White Willow - Obchody CaliVita International

Prejsť na obsah

White Willow

White Willow
Prípravky z liečivých rastlín
Vŕbová kôra s obsahom kyseliny salicylovej

100 kapsúl
Množstvo na sklade: 67
19.50 €
protizápalový účinokKôra vŕby bielej

Komponenty White Willow majú analgetické a protizápalové účinky.
25% zľavy od prvého nákupu >>
arrow

kôra bielej vŕby

Vŕbová kôra s obsahom kyseliny salicylovej

Hlavnou účinnou látkou vŕbovej kôry je salicyl alebo kyselina salicylová. Tie majú potom, keď sa transformujú v pečeni, rovnaké účinky ako kyselina acetylsalicylová a sú tiež známe ako hlavné účinné látky aspirínu®. Kyselina salicylová má dobre známe utišujúce a antipyretické vlastnosti a tiež bráni tvorbe krvných zrazenín. Správna aplikácia kôry z bielej vŕby môže eliminovať negatívne vplyvy, ktoré majú niektoré prípravky s obsahom kyseliny salicylovej na tráviaci systém.


Komu a kedy ho odporúčame?
 • Tým, ktorí chcú, aby ich terapia bola efektívna a bez vedľajších účinkov.
 • Na doplnenie liečby artritídy.
 • Na podporu prevencie trombózy, pretože účinná látka kôry z bielej vŕby, kyselina salicylová, znižuje riziko vzniku krvných zrazenín.

VEDELI STE, ŽE...?
Extrakt z kôry bielej vŕby sa používa už po stáročia na liečbu rôznych typov horúčkovitých a zápalových stavov a na zmiernenie bolesti? Chemickou úpravou jej účinnej látky vedci vytvorili kyselinu acetylsalicylovú, ktorá sa stala prvým „hitom“ medzi liekmi.*

POUŽITÉ ZDROJE
* Early drug discovery and the rise of pharmaceutical chemistry - Jones AW., Drug Test Anal. 2011 Jun;3(6):337-44
100 kapsúl

Dávkovanie
2 - 3 kapsuly šesťkrát denne, maximálne 18 kapsúl denne

Zloženie
kôra vŕby bielej 400 mg

 • Vždy presne dodržiavajte odporúčané dávkovanie!
 • Produkt by sa nemal podávať deťom, mladistvým ani ľuďom, ktorým sa neodporúča brať produkty obsahujúce kyselinu salicylovú.
 • Nemali by ho užívať tehotné a dojčiace ženy..
 • Mali by ste sa poradiť sa s kvalifikovaným lekárom skôr, ako začnete užívať akýkoľvek doplnok.
 • Tento produkt je určený len pre dospelých, a nemali by sa užívať, ak ste tehotná alebo dojčiaca.
 • Neužívajte tento liek, ak ste citliví alebo alergickí na akejkoľvek forme kyseliny salicylovej.
 • Tento výrobok nie je určený na liečbu, liečbu alebo ovplyvniť akékoľvek ochorenie alebo zdravotný stav. Ak máte nejaké zdravotné problémy, mali by ste okamžite vyhľadať kvalifikovanú lekársku pomoc.
 • Neprekračujte odporúčané denné dávky.
 • Potravinové doplnky nemôže nahradiť vyváženú zmiešanú stravu.
 • Uchovávajte mimo dosahu malých detí.
Kôra bielej vŕby sa používa v tradičnej medicíne po niekoľko storočí. Biela vŕba (Salix alba) je druh stromov, ktoré je pôvodom z regiónu strednej a južnej Európy, ale to sa pestuje aj v Severnej Amerike. Salicínu glukozidy sa extrahujú z kôry tohto stromu. Delí sa do kyseliny salicylovej v našom organizme.

Biele vŕbovej kôry obsahuje salicín glykozidy, ktoré sú transformované v pečeni na kyselinu salicylovú. Analgetický (utišujúce bolesť) vlastnosti kyseliny salicylovej je taká, že forma nej (kyselina acetylsalicylová alebo ASA), je kľúčovou zložkou mnohých proti bolesti, ako je aspirín. Rovnako tak môže mať protizápalové vlastnosti, a možno užitočné pre horúčky úľavu. Nasvedčuje tomu, že sa jedná o mierne antibiotikum, a v kombinácii s bizmutu, pomáha kontrolovať pálenie záhy, plyn, nevoľnosť a hnačka. Štúdie ukázali, že podporuje regeneráciu kožných buniek, a z tohto dôvodu, je súčasťou mnohých starostlivosť o pleť a šampón.

