Aquarion - Zdravú vodu - Obchody CaliVita International

Prejsť na obsah

Aquarion - Zdravú vodu

Aquarion
Elektronické prístroje Calivita
water ionizer and filter
Množstvo na sklade: 4
2,449.00 €
voda z AquarionuŠpeciálne zariadenie na čistenie a ionizáciu vody, ktoré produkujú ionizované, bohaté na kyslík, bez kontaminantov ťažkých kovov a vodných toxínov. Môžeme určiť kyslosť alebo zásaditosť vody sami. Alkalická ionizovaná voda je antioxidant a vďaka alkalizačným vlastnostiam má priaznivý vplyv na naše telo.
25% zľavy od prvého nákupu >>
Aquarion 9P

najlepší ionizátor vodyAquarion a Aquarion9  sú vysoko výkonné filtrovacie prístroje, ktoré vyrábajú ionizovanú zásaditú alebo kyslú vodu bohatú na kyslík, ktorá neobsahuje ťažké kovy a jedovaté látky. Na prístrojoch si sami môžete nastaviť kyslosť alebo zásaditosť. Naša strava, veľa priemyselných aditív v potravinách aj niektoré lieky môžu vyvolať prekyslenie tela. Ionizovaná voda môže organizmus skvele alkalizovať a má tiež antioxidačné účinky. Zvoľte si prístroj prvej generácie, ktoré je obľúbené už takmer 15 rokov, alebo zdokonaleného člena tejto rady – zariadenie 2. generácie pre ešte efektívnejší výkon!

Komu a kedy ho odporúčame?

Komu a kedy odporúčame zásaditú vodu?

 • Tým, ktorí radi denne konzumujú čistú vodu bez toxických látok.
 • Tým, ktorých strava neobsahuje dostatočné množstvo zásaditých potravín.
 • V prípade tráviacich problémov alebo refluxu.
 • Na očistnú kúru.
 • Ako doplnok na ošetrenie zápalu ďasien alebo infekcie v ústach.
 • Pre ľudí, ktorí často držia prísnu diétu.

Komu a kedy odporúčame kyslú vodu?

 • Každému na ošetrenie pokožky a tváre.
 • Ako nosné kvapky, na prečistenie upchatého nosa.
 • Voda s vyšším pH sa môže používať v domácnosti na sterilizáciu povrchov bez použitia chemikálií.

Prístroj AQUARION je vysoko výkonným filtrom na výrobu ionizovanej vody bohatej na kyslík, zbavenej ťažkých kovov a toxických látok. Na prístroji si sami môžete nastaviť stupeň kyslosti alebo zásaditosti vody, pričom túto vodu môžete využiť na mnohé účely. Zásaditá (alkalická) ionizovaná voda pôsobí ako antioxidant a svojím alkalizujúcim pôsobením má na naše telo viaceré priaznivé účinky. Kyslá voda sa odporúča výlučne na vonkajšie použitie!

Voda tvorí 75 - 98 percent živého organizmu a je kľúčová pre udržanie jeho zdravia. Voda teda nie je len dôležitým stavebným materiálom tela, ale i kľúčovým faktorom veľmi citlivého systému jeho rovnováhy. Má veľa úloh: napomáha vstrebávanie výživných látok, rozpúšťa a eliminuje produkty metabolizmu, zohráva významnú úlohu pri vyrovnávaní telesnej teploty (potenie), chráni naše najdôležitejšie orgány a reguluje hladiny elektrónov a protónov v bunkách.

