Strong Bones - Obchody CaliVita International

Prejsť na obsah

Strong Bones

Strong Bones
Minerály Calivita
Prípravok s vápnikom a horčíkom

100 kapsúl
Množstvo na sklade: 32
15.90 €
Strong Bones 250 capsules
Minerály Calivita
Prípravok s vápnikom a horčíkom

250 kapsúl
arrow

vápnika a horčíka pre silné kosti

Prípravok s vápnikom a horčíkom

Naše telo nie je schopné vytvárať si vápnik a horčík, ale tieto minerály sú nevyhnutné pre zachovanie zdravej štruktúry kostí a zubov a na zabezpečenie normálnej činnosti svalov. Kapsuly Strong Bones tieto dva minerály obsahujú v najvhodnejšom pomere 2:1, a tak prispievajú k nášmu zdraviu.

Komu a kedy ho odporúčame?
 • Tým, ktorí nepijú mlieko a nekonzumujú mliečne výrobky.
 • Tým, ktorí fajčia alebo často pijú kávu.
 • Tým, ktorí sa málo pohybujú.
 • Mladým ľuďom, ktorí sa snažia dosiahnuť čo najvyššiu hustotu kostí.
 • Ľuďom v strednom veku, aby si udržali kostnú hmotu. • Starším ľuďom na spomalenie opotrebenia ich kostí.

PRÍZNAKY NEDOSTATKU
Medzi príznaky nedostatku vápnika môžu patriť: svalové kŕče, bolesti svalov, krehké nechty, slabé kaziace sa zuby, časté zlomeniny, metabolické problémy. Vo vážnych prípadoch môže pomalý a postupný pokles hladiny vápnika viesť k osteoporóze.

VEDELI STE, ŽE...?
Vaša redukčná diéta bude účinnejšia spolu s vyšším príjmom vápnika?*

POUŽITÉ ZDROJE
*Effects of Calcium and Dairy on Body Composition and Weight Loss in African- American Adults - Michael B. Zemel, Joanna Richards, Anita Milstead and Peter Campbell - Obesity Research (2005) 13, 1218–1225; doi: 10.1038/oby.2005.144
100 kapsúl
250 kapsúl

Dávkovanie
4-6 kapsúl denne

Zloženie
vápnik 300 mg
horčík 150 mg

 • V prípade dlhodobého užívania vápnika vo vysokých dávkach sa poraďte so svojím lekárom!
 • Poraďte sa so svojím lekárom, než začnete užívať tento liek, ak máte v úmysle na akékoľvek iné vápnik alebo horčík obsahujúci doplnky súbežne s týmto produktom. Vysoké dávky týchto dvoch látok po dlhšiu dobu, môže mať nepriaznivé účinky na zdravie.
 • Neprekračujte odporúčané denné dávky.
 • Potravinové doplnky nemôže nahradiť vyváženú zmiešanú stravu.
 • Uchovávajte mimo dosahu malých detí.
Strong Bones je komplexná formula obsahujúca vápnik a horčík, ktoré sú dôležitými stavebnými kameňmi v našich kostiach. Obe účinné zložky CaliVita silné kosti sú vápnik a horčík, v optimálnej nutričnej pomere 2-1, čo zaručuje maximálne využitie v ľudskom tele a bráni obličkových kameňov. Doplnenie vápnika a horčíka môže pomôcť udržať normálnej štruktúry kostí a zubov a majú mnoho ďalších výhod je napríklad prírodná sedatívum a relaxans.

Vedeli ste, že...?
Jedna dávka Strong Bones obsahuje toľko vápnika ako jeden pohár mlieka alebo 1 porcia syra a toľko horčíka ako 4 poháre mlieka alebo 3 porcie (100g) syra!

99% vápnika v našom tele možno nájsť v kostiach a zuboch, a to je veľmi dôležité pre ich rast a štrukturálnu integritu. Aj napriek tomu, že kosti sa môže zastaviť rast v plnej dospelosti, kosti stále potrebujú nepretržitú dodávku vápnika, aby bola zachovaná ich pevnosť a správnu funkciu. Rovnako ako podpora zdravia našej kostry a zubov, vápnik tiež hrá dôležitú úlohu pri svalovej funkcie, funkcia centrálneho nervového systému, a normálny krvný koaguláciu.

Horčík je štvrtý najhojnejšia minerálny prvok v tele. 60% horčíka v našom metabolizme možno nájsť v skelete, kde pomáha podporu a zachovanie normálnej štruktúry kostí a zubov. To tiež hrá dôležitú úlohu pri normálnej funkcii centrálneho nervového systému a svalov. To je tiež zásadný faktor výrobných energetických procesov v tele, a pomáha pri syntéze proteínov a normálne bunkové delenie.

