Liquid Chlorophyll - Obchody CaliVita International

Prejsť na obsah

Liquid Chlorophyll

Prípravky z liečivých rastlín
Tekutý alkalizujúci prípravok

473 ml
Množstvo na sklade: 132
54.90 €
chlorofylV súčasnosti sa zaoberáme chemickými látkami, ktoré majú negatívny vplyv na naše telo, medzi ktoré patria v potravinárskych výrobkoch, liekoch, znečistení ovzdušia alebo v dôsledku rôznych metabolických procesov. Chlorofyl ponúka prirodzenú ochranu proti nepriaznivým účinkom týchto látok!
25% zľavy od prvého nákupu >>
arrow

tekutý chlorofyl

Tekutý alkalizujúci prípravok

Chlorofyl, ktorý rastlinám prepožičiava ich zelenú farbu, je extrémne účinnou zásaditou látkou, pomocou ktorej si môžete zachovať alebo obnoviť acidobázickú rovnováhu svojho tela. Okrem toho je tiež skvelým detoxikačným prostriedkom a má aj mierne diuretické účinky, takže je nevyhnutnou súčasťou očistnej terapie.


Komu a kedy ho odporúčame?
 • Na obnovenie rovnováhy pH prekysleného organizmu.
 • Pri detoxikačnej terapii. • Na pomoc tráveniu.
 • Ako interný dezodorant v prípade nepríjemného zápachu z úst.
 • Ako pomoc pri hojení rán.
 • Na zníženie vedľajších účinkov rádioterapie a liečby cytostatikami.

VEDELI STE, ŽE...?
Podľa určitých názorov celulitída vzniká tak, že toxické látky sa hromadia v tukových tkanivách, ktoré viažu vodu? Takže prvým nevyhnutným krokom na ošetrenie celulitídy je detoxikácia!*

POUŽITÉ ZDROJE
*Kohán József Dr.: A bőr és különböző cellulitterápiák. Nutrition&Health, 2008. september
473 ml

Dávkovanie
1 čajová lyžička denne

Zloženie
Chlorofylín (ako sódno-meďnatý chlorofylín pochádzajúci z lucerny) v 5 ml 15 mg

 • Chlorofyl zatiaľ nebol vyskúšaný u tehotných a dojčiacich žien, preto by sa v období tehotenstva a dojčenia mal používať výlučne na odporúčanie lekára!
 • Ak sa podáva orálne, chlorofyl môže sfarbovať moč a stolicu do zelena a môže tiež spôsobiť zafarbenie jazyka.
 • Mali by ste sa poradiť sa s kvalifikovaným lekárom skôr, ako začnete užívať akýkoľvek doplnok.
 • Ak ste tehotná alebo dojčiaca, získať kvalifikovanú lekársku pomoc skôr, ako začnete užívať tento liek.
 • Nadmerné denný príjem chlorofylu môže spôsobiť sfarbenie jazyka a zelenkavo moču.
 • Neprekračujte odporúčané denné dávky.
 • Potravinové doplnky nemôže nahradiť vyváženú zmiešanú stravu.
 • Uchovávajte mimo dosahu malých detí.
Prakticky každá látka môže byť toxín, ktorý pôsobí dráždivo a / alebo škodlivý účinok na organizmus. To zaťažuje naše biochemické funkcie a nepriaznivo ovplyvňuje fungovanie nášho tela. Sa môžeme stretnúť s toxínmi v dôsledku nesprávnej výživy, vedľajšie účinky liekov, škody na životnom prostredí, alebo ako dôsledok niektorých metabolických procesov. Chlorofyl poskytuje prirodzenú ochranu proti týmto náhradu škody.

Chlorofyl je dobrým zdrojom vitamínov A, C, D, E, B6 a horčík. Je bohaté na antioxidanty, ktoré pomáhajú chrániť bunky pred poškodením voľnými radikálmi príčiny. Konštrukčne je podobný heme časti hemoglobínu, čím pomáha podporovať dodávky kyslíka do buniek a tkanív tela, a odstránenie oxidu uhličitého a oxidu uhoľnatého.

