Probio Balance - Obchody CaliVita International

Prejsť na obsah

Probio Balance

Probio Balance
Zloženie

4 miliardy Probiotická kultúra
25mg Frukto-oligosacharidy

Prídavné látky:
maltodextrín (objemové činidlo), hydrogenizovaný rastlinný olej (zvlhčovadlo), prírodná višňová príchuť(zvýrazňovač chuti), stearan horečnatý (protihrudkovacia látka), dioxid kremíku (protihrudkovacia látka), prírodné farbivo z červenej repy (farbivo), sukralóza (sladidlo)
ProbioBalance je zložitý vzorec, ktorý poskytuje tri probiotické kmene baktérií a ďalšie prebiotiká pre zdravú rovnováhu črevnej mikroflóry a imunitné funkcie. Vďaka lahodnej chuti je ľahko konzumovať aj pre deti.

Črevná mikroflóra sa skladá z bakteriálnych druhov, ktoré boli kolonizované na sliznicu čriev. Existuje niekoľko sto druhov baktérie, ako že na hrubom čreve, ktoré žijú v symbióze s hostiteľskou tela, celková hmotnosť nesmie prekročiť sumu 1,5 kg. Majú viac úlohu: môžu vytvoriť rovnováhu črevnej funkcie, môže pomôcť vstrebávanie a využitie určitých živín, môžu podporovať adekvátne peristaltické pohyby, môže produkovať vitamíny (K, B, kyselina listová), ostatne ako 70% imunitný látky sú syntetizované v čreve, môžu výrazne podporujú správnu funkciu imunitného systému, ako.

Pre správnu funkciu probiotík, prebiotík je potrebná tiež. Prebiotiká sú komplexné sacharidy, ktoré je jedinou potravou probiotík sú schopné stimulovať ich rast a podporovať ich kolonizáciu.

V ideálnom prípade, črevá a baktérie žijúce sú v stave rovnováhy, ktorá môže byť ľahko narušiť vonkajšími okolnosťami. Ak je narušiť rovnováhu, inak bežne prítomné patogény baktérie a iné mikroorganizmy môže násobiť rýchlejšie na úkor prospešných baktérií. Hlavnou príčinou podráždenia rovnováhy je väčšinou stres, chybný strava, antibiotiká terapia, rovnako ako rôzne hnačkové podmienky (napríklad pri cestovaní).

ProbioBalance je komplex vzorca (tzv symbiotické). Obsahuje tri probiotických kmeňov (Lb. acidophilus, Lb. rhamnosus a B. longum) v 4000000000 počte klíčkov, doplnené o prebiotiká (fruktooligosacharidy). Vzhľadom k svojej žuvacie vzorce a miernu ovocnú chuť je ľahko ovládateľný, ideálny aj pre deti, ako pri žuvaní, je ťažšie prehltnúť zlým smerom. Vzhľadom k svojej zvýšené množstvo zárodočných Zvlášť odporúčame, že po antibiotickej terapii, ako aj v priebehu jazdy.

Indikácie:
doplňuje stravu skutočného bakteriálnej flóry

Dávkovanie:
1 žuvacia tableta denne

UPOZORNENIE!
V prípade hnačky, na rozdiel od prijatia ProbioBalance, tiež by mali byť prijaté opatrenia, štedrý, ako sú veľké tekuté spotreba!
V prípade vážnych gastrointestinálnych ochorení (napríklad vredy, Crohnova choroba), lekársku pomoc pred použitím ho!
Neprekračujte odporúčané denné dávky.
Potravinové doplnky nemôže nahradiť vyváženú zmiešanú stravu.
Uchovávajte mimo dosahu malých detí.
Probiotiká

Otázky a odpovede

Čo sú to probiotiká?
Probiotiká sú črevné baktérie priateľské voči nášmu telu, ktoré sa doň dostávajú s jedlom. Sú schopné usadiť a množiť sa v črevách, kde svojou činnosťou prospešne pôsobia na zdravie hostiteľa. Keďže probiotiká sú vlastne baktérie, je ich veľa kmeňov. Takými kmeňmi sú napríklad bifidobaktérie a kyslé mliečne baktérie, treba však poznamenať, že nie všetky kyslé mliečne baktérie sú probiotické.
Aký je rozdiel medzi probiotikami a prebiotikami?
Kým slovo probiotikum označuje baktériu samú, slovo prebiotikum označuje molekuly sacharidov (tzv. oligosacharidov), ktoré sú výhradnou potravou probiotík.

