Vital AB - Obchody CaliVita International

Prejsť na obsah
Vital AB
90 tabliet

Zloženie

1.2mg betakarotén
10M.J. Vitamín E
60mg Vitamín C
1.4mg Vitamín B1
1.6mg Vitamín B2
2mg Vitamín B6
1mcg Vitamín B12
20mg inozitol
5mg PABA (kyselina para-amino-benzoová)
40mcg biotín
5mg kyselina pantoténová
100mcg kyselina listová
4mg rutín
4mg citrusový bioflavonoid
5mg kvercetín
50mcg jód
5mg železo
80mg horčík
0.5mg meď
80mg Zinok
30mcg chróm
40mcg selén
1mg Mangán
80mcg molybdén
50mcg bór
5mg L-glutatión komplex
10mg L-cysteín
25mg Bromelaín
10mg výťažok zo šupiek červeného hrozna
10mg výťažok z listov zeleného čaju
50mg zelerová vňať
20mg brokolica
50mg cesnak
18mg niacín
1mg kremík
20mg cholín
20mg brusnice - plody
5mg výťažok z koreňa zázvoru
5mg hesperidínový komplex
226mg vápnik

Prídavné látky:
mikrokryštalická celulóza (objemové činidlo), malóňan draselný (objemové činidlo), kroskarmelóza (protihrudkovacia látka), kyselina stearová (objemové činidlo a protihrudkovacia látka), stearan horečnatý (objemové činidlo a protihrudkovacia látka), hydroxypropylmethyl celulóza (emulgátor), oxid kremičitý (protihrudkovacia látka), propylénglykol (objemové činidlo), triacetín (zvlhčovadlo)
Vital rad výrobkov je efektívny, individuálny multivitamínový vzorec s viac než 40 účinných látok. Boli zmiešaný podľa najnovších vedeckých výsledkov, ako aj ústavných vlastností a vitamín / minerálne požiadavkám jednotlivých typov krvi. Obsahujú zdravotné podporné byliny rovnako.

Nedávne vedecké štúdie ukázali, že rôzne typy v krvi môže mať trochu odlišné požiadavky na výživu pre optimálne zdravie a metabolického fungovanie. CaliVita "Vital" Rad multivitamínov je špeciálne vyvinutý na pomoc poskytnúť "šité na mieru", nutričné ​​podporu pre jednotlivé krvné skupiny. Každý člen tejto rodiny, vrátane Vital A, Vital B, Vital AB, a Vital O obsahuje veľmi komplexné spektrum najvyššej kvality vitamíny, minerály, stopové prvky, antioxidanty a prospešné byliny, pochádzajúce len z farmaceutického surovín, a mieša pod najprísnejšie FDA schválené kontroly kvality životného prostredia. Výsledkom je vynikajúca kvalita výživa formulovaný s vašou krvnou skupinou v mysli.

Krvná skupina "AB"

Toto je považované za krvný vyvíjať posledný, a je zmesou typu A a B. Pre optimálnu nutričnú podporu typu AB, suplementácia vitamínom C, antioxidanty, a niektorých rastlinných zložiek, ako je zelený čaj, cesnak, brokolica, zeler a zázvor sú odporúčané. Vital AB obsahuje 44 aktívnych zložiek.

Vedeli ste, že...?
Vedeli ste, že cesnak prirodzene kontroluje hladinu tukov v krvi?

Indikácie:
doplnok stravy vitamínov, minerálnych látok a iných zložiek, vhodný pre osoby s krvnou skupinou AB

Dávkovanie:
3×1 tableta denne po jedle

UPOZORNENIE!
Neprekračujte odporúčané denné dávky.
Potravinové doplnky nemôže nahradiť vyváženú zmiešanú stravu.
Uchovávajte mimo dosahu malých detí.
O stravovaní podľa krvných skupín

Základom stravovania podľa krvných skupín (alebo módnejšie: diéty podľa krvných skupín) je zistenie amerického lekára Dr. Petra J. D´Adama, že ľudia s rôznymi krvnými skupinami reagujú na tie isté druhy jedál odlišne. Vychádzajúc z tohto konštatovania D´Adamo vypracoval komplexný systém životného štýlu, ktorý má dnes na svete veľa stúpencov.