Štúdie ukázali, že chlorofyl môže podporovať a chrániť zdravé funkcie pečene tým, že pomáha zmierňovať zbytočnému hromadeniu toxínov, cholesterolu a triglyceridov v tejto životne dôležitý orgán. To môže tiež pomáhať pri chelátová a odstránenie ťažkých kovov, a pomáhajú stimulovať funkciu čriev. Štúdie ukázali, že pomáha znižovať telo, močové a fekálne zápach.

Indikácie:
čistenie diéta, detoxikácia, čistenie toxínov, odkyslenie
8 DÔVODOV, PREČO SI VYBRAŤ PRODUKTY CALIVITA:
  • Vďaka vynikajúcemu profesionálnemu zázemiu ponúka CaliVita už vyše dvadsať rokov svoje produkty v súlade s danými predpismi a v tej najvyššej kvalite.
  • Vždy sa snažíme používať prírodné materiály, ktoré pochádzajú z tých najlepších zdrojov.
  • V priebehu svojho vývoja sa zameriavame na využitie lepšieho vstrebávania, napr. organických látok.
  • Na naše produkty poskytujeme 100% záruku kvality.
  • Aby sme trvale zabezpečili vynikajúcu kvalitu, naše produkty sú predmetom prísneho a niekoľkonásobného overovacieho procesu.
  • Veľká väčšina našich doplnkov výživy sa vyrába vo farmaceutických podmienkach v USA.
  • Produkty sa vyrábajú podľa zásad GMP (Good Manufacturing Practice), zatiaľ čo prebieha neprestajná kontrola a tiež pravidelne rozvrhnuté previerky FDA (Food and Drug Administration). Úzko spolupracujeme s miestnymi odborníkmi, ktorí sa zaoberajú poskytovaním licencií, a tým zabezpečujeme, že naši spotrebitelia vždy dostanú produkty tej najvyššej kvality.
  • Všetky naše produkty sú v súlade s právnymi vykonávacími predpismi platnými v SR a podliehajú kontrole ministerstva zdravotníctva.
         Zelené vnútro - čisté vnútro
          . . . dosiahnete užívaním prípravku LIQUID CHLOROPHYLL

          V súčasnej dobe žijúce organizmy, vrátane človeka, sú vystavené mnohým novým a silnejším chemickým xenobiotikám (prítomným vo vzduchu, vode a bežných potravinách), fyzikálnym xenobiotikám (radiácia, jadrové reakcie), atď. Súčasne stúpa výskyt rakoviny, srdcovo -cievnych ochorení, artritídy, alergie, obezity a mnohých iných chorôb. Podobne aj široké spektrum príznakov, akými sú napr. bolesti hlavy, únava, kašeľ, tráviace problémy, alergické prejavy či precitlivelosť na vonkajšie látky - rôzne chemikálie, voňavky, syntetiká - môže byť prejavom toxicity.
          Najbežnejšie cesty vniknutia externých (vonkajších) xenobiotík do tela sú inhalácia (priemyselné znečistenie vzduchu, fajčenie), trávenie (potravinové aditíva, chemikálie vo vode, lieky), injekcie (vakcinácia), vstrebávanie (chemikálie zo syntetických výrobkov, farbivá, plastické hmoty, pesticídy, chemické hnojivá) a žiarenie (x-lúče využívané v medicíne, mobilné telefóny, monitory počítačov a televízorov, atď.). Väčšina uvedených xenobiotík môže vytvárať v organizme toxické elementy.

          Na vnútornej úrovni spôsobujú toxicitu odpadové látky, ktoré naše telo produkuje v priebehu normálnej každodennej činnosti. Biochemické, bunkové a telesné aktivity vedú k tvorbe látok, ktoré musia byť z tela odstraňované. Voľné radikály sú biochemické toxíny. Ostatné odpadové produkty vznikajú z fermentácie, zahnívania a kvasenia nestrávenej potravy, z dehydratácie (odvodnenia) a z nesprávnej výživy. Ak tieto látky nie sú z tela vylúčené, môžu blokovať normálne bunky, tkanivá a orgány a narúšať ich funkcie. Pravidelné a aktívne odstraňovanie týchto odpadových látok, čiže detoxikácia, je pre zdravie nevyhnutné.

