SambuRex - Obchody CaliVita International

Prejsť na obsah
SambuRex
Zloženie

100mg Viatmin C
5mg Zinok
5000mg Extrakt z bazy čiernej (Sambucus nigra)
130mg Patentovaná zmes bylín
74mg Výťažok z echinacey purpurovej (Echinacea purpurea)
26mg Výťažok z organickej echinacey úzkolistej (Echinacea angustifolia)
30mg Výťažok z organického kozinca blanitého (Astragalus membranaceus)

Prídavné látky:
rastlinný glycerol (stabilizátor), USP čistená voda (objemové činidlo), kyselina citrónová (regulátor kyslosti), výťažok z malín (farbivo)
SambuRex Pack
4 x 240 ml
SambuRex – súťaž v kreslení pre deti

CaliVita vyhlasuje súťaž v kreslení pre deti vo veku 5 - 14 rokov.

Téma súťaže: Zázračný bazový kráľ. Predstavte si a nakreslite, ako prípravok z bazy čiernej SambuRex slúži ľuďom a ako im napomáha stať sa zdravšími!

Kresby v maximálnom formáte A4 môžu byť zhotovené fixkou, pastelkami, farebnými ceruzkami, vodovými farbami alebo technikou koláže.

Keď budete hotoví, požiadajte jedného z Vašich rodičov alebo dospelého príbuzného, aby Vám dal súhlas na účasť v súťaži (pozri podrobnosti v texte nižšie) a svoje kresby pošlite poštou na adresu CV PRODUCTS s.r.o., Bajzova 10, 82108 Bratislava

Písomný súhlas rodičov by mal byť napísaný rukou na zadnej strane výkresu.

Ja, podpísaný/á ... ... ... (meno) súhlasím, aby sa moje dieťa, ... ... ... (meno) zúčastnilo súťaže v kreslení pre deti organizovanej spoločnosťou CaliVita.


Dátum a podpis

Uzávierka súťaže: 31. január 2012


Najlepšie a najnápaditejšie práce vyberie porota zostavená z odborníkov CaliVita. Výhercovia budú odmenení darčekovým balíčkom na posilnenie imunity, ktorý obsahuje: 1 balenie Kids Greens, 1 balenie Lion Kids C, 1 balenie multivitamínov Lion Kids+D, 1 fľašku SambuRex a farebnú škatuľku na vitamíny.

Vyhlásení budú 3 + 3 výhercovia v dvoch kategóriách: deti vo veku 5 až 9 rokov a 10 až 14 rokov.

Dátum vyhlásenia výsledkov: 15. február 2012


Mená výhercov a vybrané kresby uverejníme na domovskej stránke CaliVita, ako aj v časopise CaliNews.


Podrobné podmienky súťaže nájdete na webovej stránke www.calivita.sk

V prípade ďalších otázok sa obráťte na miestne zastúpenie spoločnosti CaliVita!


Jeden súťažiaci môže predložiť aj viac príspevkov. Podmienkou účasti v súťaži je súhlas rodičov. Kresby nesmú porušovať autorské práva, osobnostné práva či platné predpisy! Súťažiaci berú na vedomie, že akákoľvek zodpovednosť za prípadné porušenie autorských alebo osobnostných práv súvisiaca s prípravou kresieb, prípadne ich prezentáciou na verejnosti, spočíva výhradne na súťažiacich, a to vrátane finančnej zodpovednosti vyplývajúcej z priestupku v prípade porušenia práva. Zaslaním súťažného materiálu súťažiaci automaticky súhlasí s podmienkami súťaže a zároveň vyjadruje svoj súhlas, že usporiadateľ súťaže môže jeho kresby ďalej využívať bez akýchkoľvek obmedzení či nároku súťažiaceho na finančnú odmenu. Kresby, ktoré nespĺňajú stanovené podmienky alebo porušujú právne predpisy budú zo súťaže vyradené. Výhry nie je možné vymeniť za peniaze alebo iné ocenenia. 
SambuRex je vzorec, ktorý primárne zameriava na ochranu imunitného systému; Jeho hlavnými zložkami sú baza a Echinacea, ktoré boli použité pre dlho populárne medicíne, a Astragalus ktorý sa nanáša záľubou vo východnej medicíne. Vzhľadom k svojej kvapalnej forme, môže táto špeciálna bylinnej zmesi primerané aj pre tých, ktorí z nejakého dôvodu alebo iné nepáči tabliet a kapsúl vzorcov.

