Oregano Oil - Obchody CaliVita International

Prejsť na obsah

Oregano Oil

Oregano Oil
Prípravky z liečivých rastlín
Olej z oregana

30 ml
Množstvo na sklade: 12
25.90 €
oreganoOreganový olej má pozitívny vplyv na udržiavanie mikrobiálnej rovnováhy, trávenie a vstrebávanie potravy, ochranu buniek proti napadnutiu voľnými radikálmi a priaznivé účinky na aktivitu imunitného systému tela.
25% zľavy od prvého nákupu >>
arrow

koncentrovaný oreganový olej

Olej z oregana

Medzi účinné látky oleja z pamajoránu (Oregano, Origanum vulgare) patria flavonoidy, ktoré sú známe vďaka svojim skvelým antioxidačným účinkom, ako aj niekoľko užitočných prchavých látok. Jednou z nich je karvakrol, ktorý má silné antimikrobiálne účinky, a tak môže brániť reprodukcii baktérií a plesní, alebo pôsobiť preventívne proti nej.


Komu a kedy ho odporúčame?
 • V prípade bežného prechladnutia alebo pri miernych príznakoch ochorenia horných ciest dýchacích.
 • V prípade ústnej infekcie na kloktanie.
 • Vnútorne pri tráviacich problémoch.
 • Ako antioxidant na neutralizáciu škodlivých voľných radikálov, ktoré vznikajú ako vedľajší produkt metabolizmu.
 • Zvonka na ošetrenie poškodenej pokožky, poštípania hmyzom, podliatin a na prevenciu plesňovej infekcie.

VEDELI STE, ŽE...?
Pamajorán bol v starom Egypte dobre známy ako rastlina proti kašľu a v starom Grécku ho používali na liečbu zranení? V stredoveku sa používal na ochranu potravín pred fermentáciou a hnitím.
30 ml

Dávkovanie
Vnútorné odporúčané užívanie: Ako doplnok výživy 4 kvapky (približne 0,17 ml) trikrát denne s malým množstvom vody. Vonkajšie odporúčané užívanie: Aplikujte voľne trikrát denne.

Zloženie
Extrakt z listov oregana s obsahom carvacrolu 13 mg

 • Neodporúča sa pre tehotné a dojčiace ženy!
 • Buďte zvlášť opatrní, aby sa prípravok nedostal do kontaktu s očami alebo sliznicou!
 • Aplikácia vzorca nemôže nahradiť lekárske vyšetrenie alebo konzultácie! Môže byť použitý pre liečenie ochorení len so súhlasom lekára, ako doplnok všeobecného liečby!
 • To sa neodporúča počas tehotenstva a dojčenia!
 • Vyhnite sa kontaktu s očami a sliznicami (externe použitie)!
 • Neprekračujte odporúčané denné dávky.
 • Potravinové doplnky nemôže nahradiť vyváženú zmiešanú stravu.
 • Uchovávajte mimo dosahu malých detí.

Oregano

Oregano je veľmi populárny bylina, ktorá ľudia v dnešnej dobe začínajú objavovať mimo kuchyni rovnako. Starovekí ľudia vážený to nielen ako korenie.

Názov rastliny je zložený z gréckych slov Oros (horské) a ganos (požívanie), ktorý tiež sa odkazuje na skutočnosť, že pre staroveké grécke to bol symbol radosti a šťastia. Egyptský vyložene klaňali sa mu ako posvätnú rastlinu Osiris, a že tkané do korún a vencov pri rituáloch. To malo významnú úlohu v obľúbenom medicíne oboch dávnych ľudí; oni ju aplikovať zvonka i vo vnútri v nespočetných prípadoch.

Oregano obsahuje niekoľko zložiek: éterické oleje (~ 3%), ako je tymol, borneol a carvacrol, ktorý je zodpovedný za svoje vynikajúce antimikrobiálny účinok. Jeho ďalšie komponenty sú napríklad flavonoidy, ktoré sú silné antioxidanty; podporujú ochranu buniek proti voľným radikálom. Okrem toho, oregano obsahuje kyselinu rozmarínová, steroly, vitamíny A a C, rovnako ako niekoľko minerály. V porovnaní s tradičnou formy (napr byliny, sušené rastliny), sú tieto účinné látky sú prítomné v oleji oregano zahustí. Takže tento závod, okrem vlastniť silný antimikrobiálny účinok, je silný antioxidant rovnako. Okrem použitia interne, môže byť použitý pre malé modriny, bodnutie hmyzom, a zriedený ako ústna voda alebo inhaláciu.

