Vein Protex - Obchody CaliVita International

Prejsť na obsah

Vein Protex

Vein Protex
Zloženie

15mg Hesperidínový komplex
50mg Kurkuma
250mg Vitamín C
150mg MSM (metylsulfonylmetán)
100mg Komplex oligomérnych proantocyanidínov
50mg Extrakt z ďumbiera

Prídavné látky:
mikrokryštalická celulóza (objemové činidlo), kyselina stearová (objemové činidlo a protihrudkovacia látka), stearan horečnatý (objemové činidlo a protihrudkovacia látka), oxid kremičitý (stabilizátor), hydroxypropylmetyl celulóza (stabilizátor), chlorofyl (zvýrazňovač chuti), vosk z karnaubovej palmy (povlaková látka)
Po dlhých záchvaty státie alebo sedenie mnoho ľudí skúsenosti ťažkých nôh, bolesť alebo opuch. Pre mnohé z nich mnoho hodín státie a sedenie je sprievodným javom ich profesie (učitelia, kaderníci, chirurgovia, administratívni pracovníci, atď) a VeinProteX môžu ponúknuť veľkú pomoc, pretože je špeciálne vyvinutý pre podporu zdravia žíl.

Po trvalej stáť alebo sedieť veľa ľudí skúsenosti ťažkých nôh, bolesť alebo opuch. Pre mnohé z nich mnoho hodín státie a sedenie je sprievodným javom ich profesie (učitelia, kaderníci, chirurgovia, kancelárskych pracovníkov atď.) Vzorec VeinProteX môže ponúknuť pomoc pri riešení tohto problému, pretože hlavne to je vyvinutý pre podporu zdravia žíl.

Trávime väčšinu svojho života na nohy; preto by sme (by) venovať osobitnú pozornosť zdravie našich nôh. To nie je len estetický problém; predĺžený kmeň môže významne nosiť naše nohy, prvé príznaky, ktoré sú opuch, bolesť a pocit ťažoby v nohách. Sťažnosti môžu byť zvýšená nadváhou, alebo nedostatočný (ale často módnej obuvi).
Nemali by sme ani premýšľať, ako tvrdo naše žily pracujú na dennej báze. Musí čerpadlo nízku okysličenej krvi hore proti gravitácii, v smere svojho srdca. Denné množstvo môže dosiahnuť až 7000 l.
Môžeme podporovať zdravie našich žíl s mnohými praktických vecí, ktoré by mali byť použité charakteristicky externe (studené kúpele, masáže, opierajúci sa do nohy), ale ľudia zvyčajne uchyľujú k nim iba v prípade, že už vyvinutých sťažností. Použitie z nich je nesporný, ale mali by sme myslieť aj prevencia. Účinné látky podľa VeinProteX podporujú zdravie a správnu funkciu žíl.
Hroznových jadier je základom vzorca podporujúca zdravie žíl. Jeho polyfenolické komponenty (napr oligomérnymi proantocyanidínov, zrovnať OPC), môže podporiť ochranu buniek pred škodlivými účinkami voľných radikálov. Hesperidín komplexné a vitamín C má antioxidačný účinok. Ten, okrem mnohých ďalších prospešných účinkov sa podieľa na udržanie normálnej štruktúru ciev. Okrem vyššie, obsahuje extrakt z dvoch ďalších vzácnych rastlín, zázvoru a kurkumy.

Indikácie:
podporuje správnu funkciu krvných ciev, znižuje pocit ťažkých nôh.

Dávkovanie:
1 - 2 tablety denne pred jedlom

UPOZORNENIE!
Vzorec nemôže byť náhradou za lekársku konzultáciu a ošetrenie. V prípade žilových ochorení vyhľadajte lekársku pomoc!
V prípade použitia vzorca v priebehu tehotenstva a dojčenia, prosím, vyhľadajte lekársku pomoc!
Pre dosiahnutie najlepších výsledkov, sa odporúča liečba najmenej 3-mesačná liečba.
Neprekračujte odporúčané denné dávky.
Potravinové doplnky nemôže nahradiť vyváženú zmiešanú stravu.
Uchovávajte mimo dosahu malých detí.
Zdravie našich žíl

Mnohí si uvedomia, aké užitočné bolo zahaľujúce zimné oblečenie, až keď príde pekné počasie a z hlbín skrine začnú vykúkať kratšie sukne a nohavice. Aj keď sme na to v zime nemali dosť času, je dobré vedieť, že nikdy nie je neskoro začať sa starať o zdravie svojich nôh.