Aký úžitok má telo z užívania probiotík?
Hlavnou prospešnou vlastnosťou probiotík je to, že bránia množeniu škodlivých mikroorganizmov, čím spúšťajú v tele rad ďalších účinkov – napríklad posilnenie imunitného systému. Majú však aj iné prospešné účinky. Podporujú napríklad peristaltiku čriev a vstrebávanie živín, niektoré kmene navyše produkujú vitamíny atď.
Ako zistím, že potrebujem probiotiká?
Probiotiká sa obvykle do tela dostávajú prostredníctvom normálnej stravy, sú však vystavené množstvu škodlivých účinkov, vďaka čomu sa ich počet môže značne znížiť. Takými účinkami sú napríklad nesprávne stravovacie návyky (príliš mastné, korenené jedlá), alkohol, niektoré hnačkové ochorenia (napr. pri otrave jedlom), ďalej treba spomenúť liečbu antibiotikami, ktorá probiotiká ničí najradikálnejšie, pretože si nevyberá a spolu s patogénmi ničí aj prospešnú bakteriálnu flóru.

Na mnohých fórach som čítal/a, že probiotiká ovplyvňujú celý imunitný systém. Ako je to možné?
Odpoveď nášho imunitného systému na cudzorodé látky sa obvykle začína na niektorom vonkajšom alebo vnútornom povrchu tela. Keďže s jedlom sa do nášho tela dostávajú veľké množstvá cudzorodých látok, nie je náhoda, že sa v priebehu evolúcie črevá stali jednou z najdôležitejších hraničných plôch medzi naším telom a cudzími látkami, ktoré sa doň zvonku dostávajú. Až 80% ľudskej imunity sa nachádza v črevách, preto ich zdravie je kľúčové. Probiotické baktérie majú schopnosť vyhnať patogénne baktérie z čriev a na druhej strane stimulujú fagocytujúce imunitné bunky, ktoré sú zodpovedné za „odstránenie“ patogénov.

Ako mám probiotiká užívať?
Probiotiká môžeme získať z probiotických potravín (najčastejšie mliečnych výrobkov), ako aj z doplnkov výživy obsahujúcich probiotiká. Príjem probiotických potravín je podobný príjmu normálnych potravín. Výživové doplnky obsahujúce probiotiká môžu v jednej dávke (tablete alebo kapsli) obsahovať niekoľko kmeňov v koncentrovanej forme, s vysokým počtom baktérií. Ich užívanie je teda jednoduché, účinné a ponúka riešenie tým, ktorí z nejakého dôvodu probiotické potraviny nekonzumujú.

Majú probiotiká vedľajšie účinky?
Moderné prípravky obsahujú pre ľudí prospešné probiotické baktérie, ktoré môže úplne bezpečne užívať ktokoľvek, dokonca aj deti. Pri akomkoľvek gastrointestinálnom ochorení sa však pred ich užívaním treba poradiť s lekárom.

Informácie k niektorým odpovediam sme čerpali z tejto odbornej literatúry:
Probiotiokumok és humánegészség (Probiotics and Human Health) edited by Dr. Sándor Szakály, G-Print Printing House, 2004 Budapest
Élelmezés és táplálkozásegészségtan (Hygiene of Feeding and Diet) edited by Imre Rodler, Medicina Publishing House, 2008 Budapest.
Návrat na obsah