Senior Formula - Obchody CaliVita International

Prejsť na obsah

Senior Formula

Senior Formula
Multivitamíny Calivita
Multivitamín pre seniorov

90 tabliet
Okamžitá dostupnosť
seniori
Zdravie pre seniorov

Prípravok bol navrhnutý s ohľadom na výživové potreby starších ľudí. Starostlivo vybraná sada živín vám umožní udržať vrcholový tvar na jeseň života.
25% zľavy od prvého nákupu >>
arrow

vitamíny pre seniorov

Senior Formula je komplex vitamínov vyvinutý osobitne pre osoby nad 50 rokov veku, ktorý obsahuje aj minerály, stopové prvky, antioxidanty, bioflavonoidy a rastlinné extrakty, ako je ginko dvojlaločné (Ginkgo biloba), jadierka hrozna a kôra borovice. Okrem podpory imunitného systému ponúka náš prípravok aj cielenú pomoc pri udržaní odolnosti a zachovaní fyzickej aj mentálnej sviežosti.

KOMU A KEDY HO ODPORÚČAME?
 • Predovšetkým ľuďom nad 50 rokov veku na podporu zdravej činnosti tela a jeho normálnych fyziologických procesov.
 • Na zlepšenie odolnosti v chladnom počasí.
 • V prípade zvýšeného fyzického aj psychického vypätia.
 • V prípade nevyváženej stravy (konzumácia malého množstva zeleniny a ovocia, diéta, vegetariánstvo).
 • Aktívnym aj pasívnym fajčiarom a tým, ktorí žijú v mestách so znečisteným ovzduším.
 • Tým, ktorí často konzumujú alkohol.
 • Na uľahčenie rekonvalescencie po chorobe.

PRÍZNAKY NEDOSTATKU
Medzi príznaky všeobecného nedostatku vitamínov môžu patriť: ľahká unaviteľnosť, vyčerpanosť, depresia, malátnosť, zníženie mentálnej a fyzickej výkonnosti, oveľa častejšia chorobnosť súvisiaca s nižšou odolnosťou.

VEDELI STE, ŽE...?
U starších osôb sa v tele prirodzene znižuje kapacita vstrebávania a schopnosť „produkcie vitamínov“? Preto je veľmi dôležité, aby starší ľudia konzumovali správne množstvo multivitamínových prípravkov, ktoré boli vyvinuté pre túto vekovú skupinu na podporu ich zdravia.
90 tabliet

Dávkovanie:
3x1 tableta denne

Zloženie

10mg list z ginkgo biloba
15mcg superoxidová dismutáza
10mg Vitamín E
1.77mg betakarotén
400M.J. Vitamín D
1.2mg Vitamín B1
1.5mg Vitamín B2
10mg niacín
3mgkyselina pantoténová
1.5mg Vitamín B6
50mcg biotín
70mcg kyselina listová
5mg cholín
5mg inozitol
4mg PABA (kyselina para-amino-benzoová)
1mcg Vitamín B12
60mg Vitamín C
5mg Zinok
300mcg meď
3mg železo
800mcg Mangán
50mcg chróm
25mcg molybdén
5mg komplex bioflavonoidov
1mg hesperidínový komplex
1mg L-glutatión komplex
20mcg jód
20mcg selén
1mg výťažok z jadierok grapefruitu
500mcg luteín
1mg výťažok z kôry borovice

Prídavné látky:
uhličitan vápenatý (objemové činidlo), mikrokryštalická celulóza (objemové činidlo), kyselina stearová (objemové činidlo a protihrudkovacia látka), srvátkové granule - mlieko (objemové činidlo), chlorid draselný (objemové činidlo), sodná soľ kroskarmelózy (protihrudkovacia látka), silika (objemové činidlo a protihrudkovacia látka), stearan horečnatý (objemové činidlo a protihrudkovacia látka), mastenec (protihrudkovacia látka).
 • Podávanie ginka dvojlaločného sa neodporúča osobám, ktoré užívajú lieky proti zrážanlivosti krvi alebo sú pred operáciou, pretože môže predlžovať čas potrebný na zrážanie krvi.
 • Prípravok by sa nemal užívať počas tehotenstva a dojčenia.
 • Pacienti s cukrovkou by sa pred začiatkom užívania mali poradiť so svojím lekárom!
 • Mali by ste sa poradiť sa s kvalifikovaným lekárom skôr, ako začnete užívať akýkoľvek doplnok.
 • Tento produkt sa neodporúča pre hemofilikov, ktorí užívali antikoagulanciá, alebo pre tých, ktorí s prebiehajúce operácie alebo operácie, pretože niektoré zo zložiek môže zvýšiť krvnú zrážanlivosť čas.
 • Neužívajte tento liek počas tehotenstva a dojčenia.
 • Diabetici by mali pred užitím tohto lieku poradiť so svojím lekárom.
 • Neprekračujte odporúčané denné dávky.
 • Potravinové doplnky nemôže nahradiť vyváženú zmiešanú stravu.
 • Uchovávajte mimo dosahu malých detí.
Požiadavky na vitamínu tela sa mení so zvyšujúcim sa vekom, spolu s ďalšími faktormi. Metabolizmus sa spomaľuje, a vstrebávanie živín bude neúplná. Senior Formula je špeciálne vyvinutý pre ľudí vo veku 50 a viac pre lepšie zdravie a pocit pohody.