Indikácie:
Vápnika a horčíka zabraňuje:
 • Osteoporóza
 • Bolesť chrbta, krehkosť a rozobrať "hlavu"
 • Parodontozie a humus
 • Poruchy rastu u mladých ľudí,
 • Alergia,
 • Tvorba obličkových kameňov
 • Nespavosť, nočné potenie, nočné pomočovanie u malých detí,
 • Pre ľudí, ktorí zneužívajú syntetických sedatíva a prášky na spanie,
 • Na liečbu migrény (seortonina reguluje hladinu hormónov, a melatonín) - bliká "body" pred očami, triasť viečka,
 • S vypadávaním vlasov a plešatosti,
 • Krehkosť a rozdeľovaním nechty.
8 DÔVODOV, PREČO SI VYBRAŤ PRODUKTY CALIVITA:
  • Vďaka vynikajúcemu profesionálnemu zázemiu ponúka CaliVita už vyše dvadsať rokov svoje produkty v súlade s danými predpismi a v tej najvyššej kvalite.
  • Vždy sa snažíme používať prírodné materiály, ktoré pochádzajú z tých najlepších zdrojov.
  • V priebehu svojho vývoja sa zameriavame na využitie lepšieho vstrebávania, napr. organických látok.
  • Na naše produkty poskytujeme 100% záruku kvality.
  • Aby sme trvale zabezpečili vynikajúcu kvalitu, naše produkty sú predmetom prísneho a niekoľkonásobného overovacieho procesu.
  • Veľká väčšina našich doplnkov výživy sa vyrába vo farmaceutických podmienkach v USA.
  • Produkty sa vyrábajú podľa zásad GMP (Good Manufacturing Practice), zatiaľ čo prebieha neprestajná kontrola a tiež pravidelne rozvrhnuté previerky FDA (Food and Drug Administration). Úzko spolupracujeme s miestnymi odborníkmi, ktorí sa zaoberajú poskytovaním licencií, a tým zabezpečujeme, že naši spotrebitelia vždy dostanú produkty tej najvyššej kvality.
  • Všetky naše produkty sú v súlade s právnymi vykonávacími predpismi platnými v SR a podliehajú kontrole ministerstva zdravotníctva.
         arrow

         Strong Bones - Recenzie produktov

         Moje obľúbené

         Nedávno mi pri čítaní CaliNews napadlo, že sa v ňom už dávnejšie neobjavila rubrika „Môj obľúbený prípravok“. A tak som sama sebe položila otázku: „Ozaj, a ktoré sú vlastne moje obľúbené  prípravky?“ Odpoveď nebola taká jednoduchá, ako som si myslela, lebo pri raňajkách z nich mávam skutočne pestrý výber. Ale by mohla znieť asi takto: „Medzi moje najobľúbenejšie prípravky celkom určite patrí aj Pro Selenium a Strong Bones.“

         Prečo práve tieto dva prípravky?
         Ako každý, aj lekári majú právo povedať a posťažovať sa: „Tu ma bolí, tam ma  pichá...“ Aj ja som skúsila, čo je bolesť kĺbov, chrbtice, a nerada sa čo i len v spomienkach k tomu vraciam. Preto sú to práve  prípravky  Pro Selenium a Strong Bones, ktoré som síce poznala a sporadicky užívala už dávnejšie, ale vtedy som ich začala užívať v kombinácii.

         Strong Bones

         je prípravok s obsahom vápnika a horčíka v ideálnom pomere 2:1. Vápnik patrí medzi nenahraditeľné, základné minerálne látky ľudského organizmu. Potrebujeme ho pre zdravú kostru a zuby, dobre fungujúci krvný obeh, účinné fungovanie svalov a nervovej sústavy. Podporuje vstrebávanie železa, pomáha proti nespavosti a urýchľuje hojenie zlomenín. Jeho nedostatok môže zapríčiniť krivicu, rednutie a mäknutie kostí (osteopénia, osteoporóza), tvorbu zubného kazu, precitlivenosť na stres, alergie, náchylnosť na zápalové ochorenia i svalové kŕče. Dlhodobé štúdie ukázali, že bežná strava zďaleka neobsahuje potrebné množstvo vápnika. To je jedným z dôvodov,  prečo v súčasnej dobe každá tretia žena a každý ôsmy muž po päťdesiatke trpí osteoporózou. Odborníci ju nazvali civilizačnou chorobou, keďže počet pacientov s touto diagnózou stále narastá. WHO (Svetová zdravotnícka organizácia) v boji proti osteoporóze odporúča dopĺňať si vápnik kvalitnými doplnkami stravy. A Strong Bones takýmto prípravkom určite je.

         Zvýšenú potrebu vápnika majú nielen deti a dospievajúci v období intenzívneho rastu, ale tiež športovci, tehotné a dojčiace ženy, ženy po menopauze a ľudia vyšších vekových skupín. Optimálna denná dávka vápnika je 800-1500 mg. Jeho účinnými prírodnými zdrojmi sú mlieko a mliečne produkty, olejnaté semená (mak, lieskové oriešky, orechy) aj niektoré druhy zeleniny (brokolica, kel, sójové  bôby). Nepriateľom vápnika je kyselina oxalátová (napr. v čokoláde) a kyselina fytínová (nachádza sa v obilninách).
         Pridajte komentár, ohodnoťte produkt alebo položte otázku
         Zatiaľ nie sú k dispozícii žiadne recenzie.
         0
         0
         0
         0
         0
         arrow
         Záruka najnižšej ceny
         Strong Bones
         Návrat na obsah