Jav hovorovo nazývaný kŕčové žily je v skutočnosti roztiahnutie a viditeľné vydutie žíl, ktoré, okrem toho že pre mnohých je estetickým problémom, môže mať i vážne zdravotné následky. Výskyt metličkových žiliek, bolesť, nohy opuchnuté na konci dňa, to všetko môžu byť varovné signály, aby ste zdraviu svojich nôh venovali viac pozornosti. V lete tieto príznaky mnohým ľuďom bránia nosiť krátke oblečenie alebo ísť na pláž, je však potrebné zdôrazniť, že nejde len o čisto estetický problém, ale o veľmi rozšírené ochorenie.
V našich končatinách viacero žíl prebieha blízko povrchu pokožky a v hlbších vrstvách sú obklopené svalmi a spojené menšími žilkami. Úlohou žíl je zberať „použitú“ krv z tkanív a dopravovať ju do srdca a pľúc, kde sa opäť „občerství“ a obohatí o živiny a kyslík. Na udržanie obehu krvi v žilách sú potrebné kontrakcie kostrových svalov, zdravé fungovanie chlopní, ktoré sa nachádzajú v žilách, ako aj striedanie tlaku pri nádychu a výdychu. Svaly v našich nohách sa sťahujú a spevňujú pri každom kroku, ktorý urobíme, takže na žily, ktoré obklopujú, vlastne pôsobia aj ako „pumpa“. Medzitým chlopne v žilách (ak sú zdravé) krvi bránia, aby po kontrakcii svalov stekala späť do končatín, tým, že fungujú podobne ako padacie dvere, a tak zabezpečujú jednosmerný prietok krvi. Okrem toho cirkuláciu krvi v žilách podporuje aj činnosť srdca a pľúc. Mnohí sa možno čudujú, prečo je potrebná toľká podpora, ale spomeňte si, že obeh krvi v žilách v najväčšej miere z celého nášho tela takmer stále pracuje proti pôsobeniu gravitácie.

Titulok: normálna činnosť žíl – nedostatočná činnosť žíl

Rodinná anamnéza, nesprávny životný štýl (fajčenie, sedavý životný štýl), tehotenstvo, nadváha, slabosť spojivových tkanív a niektoré ďalšie vplyvy životného prostredia (napr. niektoré povolania) môžu zvýšiť riziko ochorenia žíl. „Riskantnými“ povolaniami sú aktivity vyžadujúce si státie (kaderníci/kaderníčky, čašníci/čašníčky, obchodní zástupcovia, učitelia), pri ktorom krv v dôsledku gravitácie tečie späť do končatín a stagnuje, čo môže mať za následok opuch členkov a holennej časti nôh. Ďalšími sprievodnými symptómami sú bolesť, opuchy, pocit „ťažkých nôh“, prípadne kŕče v lýtku. Tieto príznaky sa môžu objaviť alebo zintenzívniť počas alebo po menopauze alebo v dôsledku obezity.

Ako vždy je vhodné sústrediť sa na prevenciu, kým sa ešte dá. Pre zdravie svojich žíl môžete najviac urobiť pravidelným cvičením, konzumáciou zdravej stravy – zloženej zo základných surovín bohatých na antioxidanty - a tým, že na svojom tele nebudete nosiť nadmernú hmotnosť. Počas celodenného sedenia alebo státia si nezabúdajte precvičiť aj svoje nohy. Nepredstavujte si pritom nejaké akrobatické cvičenie vyžadujúce množstvo miesta: celkom stačí raz za 1 - 2 hodiny krúžiť chodidlami a pohybovať prstami hore-dole. Už tým urobíte veľa pre to, aby ste si zachovali zdravý obeh krvi v žilách.

Mnohí už vedia, že zdravie našich žíl môžeme podporiť aj zvnútra. V sieti CaliVita je dostupných viacero doplnkov výživy, ktoré nepriamo podporujú zdravie žíl. Medzi nimi sú produkty obsahujúce antioxidanty chrániace žily (napríklad Resveratrol Plus, Liquid C+Bioflavonoids, Smokerade), prípravky na doplnenie redukčnej diéty (napríklad Slim Formula, ChromiumMax 500, XShape) alebo prípravky, ktoré pomáhajú zachovať zdravú hladinu cholesterolu (napríklad Garlic Caps, Cholestone).