          Vnútorná detoxikácia zahŕňa všetky procesy ktoré neutralizujú, transformujú či eliminujú odpadové látky z organizmu jedným, alebo viacerými z nasledujúcich systémov:

          • Respiračný (dýchací) – pľúca, priedušky, hrtan, prínosové a nosné dutiny
          • Tráviaci - pečeň, žlčník, črevo a celý tráviaci systém
          • Močový - obličky, močový mechúr, močová trubica
          • Kožný - potné, slinné a slzné žľazy
          • Lymfatický - lymfatické žľazy a uzliny

          Ako môžeme zabezpečiť jednoduchú a bezpečnú detoxikáciu nášmu organizmu?

          Užívaním potravinového doplnku „ Liquid Chlorophyll “

          Obsahuje chlorofylín (sodno/meďnatú soľ chlorofylu) extrahovaný z lucerny a je koncentrovaným zdrojom chlorofylu a a b.

          Chlorofyl

          Čo je to chlorofyl? Je to zelený fotosyntetický pigment, ktorý sa nachádza vo väčšine rastlín, rias a cyanobaktérií. Chlorofyl bol nazvaný aj „tekutý slnečný svit“, pretože pohlcuje energiu zo slnka. Je uložený v chloroplastoch – charakteristických organelách rastlinných buniek. Jeho názov je odvodený zo starogréckych slov: chloros = zelený a phyllon = list. Pigmenty sú chemické zlúčeniny ktoré reagujú len na niektoré vlnové dĺžky viditeľného svetla. Existujú tri základné skupiny pigmentov v svetelnej fáze fotosyntézy: chlorofyly - zelené pigmenty; karotenoidy – obvykle červené, či oranžové alebo žlté pigmenty, fykobilíny.Všetky tieto pigmenty sú chromoproteíny (pigment - proteínové komplexy), ktoré pozostávajú z proteínovej a z neproteínovej zložky.

          Spočiatku sa predpokladalo, že chlorofyl je jednoduchá látka, ale v r.1864 Stokes pomocou spektroskopie dokázal, že je to zmes. V r.1912, Willstatter a spol. dokázali, že ide o dvojzložkovú zmes: a/ v tuku rozpustný chlorofyl, b/ nerozpustný chlorofyl. Dnes vieme, že existuje niekoľko typov chlorofylu, z ktorých najvýznamnejší je chlorofyl a/. Všetky rastliny, riasy a cyanobaktérie, schopné fotosyntézy, obsahujú tento druh chlorofylu. Obsahujú ho všetky eukaryotické fotosyntetizujúce organizmy, kde je hlavnou zložkou reakčného centra, nevyhnutnou na fotosyntézu a dôležité biochemické procesy, prostredníctvom ktorých rastliny, riasy a cyanobaktérie premieňajú slnečnú energiu na chemickú energiu. Táto sa využíva na syntetické reakcie, ako je napr. tvorba cukrov či vbudovanie dusíka do aminokyselín – základného stavebného bloku syntézy proteínov. V konečnom dôsledku sú všetky živé organizmy závislé na energii získanej fotosyntézou, pre ich výživu a možnosť prežiť na planéte Zem. Fotosyntéza produkuje kyslík, ktorý tvorí veľkú časť zemskej atmosféry.

          V r. 1915, získal Dr. Richard Willstatter Nobelovu cenu za objav chemickej štruktúry chlorofylu, zloženého z atómov uhlíka, vodíka, dusíka a kyslíka, obkolesených atómami horčíka. O 15 rokov neskôr, v r. 1930, Dr. Hans Fisher získal Nobelovu cenu za zostavenie chemickej štruktúry hemoglobínu a bol prekvapený, keď zistil jej podobnosť s chlorofylom. Hemoglobín je pigment, ktorý dáva červeným krvinkám červenú farbu, práve tak ako pigment chlorofyl dáva rastlinám farbu zelenú. Keď Dr. Fisher oddelil hem od proteínovej molekuly na ktorú bol naviazaný, hlavný rozdiel medzi hemoglobínom a chlorofylom bol atóm železa, namiesto atómu horčíka v molekule chlorofylu. Horčík je riadiaci kovový ión v molekule chlorofylu a v rastlinách bohatých na horčík je cca 6% jeho celkového množstva viazaného v chlorofyle.

