MagneZi B6 - Obchody CaliVita International

Prejsť na obsah

MagneZi B6

MagneZi B6
Minerály Calivita
Horčík a vitamín B6

90 tabliet
Množstvo na sklade: 114
18.50 €
stresŽiješ v neustálom ponáhľaní, vystavuješ sa stresu, trpí emočným napätím a únavou? Vzorec MagneZi B6 je to, čo potrebujete! Jeho účinné zložky podporujú správne fungovanie nervového systému a svalového systému a sú nevyhnutné pre riadny priebeh metabolických procesov. Dajú vám silu a energiu do práce!
25% zľavy od prvého nákupu >>
arrow

Najlepšie absorbovateľné horčík

Horčík a vitamín B6

MagneZi B6 obsahuje dobre známy a skvele spolupracujúci tím horčík, vitamín B6 a zinok, ktoré sme pre Vás vyvinuli v ľahko spracovateľnej forme, aby sme Vašim svalom a nervovému systému poskytli komplexnú a cielenú podporu.


Komu a kedy ho odporúčame?
 • Športovcom a osobám v intenzívnom fyzickom nasadení.
 • V prípade výraznej straty tekutín (napr. potením).
 • V prípade významného psychického tlaku, počas skúšok alebo stresu v zamestnaní.
 • Tým, ktorí majú náročný životný štýl.
 • V prípade nevyváženého zloženia stravy (malé množstvo zeleniny alebo ovocia, redukčná diéta, vegetariánstvo).
 • Tehotným a dojčiacim ženám.
 • Tým, ktorí pravidelne konzumujú alkohol.
 • Každému, kto si želá vo vyčerpávajúcich dňoch získať energiu navyše.

PRÍZNAKY NEDOSTATKU
Medzi príznaky nedostatku horčíka môžu patriť: svalové kŕče, mykanie viečok, únavnosť, nespavosť, podráždenosť, problémy so sústredením, srdcové ťažkosti.

VEDELI STE, ŽE...?
Podľa výskumov naše telo obsahuje 25 gramov horčíka a že polovica z neho sa nachádza v kostiach? V prípade nedostatku horčíka naše telo na to, aby zabezpečilo jeho potrebnú hladinu v krvi, využíva zásoby horčíka z kostí.
90 tabliet

Dávkovanie
1 tableta denne

Zloženie
horčík 100 mg
Zinok 5 mg
Vitamín B6 5 mg

 • Užívanie prípravku sa v prípade ochorenia obličiek neodporúča!
 • Vzorec sa neodporúča v prípade renálnej insuficiencie.
 • Neprekračujte odporúčané denné dávky.
 • Potravinové doplnky nemôže nahradiť vyváženú zmiešanú stravu.
 • Uchovávajte mimo dosahu malých detí.
Ste žiť hektický-rušný život, s množstvom stresu, významné duševné a / alebo fyzickej námahe? Potom vzorec MagneZi B6 je práve pre Vás! Jeho aktívne zložky podporujú riadne fungovanie nervous- a svalový systém, navyše sú nevyhnutné pre výrobné procesy látkovej výmeny a energie. Zdravie, energia a enormný pracovnej kapacity.

Horčík

Horčík je štvrtou najčastejšou prvok, ktorý sa v našom tele. K dispozícii je 25-30 mg horčíka v tele dospelého človeka, jeho približne 60% sa nachádza v kostnej štruktúry, zatiaľ čo 30% vo svalovej štruktúry. Horčík je nevyhnutný pre udržanie zdravej štruktúry kostí a zubov. To aktivuje niekoľko enzýmov, najmä tých, ktoré sa zúčastňujú výroby energetických procesov v tele. Podieľa sa na syntéze proteínov, v bežných procesoch bunkového delenia, vo vyrovnanej fungovanie nervového systému a je tiež nevyhnutné pre udržanie normálnej svalovej funkcie. Z tohto dôvodu sa môže jej najčastejšie primárna úloha byť vo funkcii svalov vo forme myasténia a spasmophilia. Okrem toho, dostatočné zásobovanie horečnatý prispieva k udržaniu normálnej krvný tlak.

Vitamín B6
Vitamín B6, ktorý vzhľadom k svojej synergii sa často používa ako "kamarát", horčíka v potravinových doplnkov, a tiež má niekoľko rolí v našom tele. Okrem toho hrá dôležitú úlohu pri proteín-tuk, carbohydrate- a metabolizmu a krvotvorby, imunitných funkcií a delenie buniek, je tiež dôležité, aby vyvážené fungovanie nervového systému.

Zinok
Zinok, ktorý je aktivátor dôležitých enzýmov, sa podieľa na prirodzenom obranný mechanizmus, okrem toho, ako antioxidant blokuje škodlivé oxidačné procesy, ktoré prebiehajú v organizme. Keďže tu nie je veľký obchodný zinku v tele, kontinuálne dopĺňanie je nutné.

MagneZi B6 Calivita

MagneZi B6 sa odporúča pre všetky vystavené zvýšenej fyzickej (športovcov a osôb vykonávajúcich inú ťažkú fyzickú prácu) alebo duševné (stres na pracovisku, pri skúškovom období) kmeňa. Vzorec môže tiež ponúknuť užitočné informácie v iných dlhší, stresujúce, hektické životných situáciách.