Sú tu však aj 2 komplexné prípravky vyvinuté špeciálne na ochranu a podporu funkcie a zdravia žíl.

Účinné látky tabletiek Vein ProteX sme vybrali tak, aby spoločne podporovali naše úsilie o prevenciu. Základom prípravku je výťažok z hroznových jadierok, ktorý má vynikajúce účinky na steny krvných ciev a ktorého hlavnou účinnou látkou je tzv. OPC (komplex oligomérnych proantocyanidínov). Ten vďaka svojim silným antioxidačným vlastnostiam pomáha chrániť zdravie a zachovávať dobrý stav žíl. Vitamín C chráni naše žily mnohými spôsobmi. Na jeden strane vďaka svojmu známemu silnému antioxidačnému účinku pomáha telu bojovať proti voľným radikálom, na druhej strane, okrem ďalších svojich mnohých prospešných účinkov, stimuluje tvorbu kolagénu a elastínu, ktoré sú súčasťou cievnych stien. Aj hesperidínový komplex môže urobiť veľa proti škodlivým voľným radikálom a podporuje tiež zužitkovanie vitamínu C v organizme. Pridaný MSN (metyl sulfonyl metán) vám môže byť známy z našich prípravkov podporujúcich zdravie kĺbov, ale tak, ako všetky ostatné dary prírody vo všeobecnosti, je to mnohostranná zlúčenina. Tým, že podporuje syntézu bielkovín spojivových tkanív, pomáha tiež udržiavať celistvosť krvných ciev. Prípravok obsahuje aj výťažky z kurkumy a ďumbiera, ktoré môžeme použiť nielen na okorenenie nášho jedla, ale sú tiež prospešné pre naše zdravie.


Naším ďalším produktom, ktorý sme vyvinuli špeciálne pre zdravie nôh, je krém Vein Care. Jednou z jeho hlavných zložiek je hirudín, látka podobná bielkovine, ktorá sa nachádza v slinách pijavíc. Tie ho využívajú ako antikoagulant (látku zabraňujúcu zrážaniu krvi), takže je jasné, prečo je dôležitým prostriedkom ľudovej i modernej medicíny pri ošetrovaní kŕčových žíl. Okrem toho, že zabraňuje stagnácii krvi, odstraňuje pocit unavených, opuchnutých nôh. Navyše má aj estetický účinok - suchú pokožku mení na mäkkú a hebkú. Ďalšou dôležitou zložkou je výťažok zo Siegesbeckia orientalis (Makino), rastliny pochádzajúcej z Juhovýchodnej Ázie, ktorá pomáha zmierňovať začervenanie a upokojuje pokožku. Masť sa odporúča vmasírovať do pokožky 2 - 3-krát denne, pohybujúc sa smerom od členkov nahor, čím sa ešte viac podporí krvný obeh.

Pamätajte! S trochou starostlivosti môžete aj vy napomôcť svojím nohám k zdraviu a kráse!

Upozornenie!

Doplnky výživy nie sú náhradou za vyváženú, pestrú stravu, zdravý životný štýl ani lekárske vyšetrenie a liečbu. Pri ochorení žíl vyhľadajte lekára!
Pred aplikáciou počas tehotenstva a dojčenia sa poraďte s lekárom!
Uchovávajte mimo dosahu detí!
Neprekračujte odporúčanú dennú dávku!

Bibliography:
Oligomeric proanthocyanidin complexes: history, structure, and phytopharmaceutical applications - Altern Med Rev. 2000 Apr;5(2):144-51.Robert L, Godeau G, Gavignet-Jeannin C, et al.
Procianidolikus oligomerek hatása a véredények áteresztőképességére.(The effects of oligomeric proanthocyanidins on the permeability og blood vessels) Mennyiségi morfológiát alkalmazó tanulmány.(A study containing quantitative morphology) Pathol Biol (Paris) 1990;38:608-616.
Methylsulfonylmethane and method of use – R.J. Herschler – United States Patent 1981.
Oral administration of a turmeric extract inhibits LDL oxidation and has hypocholesterolemic effects in rabbits with experimental atherosclerosis – Atherosclerosis 1999 Dec. p371-378 M.C. Ramirez-Tortosa, M.D. Mesa
Ginger containing compositions to control pain – Vijay B. Vad – United States Patent Application Publication, 2007 Mar.
Az alsó végtagi varicositas injekciós sclerotherapiája, (The schlerotherapy of varicosity of the shin)Bihari Imre Orvosi Hetilap 2007


Návrat na obsah