Beauty Formula - Obchody CaliVita International

Prejsť na obsah

Beauty Formula

Beauty Formula
Zloženie
2500 M.J. Vitamín A
30mg Viatmin C
5mg Vitamín B2
30mg Niacín
10mg Vitamín B6
10mcg Vitamín B12
30mg cholín
40mg kremík
10mg Zinok
2mg meď
50 mcg jód
100 mg kolagén
100mg L-metionín
77mg L-cysteín
90mg výťažok z prasličky roľnej
40mg bilynný výťažok z organickej žihľavy
Aj napriek tomu, že naše telo je schopné syntetizovať arginín, existujú určité situácie v živote, kedy jeho výroba znižuje. Jedna vec, ktorá môže vyvolať takéto zníženie, a je často skúsený a známy pre mnohých z nás je stres. Využitie arginínu sa výrazne zvýšil, pretože má niekoľko známych blahodarné účinky. To má vplyv na všeobecnú fyziologickú dilatáciu krvných ciev, ktorý je obľúbený doplnok pre športovcov robí.

Aminokyselina L-Arginín je prítomný vo väčšine zdrojov bielkovín, ako je mäso, mliečne výrobky a celé zrná. Rovnako tak je naše telo syntetizovať malé množstvo toho. Arginín plní niekoľko dôležitých funkcií pre metabolizmus. Naše telá používajú arginín k produkcii oxidu dusnatého. Oxid dusnatý má vplyv dilatácie ciev a zlepšuje prietok krvi, čo má za následok zvýšenú živín a dodávku kyslíka do buniek, a lepšie odstraňovanie odpadu. Rovnako, arginín je prekurzorom kreatínu, ktorý hrá dôležitú úlohu pri svalovej energie a výkonu. Pomáha podporovať lepšiu cirkuláciu, v kombinácii s rolou arginínu v roku syntéze proteínov, bunkové delenie a svalovou energiou, je dôvod, prečo arginínu je populárny medzi výkonnostných športovcov.

Arginín pomáha podporovať detoxikáciu tým, že pomáha k odstráneniu amoniaku z tela. Rovnako, arginín hrá dôležitú úlohu v imunitnom systéme tela, ako to upravuje činnosť týmusu, ktorý spracováva biele krvinky známe ako T-lymfocyty. Arginín tiež hrá dôležitú úlohu pri produkcii rastového hormónu a inzulínu. Naše telo je prirodzené produkcie arginínu môže byť ovplyvnená faktormi, ako je fyzické alebo psychické záťaže, zlá strava, alebo choroby.

indikácie:

doplniť arginín nedostatky vo vašej strave
Dávkovanie:

1 tabletu denne, alebo podľa pokynov.
Jedna tableta Arginine Plus obsahuje toľko L-arginín, ako 4,5 kg vlašských orechov.

POZOR!
Mali by ste sa poradiť sa s kvalifikovaným lekárom, než začnete užívať akýkoľvek doplnok.
Arginín suplementácia sa neodporúča pre diabetikov, pretože by to mohlo mať vplyv na sekréciu inzulínu.
Neprekračujte odporúčané denné dávky.
Potravinové doplnky nemôže nahradiť vyváženú zmiešanú stravu.
Uchovávajte mimo dosahu malých detí.
CaliVita ponúka riešenie

Začína sa obdobie, keď berieme do rúk katalógy cestovných kancelárií, s nadšením listujeme ich obsah a hlavou sa nám preháňa lákavá predstava leňošenia na pláži, krásne opáleného tela a pohody. Vskutku, lákavá predstava! Aby sme však takéto predstavy naplnili a aby sa naša dovolenka nestala len spomienkou na spálenú pokožku a angínu vďaka klimatizácii, bude dobré sa na to pripraviť. Spoločnosť CaliVita predstavuje akčný balíček produktov, ktoré by nám mali pomôcť prežiť lákavé letné obdobie bez zbytočných vrások.

Neoceniteľným pomocníkom pre našu pokožku, a to nielen v letnom období, je betakarotén obsiahnutý v prípravku Beta Carotene 9000 I.U. Tento prekurzor * vitamínu A funguje v našom tele najmä ako antioxidant a je neoceniteľný pri ochrane pokožky pred poškodením nadmerným opaľovaním. Pomáha tiež dosiahnuť a udržať rovnomerné opálenie. Na rozdiel od vitamínu A pri jeho predávkovaní nehrozia vážnejšie zdravotné problémy. Nadbytok tohto provitamínu môžeme pozorovať ako oranžové sfarbenie rôznej intenzity pokožky na dlaniach a chodidlách. To však po skončení príjmu zvýšených dávok betakaroténu odoznie.


