Probio Balance - Obchody CaliVita International

Prejsť na obsah

Probio Balance

Probio Balance
Podporu trávenia
Prípravok obsahujúci prospešné baktérie

60 žuvacích tabliet
Množstvo na sklade: 79
27.50 €
Probiotikum na sanie

Probio Balance je komplexná formulácia (synbiotikum) obsahujúca probiotiká (4 miliardy) z troch druhov probiotických baktérií: Lactobacillus acidophilus, Bifidobacterium longum a Lactobacillus rhamnosus) a prebiotiká (fruktooligosacharidy - FOS). Produkt je dostupný vo forme pastiliek s čerešňovou príchuťou. Ideálne pre ľudí, ktorí majú problémy s prehĺtaním veľkých tabliet.
25% zľavy od prvého nákupu >>
arrow

probiotikum na sanie

Prípravok obsahujúci prospešné baktérie

Probio Balance sú žuvacie tabletky s príjemnou chuťou, ktoré budú s radosťou užívať všetky deti aj dospelí. Každá tableta obsahuje 4 miliardy organizmov. Tri bakteriálne kmene tvoria časť zdravej črevnej flóry. Prispievajú k ochrane imunity, poklesu alergií, pravidelnému pohybu čriev, vylúčeniu hnačkových infekcií a na znovuobnovenie poškodenej črevnej flóry. Prebiotiká (frukto-oligosacharidy) pridané do tabliet napomáhajú osídlenie a rast prospešných baktérií.


Komu a kedy ho odporúčame?
 • Na obnovenie črevnej flóry po liečbe antibiotikami.
 • Pri cestovaní ako prevenciu hnačkových stavov a ako doplnkovú terapiu.
 • Na udržanie a posilnenie vyrovnaného stavu čriev.

VEDELI STE, ŽE...?
Určité kmene Lactobacillus môžu počas detstva znižovať početnosť alergických príznakov a ekzému?*

POUŽITÉ ZDROJE
* Probiotics in primary prevention of atopic disease: a randomised placebocontrolled trial - Kalliomäki M. et al., Lancet. 2001 Apr 7;357(9262):1076-9. ** v čase výroby
60 žuvacích tabliet

Dávkovanie
1 - 2 žuvacie tablety denne

Zloženie
Probiotická kultúra 4 miliardy
Frukto-oligosacharidy (FOS) 25 mg

 • V prípade závažnej gastrointestinálnej choroby (napr. žalúdočných vredov alebo Crohnovej choroby) sa pred začiatkom užívania prípravku poraďte so svojím lekárom!
 • Ak užívate tento prípravok, v prípade hnačky musíte dodržiavať aj všeobecné opatrenia (príjem veľkého množstva tekutín)!
 • V prípade hnačky, na rozdiel od prijatia ProbioBalance, tiež by mali byť prijaté opatrenia, štedrý, ako sú veľké tekuté spotreba!
 • Neprekračujte odporúčané denné dávky.
 • Potravinové doplnky nemôže nahradiť vyváženú zmiešanú stravu.
 • Uchovávajte mimo dosahu malých detí.
ProbioBalance je zložitý vzorec, ktorý poskytuje tri probiotické kmene baktérií a ďalšie prebiotiká pre zdravú rovnováhu črevnej mikroflóry a imunitné funkcie. Vďaka lahodnej chuti je ľahko konzumovať aj pre deti.

Črevná mikroflóra sa skladá z bakteriálnych druhov, ktoré boli kolonizované na sliznicu čriev. Existuje niekoľko sto druhov baktérie, ako že na hrubom čreve, ktoré žijú v symbióze s hostiteľskou tela, celková hmotnosť nesmie prekročiť sumu 1,5 kg. Majú viac úlohu: môžu vytvoriť rovnováhu črevnej funkcie, môže pomôcť vstrebávanie a využitie určitých živín, môžu podporovať adekvátne peristaltické pohyby, môže produkovať vitamíny (K, B, kyselina listová), ostatne ako 70% imunitný látky sú syntetizované v čreve, môžu výrazne podporujú správnu funkciu imunitného systému, ako.

