Chelated Zinc - Obchody CaliVita International

Prejsť na obsah

Chelated Zinc

Chelated Zinc
Minerály Calivita
Organický zinok

100 tabliet
Množstvo na sklade: 129
10.90 €
organický zinok
Tablety obsahujúce organickú zlúčeninu zinku vo forme chelátov, dobre absorbované a účinne používané v tele.
25% zľavy od prvého nákupu >>
arrow
Calivita Chelated Zinc

Organický zinok

Organický zinok

Zinok je stopový prvok, ktorý sa podieľa takmer na všetkých metabolických procesoch a je prítomný v každej bunke v našom tele. Prispieva k zdravej činnosti nášho imunitného systému, k zdraviu vlasov, pokožky a nechtov, udržiava normálnu hladinu mužského pohlavného hormónu testosterónu, normálnu mentálnu činnosť a vďaka svojim antioxidačným účinkom inhibuje škodlivé oxidačné procesy.


Komu a kedy ho odporúčame?
 • Vďaka jeho antioxidačným účinkom tým, ktorí žijú v oblastiach so znečisteným vzduchom.
 • Tým, ktorí často a v správnom množstve nekonzumujú potraviny s vysokým obsahom zinku, ako je mäso alebo pokrmy z celozrnných obilnín.
 • Športovcom a ťažko pracujúcim.
 • Každému počas stresujúcich životných situácií.

PRÍZNAKY NEDOSTATKU
Medzi príznaky nedostatku zinku môžu patriť: v miernych prípadoch problémy s pokožkou, vlasmi, nechtami a so zrakom, zdĺhavé hojenie rán. Ak je nedostatok tohto prvku vážny, môže to viesť k zakrpatenosti a atrofii semenníkov.**

VEDELI STE, ŽE...?
Niekoľko štúdií informovalo o prospešnosti zinku v prípade cukrovky? Okrem mnohých ďalších užitočných účinkov sa zinok podieľa na metabolizme polysacharidov. To môže pomôcť znížiť hladinu cukru v krvi nalačno, hladinu cukru v krvi po jedle, hladinu celkového cholesterolu aj triglyceridov.*

POUŽITÉ ZDROJE
*Effects of Zinc supplementation on diabetes mellitus: a systematic review and meta-analysis - R Jayawardena, P Ranasinghe, P Galappatthy, R.L.D.K. Malkanthi, GR Constantine, P Katulanda - Diabetology & Metabolic Syndrome 2012, 4:13 nyomában - Takács S., Medicina Könyvkiadó Rt., 2005 Bp., Új Tápanyagtáblázat - Szerk. Rodler I., Medicina Könyvkiadó Zrt., 2006 Bp. , Élelmezés és táplálkozásegészségtan - Szerk. Rodler I., Medicina Könyvkiadó Zrt., 2008 Bp.
100 tabliet

Dávkovanie
1 tableta denne

Zloženie
Zinok 15 mg

  • V prípade ťažkostí s obličkami požiadajte svojho lekára o kvalifikovaný názor, pretože zinok sa z tela vylučuje s močom.
  • Konzumácia produktu Mega Zinc sa odporúča iba vo forme občasnej terapie.
  • Mali by ste sa poradiť sa s kvalifikovaným lekárom, než začnete užívať akýkoľvek doplnok.
  • Absorpcia zinku môže byť znížená tým, vápnika, alebo vysoký príjem vlákniny.
  • Neprekračujte odporúčané denné dávky.
  • Potravinové doplnky nemôže nahradiť vyváženú zmiešanú stravu.
  • Uchovávajte mimo dosahu detí

  Zinok


  Zinok je jedným z najdôležitejších stopových prvkov; podieľa sa na fungovanie niekoľkých enzýmov. To možno nájsť v každej z našich buniek, ale naše telo nie je uložiť a nedostatok môže dôjsť. Potrebujeme zinok neustále a v niektorých prípadoch - ľudí, ktorí žijú v oblasti, kde sa znečisteného vzduchu, alebo im chýba vyváženú, zmiešanej stravy - to stojí za to doplniť ju v podobe moderného vzorca.

  Zinok, prirodzene sa vyskytujúce v mušliach, celé zrná, klíčky, strukoviny, zelenina a mliečne výrobky, je jednou z najdôležitejších stopových prvkov pre dobré zdravie. Je aktivátorom viac než 70 enzýmov, proteínov, ktoré sú zodpovedné za podnecovanie rôznych dôležitých biochemických reakcií v tele. Jeden z enzýmov, ktoré sa spolieha na zinku je inzulín, ktorý je nevyhnutný pre správnu metabolizmu sacharidov a energie. Zinok je nevyhnutný pre správne delenie buniek, čo je veľmi dôležitým prvkom pre imunitný systém, kde požiadavky na bunkové replikácie sú obrovské. Zinok tiež hrá dôležitú úlohu vo funkcii reprodukčných orgánov, a prispieva ku štrukturálnu integritu mnohých bielkovín v tele. Nedostatok zinku v bunkových membránach je bunka náchylnejšie k oxidačnému poškodeniu voľnými radikálmi.

