Vital A - Obchody CaliVita International

Prejsť na obsah

Vital A

Vital A
Multivitamíny Calivita
multivitamín pre krvnú skupinu a

90 tabliet
Okamžitá dostupnosť
krvný test
Doplnenie stravy konzistentnej s krvnou skupinou A

Moderné výživové doplnky, ktoré sú komplexným doplnkom stravy kompatibilnej s krvnou skupinou A
25% zľavy od prvého nákupu >>
arrow

vitamíny pre krvnú skupinu A

Krvná skupina A sa vyvinula pred 15 - 25 tisíc rokmi, keď sa rozšírilo poľnohospodárstvo. Ľudia, ktorí patria k tejto skupine, už vykazujú vegetariánske črty. Svoje telo môžu pomerne dobre zásobovať minerálmi prostredníctvom výživy, ale optimálnu činnosť svojho organizmu môžu podporiť užívaním vitamínov B12, C a E a tiež kyseliny listovej a pantoténovej. Minerály a vitamíny sú v tomto prípravku doplnené rastlinami, ako sú listy hlohu, pamajoránu a plody čučoriedky.

KOMU A KEDY HO ODPORÚČAME?
 • Na denné udržiavanie zdravých fyziologických procesov a vitality.
 • Na podporu imunitného systému.
 • Na zvýšenie odolnosti v období viróz a epidémií chrípky.
 • Na doplnenie stravovania podľa krvných skupín pre skupinu A.
 • Na podporu rekonvalescencie po chorobe.

PRÍZNAKY NEDOSTATKU
Medzi príznaky všeobecného nedostatku vitamínov môžu patriť: ľahká unaviteľnosť, vyčerpanosť, depresia, malátnosť, zníženie psychickej aj fyzickej výkonnosti, časté choroby súvisiace s nízkou odolnosťou.

VEDELI STE, ŽE...?
Medzi účinné látky pamajoránu (oregano) patria flavonoidy, ktoré sú známe svojimi skvelými antioxidačnými účinkami?
90 tabliet

Dávkovanie:
3x1 tableta denne po jedle

Zloženie
1.2mg betakarotén
10M.J. Vitamín E
60mg Vitamín C
1.4mg Vitamín B1
1.6mg Vitamín B2
2mg Vitamín B6
1mcg Vitamín B12
20mg inozitol
5mg PABA (kyselina para-amino-benzoová)
40mcg biotín
5mg kyselina pantoténová
4mg rutín
5mg hesperidínový komplex
5mg kvercetín
50mg horčík
0.5mg meď
80mcg molybdén
50mcg bór
5mg L-glutatión komplex
20mg L-cysteín
25mg Bromelaín
10mg výťažok z listov zeleného čaju
20mg čučoriedka - plody
20mg slivka - plody
50mg Oregano - listy
18mg niacín
1mg kremík
8mg Zinok
10mg list hlohu
40mcg selén
50mcg chróm
8mg železo
50mcg jód
20mg cholín
150mcg kyselina listová
4mg Komplex citrusových bioflavonoidov
1mg Mangán
5mg výťažok z koreňa zázvoru
50mg petržlenová vňať
193mg vápnik

Prídavné látky:
mikrokryštalickú celulóza (objemové činidlo), maloňan draselný (objemové činidlo), sodná soľ kroskarmelózy (protihrudkovacia látka), kyselina stearová (objemové činidlo a protihrudkovacia látka), stearan horečnatý (objemové činidlo a protihrudkovacia látka), hydroxypropylmethyl celulóza (emulgátor), oxid kremičitý (protihrudkovacia látka), propylénglykol (objemové činidlo), triacetín (zvlhčovadlo)
 • Neprekračujte odporúčané denné dávky.
 • Potravinové doplnky nemôže nahradiť vyváženú zmiešanú stravu.
 • Uchovávajte mimo dosahu malých detí.
Vital rad výrobkov je efektívny, individuálny multivitamínový vzorec s viac než 40 účinných látok. Boli zmiešaný podľa najnovších vedeckých výsledkov, ako aj ústavných vlastností a vitamín / minerálne požiadavkám jednotlivých typov krvi. Obsahujú zdravotné podporné byliny rovnako.