Pre správnu funkciu probiotík, prebiotík je potrebná tiež. Prebiotiká sú komplexné sacharidy, ktoré je jedinou potravou probiotík sú schopné stimulovať ich rast a podporovať ich kolonizáciu.

V ideálnom prípade, črevá a baktérie žijúce sú v stave rovnováhy, ktorá môže byť ľahko narušiť vonkajšími okolnosťami. Ak je narušiť rovnováhu, inak bežne prítomné patogény baktérie a iné mikroorganizmy môže násobiť rýchlejšie na úkor prospešných baktérií. Hlavnou príčinou podráždenia rovnováhy je väčšinou stres, chybný strava, antibiotiká terapia, rovnako ako rôzne hnačkové podmienky (napríklad pri cestovaní).

ProbioBalance je komplex vzorca (tzv symbiotické). Obsahuje tri probiotických kmeňov (Lb. acidophilus, Lb. rhamnosus a B. longum) v 4000000000 počte klíčkov, doplnené o prebiotiká (fruktooligosacharidy). Vzhľadom k svojej žuvacie vzorce a miernu ovocnú chuť je ľahko ovládateľný, ideálny aj pre deti, ako pri žuvaní, je ťažšie prehltnúť zlým smerom. Vzhľadom k svojej zvýšené množstvo zárodočných Zvlášť odporúčame, že po antibiotickej terapii, ako aj v priebehu jazdy.

Indikácie:
doplňuje stravu skutočného bakteriálnej flóry
8 DÔVODOV, PREČO SI VYBRAŤ PRODUKTY CALIVITA:
  • Vďaka vynikajúcemu profesionálnemu zázemiu ponúka CaliVita už vyše dvadsať rokov svoje produkty v súlade s danými predpismi a v tej najvyššej kvalite.
  • Vždy sa snažíme používať prírodné materiály, ktoré pochádzajú z tých najlepších zdrojov.
  • V priebehu svojho vývoja sa zameriavame na využitie lepšieho vstrebávania, napr. organických látok.
  • Na naše produkty poskytujeme 100% záruku kvality.
  • Aby sme trvale zabezpečili vynikajúcu kvalitu, naše produkty sú predmetom prísneho a niekoľkonásobného overovacieho procesu.
  • Veľká väčšina našich doplnkov výživy sa vyrába vo farmaceutických podmienkach v USA.
  • Produkty sa vyrábajú podľa zásad GMP (Good Manufacturing Practice), zatiaľ čo prebieha neprestajná kontrola a tiež pravidelne rozvrhnuté previerky FDA (Food and Drug Administration). Úzko spolupracujeme s miestnymi odborníkmi, ktorí sa zaoberajú poskytovaním licencií, a tým zabezpečujeme, že naši spotrebitelia vždy dostanú produkty tej najvyššej kvality.
  • Všetky naše produkty sú v súlade s právnymi vykonávacími predpismi platnými v SR a podliehajú kontrole ministerstva zdravotníctva.

         Probiotiká

          Otázky a odpovede

          Čo sú to probiotiká?

          Probiotiká sú črevné baktérie priateľské voči nášmu telu, ktoré sa doň dostávajú s jedlom. Sú schopné usadiť  a množiť sa v črevách, kde svojou činnosťou prospešne pôsobia na zdravie hostiteľa. Keďže probiotiká sú vlastne baktérie, je ich veľa kmeňov. Takými kmeňmi sú napríklad bifidobaktérie a kyslé mliečne baktérie,  treba však  poznamenať, že nie všetky kyslé mliečne baktérie sú probiotické.
          Aký je rozdiel medzi probiotikami a prebiotikami?
          Kým slovo probiotikum označuje baktériu samú, slovo prebiotikum označuje molekuly sacharidov (tzv. oligosacharidov), ktoré sú výhradnou potravou probiotík.