Prístroj produkuje ionizovanú vodu prostredníctvom niekoľkonásobnej filtrácie, odchlórovania a následnej elektrickej separácie pitnej vody z vodovodného kohútika. V priebehu elektrického rozkladu sa voda delí na zásaditý a kyslý prúd s posunutými hodnotami pH.
Väčšina potravín, potravinárskych prísad aj niektoré lieky menia pH nášho tela smerom ku kyslej oblasti. Za normálnych okolností je naše telo schopné takéto pôsobenie kompenzovať, teda má dostatočné množstvo zásaditých rezerv. Ak však telo tieto rezervy nemá, môže to naň mať z dlhodobého hľadiska nepriaznivé účinky a spôsobiť viaceré zdravotné problémy. Alkalická ionizovaná voda je výborná na odkyslenie tela a pomáha udržiavať zdravú acidobázickú rovnováhu organizmu. V alkalickej vode dominuje negatívny náboj (ión OH- sa skladá z 1 atómu kyslíka a 1 atómu vodíka), čo jej umožňuje výborne viazať voľné radikály  v našom tele, a teda má  aj vynikajúci antioxidačný účinok.
Kyslá ionizovaná voda má blahodarný vplyv na pokožku. Na nižších stupňoch kyslosti ju možno s dobrými výsledkami aplikovať na ošetrenie pokožky tela i tváre, alebo ako kvapky do nosa, kým vodu s kyslejšou pH možno využiť v domácnosti na dezinfikáciu plôch bez použitia chemikálií.
1 ks
Kyslá ionizovaná voda nie je vhodná na konzumáciu, keďže negatívne nabité látky – napr. ióny chlóru, dusitanov, dusičnanov atď. – sa usadzujú na kladne nabitej elektróde (t.j. na strane kyslej vody). Tieto záporne nabité ióny sú pre telo škodlivé.

Zužitkovanie ionizovanej vody v organizme je unikátne. Molekuly vody vytvárajú zhluky, pričom v normálnej vode je jeden zhluk tvorený 12 - 18 molekulami vody. Naproti tomu, zhluky ionizovanej vody tvorí len 6 molekúl. Takýto „menší rozmer“ zhluku umožňuje vode ľahšie sa dostať do buniek. Zhluková štruktúra  sa mení počas ionizácie, vďaka čomu sa hydratačná schopnosť vody môže zvýšiť až šesťnásobne.
Je dôležité, aby sme pitnú kúru s alkalickou vodou aplikovali vždy postupne! Počas 4 – 7 dní používame vodu s najnižším stupňom alkalickosti, potom postupne môžeme prejsť na alkalickejšie stupne.

Počas používania ionizovanej vody sa vytvára prostredie plné negatívnych iónov podobné morskému pobrežiu alebo vodopádu, ktoré sú známe svojimi blahodarnými účinkami na organizmus. Náš prirodzený obranný systém sa aktivuje a posilňuje, a tak ťažšie ochorieme, alebo sa náš súčasný stav zlepší do najvyššej možnej miery.

Aquarion Calivita

Prístroj Aquarion: moderná a spoľahlivá cesta k vášmu zdraviu

Krištáľovo čistá voda

Časy, keď sme mohli s pokojným svedomím piť vodu zo studničky alebo horského potôčika, sú už dávno preč. O krištáľovej studienke zo slovenských ľudových rozprávok sa nám dnes môže už len snívať. Veľa studničiek vyschlo, ďalšie sú znečistené, a škodliviny, ktoré sú produktom rozvinutej ľudskej spoločnosti, bohužiaľ, prenikajú aj do spodných vôd. Niektoré nebezpečné látky sa tak napriek všetkým možným opatreniam môžu niekedy dostať aj do vody z vodovodu. I keď sú ich množstvá veľmi nízke až zanedbateľné, k tejto skutočnosti by sme nemali zostať celkom ľahostajní. Ale dá sa vôbec zabezpečiť, aby sa do nášho tela nedostali žiadne škodliviny? Môžeme ešte piť kvalitnú, úplne čistú a zdravú vodu:

Aqua znamená voda

Odpoveď, ktorú na túto otázku dáva CaliVita, znie celkom jednoznačne: ÁNO. Riešenie, ktoré ponúka, je ekologické, užívateľsky príjemné, spoľahlivé, moderné, a predovšetkým zdravé. Názov prístroja Aquarion nebol zvolený náhodou. Aqua znamená po latinsky voda. Toto slovo používali už starí Rimania, ktorí vodu vôbec nebrali na ľahkú váhu. Práve oni pochopili nesmierny význam, ktorý má táto životodarná tekutina pre človeka, a uvedomili si, že rovnako je dôležitá aj jej kvalita. Ešte dnes môžeme obdivovať zvyšky rímskych akvaduktov, nadzemných vodovodov, ktoré v staroveku privádzali kvalitnú vodu do miest.

A podobne, ako akvadukty v Rímskej ríši, aj Aquarion je cestou, ako možno získať kvalitnú vodu. Na rozdiel od masívnych starovekých stavieb je však cenovo prístupný, a preto si ho môže zaobstarať každý, komu nie je jeho zdravie ľahostajné.

