Ac Zymes - Obchody CaliVita International

Prejsť na obsah

Ac Zymes

AC-Zymes
Podporu trávenia
Prípravok obsahujúci baktérie Lactobacillus acidophilus

100 kapsúl
Množstvo na sklade: 135
22.50 €
mliečne výrobkyŽivé kultúry baktérií Lactobacillus acidophilus vám poskytnú:
 • lepšiu toleranciu mliečnych výrobkov
 • väčší odpor
 • zmiernenie príznakov alergie
 • normálne fungovanie zažívacieho systému, to znamená zdravšie črevá a žalúdok
 • zdravá pokožka bez vyrážok
25% zľavy od prvého nákupu >>
arrow

Probiotikum obsahujúci Lactobacillus acidophilus

Prípravok obsahujúci baktérie Lactobacillus acidophilus

AC Zymes je prípravok, ktorý obsahuje vysoký počet baktérií Lactobacillus acidophilus. Lb. acidophilus je mimoriadne odolná a užitočná baktéria, ktorá podporuje zdravie čreva tým, že nahrádza probiotické bunky, ktoré počas dňa miznú, a podieľa sa na činnosti imunitného systému. Pomáha chrániť normálnu bakteriálnu flóru črevného traktu a účinne podporuje zdravú činnosť tráviaceho systému.


Komu a kedy ho odporúčame?
 • Počas alebo po liečbe antibiotikami a na to, aby sa zabránilo škodlivým účinkom ďalších trvalo užívaných liekov.
 • Na doplnenie terapie hlbokých plesňových infekcií (dermatologické alebo gynekologické problémy).
 • V prípade tráviacich ťažkostí v dôsledku stresu.
 • Ako doplnkovú terapiu v prípade podráždeného žalúdka alebo hnačky.
 • Na prevenciu proti škodlivým účinkom, ktoré majú alkohol a fajčenie na črevnú flóru.
 • Vďaka svojmu obsahu vlákniny sa Acidophilus odporúča aj v prípade zápchy.

VEDELI STE, ŽE...?
Lactobacillus acidophilus môže znižovať príznaky alergie?*

POUŽITÉ ZDROJE
*Probiotics in primary prevention of atopic disease: a randomised placebocontrolled trial - Kalliomäki M. et al., Lancet. 2001 Apr 7;357(9262):1076-9., Differential effects of Lactobacillus acidophilus and Lactobacillus plantarum strainson cytokine induction in human peripheral blood mononuclear cells - Yvonne M. Vissers, FEMS Immunol Med Microbiol 59 (2010) 60–70
100 kapsúl

Dávkovanie
1 kapsula denne

Zloženie
aktívny Lactobacillus acidophilus 2 miliardy

 • I keď užívate tento produkt, v prípade hnačky je nevyhnutné dodržiavať všeobecné opatrenia (príjem dostatočného množstva tekutín)!
 • V prípade závažných chorôb žalúdka a čriev (napr. vredy alebo zápal čriev) sa pred užívaním produktu poraďte so svojím lekárom!
AC Zymes, je výrobok, ktorý obsahuje bakteriálnu mikroflóru, ktorá je nevyhnutná pre naše blaho. Pomáha udržiavať primeranú úroveň dobrých črevných baktérií v našom organizme. Existuje veľmi silná väzba medzi fungovaním hrubého čreva a naše zdravie. Zdravá črevná mikroflóra zohráva významnú úlohu. Črevnej mikroflóry môže byť narušená v dôsledku nezdravého spôsobu života, konzumácia alkoholu, škôd na životnom prostredí, niektoré lieky, antibiotickej terapie atď .. Tie viesť k množeniu (škodlivých) črevných baktérií. V dôsledku toho tráviaci a imunitný reakcie sú oslabení a ešte viac problémov s celkovú pohodu môže vzniknúť.

Je potrebné, aby sa v takýchto situáciách doplnkov, ktoré poskytujú baktérie, ako je Lactobacillus acidophilus, ktoré sú súčasťou normálnej črevnej mikroflóry.

Vysoko kvalitný výrobok - AC Zymes, poskytuje len v jednej kapsule 2 miliardy týchto priateľských baktérií. Tento produkt sa nazýva probiotiká a je to prospešné pre fungovanie nášho tela.