Vedeli ste, že...?
Jedna tableta MagneZi B6 obsahuje toľko horčíka ako 1 liter mlieka!

Indikácie
MagneziB6 je určený pre ľudí, ktorí sú vystavení nadmernej fyzickej námahe (športovci, ľudia, ktorí vykonávajú ťažkú fyzickú prácu), v období zvýšeného stresu (napr, v práci, v škole), tých, ktorí chcú, aby ich telo s energiou po vyčerpávajúci deň, starší, výživné iracionálne, únavu, kŕče lýtok.
8 DÔVODOV, PREČO SI VYBRAŤ PRODUKTY CALIVITA:
  • Vďaka vynikajúcemu profesionálnemu zázemiu ponúka CaliVita už vyše dvadsať rokov svoje produkty v súlade s danými predpismi a v tej najvyššej kvalite.
  • Vždy sa snažíme používať prírodné materiály, ktoré pochádzajú z tých najlepších zdrojov.
  • V priebehu svojho vývoja sa zameriavame na využitie lepšieho vstrebávania, napr. organických látok.
  • Na naše produkty poskytujeme 100% záruku kvality.
  • Aby sme trvale zabezpečili vynikajúcu kvalitu, naše produkty sú predmetom prísneho a niekoľkonásobného overovacieho procesu.
  • Veľká väčšina našich doplnkov výživy sa vyrába vo farmaceutických podmienkach v USA.
  • Produkty sa vyrábajú podľa zásad GMP (Good Manufacturing Practice), zatiaľ čo prebieha neprestajná kontrola a tiež pravidelne rozvrhnuté previerky FDA (Food and Drug Administration). Úzko spolupracujeme s miestnymi odborníkmi, ktorí sa zaoberajú poskytovaním licencií, a tým zabezpečujeme, že naši spotrebitelia vždy dostanú produkty tej najvyššej kvality.
  • Všetky naše produkty sú v súlade s právnymi vykonávacími predpismi platnými v SR a podliehajú kontrole ministerstva zdravotníctva.
         arrow

         Menej stresu, viac sily - MagneZi B6

          Horčík doplnený o vitamín B6 je pre väčšinu z nás dobre známou kombináciou účinných látok, ktorá je odteraz dostupná aj vo svetovej sieti CaliVita. Prípravok MagneZi B6 obsahuje ideálnu kombináciu horčíka a vitamínu B6 doplnenú navyše o zinok.

          Aby sme lepšie porozumeli vlastnostiam tohto prípravku, poďme sa najprv zoznámiť s jeho účinnými látkami:

          Horčík (magnézium) bol objavený v Anglicku na sklonku 18. storočia. V periodickej tabuľke prvkov sa radí k tzv. alkalickým zemským kovom. Jeho názov je odvodený od slova magnet, čo je však založené na omyle, keďže magnézium nemožno zmagnetizovať. Je jednou z najrozšírenejších látok, avšak v prírode ho nemožno nájsť v čistej forme, ale len v zlúčeninách. Je ôsmym najviac zastúpeným prvkom na Zemi, v našom tele je však už na štvrtom mieste. V tele dospelého človeka sa nachádza 25 - 30 gramov horčíka, z ktorých 60% je v kostiach, 40% v mäkkých tkanivách a zvyšné 1% sa nachádza v medzibunkovej hmote.

          Za normálnu hladinu sérového horčíka v krvi sa považuje množstvo medzi 0,7 - l,1 mmol/liter, čo je pomerne zaujímavé, pretože pri nedostatku horčíka jeho hladina často zostáva v rámci normálnych hodnôt, a teda laboratórne výsledky ju nemusia nevyhnutne preukázať. (Presnejší obraz o zásobovaní nášho tela horčíkom poskytuje stanovenie obsahu horčíka v červených krvinkách.)

          Horčík sa v našom tele zúčastňuje na viac než 300 biochemických reakciách. Aktivuje niekoľko druhov enzýmov, zvlášť tie, ktoré sa zúčastňujú na procesoch tvorby energie v tele. Je ďalej nevyhnutný pre zachovanie zdravej stavby kostí a zubov, zúčastňuje sa na syntéze bielkovín, je potrebný pre správne delenie buniek, vyrovnanú činnosť nervovej sústavy a tiež pre zachovanie normálnej svalovej činnosti. Dostatočný príjem horčíka pomáha zachovať normálnu rovnováhu vody v tele a zdravý krvný tlak. Preto najčastejším prvotným symptómom nedostatku horčíka je porucha svalovej činnosti vo forme svalovej únavy a náchylnosti na kŕče. Príčinou pravidelne sa vyskytujúceho nepríjemného kŕča v lýtku býva veľmi často nedostatočný príjem horčíka a keď odborný lekár túto príčinu odhalí, možno kŕč ľahko utíšiť primeraným prípravkom s obsahom horčíka.

