qProtect - Obchody CaliVita International

Prejsť na obsah
qProtect
90 tabliet

Zloženie

3000M.J. betakarotén
60mg Vitamín C
10M.J. Vitamín E
20mcg selén
50mg list z ginkgo biloba

Prídavné látky:
uhličitan vápenatý (stabilizátor), mikrokryštalická celulóza (stabilizátor), kyselina stearová (protihrudkovacia látka), kroskarmelóza (objemové činidlo), silika (protihrudkovacia látka), stearan horečnatý (protihrudkovacia látka), mastenec (želírujúca látka)
Hlavnou zložkou vzorca je Ginkgo biloba, ktorý je najstarší strom v histórii Zeme. Je dobre známe, že okrem jeho antioxidačné vlastnosti, že priaznivo ovplyvňuje funkciu tela v mnohých inými spôsobmi. Vzorec obsahuje užitočné vitamíny a stopové prvky.

Typicky všetky atómy spárovali elektróny obklopujúce jadro. Naše prirodzené metabolické procesy spôsobiť, že niektoré z týchto atómov stratiť jeden elektrón, čo má za následok vysoko nestabilné častice zvané voľný radikál. Voľných radikálov sa bude snažiť napraviť neprirodzený stav nespárované elektróny tým, že kradne elektrón z iného bežného atómu. To spôsobí reťazovú reakciu tvorby voľných radikálov, ktoré sa v priebehu času, poškodzuje bunky tela. Tento proces sa označuje ako oxidácii, a mnoho vedcov považuje oxidačné poškodenie buniek spôsobené voľnými radikálmi môžu byť jednou z príčin metabolického poškodenia, ktorý je dodávaný so starnutím.

Antioxidanty sú látky, ktoré sú schopné darovať elektrón previesť voľné radikály späť do normálneho stavu, bez toho aby sa stal nestabilný sami. Tak antioxidanty pomáhajú chrániť bunky a tkanivá tela pred oxidačným poškodením. Vitamíny sa silnými antioxidačnými vlastnosťami patrí beta karotén (vitamín A), vitamín C a vitamín E. minerálne selén stopa tiež znázornené podobné vlastnosti.

Fosílne nálezy ukazujú, že ginko dvojlaločné, široko známy svojím vedeckým názvom Ginkgo biloba, existoval pred zhruba 270 miliónmi rokov čo je najviac starovekej dreviny poznám. Toto bývanie relikvie je veľmi bohatý na antioxidanty a flavonoidov, a môže prispieť k zlepšeniu prietoku krvi a mikrocirkuláciu v kapilárach. Mikrocirkulácie je dôležité pre kyslík a živiny pre vstup do mozgu cez hematoencefalickú bariéru.

Japonský Ginkgo (Ginkgo biloba) je najstarší strom na svete. Je dlhoveký, niektorí jedinci žiť asi 1000 rokmi. Už v staroveku v Číne používajú jeho listy a semená pre liečbu astmy, bronchitídy a pľúcnych ochorení, a tiež na zlepšenie periférneho obehu a prekrvenie mozgu. Dnes je veda oceňuje mnoho výhod ginkgo, a to ako preventívne aj liečebné. Extrakt z listov stromu je jedným z najčastejších liečiv prírodného pôvodu použité v Európe. V samotnom Nemecku v roku 1988, lekári predpísaná viac ako 5 miliónov predpisy pre ginkgo prípravky. V listov ginkgo mnoho unikátne účinné látky boli detekované. Každý z nich pôsobí na telo inak. To je dôvod, prečo liečebný efekt Ginkgo je tak široká. Najväčšiu skupinu obsiahnuté v listoch ginka sú flavonové glykozidy (kaempferol, quercetin, izoramnetyna) a terpenoids (bilobalid a ginkgolidov, B, C), ktoré sa navzájom dopĺňajú svojimi krokmi. Okrem toho, v tejto rastliny sú proanthokyanidíny, lignany, éterické oleje, triesloviny a mnoho iných menej známe účinné látky.

Indikácie:
Ginkgo biloba má mnoho výhod:
- Zlepšuje pamäť
- Blood dodávka do mozgu,
- Pôsobí ako antidepresívum, a proti migréne anti-úzkosť,
- Efektívne u astmy a alergie
- Alzheimerova choroba,
- Ochorenie srdca a obehový systém,
- Zabraňuje tvorbe zrazenín v cievach
- Znižuje vysoký krvný tlak, zatiaľ čo príliš nízke zvyšuje,
- Pomáha pri liečbe pečene a obličiek,
- Impotencia,
- Tinitus, počul zhoršenie u starších pacientov (presbiacusia)
- Poruchy videnia.

Dávkovanie:
3 x 1 tableta denne.

