Calivita URX - Obchody CaliVita International

Prejsť na obsah

Calivita URX

URX
Zloženie

20mg Vitamín C
100mg Extrakt z plodov brusnice
17mg Výťažok z listov potočnice lekárskej 4:1
100mg Výťažok z listov žihľavy
30mg Výťažok z listov Buchu 4:1
100mg Výťažok z listov medvedice lekárskej 4:1

Prídavné látky:
fosforečnan vápenatý (stabilizátor), mikrokrystalická celulóza (stabilizátor), kyselina stearová (protihrudkovacia látka), hydroxypropyl methylcelulóza (emulgátor), stearan horečnatý (protihrudkovacia látka), silica (protihrudkovacia látka), triacetín (zvlhčovadlo)
URX je formula špeciálne vyvinutá pre vnútornú podporu močových ciest, ktoré účinné látky - sú známe a používajú sa záľubou v tradičnej medicíne po celé stáročia - môže ponúknuť pomoc v situáciách, pri podpore močové ústrojenstvo je vysoko odporúčané.

U zdravých ľudí, močový systém obvykle sterilný, takže jeho fungovanie sa zdá takmer "prírodný". Avšak u niektorých ľudí infekcia močových ciest sa vyskytujú častejšie, u ktorých môže byť dôvod, prečo jednoduchý "citlivosť", alebo nedostatočné oblečenie, alebo pravidelne účasť v miestach s vyšším rizikom nákazy, ako sú plavecké bazény.

Ochrana našich močových ciest môže byť obzvlášť dôležité, ale nedávame to veľa myslel. Niektorí ľudia považujú prechladnutia ako takmer obyčajný vec, ktorá, ak nie je dostatočne vyliečený, môže vyvinúť v ťažkej chorobe.

Samozrejme, naším hlavným cieľom je prevencia. Prostredníctvom adekvátny príjem tekutín, vrstvené oblečenie zodpovedajúce počasie, zvýšené hladiny hygieny, ako vo verejných kúpeľoch, vyhnúť sa sedí na studených povrchoch a pravidelne navštevovať toalety, my sami môžeme urobiť veľa pre zdravie našich močových ciest. Okrem toho, odteraz je tiež možné použiť URX vnútornú ochranu.

Indikácie:
dysfunkcie a ľahké infekcie močových ciest

Dávkovanie:
2 až 4 tablety denne

UPOZORNENIE!
Neprekračujte odporúčané denné dávky.
Potravinové doplnky nemôže nahradiť vyváženú zmiešanú stravu.
Uchovávajte mimo dosahu malých detí.
URX – pre zdravie močového traktu

ČOSKORO V PREDAJI !

Obličky, močovod (spájajúci obličky s močovým mechúrom) a močový mechúr spolu s močovou rúrou, do ktorej vyúsťuje, sa súhrnne nazývajú močový trakt. U zdravého človeka sa v ňom nenachádzajú žiadne patogény, alebo len v takom malom množstve, aké za normálnych okolností nespôsobuje žiadne ochorenie. Infekcie sa však môžu vyskytnúť i tu, a to vtedy, keď sa patogény dostanú do močového traktu buď cez krvný obeh alebo prostredníctvom vzostupnej infekcie. Z týchto dvoch spôsobov prenikania patogénov je druhý podstatne častejší. V závislosti od toho, v ktorej časti sa vyvinie, hovoríme o infekcii dolného alebo horného močového traktu. Najčastejšie ju spôsobujú baktérie, v drvivej väčšine prípadov druhu Escherichia coli, ktorý sa za normálnych okolností nachádza v črevách. Vo vekovej skupine 25-50 rokov sa bakteriálne infekcie až 50-krát častejšie vyskytujú u žien. To je v prvom rade dôsledkom anatomickej stavby tela, pretože vyústenie močovej rúry a konečníka sa u žien nachádza blízko seba. Navyše, močová rúra ženy (asi 4 cm) je podstatne kratšia než močová rúra muža (asi 20 cm), a tak cez ňu patogény môžu ľahšie preniknúť. Ďalšou častou príčinou infekcií je nedostatočné oblečenie, najmä v chladnom počasí. Znížená telesná teplota môže viesť k spomaleniu krvného obehu, čo tiež prospieva „votrelcom“.

Našťastie, pri venovaní dostatočnej pozornosti a dodržiavaní niekoľkých všeobecných pravidiel možno infekciám močového traktu pomerne jednoducho predísť a urobiť veľa pre jeho zdravie.


Vždy pite dostatočné množstvo tekutín! Tekutina močový systém dôkladne prepláchne, čím sťaží podmienky pre jeho kolonizáciu patogénmi.
Keď sa ohlási potreba močiť, choďte na toaletu čím skôr. Zadržiavanie moču môže totiž umožniť rozmnoženie potenciálne skrytých patogénov.
Obliekajte sa primerane počasiu!
Vyhýbajte sa sedeniu na studenej kamennej dlažbe, lavičkách a podobne.
Na prírodných kúpaliskách sa po vyjdení z vody hneď osušte a prezlečte do suchých plaviek.

V súčasnosti si už môžete zadovážiť prípravky vynikajúcej kvality, ktorých účinné látky špecificky slúžia na ochranu močového traktu. Najnovšie vyvinutý prípravok CaliVita URX zapĺňa medzeru v našom produktovom rade, ktorý doteraz prípravok s podobným účinkom nezahŕňal. Kombinácia jeho účinných látok ponúka viacnásobnú ochranu močového ústrojenstva.
D-manóza je jednoduchý sacharid s molekulou so 6 atómami uhlíka. V tele sa nepremieňa na glykogén, ale prostredníctvom obličiek sa takmer úplne vylučuje. Jeho zvláštnosťou je, že jeho molekuly majú schopnosť viazať sa práve na tú časť baktérií E.coli, ktorá sa
prichytáva na steny močového traktu., Tieto baktérie teda zneškodnia tým, že ich k sebe akoby „pripútajú“.
Brusnice (Vaccinium macrocarpon) sú jedným z najpopulárnejších prostriedkov využívaných na podporu močového traktu. Pomáhajú nielen predchádzať prichyteniu patogénov, ale pozitívne vplývajú aj na pH moču, čím pomáhajú udržať zdravie celého močového traktu.
Listy a semená žihľavy (urtica dioica) vďaka svojmu miernemu močopudnému účinku prispievajú k zachovaniu zdravia obličiek a k zdravému fungovaniu dolného močového traktu. Jej koreň možno použiť aj pri benígnom (nezhubnom) zväčšení prostaty.
Buchu (Agathosma betulina) je vďaka svojim listom, bohatým na flavonoidy, tiež miernym diuretikom a vďaka obsahu diosfenolu má optimálne dezinfekčné vlastnosti. Prípravok obsahuje aj extrakt z potočnice lekárskej (Nasturtium officinale) a vitamín C.
Odporúčame ho všetkým, ktorí sú náchylnejší na prechladnutie, ľuďom často navštevujúcim prírodné alebo kryté bazény, ako aj každému, pre koho je ochrana močového traktu dôležitá.


UPOZORNENIE!
Prípravok nie je náhradou za lekársku liečbu. Ak trpíte ťažkosťami, vyhľadajte lekársku pomoc!


Zdroj:
Eric Yarnell: Botanical medicines for the urinary tract, World J Urol (2002) 20: 285–293.
MSD Orvosi kézikönyv a családban, (Family Handbook of Medicine) 2nd edition, Melania Publishing House, 2004.
Návrat na obsah