Rhodiolin - Obchody CaliVita International

Prejsť na obsah

Rhodiolin

Rhodiolin
Prípravky z liečivých rastlín
Antistresový prípravok

120 kapsúl
Množstvo na sklade: 73
39.90 €
Rhodiola rosea
Rhodiola (Rhodiola rosea) je klasifikovaná ako takzvaná adaptogény alebo rastliny, ktoré posilňujú odolnosť tela voči fyzickému a psychickému stresu, ako aj jeho účinky.
25% zľavy od prvého nákupu >>
arrow

Antistresový prípravok

Antistresový prípravok

Hlavná zložka týchto kapsúl, rozchodnica ružová (Rhodiola rosea) je adaptogénnou rastlinou. Jej účinné látky majú priaznivé účinky na centrálny nervový systém, a to je dôvodom, prečo môže zvyšovať koncentráciu a fyzickú aj psychickú výkonnosť. Rhodiolin môže byť účinný v prípade štúdia, športu a pri vyrovnávaní sa so stresom. Znižuje psychickú únavu a môže prispieť k lepšej celkovej kondícii. Tým, že je doplnený o zinok, zlepšuje odolnosť tela voči chorobám, znižuje stres a príznaky spôsobené vypätým spôsobom života.


Komu a kedy ho odporúčame?
 • Tým, ktorí sú denne vystavení zvýšenému stresu.
 • V prípade fyzického a/alebo psychického vypätia.
 • Na zachovanie celkovej vitality a koncentrácie.
 • Na zlepšenie odolnosti organizmu.
 • V prípade miernych prípadov nespavosti (na podporu zaspávania a prebúdzania).

Kapsuly Rhodiolin boli v globálnej sieti CaliVita® uvedené pred vyše desiatimi rokmi a ich úspech od toho času stále pretrváva. Na základe spätnej väzby vieme, že niektorí tento produkt užívajú, aby znížili a zvládali každodenné napätie alebo neočakávané stresové situácie, kým iní ho konzumujú preto, aby si udržali celkovú hladinu energie a koncentrácie. Pokiaľ sa užíva pred spaním, tak tým, že vyrovnáva hladinu stresu nahromadeného počas dňa, podporuje celonočný spánok. Okrem toho môže byť prírodným spôsobom doplnenia terapie depresie. Rastlina Rozchodnica ružová (Rhodiola rosea) sa stala predmetom trvalých výskumov v niekoľkých krajinách na celom svete. Výskumy zvierat na talianskej univerzite v Camerine potvrdili, že podávanie individuálnych dávok výťažku tejto rastliny znižuje akútny stres.* Podľa štúdií, ktoré sa uskutočnili na Univerzite lekárstva v litovskom Kaunase, môže byť rozchodnica účinná pri liečbe stavu sprevádzaného celkovou slabosťou a môže zvyšovať celkovú odolnosť buniek proti škodlivým vonkajším vplyvom. Môže mať priaznivé účinky na srdcovo-cievny systém a na problémy, ako je arytmia alebo stres. Podľa niektorých údajov môžu prípravky s rozchodnicou zastavovať rast malígnych nádorov a tiež tvorbu metastáz v pečeni.** Ak teda cítite, že váš nervový systém a telo potrebujú jemnú a vyváženú podporu, má zmysel obrátiť sa o pomoc k prírode.

VEDELI STE, ŽE...?
Adaptogénne rastliny využíva naše telo iba v takom množstve, aké potrebuje? Nie viac ani menej! Vďaka týmto vynikajúcim vlastnostiam tieto rastliny na rozdiel od liekov nevyvolávajú závislosť a nemajú ani známe vedľajšie účinky. Jemne spolupracujú s naším telom a ich účinky zostávajú silné aj keď ich užívate dlhý čas, nemožno sa teda od nich stať závislým.

POUŽITÉ ZDROJE
* Effects of Rhodiola rosea L. extract on behavioural and physiological alterations induced by chronic mild stress in female rats - Mattioli L. et al, J Psychopharmacol. 2009 Mar;23(2):130-42.
** Experimental analysis of therapeutic properties of Rhodiola rosea L. and its possible application in medicine - Kucinskaite A et al, Medicina (Kaunas). 2004;40(7):614-9.
120 kapsúl

Dávkovanie
1 - 3 kapsuly denne

Zloženie
Koncentrát z rozchodnice ružovej (Rhodiola rosea) 100 mg
Zinok 5 mg

 • Poraďte sa s kvalifikovaným lekárom skôr, ako začnete užívať akýkoľvek doplnok.
 • Neprekračujte odporúčané denné dávky.
 • Potravinové doplnky nemôže nahradiť vyváženú zmiešanú stravu.
 • Uchovávajte mimo dosahu malých detí.

Rhodiola rosea


Človek je vystavený neustálemu stresu po celý deň. Snažím sa splniť očakávania doma aj na pracovisku, konflikty, finančné problémy, hluku a znečistenia životného prostredia je stresujúce, a to všetko by mohlo byť obzvlášť škodlivé pre naše telo v dlhodobom horizonte. Rhodiola bola použitá po stáročia a je prirodzeným riešením pre všetkých, toto.
 
