živočíšneho pôvodu, ktoré sa považujú za dobrý zdroj selénu.
 • Ako doplnok terapie zápalových procesov v tele, zvlášť pri terapii artritídy.

PRÍZNAKY NEDOSTATKU
Medzi príznaky nedostatku selénu môžu patriť: oslabený imunitný systém, znížená činnosť štítnej žľazy, svalová slabosť a ľahká unaviteľnosť.

VEDELI STE, ŽE...?
Výskumy ukázali súvislosť medzi rizikom poklesu kognitívnych (poznávacích) schopností podmienených vekom, Alzheimerovou chorobou a nedostatkom selénu?*

POUŽITÉ ZDROJE
* Cognitive decline is associated with systemic oxidative stress: the EVA study. Etude du Vieillissement Artériel - Berr C, Balansard B, Arnaud J, Roussel AM, Alpérovitch A, J Am Geriatr Soc. 2000 Oct;48(10):1285-91.
60 tabliet

Dávkovanie
1 tableta denne

Zloženie
Selén 50 mcg

 • Neprekračujte odporúčané denné dávky.
 • Potravinové doplnky nemôže nahradiť vyváženú zmiešanú stravu.
 • Uchovávajte mimo dosahu malých detí.
Je dobre známe, že selén je stopový prvok silný antioxidačný účinok, ktorý podporuje naše telo pri ochrane proti voľným radikálom. Je však známe, že menej - okrem všetky tieto účinky - hrá dôležitú úlohu vo zdravé fungovanie imunitného systému. To tiež pomáha udržiavať normálnu produkciu jódu, podporu hormónov štítnej žľazy.

Zistil Jons Berzelius v roku 1817, stopový prvok selén dostane jeho meno z gréckeho slova "Selene", pretože jeho bielej farbe. Po dlhú dobu po objavení sa malo za to, že je toxická látka, ale následné vedecké skúmanie ukázalo, selén, že je nepostrádateľnou súčasťou správnej výživy.

Selén

Selén možno nájsť v morské plody, mäsa a obilia, aj keď množstvo sa môžu značne líšiť. Množstvo v mäse závisí na obsahu selénu v tráva alebo obilie, ktoré sa privádza na dobytok, a to v poradí, závisí na obsahu selénu v pôde, kde sa pestuje rastlina. Najvyššia prirodzené koncentrácie selénu sa bežne vyskytujú v para orechov.

Selén je kľúčovou súčasťou enzýmu glutatión peroxidázy. V hlavnej úlohe tohto enzýmu je chrániť bunky a tkanivá tela pred oxidačným poškodením spôsobeným voľnými radikálmi. Mnoho vedcov do úvahy poškodenie buniek spôsobené voľnými radikálmi môžu byť jednou z príčin starnutia. Selén zohráva tiež dôležitú úlohu v produkcii hormónov štítnej žľazy. Hormóny z tejto žľazy pomáhať vo vývoji a diferenciácii všetkých buniek v tele, a pomáhajú regulovať bielkovín, sacharidov a metabolizmus tukov.

Rovnako ako u mnohých iných minerálov, absorpcia selénu sa zvyšuje, keď je prijatá prvok viazaný na organické kyseliny (známe ako "chelátovaného" forme).