Čistenie a ionizácia

Aquarion vodu dôkladne vyčistí. Viacnásobné filtrovanie nielenže odstráni jedovaté nečistoty, ale špeciálny vnútorný filter bráni prieniku baktérií a vírusov. Výsledný produkt – voda nasýtená kyslíkom – preventívne pomáha chrániť zdravie a je užitočná pre všetkých. Určite by ju mali piť športovci a tí, ktorí sa športu venujú rekreačne alebo manuálne pracujú.

Ďalšou výhodou Aquarionu je aj to, že vodu dokáže ionizovať. Počas procesu ionizácie sa voda pretvára, pričom sa zmenšuje veľkosť klastrov zo zvyčajných 12 – 18 molekúl na 6. Preto sa dosahuje lepšia hydratácia a oveľa hlbší prienik vody do tela. Zásaditú a kyslú vodu možno využívať aj inak. Kyslú ionizovanú vodu by sme mali aplikovať iba zvonka, napr. na čistenie pleti, hojenie rán, či na podráždenia (napr. nosa). Vhodná je tiež na upratovanie domácnosti (dezinfikuje bez toho, aby sme museli používať chemické prostriedky). Zásaditú vodu (na rozdiel od kyslej)  môžeme piť a využívať jej prospešný vplyv na náš organizmus.

Boj proti prekysleniu

V súčasnosti je organizmus mnohých ľudí prekyslený a to môže viesť k celému radu zdravotných ťažkostí. Dôvodom je predovšetkým konzumácia potravín vytvárajúcich kyslé prostredie, ako sú živočíšne bielkoviny, mliečne výrobky a potraviny z bielej múky. Jedným zo spôsobov, ako sa dá táto situácia zmeniť, je úprava jedálneho lístka, ďalšou možnosťou je pitie zásaditej vody vyrábanej prístrojom Aquarion.

Najvhodnejšou je však kombinácia oboch spôsobov.

Ionizovaná zásaditá voda je okrem toho, že účinne alkalizuje, aj skvelým antioxidantom, pretože jej hydroxylová skupina (OH) neutralizuje  oxidačný účinok voľných radikálov. Zásaditá voda prospieva nášmu zdraviu aj preto, že je bohatá na minerály vrátane vápnika. S jej konzumáciou však treba začínať pomaly, aby si na ňu telo zvyklo a dodržiavať pritom všetky odporúčania výrobcu.

Prečo piť ionizovanú alkalickú vodu?

O tom, že piť treba, nemá väčšina ľudí žiadne teoretické pochybnosti. V praxi však situácia vypadá viac, než žalostne. Napriek tomu, že sa všeobecne vie, že dospelý zdravý človek by mal denne vypiť aspoň 2,5 – 3 litre tekutín, najlepšie vo forme kvalitnej čistej vody, často sa stretávame s tým, že ľudia toto základné pravidlo nedodržujú. Na vlastnú škodu, lebo všetky biologické a fyziologické  procesy, ktoré sa v organizme odohrávajú, kvalitnú čistú vodu potrebujú. Nenadarmo sa hovorí, že voda je život!

Môžeme však citovať aj známeho Louisa Pasteura, ktorý sa k problému vyjadril z opačného  konca, keď vyhlásil: „90 % svojich chorôb si vypijeme!“

Je to jasné, ak zvážime, že bez vody viazne transport živín v medzibunkovom priestore a na druhej strane nepotrebné, často škodlivé produkty látkovej premeny sa hromadia v bunkách a v priestore medzi nimi, lebo poriadne nefunguje ani transport od buniek. Keďže väčšina z týchto produktov látkovej premeny je kyslej povahy - práve preto sú také škodlivé - starnutie organizmu môžeme chápať ako prekyslenie organizmu. Samozrejme, aj tu platí staré rímske „miesto najmenšieho odporu“, a tak prekyslenie organizmu sa začína prejavovať u každého trochu inak.