Rhodiolin (Rhodiola rosea), je členom rodiny Crassulaceae rastlín, a rastie v chladných oblastiach na severnej pologuli. To je nájdené v arktických oblastiach Sibíri, a vo viacerých miernych klimatických, je obmedzená na horských oblastiach. Rhodiolin je bohatá na mnohých prospešných živín, vrátane flavonoidov, triesloviny, silice, a antioxidanty. Väčšina zdravotná záujmu Rhodiolin je však vzhľadom k jeho obsahu niekoľkých druhov fytochemikálií zvaných phenylpropanoids. Phenylpropanoids v Rhodiolin, ako rhodioniside, rosavin, a rosiridin zdá sa byť zodpovedný za adaptogénne vlastnosti Rhodiolin je. Adaptogén je látka, ktorá pomáha telu vyrovnať sa s, a odolávať nepriaznivým podmienkam, ako sú duševnej alebo fyzickej záťaži, a pôsobí normalizačné vplyv na metabolizmus.

Niekoľko rôznych monoamínov neurotransmitting hormóny (napr: serotonín, dopamín), hrajú dôležitú úlohu v regulácii nálady, spánok, pozornosť, poznávanie, motorickej aktivity a sexuality. Tieto neurotransmitery sú členené podľa enzýmu monoaminooxidázy (MAO). Niektoré štúdie preukázali, že v phenylpropanoids Rhodiolin môže hrať úlohu pri inhibícii pôsobení MAO, a tak môžu pomôcť optimalizovať úroveň nálady zdvíhacím neurotransmitery. Niektoré štúdie tiež ukázali, že Rhodiolin môže podporovať úroveň beta endorfínov v tele. Beta endorfíny sú prírodné analgetiká (lieky proti bolesti), vyrobené v našom tele.

Doplnenie s Rhodiolin môžu poskytovať nutričnú podporu pre odbúranie stresu, duševnú bdelosť a vitalitu a celkový pocit pohody.

Vedeli ste, že...?
Adaptogénne rastliny využíva naše telo iba v takom množstve, aké potrebuje? Nie viac ani menej! Vďaka týmto vynikajúcim vlastnostiam tieto rastliny na rozdiel od liekov nevyvolávajú závislosť a nemajú ani známe vedľajšie účinky. Jemne spolupracujú s naším telom a ich účinky zostávajú silné aj keď ich užívate dlhý čas, nemožno sa teda od nich stať závislým.

Indikácie
Okrem mnohých zaujímavých vlastností tejto rastliny, mali by ste sa spomenúť niekoľko:
 • Znížiť škodlivé účinky stresu na srdcový sval,
 • Pôsobí proti stresu a antidepresív účinok,
 • Zabraňuje arytmie a miestnej ischémie,
 • Chráni pečeň pred toxickými látkami,
 • Zlepšuje náladu,
 • Má pozitívny vplyv na zlepšenie pamäti
 • Má antioxidačné účinky,
 • Má analgetické vlastnosti
 • Stimuluje sexuálne vitality,
 • Zvyšuje odolnosť voči chorobám prostredníctvom ich imunostimulačné vlastnosti.
8 DÔVODOV, PREČO SI VYBRAŤ PRODUKTY CALIVITA:
  • Vďaka vynikajúcemu profesionálnemu zázemiu ponúka CaliVita už vyše dvadsať rokov svoje produkty v súlade s danými predpismi a v tej najvyššej kvalite.
  • Vždy sa snažíme používať prírodné materiály, ktoré pochádzajú z tých najlepších zdrojov.
  • V priebehu svojho vývoja sa zameriavame na využitie lepšieho vstrebávania, napr. organických látok.
  • Na naše produkty poskytujeme 100% záruku kvality.
  • Aby sme trvale zabezpečili vynikajúcu kvalitu, naše produkty sú predmetom prísneho a niekoľkonásobného overovacieho procesu.
  • Veľká väčšina našich doplnkov výživy sa vyrába vo farmaceutických podmienkach v USA.
  • Produkty sa vyrábajú podľa zásad GMP (Good Manufacturing Practice), zatiaľ čo prebieha neprestajná kontrola a tiež pravidelne rozvrhnuté previerky FDA (Food and Drug Administration). Úzko spolupracujeme s miestnymi odborníkmi, ktorí sa zaoberajú poskytovaním licencií, a tým zabezpečujeme, že naši spotrebitelia vždy dostanú produkty tej najvyššej kvality.
  • Všetky naše produkty sú v súlade s právnymi vykonávacími predpismi platnými v SR a podliehajú kontrole ministerstva zdravotníctva.
         Len pokoj. Live at najmenej 100 rokmi.
          Príroda vybavila nám s niekoľkými bylín, s ktorými sa môžeme upokojiť, alebo osviežiť náš nervový systém. Rhodiola rosea L., je jedným z najpopulárnejších adaptogén rastliny antistresové účinky.