O produkte Liquid C + Bioflavonoid ste sa mohli už niekoľkokrát dočítať v časopise CaliNews. Určite väčšine z vás zíde na um, prečo by sme mali užívať vitamín C práve v lete, keď je všade dosť čerstvej zeleniny a ovocia, a teda aj tohto vitamínu. Ruku na srdce: jeme dostatok ovocia a zeleniny? A koľko nám tohto vitamínu odčerpá letný stres - slniečko, cestovanie, vysoké teploty, klimatizácia, atď.? K tomu je dôležité povedať aj to, že človek a ešte niekoľko málo ďalších živočíchov si na rozdiel od rastlín a zvyšku živočíšnej ríše vitamín C nedokáže syntetizovať sám. Ak by sme takejto syntézy boli schopní sami, jednoducho by sme si jeho nedostatok bez problémov doplnili. Bohužiaľ nám to však nebolo dopriate. Vzhľadom k tomu, že vitamín C má v našom tele rad nezastupiteľných funkcií, bolo by vhodné doplniť ho pomocou potravinového doplnku aj v období dostatku zeleniny a ovocia. V letnom období nám prospeje najmä ako silný antioxidant a pomôže nám pri syntéze kolagénu, čím zabezpečí zdravie chrupaviek, kostí a spojivových tkanív. V lete viac športujeme a tento prínos bude rozhodne pozitívny. Vitamín C je tiež nevyhnutný pre udržanie zdravia tkanív, pokožky a funkčnosti imunitného systému. V produkte Liquid C + je navyše účinnosť jeho vstrebávania umocnená komplexom bioflavonoidov.


Posledným z balíčka produktov je prípravok Beauty Formula. Čo chcem zdôrazniť hneď v úvode, je, že svoj názov si plne zaslúži. Ak sa chceme na leto vyzbrojiť krásou pokožky, vlasov a nechtov, možno tak urobiť vďaka Beauty Formule. Jej vysoká účinnosť je zabezpečená najmä vďaka dobrej vyváženosti zloženia - komplexu výťažku z bylín, vitamínov, minerálov a sírnych zlúčenín. Bylinné extrakty z prasličky roľnej zabezpečia dostatočný prísun kremíka. Sušená vňať prasličky obsahuje až 6 - 8% kyseliny kremičitej. Kremík je v tomto produkte pridaný aj vo forme minerálu a tvorí jeho základ. Z biologického hľadiska patrí kremík medzi biogénne prvky, aj keď jeho obsah v tkanivách živých organizmov nie je príliš vysoký. Uvádza sa, že v tele dospelého človeka je prítomný približne 1 g kremíka, a to predovšetkým v kostiach, chrupavkách a zubnej sklovine, pre zdravý rast a vývoj ktorých je nevyhnutný. Spoločne so zinkom a jódom tvorí základ pre udržanie zdravej pokožky, nechtov a vlasov. Zinok je schopný zabrániť vzniku bielych škvŕn pod nechtami a čistí ich. Dokáže stimulovať hojenie rán a pokožky, preto je užitočný pri liečbe akné, popálenín, ekzémov, psoriázy a pomáha udržiavať zdravé vlasy a pokožku hlavy. Meď pomáha zachovať pigmentáciu vlasov i pokožky. Pružnosť pokožky jednoznačne ovplyvňuje kolagén v súčinnosti so sírnatými aminokyselinami. Vitamíny, ktoré sú súčasťou tohto produktu, sú vybrané tak, aby cielene doplnili starostlivosť o pokožku, nechty i vlasy. Výťažok zo žihľavy podporuje celkový metabolizmus, obsahuje tiež dostatok vitamínu C, vitamíny skupiny B, provitamín A a ďalšie zlúčeniny prospešné nielen pre náš zovňajšok. Z vlastnej skúsenosti môžem potvrdiť dobré účinky Beauty Formula na kvalitu pokožky. Jeho pravidelným užívaním možno docieliť aj odstránenie drobných defektov pokožky (drobné výrastky) a výrazné zosvetlenie pigmentových škvŕn.


* Zlúčenina, ktorá sa zúčastňuje na chemickej reakcii za vzniku inej zlúčeniny.


MUDr. Viera Horáková
Návrat na obsah