          Aký úžitok má telo z užívania probiotík?
          Hlavnou prospešnou vlastnosťou probiotík je to, že bránia množeniu škodlivých mikroorganizmov, čím spúšťajú v tele rad ďalších účinkov – napríklad posilnenie imunitného systému. Majú však aj iné prospešné účinky. Podporujú napríklad peristaltiku čriev a vstrebávanie živín, niektoré kmene navyše produkujú vitamíny atď.

          Ako zistím, že potrebujem probiotiká?
          Probiotiká sa obvykle do tela dostávajú prostredníctvom normálnej stravy, sú však vystavené množstvu škodlivých účinkov, vďaka čomu sa ich počet môže značne znížiť.  Takými účinkami sú napríklad nesprávne stravovacie návyky (príliš mastné, korenené jedlá), alkohol, niektoré hnačkové ochorenia (napr. pri otrave jedlom), ďalej treba spomenúť liečbu antibiotikami, ktorá  probiotiká ničí najradikálnejšie, pretože si nevyberá a spolu s patogénmi ničí aj prospešnú bakteriálnu flóru.

          Na mnohých fórach som čítal/a, že probiotiká ovplyvňujú celý imunitný systém. Ako je to možné?
          Odpoveď nášho imunitného systému na cudzorodé látky sa obvykle začína na niektorom vonkajšom alebo vnútornom povrchu tela. Keďže s jedlom sa do nášho tela dostávajú veľké množstvá cudzorodých látok, nie je náhoda, že sa v priebehu evolúcie črevá stali jednou z najdôležitejších hraničných plôch medzi naším telom a cudzími látkami, ktoré sa doň zvonku dostávajú. Až 80% ľudskej imunity sa nachádza v črevách, preto  ich zdravie je kľúčové. Probiotické baktérie majú schopnosť vyhnať patogénne baktérie z čriev a na druhej strane stimulujú fagocytujúce imunitné bunky, ktoré sú zodpovedné za „odstránenie“ patogénov.

          Ako mám probiotiká užívať?
          Probiotiká môžeme získať z probiotických potravín (najčastejšie mliečnych výrobkov), ako aj z doplnkov výživy obsahujúcich probiotiká. Príjem probiotických potravín je podobný príjmu normálnych potravín. Výživové doplnky obsahujúce probiotiká môžu v jednej dávke (tablete alebo kapsli) obsahovať niekoľko kmeňov v koncentrovanej forme, s vysokým počtom baktérií. Ich užívanie je teda jednoduché, účinné a ponúka riešenie tým, ktorí z nejakého dôvodu probiotické potraviny nekonzumujú.

          Majú probiotiká vedľajšie účinky?
          Moderné prípravky obsahujú pre ľudí prospešné probiotické baktérie, ktoré môže úplne bezpečne užívať ktokoľvek, dokonca aj deti. Pri akomkoľvek gastrointestinálnom ochorení sa však pred ich užívaním treba poradiť s lekárom.

          Informácie k niektorým odpovediam sme čerpali z tejto odbornej literatúry:
          Probiotiokumok és humánegészség (Probiotics and Human Health) edited by Dr. Sándor Szakály, G-Print Printing House, 2004 Budapest
          Élelmezés és táplálkozásegészségtan (Hygiene of Feeding and Diet) edited by Imre Rodler, Medicina Publishing House, 2008 Budapest.
                 arrow

                 ProbioBalance - Recenzie produktov

                 Pridajte komentár, ohodnoťte produkt alebo položte otázku
                 Zatiaľ nie sú k dispozícii žiadne recenzie.
                 0
                 0
                 0
                 0
                 0
                 arrow
                 Záruka najnižšej ceny
                 Probio Balance
                 Návrat na obsah