Citrimax&Chromium - Obchody CaliVita International

Prejsť na obsah

Citrimax&Chromium

Citrimax&Chromium
Kúpiť Citrimax & Chromium - ísť do obchodu

produkt nedostupný
Zloženie

250mg citrimax
30mcg chróm
Ideálna váha a pokuta číslo môže byť údaj o dobrom zdravotnom stave. Chudnutie diéta môže byť podporená modernými doplnkami stravy, ako je Citrimax a chróm, vyrobených hydroxycitrate (HCA), ktoré môžu brániť sacharidov z prevádzané na tuk, a chróm je dobré pre lepšie vyvážené hladiny cukru v krvi.

Chróm hrá dôležitú úlohu pri oxidácii sacharidov na výrobu energie, rovnako ako reguláciu telesného tuku skladovanie. Tak chróm a Citrimax tendenciu pôsobí synergicky pomôcť zabezpečiť optimálnu nutričnú podporu pre programy reguláciu telesnej hmotnosti.

Indikácie:
úbytok hmotnosti doplnok stravy

Dávkovanie:
3 x 1 tableta denne, užívať pred jedlom s dostatočným množstvom tekutín.

POZOR!
Mali by ste sa poradiť sa s kvalifikovaným lekárom, než začnete užívať akýkoľvek doplnok.
Tieto produkty je len pre dospelých, a preto sa neodporúča počas tehotenstva alebo dojčiace.
Neprekračujte odporúčané denné dávky.
Potravinové doplnky nemôže nahradiť vyváženú zmiešanú stravu.
Uchovávajte mimo dosahu malých detí.
Poruchy trávenia a diabetes mellitus

Diabetes mellitus alebo tiež cukrovka, je znížená schopnosť tela využiť cukor z krvi, v dôsledku čoho stúpne jeho hladina, pričom sa však k bunkám nedostáva ako živina. Spracovanie cukru v krvi je úlohou inzulínu, ktorý sa tvorí v podžalúdkovej žľaze (pankreas).


Poznáme dva základné druhy cukrovky: keď sa hladina cukru zvýši pre nedostatok inzulínu a keď zvýšenie hladiny cukru v krvi spôsobuje necitlivosť tkanív voči jeho účinkom. Druhý typ je dobre kontrolovateľný diétou a prírodnými preparátmi. Najdôležitejšie je zbaviť sa v rámci diéty potravín, ktoré extrémne zvyšujú produkciu inzulínu alebo radikálne zvyšujú hladinu cukru v krvi. Okrem bežného cukru medzi ne patria všetky výrobky z hladkej múky, cestoviny, zemiaky a ryža. Tieto potraviny s tzv. vysokým glykemickým indexom rýchlo a pomerne búrlivo narúšajú rovnováhu cukru v krvi.

Diabetikom sa okrem diéty odporúča aj zvýšená fyzická aktivita, lebo tá dokáže v značnej miere pomôcť organizmu pri využití cukru. Ďalším viditeľne priaznivým príznakom je znižovanie hmotnosti

Moderný diabetický jedálniček v percentuálnom vyjadrení by mal mať takéto zloženie:

50% uhľohydrátov (celozrnný chlieb, zelenina, strukoviny, naturálna ryža, kukurica, ovocie),
20% bielkovín (hydina, ryby, chudé mäso a mäsové výrobky, nízkotučné syry) a
30 % tukov pochádzajúcich predovšetkým z rastlinného oleja.
Dôležitá je pravidelná konzumácia potravín v menších množstvách, ktoré až natoľko nezvyšujú hladinu cukru. Aj v bežnej medicíne poznáme také doplnky výživy, ktoré pozitívne ovplyvňujú tento proces. Sú to :

Chróm – odporúčaná denná dávka je 1000 mcg denne
KCl (draselná soľ) - odporúčaná denná dávka je 300 mg denne
Vitamín C - odporúčaná denná dávka je 1000 mg denne
Vitamín E - odporúčaná denná dávka je 400 mg denne
Zinok - 1-3 x 50 mg denne
Mega qProtect - odporúčaná denná dávka je 1 tab. denne

