Acidophilus - Obchody CaliVita International

Prejsť na obsah

Acidophilus

probiotický prípravok
25% zľavy od prvého nákupu >>
Acidophilus
Podporu trávenia
Aktívne baktérie + skorocel

100 kapsúl
Množstvo na sklade: 25
28.50 €
arrow

Probiotický prípravok s vlákninou

Prípravok obsahujúci baktérie Lactobacillus acidophilus s vlákninou

Acidophilus je prípravok, ktorý obsahuje vysoký počet baktérií Lactobacillus acidophilus. Lb. acidophilus je mimoriadne odolná a užitočná baktéria, ktorá podporuje zdravie čreva tým, že nahrádza probiotické bunky, ktoré počas dňa miznú, a podieľa sa na činnosti imunitného systému. Pomáha chrániť normálnu bakteriálnu flóru črevného traktu a účinne podporuje zdravú činnosť tráviaceho systému. Náš produkt Acidophilus obsahuje aj vlákninu zo semien skorocelu (Psyllium). Táto vláknina v hrubom čreve kvasí, čo podporuje činnosť užitočných baktérií, ktoré túto časť tráviaceho systému osídľujú.


Komu a kedy ho odporúčame?
 • Počas alebo po liečbe antibiotikami a na to, aby sa zabránilo škodlivým účinkom ďalších trvalo užívaných liekov.
 • Na doplnenie terapie hlbokých plesňových infekcií (dermatologické alebo gynekologické problémy).
 • V prípade tráviacich ťažkostí v dôsledku stresu.
 • Ako doplnkovú terapiu v prípade podráždeného žalúdka alebo hnačky.
 • Na prevenciu proti škodlivým účinkom, ktoré majú alkohol a fajčenie na črevnú flóru.
 • Vďaka svojmu obsahu vlákniny sa Acidophilus odporúča aj v prípade zápchy.

Krehká rovnováha črevnej mikroflóry môže byť ľahko narušená nezdravým spôsobom života, konzumácia alkoholu, antibiotickej terapie atď .. CaliVita má AC-Zymes, a Acidophilus sú vyrobené s LB. acidophilus, ktorý je jedným z najpopulárnejších probiotických kmeňov, ktoré prispievajú k zdravému funkciu zažívacieho a imunitného systému.

Tam je veľký počet microrogansims v zažívacom trakte, ktoré sú súhrnne označované ako "črevnej flóry". Tieto "probiotické" organizmy sú absolútne nevyhnutné pre správnu funkciu hrubého čreva a zdravý tráviaci systém. Funkcie a rovnováha črevnej flóry, však, je veľmi citlivý a môže byť ľahko znížená alebo rozrušenie v dôsledku rôznych vplyvov nezdravé. Tieto vplyvy môžu zahŕňať lieky (najmä antibiotiká), spotrebu alkoholu, zlé trávenie, potravinárskych prídavných látok, znečistenie životného prostredia, účinky stresu (napr: cestovná hnačka), alebo množenie nežiadúcich alebo škodlivých črevných baktérií z dôvodu choroby, stresu, alebo so stravou.

Lactobacillus acidophilus je obzvlášť odolný a prospešné baktérie. Je možné žiť tak dlho, až 10 a viac dní v tráviacom systéme, a má tendenciu vytvoriť nepriaznivé prostredie pre rôzne škodlivé patogény, ako sú clostridiums coli baktérií alebo plesní. To môže podporovať využitie mliečnych bielkovín, aminokyselín, tukov a laktózy, a pomáha pri syntéze vitamínov B. Lactobacillus acidophilus pomáha zaistiť podporu zdravého tráviaceho systému, tým, že pomáha udržať normálnu baktérie flóru gastrointestinálneho traktu.

Psyllium je vlákno odvodené zo semien Plantago ovata. Vláknina je veľmi prospešné pre tráviaci trakt, pretože sa viaže s nestrávených odpadov v čreve a pomáha odstrániť. Rovnako, vlákno pôsobí ako špongia, pohlcujúce vodu a tým mnoho škodlivých látok, ktoré môžu byť prítomné v tráviacom trakte, ako sú toxíny, ťažké kovy, žlčových kyselín, tukov a cholesterolu. S vysokým obsahom vlákniny strava tiež pomáha chrániť zdravie kardiovaskulárneho systému.
100 kapsúl

Dávkovanie
1 kapsula denne

Zloženie
aktívny Lactobacillus acidophilus 2 miliardy
Kôra zo semien skorocelu 100 mg