Lactobacillus acidophilus

Lactobacillus acidophilus je obzvlášť odolný a prospešné baktérie. To môže žiť tak dlho, ako 10 dní, viac v tráviacom systéme. Početné vedecké štúdie ukázali, že Lactobacillus acidophilus spomaľuje šírenie niektorých škodlivých mikroorganizmov predovšetkým vytvorením kyslých podmienok, ktoré sú nepriaznivé pre niektoré z patogénov, ako sú clostridiums coli baktérií alebo húb, ktoré uvoľňujú látky, ktoré majú antibiotický účinok, alebo súťaž pre potraviny s inými mikroorganizmami. Stojí za to poznamenať, že L. acidophilus zúčastňuje tiež v trávení potravy zvýšením absorpcie bielkovín, tukov a niektoré minerálne látky, ako je: meď, vápnik, železo, zinok a mangán. Majú tiež možnosť, aby niektoré vitamíny: niacín, riboflavín, vitamín B1 (tiamín), kyselinu pantoténovú, a tiež znižujú dole hladinu cholesterolu. Lactobacillus acidophilus pomáha zaistiť podporu zdravého tráviaceho systému, tým, že pomáha udržať normálnu baktérie flóru gastrointestinálneho traktu. L. acidophilus sú veľmi užitočné pri liečbe plesňových infekcií a tiež liečba pomôcť akné a kožné problémy.

Použitie AC Zymes, na dennej báze, medzi jedlami pomôže udržať dobré trávenie a zdravie čriev. Kapsule zahŕňajúce baktérie, je odolný proti žalúdočnej kyseline, a preto zaručuje vysokú kvalitu tohto produktu.

Indikácie Ac Zymes:


 • Pri liečbe antibiotikami
 • V kožných ochorení
 • V umývacích čriev (zápcha)
 • Pomáha zbaviť zápachu z úst
 • V boji proti plesňová infekcia, ničí niektoré škodlivé baktérie
 • Podporuje trávenie
 • Zjemňuje mierne žalúdočné bolesti

Dávkovanie Ac Zymes:


Dospelí
ako doplnok stravy užívať 1 kapsulu denne alebo podľa pokynov.

Pre deti
1 kapsula denne, alebo podľa návodu, na prázdny žalúdok.

POZOR!
Mali by ste sa poradiť sa s kvalifikovaným lekárom, než začnete užívať akýkoľvek doplnok.
V prípade hnačky je natoľko, aby sa Acidophilus po dobu 5-6 dní vrátiť do normálnej črevnú flóru, pričom na rozdiel od všeobecného vzorca, (veľká spotreba kvapaliny), tiež by mali byť prijaté opatrenia veľkorysé!
V prípade akejkoľvek zažívacie ťažkosti, alebo ochorenie (napr: hnačka, vredy, Crohnova choroba), vyhľadajte kvalifikovaného lekára pred užitím lieku.
Počas liečby závažných hubové infekcie (dermatologických problémov alebo gynekologické) a po ošetrení, mali by ste mať Acidophilus v dávke a dĺžke trvania predpísané lekárom.
V rámci boja proti hubovým chorobám, cesnak a aminokyseliny arginínu môže byť tiež užitočné.
Neprekračujte odporúčané denné dávky.
Potravinové doplnky nemôže nahradiť vyváženú zmiešanú stravu.
Uchovávajte mimo dosahu malých detí.
8 DÔVODOV, PREČO SI VYBRAŤ PRODUKTY CALIVITA:
  • Vďaka vynikajúcemu profesionálnemu zázemiu ponúka CaliVita už vyše dvadsať rokov svoje produkty v súlade s danými predpismi a v tej najvyššej kvalite.
  • Vždy sa snažíme používať prírodné materiály, ktoré pochádzajú z tých najlepších zdrojov.
  • V priebehu svojho vývoja sa zameriavame na využitie lepšieho vstrebávania, napr. organických látok.
  • Na naše produkty poskytujeme 100% záruku kvality.
  • Aby sme trvale zabezpečili vynikajúcu kvalitu, naše produkty sú predmetom prísneho a niekoľkonásobného overovacieho procesu.
  • Veľká väčšina našich doplnkov výživy sa vyrába vo farmaceutických podmienkach v USA.
  • Produkty sa vyrábajú podľa zásad GMP (Good Manufacturing Practice), zatiaľ čo prebieha neprestajná kontrola a tiež pravidelne rozvrhnuté previerky FDA (Food and Drug Administration). Úzko spolupracujeme s miestnymi odborníkmi, ktorí sa zaoberajú poskytovaním licencií, a tým zabezpečujeme, že naši spotrebitelia vždy dostanú produkty tej najvyššej kvality.
  • Všetky naše produkty sú v súlade s právnymi vykonávacími predpismi platnými v SR a podliehajú kontrole ministerstva zdravotníctva.