Pokrok vo veku mení nutričné požiadavky našich tiel. Náš metabolizmus spomaľuje s tým výsledkom, že metabolické procesy trvať dlhšie, a absorpcia živín nemusí byť tak účinné, ako v mladosti. Navyše ďalšie faktory, ktoré zvyčajne prichádzajú s vekom, môže mať vplyv na potrebu organizmu na živiny. Tieto faktory môžu zahŕňať menej pohybu a fyzickej aktivity, nevyvážená strava, nahromadenie nezdravých návykov a zvýšenie fyzickej a psychickej záťaži. Z týchto dôvodov môže vitamínov a minerálov dopyt nášho metabolizmu zvyšujú ako starneme.

CaliVita® Senior Formula je multivitamín a minerálne komplex špeciálne vyvinutý pre zabezpečenie optimálnej nutričné podporu pre tých, nad 50 rokov veku. Celá rada vitamínov a stopových prvkov prispieva k zdravej a správne fungovanie rôznych fyziologických procesov. Okrem vitamínov a minerálnych látok, formula bola rozšírená s významnými antioxidantmi a prospešných rastlinných extraktov, ako je superoxiddismutáza, luteín, ginkgo biloba, extrakt z hroznových jadier a borovicové kôry extrakt. Oxidačné poškodenie buniek spôsobené nestabilnými časticami zvaných voľných radikálov, je myšlienka mnohých vedci byť jednou z príčin metabolického poškodenia, ktorý je dodávaný so starnutím. Ako taký, antioxidanty môže pomôcť podporiť naše dlhodobé zdravie.

Superoxiddismutáza je antioxidant, enzým, ktorý hrá dôležitú úlohu pri ochrane naše bunky pred poškodením spôsobeným reaktívnych foriem kyslíka, jeden z viacerých spoločných voľných radikálov v našom systéme. Luteín je účinný antioxidant a tiež, a pomáha chrániť oči pred škodlivými účinkami UV žiarenia. Ginkgo biloba, alebo ginko dvojlaločné, obsahuje niekoľko antioxidanty, a predpokladá sa, že stimuluje mikrocirkuláciu v kapilárach, čo je dôležité pre zrak, rovnako ako dodávanie živín a odvoz odpadu z buniek v tele. Z hroznových jadierok, je bohatý na polyfenoly, u ktorého bolo preukázané, že je účinný antioxidant. Borovica kôra extrakt je antioxidant, a to môže mať inhibičný účinok na adhéznych proteínov v krvi, čo môže viesť k zlepšeniu ciculation.

Indikácie:
Zložky produktu ovplyvňuje:
 • Okysličenie mozgových buniek, pamäť a koncentráciu
 • Makuly (žltá škvrna) oka zodpovedá za dobré videnie
 • Obehový systém a funkcie srdca
 • Regulácia cholesterolu
 • Posilnenie imunity.
8 DÔVODOV, PREČO SI VYBRAŤ PRODUKTY CALIVITA:
  • Vďaka vynikajúcemu profesionálnemu zázemiu ponúka CaliVita už vyše dvadsať rokov svoje produkty v súlade s danými predpismi a v tej najvyššej kvalite.
  • Vždy sa snažíme používať prírodné materiály, ktoré pochádzajú z tých najlepších zdrojov.
  • V priebehu svojho vývoja sa zameriavame na využitie lepšieho vstrebávania, napr. organických látok.
  • Na naše produkty poskytujeme 100% záruku kvality.
  • Aby sme trvale zabezpečili vynikajúcu kvalitu, naše produkty sú predmetom prísneho a niekoľkonásobného overovacieho procesu.
  • Veľká väčšina našich doplnkov výživy sa vyrába vo farmaceutických podmienkach v USA.
  • Produkty sa vyrábajú podľa zásad GMP (Good Manufacturing Practice), zatiaľ čo prebieha neprestajná kontrola a tiež pravidelne rozvrhnuté previerky FDA (Food and Drug Administration). Úzko spolupracujeme s miestnymi odborníkmi, ktorí sa zaoberajú poskytovaním licencií, a tým zabezpečujeme, že naši spotrebitelia vždy dostanú produkty tej najvyššej kvality.
  • Všetky naše produkty sú v súlade s právnymi vykonávacími predpismi platnými v SR a podliehajú kontrole ministerstva zdravotníctva.
         arrow

         Samburex - Recenzie produktov

         Pridajte komentár, ohodnoťte produkt alebo položte otázku
         arrow
         Záruka najnižšej ceny
         Senior Formula
         Návrat na obsah