Chelated Zinc - Obchody CaliVita International

Prejsť na obsah

Chelated Zinc

Zinok je jedným z najdôležitejších stopových prvkov; podieľa sa na fungovanie niekoľkých enzýmov. To možno nájsť v každej z našich buniek, ale naše telo nie je uložiť a nedostatok môže dôjsť. Potrebujeme zinok neustále a v niektorých prípadoch - ľudí, ktorí žijú v oblasti, kde sa znečisteného vzduchu, alebo im chýba vyváženú, zmiešanej stravy - to stojí za to doplniť ju v podobe moderného vzorca.

Zinok, prirodzene sa vyskytujúce v mušliach, celé zrná, klíčky, strukoviny, zelenina a mliečne výrobky, je jednou z najdôležitejších stopových prvkov pre dobré zdravie. Je aktivátorom viac než 70 enzýmov, proteínov, ktoré sú zodpovedné za podnecovanie rôznych dôležitých biochemických reakcií v tele. Jeden z enzýmov, ktoré sa spolieha na zinku je inzulín, ktorý je nevyhnutný pre správnu metabolizmu sacharidov a energie. Zinok je nevyhnutný pre správne delenie buniek, čo je veľmi dôležitým prvkom pre imunitný systém, kde požiadavky na bunkové replikácie sú obrovské. Zinok tiež hrá dôležitú úlohu vo funkcii reprodukčných orgánov, a prispieva ku štrukturálnu integritu mnohých bielkovín v tele. Nedostatok zinku v bunkových membránach je bunka náchylnejšie k oxidačnému poškodeniu voľnými radikálmi.

Zinok nie je distribuovaná rovnomerne v tele. Mozgu, srdce, pľúca a majú tendenciu mať vyššiu stabilné koncentrácie, zatiaľ čo množstvo v krvi, a reprodukčných orgánov má tendenciu sa meniť v závislosti na množstvo zinku v potrave. Metabolické hladiny zinku môže byť nepriaznivo ovplyvnená znečistením, nevyváženej stravy, psychickej alebo fyzickej záťaži, tehotenstvo, dojčenie, alebo choroby.

Podávanie zinku a horčíka pre starších ľudí, je prospešné pre ich blaho. Ženy, ktoré majú nepravidelný menštruačný obdobie, by sa mala vzťahovať prípravy zinku, než lekár predpíše hormonálnu liečbu. Hlavnou hrozbou pre ľudí žijúcich vo veľkých mestách je olovo a kadmium, ktoré sa do ovzdušia z výfukov áut a cigaretového dymu. So zníženým množstvom zinku telo dostane viac olova a kadmia, ale tiež naopak: Užívanie zinku môže znížiť príjem týchto toxických látok. Zinok je teda ochrana proti škodlivým účinkom znečistenia životného prostredia. Športovci potrebujú viac zinku ako priemerný dopytu, pretože strácajú veľa tohto prvku pri tréningu a súťaže.

Indikácie:

Akcia zinku:
- Zabraňuje vývojovými poruchami rastu a u detí a dospievajúcich,
- Zabraňuje začlenenie do kostí a zubov kadmia a olova miesto vápnika,
- Užitočný pri prechladnutí,
- Užitočný v hypotyreózy a v terapii rakoviny,
- Pre diabetikov, je zapojený do inzulínu
- V prvom trimestri tehotenstva z dôvodu výstavby stien nosných
- Zabraňuje potrat,
- Používa sa u žien s nepravidelnými cyklami,
- Pôsobí proti duševnej poruchy a má pozitívny vplyv na inteligenciu.

Zinok kožné problémy rýchlejšie liečba:
- V prípade akné správy vitamín A z pečene, namažte pokožku,
- 10 dní pred a po operácii pri liečbe popálenín,
- Pre ľudí, ktorí sa perorálna antikoncepcia a lieky
- Vnútorne liečiť vredy, ktoré sa používajú pri ochoreniach pečene,
- Je užitočný pri liečení vredov u diabetických pacientov, a to najmä v bércovými vredy spôsobené kŕčových žíl a kardiovaskulárnych ochorení.

Dávkovanie:
1 tableta denne

POZOR!
Mali by ste sa poradiť sa s kvalifikovaným lekárom, než začnete užívať akýkoľvek doplnok.
Absorpcia zinku môže byť znížená tým, vápnika, alebo vysoký príjem vlákniny.
Neprekračujte odporúčané denné dávky.
Potravinové doplnky nemôže nahradiť vyváženú zmiešanú stravu.
Uchovávajte mimo dosahu detí
Návrat na obsah