Najčastejšie sú to tráviace problémy, od rôznych pocitov zažívacieho nekomfortu, až po časté stavy plynatosti a hnačkovité stolice. Ale nemálo ľudí na prekyslenie doplatí postupne sa zhoršujúcimi poruchami kĺbov a kostí s následnými nepríjemnosťami pri pohybe, ako sú opuchy v rôznych formách a rozmeroch či bolesti. Prekyslenie organizmu sa zvykne pravidelne prejavovať aj rôznymi kožnými problémami, vyrážkami, degeneratívnymi ložiskami, vysušením a postupnou zmenou farby. Ruka v ruke s telesnými zmenami sa objavujú a rozvíjajú aj zmeny v oblasti psychiky, ako je nesústredenosť, nespoľahlivosť pamäti, zvýšená únava, ospalosť počas dňa, prípadne poruchy spánku v noci. A skôr či neskôr sa takýto človek stane pre svoje okolie nápadným aj pre iné veci. Len si všimnite, koľko ľudí vo Vašom okolí má kyslý dych alebo nepríjemný kyslý pot...

Pravidelné pitie ionizovanej alkalickej vody čistí celé telo, detoxikuje a alkalizuje. Už po vypití 2 pohárov na lačno – pomaly, po hltoch – sa zlepší pocit duševného komfortu a po pravidelnom každodennom pití sa zlepší aj psychická výkonnosť.

Zlepšenie tráviacich problémov si väčšinou vyžaduje trochu viac času, približne  7 - 10 dní a je tým markantnejšie, čím zásadovejšie sme schopní presadzovať v našom každodennom

stravovaní pravidlá výživy podľa krvných skupín.

Sviežosť dychu, ústup nepríjemnej potivosti, vyčistenie kože a zlepšenie pohyblivosti potom vnímame ako zaslúžený bonus, ako vďačnú odmenu nášho organizmu za našu starostlivosť o svoje zdravie, v ktorom mal správny pitný režim vždy dôležitý význam, ale kde, ako sa ukazuje pre budúcnosť, bude mať kľúčový význam pravidelné pitie ionizovanej alkalickej vody.

Detoxikácia organizmu

Už dávni mudrci, tibetskí aj egyptskí liečitelia vedeli, že ak si chceme zachovať zdravie, musíme ho udržiavať v ideálnom stave. Len hŕstka ľudí však skutočne vie, akú úlohu v udržaní si pevného a stabilného zdravia zohráva detoxikácia, t.j. vnútorná očista.

Detoxikácia organizmu je nikdy nekončiacim procesom, cestou za ideálom.  Možno ju vykonávať prakticky v každom veku - či  u najmenších detí alebo  u  seniorov. Pre človeka ako takého je ideálne začať očistu aspoň 6 mesiacov pred otehotnením, skôr než je človek počatý v tele matky. Veľmi účinné a výhodné je vykonať preventívnu očistu na jar a na jeseň.
Počas sviatočných dní striedame jedlá častejšie ako po iné dni v roku, navyše konzumujeme toho viac. Ak nie ste spokojní s tým, ako Váš organizmus zvládol ten príval potravín, možno Vám prospeje „Detoxikácia organizmu“.
CaliVita ponúka na detoxikáciu  náplasti Detox Patch, ktoré majú prirodzenú schopnosť odstrániť z organizmu škodlivé látky.  Stimulovaním chodidiel  navyše Detox Patch podporuje detoxikačnú a samoliečiacu schopnosť organizmu v súlade s princípmi východnej  reflexológie. Detoxikačná náplasť ponúka jednoduché, jemné a prirodzené prečistenie organizmu.

Juka je večne zelená rastlina pochádzajúca z amerického kontinentu. Výťažok zo stopiek  tejto rastliny vplýva na ľudský organizmus niekoľkými spôsobmi,  najdôležitejšie však je, že urýchľovaním metabolizmu urýchľuje aj vylučovanie škodlivých a jedovatých látok,   čím organizmus prečisťuje. Okrem toho podporuje lepšie vstrebávanie výživných látok, zlepšuje  trávenie, zosilňuje a reguluje proces vylučovania a podporuje liečbu črevných problémov (črevný katar). Môže sa tiež aplikovať v prípade zápalových  procesov vrátane zápalu kĺbov (artritídy). Niekoľkotýždňová kúra  jukou omladí celý organizmus, zlepší fyzickú aj psychickú rovnováhu a zabezpečí celkový pocit pohody.

Výživový doplnok Liquid Chlorophyll, distribuovaný CaliVitou  International, obsahuje chlorofylín, ktorý tiež zohráva významnú úlohu pri vnútornej detoxikácii organizmu.  Má neobyčajne silné alkalizujúce účinky na tráviaci systém, čo je zvlášť dôležité najmä v dnešnej dobe.