Elderberry (Sambucus nigra), je jedným z bylín, ktoré boli použité pre najdlhšiu v ľudovom lekárstve. Bol to posvätný nemecký bylina. To bolo videné ako akési univerzálny liek proti všetkým druhom ochorení *, v iných oblastiach, najmä v chladnom počasí, bol použitý k posilneniu imunitného systému, proti kašľu, rovnako ako pre podporu trávenia. Bohužiaľ, v súčasnosti iba jej kvety sa používajú vo väčšine miest určených na ľudskú spotrebu, najmä v potravinárskom priemysle ako surovina sirupov, napr. Málokto vie, že jeho plody, ak sú dostatočne pripravené, je tiež vhodné na ľudskú spotrebu, pretože obsahuje niekoľko vzácnych aktívne zložky, ktoré môžu významne prispieť k zdravému fungovaniu nášho tela. Je napríklad bohaté na antioxidanty, ako sú: flavonoidy, ovocné kyseliny, rovnako ako vitamín A a C.

Ďalšou dôležitou zložkou vzorca je špeciálny bylinné zmesi, ktorá obsahuje Echinacea a Astragalus, ktorá je populárna vo východnej medicíny. Echinacea (echinacea) je jedným z najčastejšie používaných bylín na podporu imunitného systému, a je tiež vhodný pre pomoc pri zachovaní zdravia dolných močových ciest. Pochádza zo Severnej Ameriky, a bol jeden z najdôležitejších liekov indickej domorodcami. To má niekoľko známych druhov s podobnými účinkami. SambuRex obsahuje dva druhy echinacey, Echinacea purpurea a Echinacea angustifolia. Astragalus sa používa už viac ako dvetisíc rokov v čínskej medicíne, a to predovšetkým k ochrane imunitného systému, rovnako ako k posilneniu vitality a životnej energie (čchi).
Okrem bylín, sme dokončili vzorec withvitamin C a zinku, čo môže tiež prispieť k riadnemu fungovaniu imunitného systému.

Rastlinných účinných zložiek všeobecného vzorca sú prítomné v nealkoholického extrakte, tak to môže byť aplikovaný bezpečne tí, ktorí riadiť auto alebo obsluhovať stroje. Ako to je bez alkoholu, môže byť podávaný deťom, aj keď to nie je vhodné pre deti do jedného roku veku. (Pozri UPOZORNENIE nižšie). Je to príjemne ochutnávky, sladká tekutina, ktorá obsahuje pridaný cukor, umelé sladidlá ani umelé konzervačné látky.

Vedeli ste, že...?
Kozinec blanitý (Astragalus membranaceus) sa v čínskej medicíne využíva už viac ako 2000 rokov na ochranu imunitného systému a zvýšenie vitálnej energie (čchi)?

Indikácie:
zvyšuje imunitu, znižuje trvanie nachladnutia

Dávkovanie:
1 čajová lyžička (5 ml) denne, môže sa zamiešať do vody alebo jedla

UPOZORNENIE
Udržujte v chlade po otvorení.
Neodporúča sa pre tých, ktorí citlivé na Cruciferae rodine.
Nie je vhodný pre deti do 1 rokov.
SambuRex, kráľovská baza čierna

Výrobky, ktoré sú k dispozícii v predajnej sieti CaliVita, sme vyvinuli tak, aby poskytli adekvátnu pomoc pri každej z výziev života, či už ide o zvládanie stresu, životosprávy, nespavosti alebo prípravy na zimné mesiace. A práve posledná zo spomínaných požiadaviek podnietila vznik výrobku SambuRex, jedného zo zástupcov nášho produktového radu, ktorý vám môže pomôcť vyhnúť sa nepríjemnostiam sprevádzajúcim chladné ročné obdobia.