Indikácie:
Hlavný účinok selénu
 • Slowes dole starnutia tkanív,
 • Neutralizuje účinky niektorých karcinogénov,
 • Priaznivé účinky pre ženy v menopauze,
 • S vitamínom E úzko spolupracujú, vzájomne sa posilňujú ich opatrenia na ochranu srdca.
8 DÔVODOV, PREČO SI VYBRAŤ PRODUKTY CALIVITA:
  • Vďaka vynikajúcemu profesionálnemu zázemiu ponúka CaliVita už vyše dvadsať rokov svoje produkty v súlade s danými predpismi a v tej najvyššej kvalite.
  • Vždy sa snažíme používať prírodné materiály, ktoré pochádzajú z tých najlepších zdrojov.
  • V priebehu svojho vývoja sa zameriavame na využitie lepšieho vstrebávania, napr. organických látok.
  • Na naše produkty poskytujeme 100% záruku kvality.
  • Aby sme trvale zabezpečili vynikajúcu kvalitu, naše produkty sú predmetom prísneho a niekoľkonásobného overovacieho procesu.
  • Veľká väčšina našich doplnkov výživy sa vyrába vo farmaceutických podmienkach v USA.
  • Produkty sa vyrábajú podľa zásad GMP (Good Manufacturing Practice), zatiaľ čo prebieha neprestajná kontrola a tiež pravidelne rozvrhnuté previerky FDA (Food and Drug Administration). Úzko spolupracujeme s miestnymi odborníkmi, ktorí sa zaoberajú poskytovaním licencií, a tým zabezpečujeme, že naši spotrebitelia vždy dostanú produkty tej najvyššej kvality.
  • Všetky naše produkty sú v súlade s právnymi vykonávacími predpismi platnými v SR a podliehajú kontrole ministerstva zdravotníctva.
         arrow

         Pro Selenium - Recenzie produktov

          Skúsenosti našich členov

          Moja skúsenosť s prípravkami Pro Selenium a Mega Vitamin E

          Toho roku v januári som sa dozvedela od svojej tety, že jej diagnostizovali cystu na pečeni. Lekár jej oznámil, že je nutná operácia, a to čím skôr. Teta ma zavolala a povedala mi, že ju treba operovať, čoho sa veľmi bojí, pretože už pred rokmi jej operovali pečeň a  po dvoch týždňoch aj pľúca. Rozmýšľala som, ako by som jej mohla pomôcť. Napadlo mi, že by mohla  skúsiť vybrať selén. Hneď som jej ho kúpila a ona ho začala brať aj s E vitamínom. Dátum operácie sa presunul. V máji ju lekár poslal na ultrazvuk a ten jej cystu už neukázal. Lekár sa čudoval, kde zmizla?. Teta mu na to povedala, že brala selén s E vitamínom. Lekár jej neveril, a poslal ju na CT vyšetrenie. To však tiež potvrdilo, že teta už na  pečeni nič nemá. Teta bola veľmi šťastná, že  operovať ju netreba a  odvtedy každému vychvaľuje účinok selénu. Ja som zas veľmi šťastná, že som jej vedela pomôcť s našimi dobrými prípravkami. Teraz  ich spolu s ňou odporúčame každému známemu.

          Alžbeta Kássová., Košice

          Ktoré prípravky mi pomohli proti bolesti nôh?

          V lete som sa zoznámila s pani Violou Hrivňákovou. Čírou náhodou som sa s ňou rozprávala o práci, že som celých  osem hodín na nohách a večer ma nohy strašne bolia. Odporučila mi prípravky CaliVita, ako Vein ProteX, C Plus, Omega 3 a k tomu krém Vein Care. Ihneď som si ich kúpila a čakalo ma prekvapenie: o tri dni bolesť prestala.

          Poradila som to okamžite aj svojej kolegyni, ktorá si kúpila práve tieto prípravky a zároveň sa stala členkou.  Aj ona v priebehu pár dní pocítila v nohách úľavu. Produkty som odporučila aj ďalším svojim známym. Od nich sa mi tiež vracajú samé dobré správy o zlepšení ich zdravotných problémov.

          Už viete, prečo som nadmieru spokojná s prípravkami CaliVita? Časom som si dokúpila a užívam aj Pro Selenium a Mega Vitamin E.

          Je dobre, že v predajni CaliVita existuje lekárska poradňa a zdravotné problémy sa dajú riešiť odborne a prírodne.

          Pochopiteľne, som rozhodnutá pomáhať, ak to bude možné, aj iným odporúčaním prípravkov CaliVita.

          Helena Szegedyová, Košice
                 Pridajte komentár, ohodnoťte produkt alebo položte otázku
                 Zatiaľ nie sú k dispozícii žiadne recenzie.
                 0
                 0
                 0
                 0
                 0
                 arrow
                 Záruka najnižšej ceny
                 Pro Selenium
                 Návrat na obsah