Indikácie
podporuje trávenie, zvyšuje odolnosť, antibakteriálne

Dávkovanie
4 kvapky oleja v polievkovej lyžici vody alebo ovocnej šťavy 3 x denne

Externý navrhol využitie
Môže byť aplikované lokálne (na kožu), pre maľovanie alebo votrením, 3 krát denne. Ak dôjde k spech a / alebo podráždenie, prestaňte ho používať.
8 DÔVODOV, PREČO SI VYBRAŤ PRODUKTY CALIVITA:
  • Vďaka vynikajúcemu profesionálnemu zázemiu ponúka CaliVita už vyše dvadsať rokov svoje produkty v súlade s danými predpismi a v tej najvyššej kvalite.
  • Vždy sa snažíme používať prírodné materiály, ktoré pochádzajú z tých najlepších zdrojov.
  • V priebehu svojho vývoja sa zameriavame na využitie lepšieho vstrebávania, napr. organických látok.
  • Na naše produkty poskytujeme 100% záruku kvality.
  • Aby sme trvale zabezpečili vynikajúcu kvalitu, naše produkty sú predmetom prísneho a niekoľkonásobného overovacieho procesu.
  • Veľká väčšina našich doplnkov výživy sa vyrába vo farmaceutických podmienkach v USA.
  • Produkty sa vyrábajú podľa zásad GMP (Good Manufacturing Practice), zatiaľ čo prebieha neprestajná kontrola a tiež pravidelne rozvrhnuté previerky FDA (Food and Drug Administration). Úzko spolupracujeme s miestnymi odborníkmi, ktorí sa zaoberajú poskytovaním licencií, a tým zabezpečujeme, že naši spotrebitelia vždy dostanú produkty tej najvyššej kvality.
  • Všetky naše produkty sú v súlade s právnymi vykonávacími predpismi platnými v SR a podliehajú kontrole ministerstva zdravotníctva.

         Origanum vulgare

          Zázračný aj ličivý pamajorán

          Pamajorán záhradný, ľudovo nazývaný aj dobrá myseľ a v Stredomorí známy ako oregano (Origanum vulgare), je známy predovšetkým ako korenina, ktorá sa dáva na pizzu a hojne sa používa najmä v talianskej a gréckej kuchyni. Oregano sa však už odpradávna používalo aj v ľudovom liečiteľstve a mágii. Verilo sa, že dokáže pričarovať a zabezpečiť lásku, používalo sa v ochrannej mágii – chránilo ľudí aj zvieratá, pokiaľ sa trhalo na svätého Jána. Na ochranu domácností a záhrad sa oregano pestovalo okolo domov – podľa povier totiž odháňalo všetko zlo prichádzajúce z tohto aj neviditeľného sveta. Hippokrates a naši predkovia používali oregano pri chorobách pľúc, najmä pri dlhotrvajúcom, úpornom a suchom kašli, pri vyčerpanosti, rôznych stavoch nervovej únavy (aj pri bolestiach hlavy), pri liečbe malomocenstva a hojení rán, ale aj na podporu trávenia. Napriek tomu, že západná medicína má k dispozícii modernú vedu a techniku, sú situácie, keď príroda vôkol nás je oveľa silnejšia. A krásnym príkladom toho je práve oregano. Preto ma veľmi potešilo, že spoločnosť CaliVita prišla s novým produktom Oregano Oil.

          Základné účinné látky sú:

          Karvakrol a thymol
          ktoré majú:
          • antibakteriálne účinky (t.j. sú silnými prírodnými antibiotikami), zabraňujú rastu baktérií Pseudomonas aeruginosa, Staphylococcus aureus, Helicobacter pylori a inych;
          • antimykotické účinky, pôsobia na široké spektrum plesní, rovnako kožných ako aj orgánových;
          • antiparazitické účinky, sú veľmi účinné pri liečbe lambliózy (ochorenie vyvolané bičíkovcom Guardia lamblia).

          Borneol
          • posilňuje vnímanie, rozjasňuje myseľ;
          • má antidepresívne účinky;
          • zvyšuje libido (pohlavnú žiadostivosť).

          Kyselina rozmarínová
          • protizápalové účinky; tlmí zápaly pokožky, zápaly ústnej dutiny a pod.;
          • protiedematózne účinky, tlmí lokálne opuchy;
          • podporuje hojenie rán, stimuluje granuláciu tkaniva.

          Spôsoby užívania preparátu Oregano Oil sú veľmi rôznorodé. Možno ho aplikovať priamo zvonka na postihnuté miesta (odreniny, rezné rany, mykózy, uštipnutia hmyzom), alebo možno niekoľko jeho kvapiek pridať do šampónu, mydla, kúpeľa či na zubnú kefku. Možno ho však užívať aj vnútorne, pridaním niekoľkých kvapiek do vody, mlieka či priamo nakvapkať pod jazyk – v takom prípade však vyvolá veľkú tvorbu slín.
                 arrow

                 Calivita Oregano Oil - Recenzie produktov

                 Pridajte komentár, ohodnoťte produkt alebo položte otázku
                 Zatiaľ nie sú k dispozícii žiadne recenzie.
                 0
                 0
                 0
                 0
                 0
                 arrow
                 Záruka najnižšej ceny
                 Oregano Oil
                 Návrat na obsah