Nedávne vedecké štúdie ukázali, že rôzne typy v krvi môže mať trochu odlišné požiadavky na výživu pre optimálne zdravie a metabolického fungovanie. CaliVita "Vital" Rad multivitamínov je špeciálne vyvinutý na pomoc poskytnúť "šité na mieru", nutričné ​​podporu pre jednotlivé krvné skupiny. Každý člen tejto rodiny, vrátane Vital A, Vital B, Vital AB, a Vital O obsahuje veľmi komplexné spektrum najvyššej kvality vitamíny, minerály, stopové prvky, antioxidanty a prospešné byliny, pochádzajúce len z farmaceutického surovín, a mieša pod najprísnejšie FDA schválené kontroly kvality životného prostredia. Výsledkom je vynikajúca kvalita výživa formulovaný s vašou krvnou skupinou v mysli.


Krvná skupina "A"

Krvná skupina je veril k vyvinuli neskôr, než v evolúcii človeka typu O. Dovtedy muž sa usadil a stal sa rastliny. Tento typ krv, má o niečo väčší bylinožravé vlastnosti. Typu je pomerne dobre dodávaný s minerálmi a vitamínmi, ale k udržaniu odolnosti a pre optimálnu metabolickú funkciu, doplnkové železo, vitamín B12, vitamín C, kyselinu listovú, kyselinu pantoténovú, bioflavonoidy a vitamínu E môžu byť užitočné. Niektoré byliny, ako je zelený čaj, zázvor, hlohu a petržlen, môže byť prínosom aj pre typ A. Vital A obsahuje 44 aktívnych zložiek.

Vedeli ste, že...?
Vedeli ste, že medzi účinné látky pamajoránu patria flavonoidy, ktoré sú známe svojimi skvelými antioxidačnými účinkami?

Indikácie:
doplnok stravy vitamínov, minerálnych látok a iných zložiek, vhodný pre osoby s krvnou skupinou A
8 DÔVODOV, PREČO SI VYBRAŤ PRODUKTY CALIVITA:
  • Vďaka vynikajúcemu profesionálnemu zázemiu ponúka CaliVita už vyše dvadsať rokov svoje produkty v súlade s danými predpismi a v tej najvyššej kvalite.
  • Vždy sa snažíme používať prírodné materiály, ktoré pochádzajú z tých najlepších zdrojov.
  • V priebehu svojho vývoja sa zameriavame na využitie lepšieho vstrebávania, napr. organických látok.
  • Na naše produkty poskytujeme 100% záruku kvality.
  • Aby sme trvale zabezpečili vynikajúcu kvalitu, naše produkty sú predmetom prísneho a niekoľkonásobného overovacieho procesu.
  • Veľká väčšina našich doplnkov výživy sa vyrába vo farmaceutických podmienkach v USA.
  • Produkty sa vyrábajú podľa zásad GMP (Good Manufacturing Practice), zatiaľ čo prebieha neprestajná kontrola a tiež pravidelne rozvrhnuté previerky FDA (Food and Drug Administration). Úzko spolupracujeme s miestnymi odborníkmi, ktorí sa zaoberajú poskytovaním licencií, a tým zabezpečujeme, že naši spotrebitelia vždy dostanú produkty tej najvyššej kvality.
  • Všetky naše produkty sú v súlade s právnymi vykonávacími predpismi platnými v SR a podliehajú kontrole ministerstva zdravotníctva.
         O stravovaní podľa krvných skupín
          Základom stravovania podľa krvných skupín  (alebo módnejšie: diéty podľa krvných skupín)  je zistenie amerického lekára Dr. Petra J. D´Adama, že ľudia s rôznymi krvnými skupinami reagujú na tie isté druhy jedál odlišne. Vychádzajúc z tohto konštatovania  D´Adamo vypracoval komplexný systém životného štýlu, ktorý má dnes na svete veľa stúpencov.

          Objavenie troch krvných skupín -  A, B a 0 – sa viaže k menu Karla Landsteinera (1868-1943). Dva roky po jeho objave, v roku 1902, Alfredo von Castello a Adriano Sturli pripojili k jeho zisteniu štvrtú krvnú skupinu - AB.