Klinické štúdie ukázali, že forma kyseliny salicylovej nájsť v aspirínu (ASA) je užitočná pri prevencii a liečení kardiovaskulárnych ochorení. Predpokladá sa, že k inhibícii zhlukovaniu krvných doštičiek, čo môže viesť k lepšej podporu cirkulácie a zabránenie zúženie tepien. Výsledky boli povzbudivé natoľko, že American Heart Association oficiálne uznala prínos aspirínu u pacientov s kardiovaskulárnymi podmienkami.

Indikácie:
zložky preukázať analgetický a protizápalový účinok
8 DÔVODOV, PREČO SI VYBRAŤ PRODUKTY CALIVITA:
  • Vďaka vynikajúcemu profesionálnemu zázemiu ponúka CaliVita už vyše dvadsať rokov svoje produkty v súlade s danými predpismi a v tej najvyššej kvalite.
  • Vždy sa snažíme používať prírodné materiály, ktoré pochádzajú z tých najlepších zdrojov.
  • V priebehu svojho vývoja sa zameriavame na využitie lepšieho vstrebávania, napr. organických látok.
  • Na naše produkty poskytujeme 100% záruku kvality.
  • Aby sme trvale zabezpečili vynikajúcu kvalitu, naše produkty sú predmetom prísneho a niekoľkonásobného overovacieho procesu.
  • Veľká väčšina našich doplnkov výživy sa vyrába vo farmaceutických podmienkach v USA.
  • Produkty sa vyrábajú podľa zásad GMP (Good Manufacturing Practice), zatiaľ čo prebieha neprestajná kontrola a tiež pravidelne rozvrhnuté previerky FDA (Food and Drug Administration). Úzko spolupracujeme s miestnymi odborníkmi, ktorí sa zaoberajú poskytovaním licencií, a tým zabezpečujeme, že naši spotrebitelia vždy dostanú produkty tej najvyššej kvality.
  • Všetky naše produkty sú v súlade s právnymi vykonávacími predpismi platnými v SR a podliehajú kontrole ministerstva zdravotníctva.
arrow

White Willow - Recenzie produktov

White Willow

Taký obyčajný strom...
Iste sa vám stalo, že na prechádzkach v prírode prejdete nevšímavo okolo bielej vŕby. Veď je toľko stromov, ktoré nás viac upútajú svojím okrasným lístím či vzrastom! Ale práve kôra tohto - na pohľad obyčajného – stromu sa už oddávna využíva nielen v ľudovom liečiteľstve ale jej liečivé účinky uznáva aj klasická medicína. Aktívne látky izolované z kôry bielej vŕby sa nazývajú salicyláty a ich hlavnými účinkami sú: znižovanie teploty, tlmenie bolesti a zmierňovanie zápalu. Syntetickým ekvivalentom je kyselina acetylsalicylová, alebo aspirín, ktorý pozná snáď každý z nás...Kôra bielej vŕby je súčasťou liečiv, tzv. diaforetík, ktoré podporujú potenie ako aj čajových zmesí s protireumatickým účinkom – napr. Reumosan. Naši členovia majú možnosť užívať tento prírodný aspirín prostredníctvom prípravku White Willow. Kedy a v akej kombinácii je najúčinnejší:
Pri zvýšenej teplote (prechladnutie, chrípka, infekcie dýchacieho systému...) – ako prostriedok na podporu potenia a zmiernenie bolesti (hlavy, hrdla, uší, zubov, kĺbov),    
dospelí 2-3 kapsuly každé 4 hodiny, deti 1 kapsulu každé 4 hodiny. Vhodná je kombinácia s prípravkom Garlic&Parsley (dospelí 2-4, deti 1-2 tobolky).
Nezabudnúť: zvýšiť príjem tekutiny a prísun vitamínu C (zvýšené straty potením), pomôcť imunitnému systému (ImmunAid, Virago, NONI, Ocean 21, ZenThonic).
Pri akútnych problémoch pohybového systému (reuma, artritída...), 2-3 kapsuly niekoľkokrát denne (nie viac ako 18 kapsúl za deň), výborná je kombinácia s doplnkami : Omega 3 (3x1), Pro Selenium (2x1) a Soya Superlecithín (2-3).
Pri chronických problémoch pohybového systému je vhodná kombinácia s prípravkami Power Mins (2x1), Triple Potency Lecithin (1-2), resp.Shark Aid (3x2).
Pridajte komentár, ohodnoťte produkt alebo položte otázku
Zatiaľ nie sú k dispozícii žiadne recenzie.
0
0
0
0
0
arrow
Záruka najnižšej ceny
White Willow
Návrat na obsah