Indikácie:
podporuje správnu funkciu tráviaceho traktu
Spoločný jedlo
  Mali by ste sa poradiť sa s kvalifikovaným lekárom, než začnete užívať akýkoľvek doplnok.
  Ak užívate lieky alebo iné doplnky stravy, by mal byť minimálne dvojhodinový interval medzi pričom tými, a brať Acidophilus s Psyllia
  V prípade akejkoľvek zažívacie ťažkosti, alebo ochorenie (napr: hnačka, vredy, Crohnova choroba), vyhľadajte kvalifikovaného lekára pred užitím lieku.
  Neprekračujte odporúčané denné dávky.
  Potravinové doplnky nemôže nahradiť vyváženú zmiešanú stravu.
  Uchovávajte mimo dosahu malých detí.
  5 dôvodov, prečo si vybrať produkty Calivita:
   • CaliVita ponúka už takmer 30 rokov svoje produkty v súlade s danými predpismi a v tej najvyššej kvalite.
   • Vždy sa snažíme používať prírodné materiály, ktoré pochádzajú z tých najlepších zdrojov.
   • Veľká väčšina našich doplnkov výživy sa vyrába vo farmaceutických podmienkach v USA.
   • Produkty sa vyrábajú podľa prísnych zásad cGMP, pod neustálym dohľadom  FDA (Food and Drug Administration).
   • Všetky naše produkty sú v súlade s právnymi vykonávacími predpismi platnými v SR a disponujú platnou notifikáciou na predaj doplnkov stravy.

   Čo sú to probiotiká


   Svetová zdravotnícka organizácia definovala v roku 2001 probiotiká ako živé organizmy, ktoré pri podaní v dostatočnom množstve vyvolajú zlepšenie zdravotného stavu hostiteľa.
   Už Iľja Mečnikov, nositeľ Nobelovej ceny, pred vyše 100 rokmi popísal ich význam pre zdravie a dlhovekosť človeka.
    
   Všetci vieme, že prvotnou úlohou zažívacieho ústrojenstva je vstrebávanie a trávenie živín. Ak si uvedomíme, že v priebehu svojho života človek prijme  až niekoľko desiatok ton rôznych látok, ktoré  po vpravení do tela sú schopné vyvolať rôzne toxické, ale i zápalové,  alergické alebo až anafylaktické reakcie, navyše s možnosťou spustenia rakoviny  či porúch autoimunity, je jasné, že pre zachovanie zdravia má črevo aj inú dôležitú funkciu, ktorá  tieto škodlivé procesy dokáže eliminovať. Takúto úlohu má jeho imunologická funkcia v nadväznosti na existujúci slizničný systém. Neodmysliteľnou súčasťou primeranej funkcie tráviaceho ústrojenstva je plne zdatná slizničná bariéra.
   Činnosť imunitného systému vychádza z jednoduchej ale geniálnej schopnosti rozpoznávať „vlastné“ od „nevlastného“. Všetko, čo je vlastné, je súčasne chránené a všetko, čo je nevlastné, sa odbúrava. V rámci slizničnej imunity sa však vyvinuli mechanizmy, ktoré  nevlastné štruktúry akceptujú, ba dokonca v mohutnej miere aj využívajú na prospech organizmu.
   Mečnikov zistil, že v určitých oblastiach žijú ľudia dlhšie ako inde. Strava týchto ľudí obsahuje veľké množstvo kyslého mlieka a v ňom sú baktérie, ktoré nazval Lactobacillus bulgaricus. Až neskôr sa zistilo, že ešte účinnejšou baktériou je Lactobacillus acidophilus, ktorý v tráviacom trakte prežíva najmenej 10 dní.
   To je typická probiotická baktéria. Kým však v 1 g bio-jogurtu je iba necelý 1 milión živých baktérií, v probiotických prípravkoch CaliVita International AC-Zymes a Acidophilus with Psyllium je ich vysoká koncentrácia - až 2 miliardy v jedinej kapsule! Výhodou probiotík vo forme výživových doplnkov je prítomnosť zaručeného množstva účinného probiotika, ktoré možno užívať aj v prípade neznášanlivosti mliečnych výrobkov.
   Fyziologická mikroflóra čreva je dôležitým doplnkom, ktorý aktívne ovplyvňuje celú našu existenciu. Bráni premnoženiu choroboplodných baktérií, tvorí vitamíny, odbúrava alkohol, žlčové kyseliny... Premnoženie choroboplodných baktérií v čreve vedie často až k život ohrozujúcim stavom. K takémuto premnoženiu môže dôjsť aj po bežnej antibiotickej liečbe. Ale aj imunosupresívna liečba môže zapríčiniť premnoženie organizmov, ktoré sú inak neškodné  a tým vyvolať až sepsu. Primeraný rozvoj a udržanie zdravých črevných pomerov i funkcie celého tráviaceho ústrojenstva - a tým vlastne  celého organizmu - sú podmienené neustálou súhrou prirodzenej mikrobiálnej flóry čreva a jeho slizníc.
   Lactobacillus acidophilus sa po užití prípravku rozmnoží v tráviacom ústrojenstve, kde dočasne osídli hlavne hrubé črevo. Preto prípravky CaliVita technológiou prípravy spĺňajú aj najnáročnejšie kritériá.  To znamená, že obsahujú klinicky účinné množstvo probiotických baktérií (2 miliardy v každej tobolke) uložené v jedinečnej polysacharidovej matrici, aby sa  zachovala životaschopnosť kultúry, zabezpečila jej mimoriadna stabilita aj pri normálnej teplote a súčasne aby bola chránená pred pôsobením žalúdočnej kyseliny. Baktérie sa uvoľnia až v alkalickom prostredí tenkého čreva, priľnú k jeho sliznici a tým ho dočasne kolonizujú.
   Svojou prítomnosťou znižujú priľnavosť choroboplodných organizmov (vírusov, baktérií) na slizničný povrch čreva, produkujú kyselinu mliečnu, peroxidy aj antibakteriálnu látku bakteriocín; dostávajú sa do priameho kontaktu s imunitným systémom, v ktorom svojimi imunomodulačnými účinkami stimulujú jeho nešpecifickú aj špecifickú imunitnú odpoveď. Pre ich dlhodobý efekt je podstatné, že dokážu vyvolať nešpecifickú odpoveď lymfatických buniek imunitného slizničného aj podslizničného systému čreva, čo má za výsledok potlačenie chorobných dejov nielen v čreve ale následne i v celom organizme.
   V ktorých prípadoch pomáhajú nášmu  zdraviu prípravky AC-Zymes a Acidophilus with Psyllium?
   Akútne hnačky detí, chronická zápcha starších ľudí, obnova črevnej mikroflóry po užívaní antibiotík, hnačky cestovateľov, vysoká hladina cholesterolu v krvi a intolerancia laktózy, onkológia, chronická vulvovaginitída, infekcia Helicobacter pylori, pooperačné komplikácie a rekonvalescencia po chirurgických výkonoch, idiopatická proctocolitída, atopická dermatitída, reumatický zápal kĺbov.
   arrow
   Acidophilus - Recenzie produktov
   "Cítim sa tak dobre ani napamätám"