Ak konzumujeme nadmerné množstvo bielkovín a sladkostí, do organizmu sa dostávajú fosfáty a chloridy, z nich sa tvoria kyseliny a tie sa hromadia  v organizme.
Na organizmu je výborná alkalická ionizovaná voda, ktorá mu pomáha udržiavať zdravú acidobázickú rovnováhu. Alkalickú ionizovanú vodu získame  pomocou prístroja Aquarion.  Je to vysoko výkonný filter na výrobu ionizovanej sterilnej vody bohatej na kyslík, zbavenej ťažkých kovov a toxických látok, aktivovanej a so schopnosťou viazať voľné radikály. Pitím zásaditej vody môžeme úspešne bojovať proti prekysleniu nášho organizmu a vonkajším používaním kyslej vody dokážeme popri starostlivosti o pokožku podporiť aj liečbu mnohých  chorôb. Okrem vhodnej ionizácie je dôležité aj to, že prístroj vyrába pitnú vodu bohatú na kyslík, čo rovnako prispieva k udržaniu nášho dlhodobého zdravia alebo jeho prinavráteniu.

Krása a vnútorná čistota tela spolu súvisia. Pravidelne sa sprchujeme, umývame si zuby a vlasy, ale udržujeme si čistotu tela aj zvnútra? V dnešnom modernom, toxickými látkami zanesenom svete je stále väčšia pravdepodobnosť, že aj náš organizmus potrebuje rovnako pravidelnú očistu. Vždy je preto ten správny čas na detoxikáciu.

Aquarion - Najčastejšie kladené otázky

Aquarion - Najčastejšie kladené otázky

Koľko času zaberie výdaj 1 l vody?

Menej ako minútu (približne 40 - 45 sekúnd).

Ako často treba meniť filter?


Pri normálnej kvalite vody a riadnom používaní je v prípade priemernej štvorčlennej rodiny  výmena filtra potrebná asi po 6 mesiacoch. Počas používania prístroj priebežne premeriava  množstvo pretekajúcej vody a po dosiahnutí 4000 litrov sám signalizuje potrebu výmeny filtra.

Upozornenie: Ak sa počas používania konzistencia alebo vôňa vody zmení, filter treba vymeniť okamžite  – bez ohľadu na množstvo dovtedy pretečenej vody.

Čas použiteľnosti filtra sa v závislosti od kvality vody môže skrátiť!

Na zapojenie prístroja je potrebný inštalatér ?

Pri bežnej inštalácii prístroja nie je potrebný  inštalatér. Ak by ste však chceli prístroj nainštalovať pod kuchynský drez alebo namontovať pod atypický drez, v každom prípade sa obráťte na odborníka.

Sú potrebné nejaké dodatočné súčiastky?

V prípade inštalácie odlišnej od odporúčaného spôsobu, napríklad pri pripojení k neštandardnému prívodu vody (drezovej batérii) môže byť potrebný adaptér, ktorý dokáže odborne namontovať  iba inštalatér. V prípade takéhoto typu inštalácie za prípadné škody spôsobené nesprávnou inštaláciou prístroja  firma nepreberá zodpovednosť!

Dá sa nastaviť pH vody?

Áno, dá. K dispozícii je 9 stupňov: 4  pre nastavenie kyslosti a 4 pre nastavenie zásaditej vody.  V móde  „0” sa dá vyrobiť len tzv. očistená („Purified”), ale nie ionizovaná voda.

V prístroji existuje aj tzv. funkcia jemného dolaďovania (regulovania), pomocou ktorej sa  prístroj dá nastaviť ešte presnejšie podľa kvality vody z vodovodu alebo  hodnoty jej pH.

Dá sa s takouto vodou variť?

Áno, so zásaditou a očistenou (Purified) vodou sa prirodzene variť dá. Kyslú ionizovanú vodu však na varenie nepoužívajte!

Existuje nejaký limit  množstva používania takejto vody?

Ionizovanú vodu  možno  konzumovať v množstve zodpovedajúcom používaniu normálnej pitnej vody, teda nie je  potrebné užívať jej ani  viac, ani menej. Týka sa to aj ďalšieho využitia ionizovanej vody (napr.  varenie), kde ju môžeme tiež používať v rovnakom množstve ako neionizovanú vodu.

