White Willow - Obchody CaliVita International

Prejsť na obsah

White Willow

White Willow
100 kapsúl

Zloženie

400mg kôra vŕby bielej

Prídavné látky:
želatína (želírujúca látka), mikrokryštalická celulóza (objemové činidlo), stearan horečnatý (objemové činidlo a protihrudkovacia látka), silika (objemové činidlo a protihrudkovacia látka).
Kôra bielej vŕby sa používa v tradičnej medicíne po niekoľko storočí. Biela vŕba (Salix alba) je druh stromov, ktoré je pôvodom z regiónu strednej a južnej Európy, ale to sa pestuje aj v Severnej Amerike. Salicínu glukozidy sa extrahujú z kôry tohto stromu. Delí sa do kyseliny salicylovej v našom organizme.

Biele vŕbovej kôry obsahuje salicín glykozidy, ktoré sú transformované v pečeni na kyselinu salicylovú. Analgetický (utišujúce bolesť) vlastnosti kyseliny salicylovej je taká, že forma nej (kyselina acetylsalicylová alebo ASA), je kľúčovou zložkou mnohých proti bolesti, ako je aspirín. Rovnako tak môže mať protizápalové vlastnosti, a možno užitočné pre horúčky úľavu. Nasvedčuje tomu, že sa jedná o mierne antibiotikum, a v kombinácii s bizmutu, pomáha kontrolovať pálenie záhy, plyn, nevoľnosť a hnačka. Štúdie ukázali, že podporuje regeneráciu kožných buniek, a z tohto dôvodu, je súčasťou mnohých starostlivosť o pleť a šampón.

Klinické štúdie ukázali, že forma kyseliny salicylovej nájsť v aspirínu (ASA) je užitočná pri prevencii a liečení kardiovaskulárnych ochorení. Predpokladá sa, že k inhibícii zhlukovaniu krvných doštičiek, čo môže viesť k lepšej podporu cirkulácie a zabránenie zúženie tepien. Výsledky boli povzbudivé natoľko, že American Heart Association oficiálne uznala prínos aspirínu u pacientov s kardiovaskulárnymi podmienkami.

Indikácie:
zložky preukázať analgetický a protizápalový účinok

Dávkovanie:
Dospelí užívajú 2 - 3 kapsuly 6 krát denne (maximálne však 18 kapsúl za deň)

UPOZORNENIE!
Mali by ste sa poradiť sa s kvalifikovaným lekárom skôr, ako začnete užívať akýkoľvek doplnok.
Tento produkt je určený len pre dospelých, a nemali by sa užívať, ak ste tehotná alebo dojčiaca.
Neužívajte tento liek, ak ste citliví alebo alergickí na akejkoľvek forme kyseliny salicylovej.
Tento výrobok nie je určený na liečbu, liečbu alebo ovplyvniť akékoľvek ochorenie alebo zdravotný stav. Ak máte nejaké zdravotné problémy, mali by ste okamžite vyhľadať kvalifikovanú lekársku pomoc.
Neprekračujte odporúčané denné dávky.
Potravinové doplnky nemôže nahradiť vyváženú zmiešanú stravu.
Uchovávajte mimo dosahu malých detí.
White Willow

Taký obyčajný strom...
Iste sa vám stalo, že na prechádzkach v prírode prejdete nevšímavo okolo bielej vŕby. Veď je toľko stromov, ktoré nás viac upútajú svojím okrasným lístím či vzrastom! Ale práve kôra tohto - na pohľad obyčajného – stromu sa už oddávna využíva nielen v ľudovom liečiteľstve ale jej liečivé účinky uznáva aj klasická medicína. Aktívne látky izolované z kôry bielej vŕby sa nazývajú salicyláty a ich hlavnými účinkami sú: znižovanie teploty, tlmenie bolesti a zmierňovanie zápalu. Syntetickým ekvivalentom je kyselina acetylsalicylová, alebo aspirín, ktorý pozná snáď každý z nás...Kôra bielej vŕby je súčasťou liečiv, tzv. diaforetík, ktoré podporujú potenie ako aj čajových zmesí s protireumatickým účinkom – napr. Reumosan. Naši členovia majú možnosť užívať tento prírodný aspirín prostredníctvom prípravku White Willow. Kedy a v akej kombinácii je najúčinnejší:
Pri zvýšenej teplote (prechladnutie, chrípka, infekcie dýchacieho systému...) – ako prostriedok na podporu potenia a zmiernenie bolesti (hlavy, hrdla, uší, zubov, kĺbov),
dospelí 2-3 kapsuly každé 4 hodiny, deti 1 kapsulu každé 4 hodiny. Vhodná je kombinácia s prípravkom Garlic&Parsley (dospelí 2-4, deti 1-2 tobolky).
Nezabudnúť: zvýšiť príjem tekutiny a prísun vitamínu C (zvýšené straty potením), pomôcť imunitnému systému (ImmunAid, Virago, NONI, Ocean 21, ZenThonic).
Pri akútnych problémoch pohybového systému (reuma, artritída...), 2-3 kapsuly niekoľkokrát denne (nie viac ako 18 kapsúl za deň), výborná je kombinácia s doplnkami : Omega 3 (3x1), Pro Selenium (2x1) a Soya Superlecithín (2-3).
Pri chronických problémoch pohybového systému je vhodná kombinácia s prípravkami Power Mins (2x1), Triple Potency Lecithin (1-2), resp.Shark Aid (3x2).
Návrat na obsah