Objavenie troch krvných skupín - A, B a 0 – sa viaže k menu Karla Landsteinera (1868-1943). Dva roky po jeho objave, v roku 1902, Alfredo von Castello a Adriano Sturli pripojili k jeho zisteniu štvrtú krvnú skupinu - AB.

Krvná skupina je našou mimoriadne významnou genetickou črtou. Napríklad špeciálny systém antigénov na našich červených krvinkách obsahuje rovnako jedinečné, iba nám vlastné znaky, ako sú odtlačky prstov alebo DNA. Vývoj krvných skupín je úzko spätý s históriou ľudstva. Krvná skupina 0 je najstaršia a patrí „človekovi-lovcovi“. Vytvorenie krvnej skupiny A („agrárne typy“) sa spája s objavením spôsobu obrábania pôdy. Krvná skupina B („vyrovnané typy“) sa vytvárala počas sťahovania národov na severozápad a najmladšia krvná skupina AB („moderné typy“) vznikla zmiešaním skupín A a B. Zistilo sa, že ľudia s rovnakou krvnou skupinou viac obľubujú určité druhy jedál (v danej situácii ich lepšie tolerujú), kým iné odmietajú. Podľa D´Adama je to „prastaré poznanie“ a toto zistenie bolo významným štartovacím bodom pri tvorbe jeho systému. Pri skúmaní temperamentu ľudí rôznych krvných skupín Dr. D´Adamo konštatoval rovnaké odlišnosti ako pri ich stravovaní. Svoje poznatky spolu s odporúčaním najoptimálnejších foriem fyzických aktivít pre jednotlivé krvné skupiny zahrnul do svojho komplexného systému.

Je známe, že medzi skonzumovanou potravou a naším organizmom sa odohráva množstvo chemických reakcií. Rovnaké chemické deje sa odohrávajú aj v našej krvi vďaka lektínom, bielkovinovým látkam v potravinách. Lektíny niektorých jedál sú však nezlučiteľné s antigénmi našej krvi. Preto tieto jedlá sú pre nás nevhodné, naopak iné sú blahodarné, vhodné, ďalšie zasa neutrálne. Konzumácia vhodných potravín môže organizmus podporiť pri lepšom zužitkovaní výživných látok, zaváži pri redukčnej diéte a môže nám významne pomôcť aj pri udržaní svojej ideálnej hmotnosti. Je však dôležité zdôrazniť, že stravovanie podľa krvných skupín je predovšetkým komplexným systémom životného štýlu a NIE metódou chudnutia.

Z toho, čo sme si povedali, vyplýva, že rovnako ako jedlá, ani doplnky výživy nefungujú u každého rovnako. Všetky vitamíny, minerálne a rastlinné účinné látky v našom organizme zohrávajú špeciálnu úlohu. Systém Dr. D´Adama pre každú krvnú skupinu osobitne vymedzuje potenciálne užitočné účinné látky. Existuje množstvo účinných látok, ktoré určité orgány a tkanivá v organizme „uprednostňujú“. Pre stúpencov stravovania podľa krvných skupín sú dnes dostupné špeciálne, ich požiadavkám v plnej miere vyhovujúce doplnky výživy, ktoré významne podporujú zužitkovanie výživných látok zo skonzumovaných potravín.


UPOZORNENIE! Na náhle zmeny stravovania každý človek reaguje inak. Z tohto dôvodu najmä tým, ktorí trpia nejakým ochorením, odporúčame, aby pred začatím diéty podľa krvnej skupiny konzultovali svoje rozhodnutie s lekárom!Frekvencia krvných skupín v populácii na Slovensku*

A 42%, B 18%, 0 32%, AB 8%Rozdelenie svetovej populácie podľa krvných skupín**

AB pozitív 4%; AB negatív 1%; B pozitív 10%; B negatív 2%; A pozitív 34%; A negatív. 6%; 0 pozitív 37%; 0 negatív 6%


Literatúra: Dr. Peter J. D´Adamo, Catherine Whitney: Správny spôsob výživy podľa krvnej skupiny, Bratislava, 1998

*Prameň: www.ntssr.sk

**Prameň: http://www.szote.u-szeged.hu/medcentrum/transf/eloadasok/transf-alapismeretek.pdf   
Návrat na obsah