V každom prípade odporúčame konzumovať zdraviu prospešné denné množstvo tekutín (2 - 3 litre a v horúčavách, pri športovaní alebo  hnačkových stavoch aj vyššie množstvo).

Kam sa dostanú znečistenia zachytené vo filtri ?

Zostávajú vo filtri, preto ho treba pravidelne vymieňať.

Dá sa prístroj použiť  na  filtrovanie vody zo studne?

Dá, ale NEODPORÚČA SA TO! Ak by ste predsalen chceli  prístroj použiť na  filtrovanie vody zo studne, v každom prípade si vodu nechajte preveriť  oprávnenou inštitúciou (Úrad verejného zdravotníctva).

Na čo sa dá použiť PURIFIED (očistená) voda?

Purified, čiže očistenú vodu môžu používať aj deti a možno ju tiež bezpečne použiť  napr. na prípravu  potravy pre dojčatá .

Na zapíjanie liekov však VŽDY používajte  očistenú vodu, nikdy  NIE ionizovanú vodu!

Môže mať negatívny vplyv „priveľká zásaditosť” organizmu?

Pri používaní normálneho množstva zásaditej vody (2 - 2,5 l denne) nehrozí  jej žiadny   nepriaznivý vplyv.

Môžu piť zásaditú vodu aj dojčatá a deti?

Pre dojčatá a malé deti je najvhodnejšia očistená (”Purified”) voda, ktorá má na ich organizmus najlepší vplyv.

Čo sa stane, ak sa do prístroja dostane horúca voda?

Používanie horúcej vody poškodzuje filter aj prístroj, preto  jej používanie je v prístroji ZAKÁZANÉ!

Na čo slúži predfilter a  ako sa čistí?

Predfilter slúži na zachytenie väčších mechanických nečistôt. V prípade potreby  ho treba vybrať a  prepláchnuť  čistou vodou, prípadne treba z neho najskôr odstrániť  zachytené nečistoty.

Na čo slúži vynulovanie ukazovateľa pri výmene filtra?

Vynulovanie  ukazovateľa množstva pretečenej vody je nevyhnutné preto, lebo táto informácia ukazuje, kedy treba filter opäť vymeniť.

Existuje nejaká veková hranica na užívanie vody \alkaline\? Od akého veku a dokedy  ju možno piť?

Používanie zásaditej vody sa odporúča pre  kohokoľvek od 6 rokov a horná veková hranica určená nie je.

Má nejaké  vedľajšie účinky?

Pri postupnom prispôsobovaní organizmu takáto voda NEMÁ vedľajšie účinky. Tým, ktorí  trpia chronickým ochorením,  sa však odporúča vyžiadať si odbornú radu od svojho ošetrujúceho lekára.

Možno použiť kyslú vodu na kúpanie novorodencov?

Kúpanie novorodencov v kyslej vode je zakázané!

Aquarion - Recenzie produktov

Prečo je dôležité piť vodu

Aquarion 1. časť

Voda je nevyhnutnou súčasťou živej hmoty. Tvorí väčšiu či menšiu časť všetkých telesných tkanív – pevných i tekutých. Čím je organizmus mladší, tím viac vody obsahuje. S  postupujúcim vekom však jej množstvo v tele človeka klesá: v embryonálnom veku je to  95%, v dojčenskom 74% ale v dospelosti už iba 65 - 70%.

Podiel vody v jednotlivých orgánoch ľudského tela je rozdielny. Najmenej jej je v zubnej sklovine - 1%.  V tele však máme orgán, ktorý takmer celý pozostáva z vody. Je to priehľadná huspeninovitá hmota sklovec, ktorý vypĺňa dutinu oka za šošovkou. Až z 99% ho tvorí voda.  Percentuálny podiel vody v niektorých ďalších orgánoch: mozog - 78%, srdce - 77%,  pečeň - 84%, svaly - 70% atď.

Množstvo vody vo vnútri organizmu je rozptýlené v troch významných  riečiskách: obehovom, vnútrobunkovom a medzibunkovom.

Voda v organizme má množstvo významných úloh:

 • podporuje vstrebávanie živín,
 • dopravuje živiny k bunkám,
 • riedi a odstraňuje odpadové látky z metabolických procesov,
 • reguluje hladinu elektrónov a protónov v bunkách,
 • odparovaním potu sa zúčastňuje na regulácii telesnej teploty,
 • stará sa o pružnosť kĺbov,
 • je významnou súčasťou pružného obalu, ktorý chráni naše najdôležitejšie orgány, atď.