Čo sú to probiotiká

Svetová zdravotnícka organizácia definovala v roku 2001 probiotiká ako živé organizmy, ktoré pri podaní v dostatočnom množstve vyvolajú zlepšenie zdravotného stavu hostiteľa.
Už Iľja Mečnikov, nositeľ Nobelovej ceny, pred vyše 100 rokmi popísal ich význam pre zdravie a dlhovekosť človeka.
Všetci vieme, že prvotnou úlohou zažívacieho ústrojenstva je vstrebávanie a trávenie živín. Ak si uvedomíme, že v priebehu svojho života človek prijme  až niekoľko desiatok ton rôznych látok, ktoré  po vpravení do tela sú schopné vyvolať rôzne toxické, ale i zápalové,  alergické alebo až anafylaktické reakcie, navyše s možnosťou spustenia rakoviny  či porúch autoimunity, je jasné, že pre zachovanie zdravia má črevo aj inú dôležitú funkciu, ktorá  tieto škodlivé procesy dokáže eliminovať. Takúto úlohu má jeho imunologická funkcia v nadväznosti na existujúci slizničný systém. Neodmysliteľnou súčasťou primeranej funkcie tráviaceho ústrojenstva je plne zdatná slizničná bariéra.

Činnosť imunitného systému vychádza z jednoduchej ale geniálnej schopnosti rozpoznávať „vlastné“ od „nevlastného“. Všetko, čo je vlastné, je súčasne chránené a všetko, čo je nevlastné, sa odbúrava. V rámci slizničnej imunity sa však vyvinuli mechanizmy, ktoré  nevlastné štruktúry akceptujú, ba dokonca v mohutnej miere aj využívajú na prospech organizmu.
Mečnikov zistil, že v určitých oblastiach žijú ľudia dlhšie ako inde. Strava týchto ľudí obsahuje veľké množstvo kyslého mlieka a v ňom sú baktérie, ktoré nazval Lactobacillus bulgaricus. Až neskôr sa zistilo, že ešte účinnejšou baktériou je Lactobacillus acidophilus, ktorý v tráviacom trakte prežíva najmenej 10 dní.

To je typická probiotická baktéria. Kým však v 1 g bio-jogurtu je iba necelý 1 milión živých baktérií, v probiotických prípravkoch CaliVita International AC-Zymes a Acidophilus with Psyllium je ich vysoká koncentrácia - až 2 miliardy v jedinej kapsule! Výhodou probiotík vo forme výživových doplnkov je prítomnosť zaručeného množstva účinného probiotika, ktoré možno užívať aj v prípade neznášanlivosti mliečnych výrobkov.

Fyziologická mikroflóra čreva je dôležitým doplnkom, ktorý aktívne ovplyvňuje celú našu existenciu. Bráni premnoženiu choroboplodných baktérií, tvorí vitamíny, odbúrava alkohol, žlčové kyseliny... Premnoženie choroboplodných baktérií v čreve vedie často až k život ohrozujúcim stavom. K takémuto premnoženiu môže dôjsť aj po bežnej antibiotickej liečbe. Ale aj imunosupresívna liečba môže zapríčiniť premnoženie organizmov, ktoré sú inak neškodné  a tým vyvolať až sepsu. Primeraný rozvoj a udržanie zdravých črevných pomerov i funkcie celého tráviaceho ústrojenstva - a tým vlastne  celého organizmu - sú podmienené neustálou súhrou prirodzenej mikrobiálnej flóry čreva a jeho slizníc.