Medzi základnými ingredienciami prípravku SambuRex nájdeme čisto prírodné zložky, ktoré sú už po celé stáročia súčasťou „domácej lekárne". Avšak v prípade, že ich aplikujeme spoločne, ich účinky sa navzájom posilňujú, v dôsledku čoho dokážu prispieť k lepšiemu zdraviu ešte efektívnejšie. Tento tekutý výživový doplnok sme vyvinuli tak, aby bol vhodný na podporu organizmu celej rodiny, od najmenších až po tých najstarších. Z tohto dôvodu obsahuje nealkoholické extrakty, teda pre deti je neškodný a pre dospelých nepredstavuje žiadnu prekážku v práci. Vďaka svojej príjemnej prirodzene sladkej chuti ho deti prijímajú ľahko, navyše neobsahuje žiaden pridaný cukor, umelé sladidlá ani konzervačné látky.

Jeho hlavnou zložkou je baza čierna (Sambucus nigra), ktorá je v prípravku zastúpená v neobyčajne vysokej koncentrácii. Dávka jej obsahuje až 5000mgpreto už jedna čajová lyžička denne dokáže zvýšiť odolnosť organizmu. Bazu čiernu s obľubou používali už naši starí rodičia na liečbu prechladnutia či zmiernenie nepríjemných syndrómov bolesti hrdla. Vďaka svojim miernym močopudným a očisťujúcim účinkom môže byť veľmi užitočnou súčasťou našej „domácej lekárne". Jej blahodarné účinky potvrdila aj moderná medicína, na čo poukazujú výsledky zo záverov niekoľkých cielených štúdií.

A čo viac, baza čierna má vďaka vysokému obsahu vitamínu C schopnosť prispievať k správnemu fungovaniu imunitného systému, pričom za zmienku stojí tiež to, že jej zlúčeniny vyznačujúce sa antioxidačnými účinkami nám vo výraznej miere dokážu pomôcť pri zápase s voľnými radikálmi.

Hoci baza čierna už sama osebe je veľmi účinnou rastlinou, tento produkt sme obohatili aj o echinaceu a astralagus, aby sa vzájomne dopĺňali a synergickým posilňovaním svojich účinkov ešte väčšmi pomáhali. Echinacea (echinacea purpurová) je obľúbenou bylinou, ktorej hlavnou úlohou je prispievať k fungovaniu normálneho obranného systému. Astralagus je účinnou zložkou čínskej medicíny, ktorá sa už celé stáročia teší veľkej popularite.

Ako možno vidieť, SambuRex je komplexným prípravkom, ktorý pri zápase s nástrahami chladných ročných období začínajúcich už na jeseň prináša skutočný osoh pre celú rodinu.


Upozornenie!

Po otvorení skladujte v chlade!
Neodporúča sa pre deti do 3 rokov.
Môže sa užívať nanajvýš počas 8 týždňov!
Neodporúča sa v prípade precitlivenosti na rastliny z čeľade Cruciferae (čeľaď krížokveté), u ľudí trpiacimi autoimunitnými ochoreniami a pacientov užívajúcich imunosupresívne lieky.
Tento výživový doplnok neslúži ako náhrada pestrej vyváženej stravy či zdravého spôsobu života.
Neprekračujte odporúčanú dennú dávku!
Skladujte mimo dosahu detí!
Pred užívaním tohto produktu počas tehotenstva či dojčenia sa najskôr poraďte so svojím lekárom!

Zdroje:

Inhibičná aktivita štandardizovaného tekutého extraktu bazy čiernej voči ľudským, klinicky relevantným respiračným bakteriálnym patogénom a chrípkovým vírusom typu A a B - C. Krawitz1, M. A. Mraheil , M. Stein, BMC Doplnková a alternatívna medicína Zväzok 11. Zakay-Rones Z, Thom E, Wollan T, Wadstein J. – Randomizovaná štúdia o účinnosti a bezpečnosti perorálneho extraktu bazy čiernej pri liečbe infekcií chrípkových vírusov typu A a B Gyógynövénytár – útmutató a korszerű gyógynövény-alkalmazáshoz, Szendrei-Csupor, Medicina 2009.
Návrat na obsah