Strong Bones - Obchody CaliVita International

Prejsť na obsah

Strong Bones

Strong Bones
Zloženie

300mg vápnik
150mg horčík

Prídavné látky:
stearan horečnatý (objemové činidlo a protihrudkovacia látka), kyselina stearová (objemové činidlo a protihrudkovacia látka), obal z tvrdej želatíny (želírujúca látka)
Strong Bones je komplexná formula obsahujúca vápnik a horčík, ktoré sú dôležitými stavebnými kameňmi v našich kostiach. Obe účinné zložky CaliVita silné kosti sú vápnik a horčík, v optimálnej nutričnej pomere 2-1, čo zaručuje maximálne využitie v ľudskom tele a bráni obličkových kameňov. Doplnenie vápnika a horčíka môže pomôcť udržať normálnej štruktúry kostí a zubov a majú mnoho ďalších výhod je napríklad prírodná sedatívum a relaxans.

Vedeli ste, že...?
Jedna dávka Strong Bones obsahuje toľko vápnika ako jeden pohár mlieka alebo 1 porcia syra a toľko horčíka ako 4 poháre mlieka alebo 3 porcie (100g) syra!

99% vápnika v našom tele možno nájsť v kostiach a zuboch, a to je veľmi dôležité pre ich rast a štrukturálnu integritu. Aj napriek tomu, že kosti sa môže zastaviť rast v plnej dospelosti, kosti stále potrebujú nepretržitú dodávku vápnika, aby bola zachovaná ich pevnosť a správnu funkciu. Rovnako ako podpora zdravia našej kostry a zubov, vápnik tiež hrá dôležitú úlohu pri svalovej funkcie, funkcia centrálneho nervového systému, a normálny krvný koaguláciu.

Horčík je štvrtý najhojnejšia minerálny prvok v tele. 60% horčíka v našom metabolizme možno nájsť v skelete, kde pomáha podporu a zachovanie normálnej štruktúry kostí a zubov. To tiež hrá dôležitú úlohu pri normálnej funkcii centrálneho nervového systému a svalov. To je tiež zásadný faktor výrobných energetických procesov v tele, a pomáha pri syntéze proteínov a normálne bunkové delenie.

Indikácie:
Vápnika a horčíka zabraňuje:
- Osteoporóza
- Bolesť chrbta, krehkosť a rozobrať "hlavu"
- Parodontozie a humus
- Poruchy rastu u mladých ľudí,
- Alergia,
- Tvorba obličkových kameňov
- Nespavosť, nočné potenie, nočné pomočovanie u malých detí,
- Pre ľudí, ktorí zneužívajú syntetických sedatíva a prášky na spanie,
- Na liečbu migrény (seortonina reguluje hladinu hormónov, a melatonín) - bliká "body" pred očami, triasť viečka,
- S vypadávaním vlasov a plešatosti,
- Krehkosť a rozdeľovaním nechty.

Dávkovanie:
Dávkovanie: 4-6 kapsúl denne počas jedla, alebo podľa rady lekára.

UPOZORNENIE!
Poraďte sa so svojím lekárom, než začnete užívať tento liek, ak máte v úmysle na akékoľvek iné vápnik alebo horčík obsahujúci doplnky súbežne s týmto produktom. Vysoké dávky týchto dvoch látok po dlhšiu dobu, môže mať nepriaznivé účinky na zdravie.
Neprekračujte odporúčané denné dávky.
Potravinové doplnky nemôže nahradiť vyváženú zmiešanú stravu.
Uchovávajte mimo dosahu malých detí.
Moje obľúbené

Nedávno mi pri čítaní CaliNews napadlo, že sa v ňom už dávnejšie neobjavila rubrika „Môj obľúbený prípravok“. A tak som sama sebe položila otázku: „Ozaj, a ktoré sú vlastne moje obľúbené prípravky?“ Odpoveď nebola taká jednoduchá, ako som si myslela, lebo pri raňajkách z nich mávam skutočne pestrý výber. Ale by mohla znieť asi takto: „Medzi moje najobľúbenejšie prípravky celkom určite patrí aj Pro Selenium a Strong Bones.“
Prečo práve tieto dva prípravky?
Ako každý, aj lekári majú právo povedať a posťažovať sa: „Tu ma bolí, tam ma pichá...“ Aj ja som skúsila, čo je bolesť kĺbov, chrbtice, a nerada sa čo i len v spomienkach k tomu vraciam. Preto sú to práve prípravky Pro Selenium a Strong Bones, ktoré som síce poznala a sporadicky užívala už dávnejšie, ale vtedy som ich začala užívať v kombinácii.

Strong Bones

je prípravok s obsahom vápnika a horčíka v ideálnom pomere 2:l. Vápnik patrí medzi nenahraditeľné, základné minerálne látky ľudského organizmu. Potrebujeme ho pre zdravú kostru a zuby, dobre fungujúci krvný obeh, účinné fungovanie svalov a nervovej sústavy. Podporuje vstrebávanie železa, pomáha proti nespavosti a urýchľuje hojenie zlomenín. Jeho nedostatok môže zapríčiniť krivicu, rednutie a mäknutie kostí (osteopénia, osteoporóza), tvorbu zubného kazu, precitlivenosť na stres, alergie, náchylnosť na zápalové ochorenia i svalové kŕče. Dlhodobé štúdie ukázali, že bežná strava zďaleka neobsahuje potrebné množstvo vápnika. To je jedným z dôvodov, prečo v súčasnej dobe každá tretia žena a každý ôsmy muž po päťdesiatke trpí osteoporózou. Odborníci ju nazvali civilizačnou chorobou, keďže počet pacientov s touto diagnózou stále narastá. WHO (Svetová zdravotnícka organizácia) v boji proti osteoporóze odporúča dopĺňať si vápnik kvalitnými doplnkami stravy. A Strong Bones takýmto prípravkom určite je.
Zvýšenú potrebu vápnika majú nielen deti a dospievajúci v období intenzívneho rastu, ale tiež športovci, tehotné a dojčiace ženy, ženy po menopauze a ľudia vyšších vekových skupín. Optimálna denná dávka vápnika je 800-1500 mg. Jeho účinnými prírodnými zdrojmi sú mlieko a mliečne produkty, olejnaté semená (mak, lieskové oriešky, orechy) aj niektoré druhy zeleniny (brokolica, kel, sójové bôby). Nepriateľom vápnika je kyselina oxalátová (napr. v čokoláde) a kyselina fytínová (nachádza sa v obilninách).
Návrat na obsah