          Je potrebné poznamenať, že chlorofyl nie je to isté ako chlorofylín. Chlorofylín je polo-syntetická zmes sodno meďnatých solí derivovaných z chlorofylu. V priebehu syntézy chlorofylínu je atóm horčíka v strede kruhu vytesnený meďou. Na rozdiel od prírodného chlorofylu (v tuku rozpustnom), je chlorofylín rozpustný vo vode. Vedecky nie je presne známe, ako sa chlorofyl dostáva do krvného riečiska, zatiaľ čo molekula chlorofylínu je schopná „cestovať“ v organizme po výmene centrálneho horčíka za meď. Meď je, podobne ako železo, prenášač kyslíka. Skutočne, molekula chlorofylínu je takmer identická s molekulou hemu (časti hemoglobínu) v našej krvi.

          Chlorofylín
          Chlorofylín hrá dôležitú úlohu v procese vnútornej detoxikácie nášho tela, nevyhnutnej na udržanie jeho zdravia a života. Môže sa používať aj ako vnútorný dezodorant. Niekoľko štúdií potvrdilo, že užívanie chlorofylu znížilo nepríjemný pocit močového a fekálneho zápachu u pacientov s inkontinenciou (neudržanie moča a výkalov).

          Chlorofyl aj chlorofylín sú schopné vytvárať pevné molekulárne komplexy s niektorými chemickými látkami, ktoré sú rakovinotvorné, napr. polyaromatické hydrouhličitany z tabakového dymu, niektoré heterocyklické amíny nájdené v uvarenom mäse a aflatoxín –B1. Pevne naviazaný chlorofyl alebo chlorofylín na týchto potenciálnych karcinogénoch môže brániť ich vstrebávaniu z tráviaceho traktu a znižovať tak ich množstvo, ktoré sa dostane do tkanív. Chlorofylíny patria medzi najsilnejšie z doteraz známych antioxidantov. Bolo dokázané, že chlorofylíny môžu neutralizovať známe oxidanty in vitro (v pokusoch/ v skúmavke) a niekoľko štúdií na zvieracích modeloch potvrdilo, že podávanie chlorofylu znižuje oxidatívne poškodenie spôsobené chemickými karcinogénmi alebo žiarením.

          Liquid Chlorophyll z CaliVita International má silne alkalizujúci účinok v tráviacom systéme, môže byť prospešný pacientom trpiacim na reumatoidnú artritídu, pomáha odstrániť telesný pach, nepríjemný dych, zmierňuje bolesť hrdla, zlepšuje krvný obeh, upravuje “pokazený žalúdok“ a zmierňuje únavu, má silný antibakteriálny a protizápalový účinok, môže zlepšiť imunitné reakcie, optimalizuje a udržiava dobrý zdravotný stav organizmu. Medzi ďalšie významné účinky patrí schopnosť zvýšiť odolnosť buniek voči baktériám, podpora hojenia rán, pomoc pri liečbe žalúdočných vredov a posilnenie procesu vyprázdňovania.

          Nie je známa toxicita prírodného chlorofylu. Pri orálnom užívaní (ústami), môžu chlorofylíny spôsobiť zelenkasté sfarbenie moča alebo stolice, alebo žltkasté, či tmavé sfarbenie jazyka. Nie sú známe prípady predávkovania. Neodporúča sa užívať tento potravinový doplnok v priebehu tehotenstva a dojčenia.
                 arrow

                 Liquid Chlorophyll - Recenzie produktov

                 Pridajte komentár, ohodnoťte produkt alebo položte otázku
                 Zatiaľ nie sú k dispozícii žiadne recenzie.
                 0
                 0
                 0
                 0
                 0
                 arrow
                 Záruka najnižšej ceny
                 Liquid Chlorophyll
                 Návrat na obsah