          Bylina má stáročia dlhú históriu v tradičnej medicíne. Tibetskí lekári považoval za svoje všeobecné regeneračné vlastnosti, rovnako ako jej podstate vitality, a to môže byť tiež použité proti horskej chorobe. Mongolskej lekári používajú na predpisovať proti tuberkulóze, zatiaľ čo v Číne to bolo používané pre svoje krvné čistenie a krvný obeh povzbudzujúce účinky. Niekoľko písomné záznamy Aziati spomenúť túto bylinu, koreň, ktorý používajú, aby sa čaj a verili, že ten, kto ju vypil denne by žiť na 100 rokov.

          V minulom storočí bol účinok adaptogénu ukázala vedecky. Účinné zložky týchto rastlín majú priaznivý vplyv na centrálny nervový systém, a následne schopnosť koncentrácie a duševnú a fyzickú výkonnosť môže byť tiež posilnená. Môžu ponúknuť pomoc vo vzdelávaní, športové aktivity, môže znížiť duševné vyčerpanie a môže zvýšiť celkovú pohodu. Účinné látky sa môžu tiež zvýšiť odolnosť tela voči chorobám, pomôcť zmierniť napätie, rovnako ako príznaky spôsobené stresujúce spôsob života. (Môžete si prečítať náš článok o napätí v jesennom vydaní CaliNews.)

          Bylina Rhodiola rosea použitý v Rhodiolin kapsule je predmetom neustáleho štúdia v niekoľkých krajinách po celom svete. Ale čo tieto štúdie ukazujú, že?

          Nasvedčujú tomu, že pokusy na zvieratách Camerino univerzity potvrdila, že podanie jednotlivej dávky extraktu bylinkovej znižuje akútne stres. *

          Podľa štúdií uskutočnených litovský Kaunas University of Medicine, môže byť efektívna, ak existujú podmienky sprevádzané celkovou slabosťou a to môže zvýšiť všeobecnú odolnosť buniek pred škodlivými vonkajšími vplyvmi. To môže mať priaznivý účinok na kardiovaskulárny systém, sa vyskytujú problémy, ako je arytmia alebo stresu. Podľa niektorých údajov Rhodiola rosea vzorca môžu zastaviť rast zhubných nádorov, rovnako ako tvorbu metastáz v pečeni. **

          CaliVita Rhodiolin
          Kapsule Rhodiolin bol zavedený do celosvetovej siete CaliVita viac ako desiatimi rokmi a jej úspech bol neporušený od tej doby. Na základe spätnej väzby niektorí ju použiť na obmedzenie alebo kontrole každodennej napätia, alebo v nečakane rozvíjajúcich sa stresovým situáciám. Iní ju použiť na udržanie ich všeobecné energetickú hladinu. Ak je vykonané pred spaním môže pomôcť spí v noci tým, že vyrovná úrovne napätie nahromadené počas dňa.
          Okrem toho, môže byť fyzická doplnkové komponenty pre liečenie depresie.

          Takže pamätajte.

          to nie je návykový, tj. nespôsobuje závislosť,
          nemá žiadne známe vedľajšie účinky,
          spolupracuje v miernom spôsobom sa naše telo za účelom udržania alebo obnovenia jej rovnováhu,
          jeho účinok sa udržiava pokračujúce dlhodobé užívanie, tj. to by malo za následok návyku.

          To môže byť výborne dopĺňajú s tabletami zvládanie stresu alebo MagneZi B6, rovnako ako BioHarmonex® zariadenie.

          Tak to má zmysel sa uchýliť k prírode pomôcť, ak máte pocit, nervový systém a telo potrebuje nejaký mierny a vyváženú podporu.

          Adaptogén? Je to nejaký príbuzný z adaptéra, alebo nie?

          Rovnako ako adaptér pre elektrické spotrebiče pre napríklad lampy, počítače atď meria sa presné a potrebné množstvo prúdu, ktoré potrebujete pre bezproblémový chod, adaptogén rastliny sa používajú presne vo výške naše telo potrebuje je. Nič viac a nič menej. Vzhľadom k tejto vynikajúcej vlastnosť týchto rastlín, na rozdiel od liekov, nie je pravdepodobné, že spôsobí závislosť, nemajú žiadne známe vedľajšie účinky, ktoré spolupracujú s naším telom mierne a ich účinky pretrvávajú aj pri použití v dlhodobom horizonte.
          (Medzi známe adaptogény sú: cesnak, petržlen, a Rhodiola rosea).

          * Zdroj: http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/18515456
          ** Zdroj: http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/15252224
          Len pokoj. Live at najmenej 100 rokmi.
                 arrow

                 Rhodiolin - Recenzie produktov

                 Pridajte komentár, ohodnoťte produkt alebo položte otázku
                 Zatiaľ nie sú k dispozícii žiadne recenzie.
                 0
                 0
                 0
                 0
                 0
                 arrow
                 Záruka najnižšej ceny
                 Rhodiolin
                 Návrat na obsah