C Plus - Obchody CaliVita International

Prejsť na obsah

C Plus

C Plus
Zloženie

75mg Vitamín C
100mg šípky
100mg bioflavonoidy
Tam sú niektoré situácie v živote, kedy sa môže vitamín C doplnenie bolo vhodné. C 1000 a C 500 poskytuje extra vysokej účinnosti vitamínu C, zatiaľ čo C PLUS je pre tých, ktorí dávajú prednosť zložité vzorce. V rozsahu CaliVita výrobkov, môžete nájsť veľa druhov vitamínu C, tak si vyberte tú, ktorá je najvhodnejšia pre váš vek a zdravotný stav.

Vitamín C je vo vode rozpustný vitamín. Aktivuje rad enzýmov, má dôležitú úlohu v bunkovom dýchaní, a ponúka ochranu proti stresu. Pomáha vstrebávaniu železa, spolu s kyselinou listovou a vitamín B12 stimuluje tvorbu červených krviniek. Vďaka svojej antioxidačný účinok, že podporuje zdravú funkciu odolnosť organizmu. Je tiež nevyhnutné pre fungovanie nervového systému, sa podieľa na tvorbe štruktúry spojivových tkanív, a tým pomáha zachovať integritu kože, gumy, kostí a chrupaviek. Vzhľadom k tomu, vitamín C (kyselina askorbová), patrí do skupiny vo vode rozpustných vitamínov, môže byť rýchlo vyprázdniť z tela. V up-to-date vzorcov - ako napríklad C Plus - vitamín C je doplnený biofl avonoids, ktoré podporujú jeho vstrebávanie. Tie sú často uvádzaná ako vitamín P. Ľudské telo je schopný produkovať biofl avonoids, preto sa musí užívať s jedlom. Spolu s vitamínom C, ktoré chránia a chráni vnútornú štruktúru kapilár; majú cirkulačných stimulujúce účinky. Táto skupina zlúčenín sa často používa v prípade športových úrazov i.

V prírodný vitamín C, molekuly kyseliny askorbovej sú spojené dohromady, aby vytvorili viac, chemicky zložité molekuly, pre ktoré akcie je oveľa dlhšie ako účinok jednoduchého syntetické kyseliny askorbovej.

C Plus: obsahuje šípky prášok a bioflavonoidy podporovať využitie vitamínu C, rovnako.

Indikácie:

V horúčkovitých ochoreniach sa zvyšuje dopyt po vitamínu C. C dávku vitamínu je potrebné zvýšiť, ak vezmeme do antikoncepčné tablety, kortikosteroidy, lieky proti bolesti a aspirín, ak často konzumujú alkohol a fajčí cigarety.

Dávkovanie:
1 tableta denne

POZOR!

Vitamín C je citlivý na teplo a svetlo, čo by malo byť považované za skladovanie.
Osoby s anamnézou obličkových kameňov vyhľadajte lekársku pomoc pred použitím vzorca!
Prebytok príjem bioflavonoidov môžu spôsobiť hnačku!
Neprekračujte odporúčané denné dávky.
Potravinové doplnky nemôže nahradiť vyváženú zmiešanú stravu.
Uchovávajte mimo dosahu malých detí.
Ochrana zdravia s flavonoidmi

Príroda je bohatá na polyfenoly. Sú totiž základom farbiva (pigmentu) v ovocí a bobuliach - počnúc tmavobordovou cez modrú až po bielu farbu spodnej, „špongiovej“ vrstvy šupky pomaranča. Žltú farbu ovociu a zelenine, až na niektoré výnimky ako napr. xantóny, dodávajú najmä karotenoidy.
Flavonoidy sú nejedovaté, všade sa nachádzajúce zlúčeniny rastlinného pôvodu. Pestré sfarbenie jesennej prírody je tiež dielom bioflavonoidov. Stane sa viditeľným, až keď v prírode prestane prebiehať syntéza zelenej farby – chlorofylu. Všeobecná prítomnosť (ubikvitný charakter) bioflavonoidov v rastlinnom svete podľa odborníkov dokazuje výnimočnosť ich významu. Dodávajú farbu kvetom i ovociu, čo je nesmierne dôležité z hľadiska rozmnožovania rastlín. Dokázalo sa, že určité farby lupeňov kvetov priťahujú ten najvhodnejší hmyz. Okrem toho bioflavonoidy – vďaka tomu, že sú antioxidanty, - dokážu rastliny chrániť aj pred prírodnými stresmi, akými sú napríklad ultrafialové žiarenie a ozón. Veľa bioflavonoidov má aj antibakteriálne a antimykotické účinky.
Bioflavonoidy regulujú dodávku rastlinného hormónu auxínu, ktorý zabezpečuje rozvoj a rast rastlín. Z toho hľadiska je najsilnejší účinok kvercetínu.
Flavonoidy v citrusových plodoch:
rutín, hesperidín, kvercetín
Bioflavonoidy prítomné v jemnom bielom obale citrusových plodov ochraňujú vitamín C pred poškodením oxidačnými procesmi, pomáhajú uchovať jeho biologické/biochemické účinky. Dokázalo sa, že znižujú vysoký krvný tlak a čo je zvlášť dôležité: zmierňujú rôzne druhy alergií. Napriek tomu na javisku biochémie boli členovia tejto skupiny zlúčenín dlhý čas iba štatistami. Najznámejšie bioflavonoidy – rutín, hesperidín a kvercetín – sa v prírode najčastejšie vyskytujú spolu s vitamínom C. K veľkému zvratu vo využívaní bioflavonoidov došlo až po objavení kvercetínu, známeho tiež ako vitamín P. Potom sa bioflavonoidy stali skutočnými superhviezdami.
Rôzne druhy pomarančov (Citrus Aurantium var. Dulcis; Citrus sininsis Gall), citrónov (Cirus Limonum Risso; Cirus medica var Limonum M.), mandaríniek (Citrus reticulata) aj grapefruitov (Citrus paradisi) sú bohatými zdrojmi bielych bioflavonoidov. Jemný biely obal, nachádzajúci sa pod šupkou citrusovín je bez vône a chuti, preto po ošúpaní ovocia, žiaľ, túto vrstvu obyčajne aj so šupkou odhadzujeme.
Polyfenoly môžu byť horkej, trpkej a niekedy i sladkej chuti. Majú sťahujúce, antibakteriálne a antivírusové účinky, pôsobia však ničivo aj na iných škodcov (mikróby). Polyfenoly prispievajú k typickej chuti kávy, čaju, vína, banánu, vanilky, čierneho korenia, ale aj čili papriky (kayenské korenie). Rýchle oxidujú, preto sa farba nakrájaného ovocia po čase mení na hnedú. Polyfenoly sa používajú pri spracovávaní (morení) koží zvierat a na antioxidačnú ochranu potravín.
Jedna tabletka vitamínu C Plus obsahuje 75 mg vitamínu C, 100 mg drviny zo šípok a 100 mg cenných bioflavoidov.

Návrat na obsah