   Bola to pre mňa  výzva, keď som sa pri vyšetrení živej kvapky krvi v tmavom poli mikroskopu od  MUDr. Podhorányiovej dozvedela, že v dôsledku zlého trávenia mám v krvi záplavu lipidov. Výzva, aby som nielen dodržala odporúčania pani doktorky a začala užívať enzýmy na podporu trávenia, ale aj aby som si preštudovala všetky dostupné materiály o svojej chorobe na internete, aby som mohla informovať svoju rodinu, príbuzenstvo a priateľov o možnostiach pomôcť si v rovnakom stave, v akom som sa nachádzala ja.

   Užívam striedavo doplnky výživy

   Digest Ease,
   Digestive Enzymes,
   AC Zymes a
   Mega B Complex.

   Aj keby som chcela ušetriť a obmedziť užívanie prípravkov, nechcem to riskovať, pretože sa teraz cítim tak dobre, ako ani nepamätám. A tento stav už trvá skoro dva roky. Po vyšetrení živej kvapky krvi mám tak dobre “nastavené“ výživové doplnky, že začínam mať pocit "nezničiteľnosti". Chcete dôkaz? Napríklad nemávam takzvané choroby z prechladnutia.  
   Teším sa však, že ešte stále sa nájde nejaký prípravok, ktorý som zatiaľ nevyskúšala, ktorý ešte nepoznám. Teraz je to napríklad Evening Primrose Oil, ktorý  až neuveriteľne zlepšil kvalitu mojej suchej pokožky.


   Pán doktor Čontoš hovorí, že niekto má zdravie ako „mercedes“, iný ako „trabant“. Moje zdravie pred dvoma rokmi bolo ako ten trabant, no vďaka doplnkom výživy CaliVita som to dotiahla aspoň na tú „škodovku“. Keby som však pred mnohými rokmi mala také vedomosti o ochrane zdravia, aké mám teraz, moje zdravie by mohlo byť oveľa lepšie.

   Brigita Hurajová, Košice

   Pridajte komentár, ohodnoťte produkt alebo položte otázku
   Zatiaľ nie sú k dispozícii žiadne recenzie.
   0
   0
   0
   0
   0
   arrow
   Záruka najnižšej ceny
   Acidophilus With Psyllium
   Návrat na obsah