Lactobacillus acidophilus

Lactobacillus acidophilus sa po užití prípravku rozmnoží v tráviacom ústrojenstve, kde dočasne osídli hlavne hrubé črevo. Preto prípravky CaliVita technológiou prípravy spĺňajú aj najnáročnejšie kritériá.  To znamená, že obsahujú klinicky účinné množstvo probiotických baktérií (2 miliardy v každej tobolke) uložené v jedinečnej polysacharidovej matrici, aby sa  zachovala životaschopnosť kultúry, zabezpečila jej mimoriadna stabilita aj pri normálnej teplote a súčasne aby bola chránená pred pôsobením žalúdočnej kyseliny. Baktérie sa uvoľnia až v alkalickom prostredí tenkého čreva, priľnú k jeho sliznici a tým ho dočasne kolonizujú.

Svojou prítomnosťou znižujú priľnavosť choroboplodných organizmov (vírusov, baktérií) na slizničný povrch čreva, produkujú kyselinu mliečnu, peroxidy aj antibakteriálnu látku bakteriocín; dostávajú sa do priameho kontaktu s imunitným systémom, v ktorom svojimi imunomodulačnými účinkami stimulujú jeho nešpecifickú aj špecifickú imunitnú odpoveď. Pre ich dlhodobý efekt je podstatné, že dokážu vyvolať nešpecifickú odpoveď lymfatických buniek imunitného slizničného aj podslizničného systému čreva, čo má za výsledok potlačenie chorobných dejov nielen v čreve ale následne i v celom organizme.
V ktorých prípadoch pomáhajú nášmu  zdraviu prípravky AC-Zymes a Acidophilus with Psyllium?

Akútne hnačky detí, chronická zápcha starších ľudí, obnova črevnej mikroflóry po užívaní antibiotík, hnačky cestovateľov, vysoká hladina cholesterolu v krvi a intolerancia laktózy, onkológia, chronická vulvovaginitída, infekcia Helicobacter pylori, pooperačné komplikácie a rekonvalescencia po chirurgických výkonoch, idiopatická proctocolitída, atopická dermatitída, reumatický zápal kĺbov.
arrow

Ac Zymes - Recenzie produktov

"Cítim sa tak dobre ani napamätám"

Bola to pre mňa  výzva, keď som sa pri vyšetrení živej kvapky krvi v tmavom poli mikroskopu od  MUDr. Podhorányiovej dozvedela, že v dôsledku zlého trávenia mám v krvi záplavu lipidov. Výzva, aby som nielen dodržala odporúčania pani doktorky a začala užívať enzýmy na podporu trávenia, ale aj aby som si preštudovala všetky dostupné materiály o svojej chorobe na internete, aby som mohla informovať svoju rodinu, príbuzenstvo a priateľov o možnostiach pomôcť si v rovnakom stave, v akom som sa nachádzala ja.

Užívam striedavo doplnky výživy

AC Zymes a

Aj keby som chcela ušetriť a obmedziť užívanie prípravkov, nechcem to riskovať, pretože sa teraz cítim tak dobre, ako ani nepamätám. A tento stav už trvá skoro dva roky. Po vyšetrení živej kvapky krvi mám tak dobre “nastavené“ výživové doplnky, že začínam mať pocit "nezničiteľnosti". Chcete dôkaz? Napríklad nemávam takzvané choroby z prechladnutia.  
Teším sa však, že ešte stále sa nájde nejaký prípravok, ktorý som zatiaľ nevyskúšala, ktorý ešte nepoznám. Teraz je to napríklad Evening Primrose Oil, ktorý  až neuveriteľne zlepšil kvalitu mojej suchej pokožky.

Pán doktor Čontoš hovorí, že niekto má zdravie ako „mercedes“, iný ako „trabant“. Moje zdravie pred dvoma rokmi bolo ako ten trabant, no vďaka doplnkom výživy CaliVita som to dotiahla aspoň na tú „škodovku“. Keby som však pred mnohými rokmi mala také vedomosti o ochrane zdravia, aké mám teraz, moje zdravie by mohlo byť oveľa lepšie.

Brigita Hurajová, Košice
Pridajte komentár, ohodnoťte produkt alebo položte otázku
Zatiaľ nie sú k dispozícii žiadne recenzie.
0
0
0
0
0
arrow
Záruka najnižšej ceny
Ac Zymes
Best seller
Návrat na obsah