  Zinok nie je distribuovaná rovnomerne v tele. Mozgu, srdce, pľúca a majú tendenciu mať vyššiu stabilné koncentrácie, zatiaľ čo množstvo v krvi, a reprodukčných orgánov má tendenciu sa meniť v závislosti na množstvo zinku v potrave. Metabolické hladiny zinku môže byť nepriaznivo ovplyvnená znečistením, nevyváženej stravy, psychickej alebo fyzickej záťaži, tehotenstvo, dojčenie, alebo choroby.

  Podávanie zinku a horčíka pre starších ľudí, je prospešné pre ich blaho. Ženy, ktoré majú nepravidelný menštruačný obdobie, by sa mala vzťahovať prípravy zinku, než lekár predpíše hormonálnu liečbu. Hlavnou hrozbou pre ľudí žijúcich vo veľkých mestách je olovo a kadmium, ktoré sa do ovzdušia z výfukov áut a cigaretového dymu. So zníženým množstvom zinku telo dostane viac olova a kadmia, ale tiež naopak: Užívanie zinku môže znížiť príjem týchto toxických látok. Zinok je teda ochrana proti škodlivým účinkom znečistenia životného prostredia. Športovci potrebujú viac zinku ako priemerný dopytu, pretože strácajú veľa tohto prvku pri tréningu a súťaže.

  Indikácie:

  Akcia zinku:
  - Zabraňuje vývojovými poruchami rastu a u detí a dospievajúcich,
  - Zabraňuje začlenenie do kostí a zubov kadmia a olova miesto vápnika,
  - Užitočný pri prechladnutí,
  - Užitočný v hypotyreózy a v terapii rakoviny,
  - Pre diabetikov, je zapojený do inzulínu
  - V prvom trimestri tehotenstva z dôvodu výstavby stien nosných
  - Zabraňuje potrat,
  - Používa sa u žien s nepravidelnými cyklami,
  - Pôsobí proti duševnej poruchy a má pozitívny vplyv na inteligenciu.

  Zinok kožné problémy rýchlejšie liečba:
  - V prípade akné správy vitamín A z pečene, namažte pokožku,
  - 10 dní pred a po operácii pri liečbe popálenín,
  - Pre ľudí, ktorí sa perorálna antikoncepcia a lieky
  - Vnútorne liečiť vredy, ktoré sa používajú pri ochoreniach pečene,
  - Je užitočný pri liečení vredov u diabetických pacientov, a to najmä v bércovými vredy spôsobené kŕčových žíl a kardiovaskulárnych ochorení.
  8 DÔVODOV, PREČO SI VYBRAŤ PRODUKTY CALIVITA:
   • Vďaka vynikajúcemu profesionálnemu zázemiu ponúka CaliVita už vyše dvadsať rokov svoje produkty v súlade s danými predpismi a v tej najvyššej kvalite.
   • Vždy sa snažíme používať prírodné materiály, ktoré pochádzajú z tých najlepších zdrojov.
   • V priebehu svojho vývoja sa zameriavame na využitie lepšieho vstrebávania, napr. organických látok.
   • Na naše produkty poskytujeme 100% záruku kvality.
   • Aby sme trvale zabezpečili vynikajúcu kvalitu, naše produkty sú predmetom prísneho a niekoľkonásobného overovacieho procesu.
   • Veľká väčšina našich doplnkov výživy sa vyrába vo farmaceutických podmienkach v USA.
   • Produkty sa vyrábajú podľa zásad GMP (Good Manufacturing Practice), zatiaľ čo prebieha neprestajná kontrola a tiež pravidelne rozvrhnuté previerky FDA (Food and Drug Administration). Úzko spolupracujeme s miestnymi odborníkmi, ktorí sa zaoberajú poskytovaním licencií, a tým zabezpečujeme, že naši spotrebitelia vždy dostanú produkty tej najvyššej kvality.
   • Všetky naše produkty sú v súlade s právnymi vykonávacími predpismi platnými v SR a podliehajú kontrole ministerstva zdravotníctva.
          arrow

          Chelated Zinc - Recenzie produktov

          Pridajte komentár, ohodnoťte produkt alebo položte otázku
          Zatiaľ nie sú k dispozícii žiadne recenzie.
          0
          0
          0
          0
          0
          arrow
          Záruka najnižšej ceny
          Chelated Zinc
          Návrat na obsah