          Krvná skupina je našou mimoriadne významnou genetickou črtou. Napríklad špeciálny systém antigénov na našich červených krvinkách obsahuje rovnako jedinečné, iba nám vlastné znaky, ako sú odtlačky prstov alebo DNA. Vývoj krvných skupín je úzko spätý s históriou ľudstva. Krvná skupina 0 je najstaršia a patrí „človekovi-lovcovi“. Vytvorenie krvnej skupiny A („agrárne typy“) sa spája s objavením spôsobu obrábania pôdy. Krvná skupina B („vyrovnané typy“) sa vytvárala počas sťahovania národov na severozápad a najmladšia krvná skupina AB („moderné typy“) vznikla zmiešaním skupín A a B. Zistilo sa, že ľudia s rovnakou krvnou skupinou viac obľubujú určité druhy jedál (v danej situácii ich lepšie tolerujú), kým iné odmietajú. Podľa D´Adama je to „prastaré poznanie“ a toto zistenie bolo významným štartovacím bodom pri tvorbe jeho systému. Pri skúmaní temperamentu ľudí rôznych krvných skupín Dr. D´Adamo konštatoval rovnaké odlišnosti ako pri ich stravovaní. Svoje poznatky spolu s odporúčaním najoptimálnejších foriem fyzických aktivít pre jednotlivé krvné skupiny zahrnul do svojho komplexného systému.

          Je známe, že medzi skonzumovanou potravou a naším organizmom sa odohráva množstvo chemických reakcií. Rovnaké chemické deje sa odohrávajú aj v našej krvi vďaka lektínom,  bielkovinovým látkam v potravinách. Lektíny niektorých jedál sú však nezlučiteľné s antigénmi našej krvi. Preto tieto jedlá sú pre nás nevhodné, naopak iné sú blahodarné, vhodné, ďalšie zasa neutrálne. Konzumácia vhodných potravín môže organizmus podporiť pri lepšom zužitkovaní výživných látok, zaváži pri redukčnej diéte a môže nám významne pomôcť aj pri udržaní svojej ideálnej hmotnosti. Je však dôležité zdôrazniť, že stravovanie podľa krvných skupín je predovšetkým komplexným systémom životného štýlu a NIE metódou chudnutia.

          Z toho, čo sme si povedali, vyplýva, že rovnako ako jedlá, ani doplnky výživy nefungujú u každého rovnako. Všetky vitamíny, minerálne a rastlinné účinné látky v našom organizme zohrávajú špeciálnu úlohu. Systém Dr. D´Adama pre každú krvnú skupinu osobitne vymedzuje potenciálne užitočné účinné látky. Existuje množstvo účinných látok, ktoré určité orgány a tkanivá v organizme „uprednostňujú“. Pre stúpencov stravovania podľa krvných skupín sú dnes dostupné špeciálne, ich požiadavkám v plnej miere vyhovujúce doplnky výživy, ktoré významne podporujú zužitkovanie výživných látok zo skonzumovaných potravín.

          UPOZORNENIE! Na náhle zmeny stravovania každý človek reaguje inak. Z tohto dôvodu najmä tým, ktorí trpia nejakým ochorením, odporúčame, aby pred začatím diéty podľa krvnej skupiny konzultovali svoje rozhodnutie s lekárom!

          Frekvencia krvných skupín v populácii na Slovensku*

          A 42%,  B 18%, 0 32%, AB 8%

          Rozdelenie svetovej populácie podľa krvných skupín**

          AB pozitív 4%; AB negatív 1%; B pozitív 10%; B negatív 2%; A pozitív 34%; A negatív. 6%; 0 pozitív 37%; 0 negatív 6%  

          Literatúra:
          Dr. Peter J. D´Adamo, Catherine Whitney: Správny spôsob výživy podľa krvnej skupiny, Bratislava, 1998
          *Prameň: www.ntssr.sk
          **Prameň: http://www.szote.u-szeged.hu/medcentrum/transf/eloadasok/transf-alapismeretek.pdf   
                 arrow

                 Vital A - Recenzie produktov

                 Pridajte komentár, ohodnoťte produkt alebo položte otázku
                 arrow
                 Záruka najnižšej ceny
                 Vital A
                 Návrat na obsah