Slovo mellitus v preklade znamená „medom osladené“, čiže niečo príjemné, sladké. Žiaľ, v spojení s diabetom má výrazne odlišný význam. Chorobou diabetes mellitus môžu trpieť starší ľudia, ale aj deti, muži i ženy - stretávame sa s ňou približne u 5% populácie. Predpokladá sa, že má genetický pôvod, ale cukrovkárom sa môže stať aj človek s nezdravým životným štýlom. Ak si uvedomíme, že jedným z rizikových faktorov je obezita, musíme konštatovať, že môže na nás číhať doslova za každým rohom.
Žiaľ, cukrovka, to nie sú medové dni a cukrovkári to veľmi dobre vedia. Ich choroba od nich vyžaduje starostlivé sledovanie zloženia prijímaných potravín, opakované meranie hladiny cukru v krvi, pravidelné kontroly u lekára. Len tak môžu dúfať, že im cukrovka nezhorší zrak
a neprivodí ďalšie cievne, srdcové, mozgové či obličkové komplikácie.
Život s cukrovkou nie je jednoduchý pre samotných postihnutých, ani pre ich okolie. Preto považujeme za potrebné informovať tých, ktorých to zaujíma, ako si dokážu sami prírodnými produktmi pomôcť.
V posledných rokoch badáme vzostupný trend ochorení podžalúdkovej žľazy, narastá počet chorých na chronický a akútny zápal pankreasu. Rozhodujúci podiel na príčinách jeho vzniku majú najmä nesprávne stravovacie návyky, strava bohatá na živočíšne tuky a zvýšená konzumácia alkoholu.
Podžalúdková žľaza sa nachádza v hornej časti brucha. Je uložená priečne pred chrbticou a za žalúdkom. Produkuje množstvo enzýmov a hormóny, ktoré sa podieľajú na natrávení a spracovaní potravín, rozložení cukrov, tukov a bielkovín. Najčastejším ochorením podžalúdkovej žľazy je zápal, ktorý môže byť akútny a v šťastnejšom prípade sa zahojí bez následkov, alebo prejde do chronického štádia. Chronické štádium sa môže vyvinúť aj postupným zhoršovaním zdravotného stavu.
Pri akútnom zápale dochádza k uvoľneniu tráviacich enzýmov už v pankrease a k jeho natráveniu. Sprievodnými príznakmi akútneho zápalu sú prudké bolesti, zvýšená teplota, zvracanie, malátnosť a žiaľ, niekedy to môže viesť až k odumretiu časti podžalúdkovej žľazy. Takýto pacient je obyčajne hospitalizovaný, dostáva lieky proti bolesti a poskytuje sa mu urgentná infúzna liečba.
Chronický zápal spôsobuje postupné zhoršovanie funkcie buniek, ktoré produkujú inzulín, tráviace šťavy a enzýmy. Včasné štádium charakterizujú opakované vzplanutia choroby so sprevádzajúcim bolestivým postihom, kým pre neskoré štádium je skôr príznačné zhoršovanie
trávenia, riedka stolica, nechutenstvo, chudnutie a tiež cukrovka. Najčastejšou vyvolávajúcou príčinou je nadmerné užívanie alkoholu, ochorenia žlčníka a žlčových ciest - ktoré sú však častejšie vyvolávajúcou príčinou akútneho zápalu – ďalej úrazy brucha, vírusové ochorenia, zvýšený cholesterol, nádory a tiež určité vrodené faktory. Zhoršujúcim faktorom je aj zlá životospráva, prehnaná konzumácia kávy a fajčenie. V liečbe sa uplatňujú preparáty znižujúce bolesť a tráviace enzýmy. V niektorých prípadoch je nevyhnutná operačná liečba, hoci
základným pilierom je diéta. Pri akútnom, ale aj pri chronickom zápale je pre dosiahnutie komfortu pri trávení nevyhnutné v primeranom množstve dodávať doplnky výživy.

Digestive Enzymes
Komplexný preparát, pomáha pri spracovaní rastlinných a živočíšnych bielkovín. Je to moderný prípravok, ktorého používanie zlepšuje trávenie a vstrebávanie živín, optimalizuje zásobovanie tela živinami, čím vlastne šetrí podžalúdkovú žľazu. Pomáha vstrebávať aj účinné látky ďalších prípravkov CaliVita, ktoré sú dôležitými doplnkami liečby.

Digest Ease
Je čisto prírodným komplexom. Pôsobí v kyslom aj zásaditom prostredí, jeho blahodarné účinky pociťujeme v celom tráviacom trakte.
Trávenie je vlastne odbúravanie a vstrebávanie bielkovín, cukrov a tukov. S postupujúcimi rokmi si uvedomujeme úbytok schopnosti spracovávať potraviny. Je to spôsobené jednak zhoršením stavu chrupu, a jednak postupným vyčerpaním buniek produkujúcich enzýmy. Neraz však za toto zhoršenie môže zápal v organizme. Príznakmi tráviacich porúch môže byť zvýšená plynatosť, nechutenstvo či riedka stolica.

Chromium Max 500
Citrimax & Chromium
Prípravky obsahujú chrómpikolinát a Citrimax & Chromium aj hydroxycitrát. Chróm je stopový prvok a hydroxycitrát (HC) je výťažok z plodu rastliny Garcínia cambogia. HC ovplyvňuje a reguluje množstvo procesov v organizme. Potláča chuť do jedla, bráni premene cukrov na tuky a znemožňuje ich ukladanie v tele, brzdí tvorbu zlého - LDL cholesterolu a mastných kyselín, zvyšuje termogenézu v organizme.
Chróm a hydroxycitrát vykazujú synergický účinok, čiže svoj vplyv navzájom posilňujú. Chróm je esenciálny prvok, nevyhnutný pri látkovej premene. Podieľa sa na spracovaní aminokyselín, urýchľuje syntézu bielkovín a má pozitívny vplyv na látkovú výmenu. Znižuje premenu cukrov, zosilňuje účinky inzulínu a z dlhodobého hľadiska stabilizuje hladinu cukru v krvi.
Trávenie a cukrovka sú teda spojené nádoby. Zhoršenie jednej môže vyvolať zhoršenie druhej - tak ako sa hovorí v starej múdrosti: „Všetko so všetkým súvisí.“ Nie je však dôvod na skladanie zbraní a vzdávanie sa. Veď práve vďaka prírodným produktom môžeme proti chorobám bojovať čoraz účinnejšie a efektívnejšie.
Návrat na obsah