Aj preto je z hľadiska zdravia veľmi dôležité nielen množstvo vypitej vody, ale aj jej kvalita. Denne by sme mali vypiť minimálne 2,5 litra vody. Veď len potením strácame približne 500 ml  (pri fyzickej námahe, športe alebo v horúčavách aj viacnásobok tohto množstva!), močením ďalších 1500 ml, normálnou stolicou 150 ml (pri hnačke výrazne viac) a množstvo vody, ktorú vydychujeme vo forme vodnej pary, môže  dosiahnuť až 350 ml. Spolu je to 2500 ml, čo by sme pre zachovanie homeostázy svojho organizmu mali priebežne dopĺňať. A to sme ešte nehovorili o množstve vody potrebnej na detoxikáciu organizmu – približne 1000 ml! Čiže: ak zanedbáme pitný režim, ani odstraňovanie toxických látok z nášho tela nebude dokonalé.

Žiaľ, väčšina z nás vypije iba časť z potrebného množstva. Názor, že sa nemá piť veľa tekutín, lebo sa človek potom len potí alebo častejšie chodí na záchod, je nesprávny a škodlivý. Organizmus si priebežne potrebuje dopĺňať tekutiny – bez ohľadu na smäd. Často sa stáva, že sa napijeme až keď nás začne smädiť, ale smäd je už poplašným signálom organizmu, upozornením na riziko vážnejšej straty tekutín. Naše telo nie je schopné uskladňovať väčšie množstvo vody, aj preto sa odporúča rovnomernejšie pitie tekutín. Pri náhlom vypití veľkého množstvo vody totiž hrozí, že sa z tela vyplavia ľahko rozpustné životne dôležité minerálne látky (sodík, draslík).

Vypitá voda cirkuluje v celom organizme, sprostredkúva všetky tkanivové reakcie potrebné pre život. Ionizovaná zásaditá (alkalická) voda - na rozdiel od vody z vodovodu a minerálok - oveľa menej zaťažuje organizmus osmózou (úprava vody, pri ktorej sa z nej odstraňuje 95%  - 99% všetkých prímesí). V podstate  už minútu po vypití sa začne vstrebávať a v priebehu 30 minút sa vytvorí nutkanie na močenie. Spočiatku teda budete možno častejšie  chodiť na záchod, ale fungovanie organizmu sa čoskoro nastaví na nový režim a po jeho prečistení sa intervaly medzi jednotlivými návštevami záchodu budú predlžovať. Ionizovaná zásaditá voda má aj antioxidačné účinky a vynikajúco organizmu pomáha zvládať boj s kyslými potravinami. Nečakajte však výrazné zmeny vo svojom zdravotnom stave, ak vaša denná spotreba vody bude menšia než 2 litre. Ako sme už uviedli, človek denne stráca 2,5 litra tekutín (moč, pot, para, atď.), preto väčšina ľudí 2 litre denne dokáže poľahky vypiť.

Starajme sa o pravidelný prísun tekutín do svojho organizmu vo forme ionizovanej zásaditej vody zbavenej škodlivých látok!

Dr. József Kohán

Sabina Pálová

Skúsenosť s Aguarionom


Najdôležitejšie účinky Aguarionu na moju rodinu:

 • kvalita vody znamenala, že moje dcéry i manželka začali konečne dodržiavať pitný režim (aspoň 2 l denne),
 • manželke sa vyriešili tráviace problémy a bolesti hlavy,
 • - dcéram sa vyriešili problémy s akné,
 • - svokra si vyriešila problémy so stolicou, vysokým tlakom a obezitou,
 • - mame sa zahojila škaredá rana na nohe, ktorá hnisala dva mesiace.

Tieto malé „zázraky“ v rodine vyvolali zmenu. Viac sme si začali vážiť svoje zdravie a zaujímať sa o zdravie najbližších. Nahromadilo sa v nás viac pozitívnej energie, ktorá nám pomáha pri riešení problémov každodenného života.

Mgr., Dr. Jirí Pavlišák, Košice
Pridajte komentár, ohodnoťte produkt alebo položte otázku
Zatiaľ nie sú k dispozícii žiadne recenzie.
0
0
0
0
0
Záruka najnižšej ceny
Aquarion Calivita
Návrat na obsah