          Pri normálnej životospráve každý deň skonzumujeme asi 300 mg horčíka, avšak z neho sa absorbuje len tretina. Horčík sa vstrebáva pozdĺž celej dĺžky čriev, tento proces však môže do značnej miery ovplyvniť zložene stravy (brzdí ho napríklad vysoký príjem vlákniny). Horčík sa vylučuje močom. Obličky výborne regulujú jeho obsah v tele, pretože ho dokážu vo veľkých množstvách absorbovať späť, a tým obmedziť jeho množstvo vylúčené v moči. Tak dokážu kompenzovať jeho nízky príjem v potrave.

          Doplniť horčík do organizmu môže byť potrebné napríklad pri jeho zníženom príjme, ktorého príčinou býva neodborne zostavená redukčná diéta, pôst, dlhodobá očistná kúra založená na výhradnom pití ovocných a zeleninových štiav alebo častá prípadne nadmerná konzumácia alkoholu. Nedostatok horčíka môže spôsobiť aj jeho znížená absorpcia, napríklad pri konzumácii stravy s vysokým obsahom vlákniny alebo v dôsledku užívania niektorých liekov (napr. diuretík). Straty horčíka sa ešte zvyšujú pri hnačke, ochoreniach sprevádzaných vracaním alebo v situáciách, keď sa veľmi potíme (pri športe, častom saunovaní, ťažkej fyzickej práci a pod.). Potreba horčíka sa zvyšuje aj v niektorých životných situáciách, napríklad pri strese, počas tehotenstva a pri už spomenutej športovej aktivite a ťažkej fyzickej práci.

          Za zmienku stojí aj chemická štruktúra horčíka, ktorá môže tiež výrazne ovplyvniť jeho vstrebávanie a zužitkovanie. MagneZi B6 obsahuje horčík vo forme citrátu s organickou väzbou, ktorá je pre telo jednou z najjednoduchšie zužitkovateľných foriem.

          Názov vitamín B6 zahŕňa až tri zlúčeniny na podobnom základe, ktoré sa môžu ľahko premeniť jedna na druhú (pyridoxín, pyridoxamín a pyridoxal). Keďže nepôsobia samostatne, ale viažu sa na enzýmy a veľmi ľahko sa premieňajú, plnia v tele mnohoraké úlohy. Zohrávajú dôležitú úlohu pri metabolizovaní bielkovín, sacharidov a tukov, krvotvorbe, imunite a delení buniek a podstatne prispievajú aj k vyrovnanému fungovaniu nervovej sústavy. Doplnky výživy často obsahujú vitamín B6 spolu s horčíkom, pretože ten mu pomáha dostať sa do buniek.

          Nedostatok vitamínu B6 spôsobený nesprávnym stravovaním sa vyskytuje zriedka, a ak sa vyskytne, jeho príčinou je charakteristicky nízky príjem bielkovín. Je potrebné poznamenať, že formy vitamínu B6 v potrave živočíšneho pôvodu sú vysoko termosenzitívne a počas varenia a vyprážania sa z nich stratí až 40%. Zvýšená potreba tohto vitamínu sa objavuje v tehotenstve a v období dojčenia, ako aj u ľudí vykonávajúcich ťažkú fyzickú prácu alebo vrcholový šport.

          MagneZi B6 okrem horčíka a vitamínu B6 obsahuje tiež zinok, ktorý je rovnako dôležitou zložkou stoviek enzýmov. Zúčastňuje sa na metabolizme bielkovín, nukleových kyselín, tukov a sacharidov, je stavebným prvkom inzulínu a niektorých hormónových receptorov a zohráva úlohu aj pri fungovaní prirodzeného obranného mechanizmu tela. Zinok má navyše i antioxidačné účinky, a teda blokuje škodlivé oxidatívne procesy v organizme. Keďže telo si nevytvára žiadne zásoby zinku, ktoré by mohlo v prípade potreby využiť, je nevyhnutný jeho pravidelný príjem.

          Uvedením prípravku MagneZi B6 na trh CaliVita vychádza v ústrety dlho očakávanej požiadavke siete. Účinné zložky prípravku pôsobia synergicky a prípravok ich obsahuje v pre telo ľahko zužitkovateľnej forme. Odporúča sa predovšetkým tým, ktorí sú vystavení zvýšenej telesnej alebo duševnej námahe, napríklad športovcom, ľuďom vykonávajúcim ťažkú fyzickú prácu, pri zvýšenom strese v škole, na pracovisku alebo iného pôvodu, a je tiež zvlášť vynikajúcou pomôckou pri jarnej únave.

          UPOZORNENIE!

          Prípravok nie je náhradou za vyváženú, pestrú stravu a zdravý životný štýl, ani za predpísanú lekársku liečbu! Ak trpíte ťažkosťami, vyhľadajte lekára!
          Prípravok sa neodporúča používať pri obličkovej nedostatočnosti!
                 arrow

                 MagneZi B6 - Recenzie produktov

                 Pridajte komentár, ohodnoťte produkt alebo položte otázku
                 Zatiaľ nie sú k dispozícii žiadne recenzie.
                 0
                 0
                 0
                 0
                 0
                 arrow
                 Záruka najnižšej ceny
                 MagneZi B6
                 Návrat na obsah