UPOZORNENIE!
Poraďte sa s kvalifikovaným lekárom skôr, ako začnete užívať akýkoľvek doplnok.
Tento produkt sa neodporúča počas tehotenstva a dojčenia, u hemofilikov, pre tých, ktorí sa antikoagulanciá, a pred operáciou alebo operáciu, pretože Ginkgo biloba môže zvýšiť krvnú zrážanlivosť čas.
Diabetici by mali pred užitím tohto produktu získať kvalifikovanú lekársku pomoc.
Neprekračujte odporúčané denné dávky.
Potravinové doplnky nemôže nahradiť vyváženú zmiešanú stravu.
Uchovávajte mimo dosahu malých detí.
qProtect – „Ochrana Života“

Nie je náhoda, že qProtect - naša popredná antioxidačná formula - sa stretáva s takou obrovskou popularitou. Jeho základnou surovinou je totiž Ginkgo biloba – zázrak života – ktoré, prežívajúc všetky katastrofy starovekej histórie, existuje už 200 miliónov rokov. Za všetko toto vďačí predovšetkým svojej stabilnej genetickej substancii chránenej vlastnými antioxidantmi, ktorá odoláva akýmkoľvek chorobám, poveternostným podmienkam či zamoreniu ovzdušia. Navyše ide o rastlinu, ktorá začala kvitnúť dokonca aj po jadrovom útoku, naďalej si žijúc svoj vlastný život...

Moderná veda odjakživa oceňovala široké spektrum priaznivých účinkov Ginkga biloba na zdravie. Jeho flavonoidy pomáhajú normálnemu fungovaniu obehového systému, správnemu prekrveniu, ako aj zásobovaniu našich buniek živinami a kyslíkom. Podporujú optimálne fungovanie mozgu, pomáhajú zachovávaťsi koncentráciu a pamäť, čo zohráva dôležitú úlohu najmä v staršom veku alebo v prípade zvýšeného psychického napätia. Normalizovaním stavu ciev môže mať Ginkgo biloba priaznivý účinok aj na zmiernenie niektorých ťažkostí so sluchom či zrakom a tým, že prispieva k cirkulácii krvi, pomáha tiež ľuďom so syndrómom studených končatín.

V ideálnych podmienkach produkuje zdravý organizmus dostatočné množstvo antioxidantov, ktoré redukujú škodlivé účinky voľných radikálov. Avšak stres sprevádzajúci modernú dobu, znečistenie životného prostredia, nezdravé stravovanie, vyžarovanie elektrických zariadení - toto všetko má na náš organizmus škodlivý vplyv, nehovoriac o tom, že v staršom veku, počas choroby, alebo vtedy, keď pravidelne cvičíme, prípadne sme vystavení zvýšenej záťaži, potrebuje náš organizmus aj extra podporu.

V našom výživovom doplnku qProtect sme Ginkgo biloba doplnili aj o vitamíny a stopové prvky, napr. vitamín C, betakarotén (provitamín vitamínu A), vitamín E a selén, ktoré sa nielen zaraďujú medzi najvýznamnejšie antioxidanty, ale ak sa aplikujú spoločne, navzájom posilňujú aj svoj vplyv a znásobujú tak svoje iné prospešné účinky.

Popri našom starom priateľovi, vitamíne C, je najznámejším vitamín A, ktorý vzniká z betakaroténu. Už v detstve nás učili, že, ak budeme hrýzť mrkvu, budeme mať nádherne opálenú pokožku, ostrejší zrak a zdravé kosti.

Selén sa podieľa na zvyšovaní účinku štítnej žľazy a okrem toho je aj dôležitou zložkou bunkového systému pôsobiacou proti nadmernému bujneniu. Adekvátne množstvá tohto stopového prvku sú navyše nevyhnutné pre mužov, pretože selén sa hromadí najmä v semenníkoch a vo veľkých množstvách sa vyplavuje spolu so spermiami.

V neposlednom rade by sme mali spomenúť vitamín E, opodstatnene nazývaný vitamínom mladosti. Práve vďaka tomuto vitamínu vyzeráme a cítime sa mlado. Pomáha nám zachovávať si pružnosť pokožky, podieľa sa na normálnom fungovaní nášho nervového systému či sexuálneho života, zatiaľ čo v kombinácii s betakaroténom a vitamínom C udržuje ostrým aj náš zrak.

Nečakajte, kým vás prekvapí jesenná depresia; práve včas dajte svojmu telu všetko, čo potrebuje,! qProtect znamenite podporuje fungovanie imunitného systému, a tak je boj s únavou, stresom či rôznymi ochoreniami oveľa ľahší. Zároveň spomaľuje proces starnutia a pomáha nám zachovať si mladistvý vzhľad.


UPOZORNENIE!

Tento výživový doplnok neslúži ako náhrada pestrej, vyváženej stravy či zdravého spôsobu života.
Neprekračujte odporúčanú dennú dávku!
Skladujte mimo dosahu detí!
Konzumácia Ginkga biloba sa neodporúča počas tehotenstva alebo dojčenia, počas užívania antikoagulantov alebo pred operačnými zákrokmi, keďže môže viesť k predĺženiu času zrážanlivosti krvi.
Návrat na obsah